סיפור סיפור !/2013 חלק א'

סיפור סיפור !/2013 חלק א'

ליקטו וערכו פרופ' עמירם רביב ,ופרופ מירי ברוך .
איורים :טלי מנשס .
בהוצאת כנרת זמורה ביתו דביר /2013
כול כך שמחתי לקחת ספר בידים "סיפור סיפור!" ולראות בו קובץ של מיטב הסיפורים ממיטב סופרינו .
נורית זרחי ,דורית אורגד,עודד בורלא,אורי אורלב,עופרה גלברט אבני ,יהודה גור אריה , שוהם סמיט .
הכרתי ספרים רבים קודמים של הסופרים ,למעט יהודה גור אריה ובכול פעם נהנתי מחדש .גם הפעם.
גם בפורום חלק מהסיפורים שבספר הזה הזכרנו והעלינו, בהזדמנויות שונות. כך את הספר, "ניקה שתיקה"של דורית אורגד ,צירפנו לספרים בנושא העליה, האחר הוא אני
ו"נמר בפג'ימה של זהב"של נורית זרחי , הועלה במסגרת נושא החתולים הגדולים .ויתכן שרבים מכם קראו את סיפור היפה של עודד בורלא "העופר המסכן "עוד במקראות .
ומכיוון שהיו סיפורים שלא הכרתי "מי רוצה לשחק איתי "אורי אורלב ,"עמית כבר לא פוחדת"של עופרה גלבר אבני ,
"השטפון" של יהודה גור אריה ,"והסוד" של שוהם סמיט ..התחלתי בהם
כול הסיפור מלווה בהסבר פסיכולגי מענין , "העוסק במשמעויות הטמונות בכול אחד מסיפורי הקובץ ."צטוט מתמצית גב הספר ובנוסף סדרת שאלות לאחר הקריאה .

חלק ב' סיפור סיפור!

והערה
אני מכירה 'אוהבי ספרות ילדים' ,המתנגדים לשילוב ניתוח פסיכולגי בספר,וערכת שאלות להבנה ,חשיבה בדרך השיחה .אומרים הם :תהנו מהספר ,הנאה גרידא ודי בכך .
אני חושבת שזה לא סותר ולא מפריע .להפך יש בכך ערך מוסף. אבל מכבדת בהחלט כול דעה אחרת .
לגבי הסיפורים .כאמור פתחתי בקריאה בסיפור "השטיפון" . לא זה לא על אותו שיטפון,שדמיינתי לעצמי ,כתוצאה ממזג האוויר הסוער שהשתולל בחוץ .
אלא מה מדובר בשיטפון אבל..האחראית לכך היא ילדה ששכחה לסגור את ברז המים בזמן הדחת הכלים.
,טלי מחליטה לעשות הפתעה לאימא . "טלי שלא אהבה לישון בצהרים ,החליטה לעשות הפתעה לאימא "
ובמהלך הדחת הכלים את ברז המים שכחה לסגור ,ומיהרה לאוטו גלידה שהשמיע את צלילי הגעתו. .
ואתם מתארים לעצמכם מה קורה שהברז לא סגור והמים זורמים וזורמים .
וסוף הסיפור ,מה אמרה אימא ? ומה הרגישה טלי ?אשאיר לקורא
על עזרה בבית
על כוונות טובות
על הסחת דעת -קורה לכולם
ועל תגובות נכונות יותר ונכונות פחות .
בסיפור "השיטפון" של יהודה גור אריה .
וסיפורי שיטפון ואולי גם שירים מוזמנים להעלות .

אשלינג

New member
אפרים שלא ישן צהרים פוצו

ספר מצחיק ומקסים ויש עוד שני ספרים בסדרה
לפני שאמא הלכה לישון היא אמרה אפרים שלא תשקה את העציצים ותהרוס לשכנה
את השטיח אבל כשאמא נרדמה אפרים חשב לעצמו מה אמא אמרה להשקות את העציצים
או לא

ושטפון יש בניסן ורחמים ביום גשם שטים ניסן ורחמים בתוך גיגיות
וגם בקופיקו

אשלינג

New member
הלקחנים מרי נורטון

האנשים הקטנים שטים בתוך נעל לעבר ביתם החדש
ויש מישהו מיוחד שעוזר להם הוא מתמחה בשטפונות

אשלינג

New member
מענין אם הספור על טלי

זה מתוך תעלוליה של טלי
כשהייתי ילדה אהבתי את הספר הזה אבל לא זכור לי ספור כזה
כן זכור לי טיסה על עפיפון התגנבות לטנדר והרדמות בו במשחק מחבואים
וספור על ילדה שבבית חברתה נופלת לסלון גם במשחק מחבואים עם המנורה

אשלינג

New member
הספור האחרון של הילדה והמנורה

אולי בכלל שיך לספר תעלוליה של רמונה
תעלולי הילדות הספרותיות מתבלבלים בראש

אשלינג

New member
תיקון טעות

אין ספור על שטפון בספר הנשיקה שהלכה לאבוד יש ספור על שתיל אוזן של פיל שמציף את הבית ואת המדרכה
סיפור מופלא

למעלה