סירוס לחתול

N o k i

New member
סירוס לחתול

חתולי כבר בן 6 חודשים. כל פעם שאני הולכת לוטרינר הוא אומר "עוד חודשיים, הוא עוד קטן". [החתול שלי טיפה מפגר בהתפתחות כי הוא היה חולה בחתלתלת כשאספתי אותו מהרחוב, בגיל חודשיים]. בשבוע האחרון הוא מזנק על חתולת הרחוב הזקנה שאני מאכילה, עולה עליה, נושך בעורפה ולא יודע לאן להמשיך משם. לדעתי זה מעיד על בגרות מינית, לא? אני ממש מפחדת שהוא יתחיל לסמן ומנהג זה יתקבע אצלו גם לאחר הסירוס. מה דעתכם?

סרוס חתול

נועה ערב טוב, באופן כללי 6 חודשים הוא גיל מצויין לסירוס חתול. המטרה בסרוס בגיל (כפי שניכר שכבר הבנת) היא להימנע מהגעה לבגרות מינית המלווה בדפוסי התנהגות שלא תמיד תואמים דו קיום בבית בין האדם לחתול (טריטוריאליות, סימון בשתן ונוזלי זרע - דיי מסריח, תוקפנות, ניסיונות בריחה מהבית עקב חתולה מיוחמת שכונתית והרשימה ארוכה). מרגע שמתחיל החתול להתנהג תחת השפעה של טסטוסטרון יש סיכוי שדפוסי התנהגות מסויימים (ולא רצויים) ישארו גם אחרי הסרוס. ולכן, לגופו של עניין, בהמקרה שלך, מאחר ועבר זמן משמעותי מרגע ההחלמה (לפי חישוב שלנו - בערך 4 חודשים) ובמידה ומצבו הקליני של החתול מצויין (דבר שצריך להיקבע ע"י הוטרינר בבדיקה במרפאה) לדעתנו - אין מניעה לסרס את החתול. המלצתנו היא להתייעץ עם הוטרינר המטפל.

למעלה