סירוב של מעביד לדווח לביטוח הלאומי

  • פותח הנושא klava
  • פורסם בתאריך

klava

New member
סירוב של מעביד לדווח לביטוח הלאומי

שלום. בעלי עובד אצל אותו מעביד החל משנת 1987, ולא קיבל תלושי משכורת תקופות שלמות. בעבר זה לא הפריע, אבל לפני כחודש בעלי קיבל מכתב מביטוח הלאומי עם בקשת דיווח על אותם תקופות - אומנם נוקה סכום לביטוח הלאומי ממשכורתו,אך לא הועבר לביטוח הלאומי. פנה למעביד וקיבל סירוב - נראה לי שהוא לא משלם למנהל חשבונות שלו. ניסה לפנות למנהל חשבונות - הוא לא רוצה לדבר עם בעלי (וגם לא חייב). מה עלינו לעשות? תודה
 
להודיע לביטוח לאומי שהוא היה שכיר.

ולהודיע גם מי היה (ועדיין) המעביד. אם יש לו תלושים מאז - אז גם להציג את התלושים. ולבקש מביטוח לאומי שיעזוב אותו בשקט, ויפנה למעביד, לברר מה קרה עם הכסף שהגיע לביטוח לאומי.
 

klava

New member
פנינו ושלחנו.

ולאחר חודשים קיבלנו שוב דרישת דיווח.
 
אז אפשר או לעשות את זה שוב, או...

לפנות לבית דין לעבודה בתביעה נגד ביטוח לאומי שיפסיק להטריד אתכם. נראה לי שהכי רצוי זה לפנות שוב לביטוח לאומי במכתב מאיים, ולהגיד להם שאם הם לא יודיעו תוך כמה זמן (חודש?) שהם מפסיקים את ההטרדה - אתם תפנו בתביעה נגדם לביה"ד לעבודה, ואז באמת לפנות בתביעה ולדרוש גם את ההוצאות שנגרמו לכם בגלל זה.
 

klava

New member
תודה. בינתיים נשלח להם העתק של

פניה למעביד
 
טוב, אם תרצו, אבל אין טעם להילחם...

במעביד. המטרה הנכונה למלחמה בענין זה, היא הביטוח הלאומי. אם הודעתם להם שהוא היה שכיר, אז הם לא בסדר שהם פונים אליכם שוב. הם צריכים להתייחס לפניה שלכם, צריכים לבדוק אותה (החוק נותן להם כלים לכך). במקום זה - הם עושים לעצמם חיים קלים ושולחים לכם שוב דרישת תשלום. על זה מגיע להם לשלם.
 
למעלה