סירוב פתאומי לבקבוק- מה עושים?

naanab

New member
סירוב פתאומי לבקבוק- מה עושים?

שלום רב! בתי בת ה- 6 חודשים החלה לפתע לסרב השבוע לבקבוק. זה נראה כאילו היא מתנגדת לכלי עצמו - דוחה אותו מעליה, דוחפת בידיים, מתחילה לבכות כשרואה בקבוק או כשמושיבים אותה לתנוחת האכלה מבקבוק.
היא יונקת ברצון ואוכלת את הטעימות של מזון מוצק ואילו הבקבוק פתאום מעורר תגובות שליליות והתנגדות החל משלשום בלילה.
חשוב לציין שהיא ניזונה מבקבוק כבר 3 חודשים ועד עכשיו לא היה שום קושי. היא קיבלה ללא כל התנגדות סוגי בקבוקי שונים, פיות שונות וכו' ושתתה מהם חלב שאוב ולפעמים תמ"ל. עד עכשיו לא היו בעיות בכלל.
הדבר ממש לא ברור לנו ומלחיץ בעיקר כי אני נמאצאת 3 ימים ארוכים בעבודה בשבוע ואז היא אצל מטפלת או מטופלת על-ידי אבא שלה ואין ברירה אלא להאכיל אותה מבקבוק.

אשמח לעצה/ עזרה בנושא - איך גורמים לה להתייד מחדש עם הבקבוק?
נ.ב. היא גם מסרבת למים - בבקבוק או בכפית - שניסיתי לתת לה עם טעימות של מזון מוצק.

naanab

New member
לא נראה לי. היא בכיף נושכת צעצועים קשיחים

למעשה, כל דבר היא סוחבת לפה ומנסה למצוץ - חוץ מהבקבוק :(

סירוב לבקבוק

שלום רב,
אם התופעה עדיין נמשכת, אני ממליצה לפנות קודם כל לרופא הילדים כדי שיבדוק אם יש משהו שמפריע לה ומונע ממנה לאכול.
אם אין משהו כזה, יכול להיות שהיא "עושה שרירים" וזו תופעה נפוצה בגיל הזה. פעמים רבות הם מנסים לשדר עצמאות ולהפגין שליטה, ולעיתים זה מתבטא בסרבנות אכילה. אם חזרת לעבודה ממש לאחרונה- יכול להיות שזה קשור. בכל מקרה צריך לתת לה כמה ימים בלי לשדר לחץ או מצוקה סביב העניין. לרוב זה חולף. אם זה נמשך ונשללה בעיה אורגנית (פיזיולוגית), פני לפורום הפרעות אכילה בגיל הרך. להלן הקישור :
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=1194
בהצלחה!!
הגר

למעלה