סיפור מסגרת

סיפור מסגרת

היי,

אני נמצא כעת בשלב של ניסוי כלים, אז כתבתי דואט למסור שולחני ומסור גרונג (למרות שלרובו הקשבתי עם אוזניות אוטמות רעש).

הפרוייקט הוא הכי פשוט שיש, כנראה: מסגרת קטנה (והכי פשוטה שיש, כנראה).
המוטיבציה הגיעה מחתיכת זכוכית שמצאתי זרוקה ברחוב.
בהמשך הייתי שמח לנסות להכין קופסה, שהמסגרת תשמש לה כמכסה.

במקום להעלות אוסף תמונות, ערכתי אותן לסטריפ אחד ארוך: פרוייקט מסגרת.

אשמח להתייחסות בנושאי ייעול, בטיחות (למרות שאין תמונות שלי בזמן הניסור עצמו), וכדומה.

אני די בתחילת הדרך אז בעדינות בבקשה, תודה.

yulevi

New member
על התוצאה

במיוחד שאלו ניסורים והתנסויות ראשונות במסור שולחן

yuvaleitan

New member
חמוד מאוד.

אהבתי גם את תהליך העבודה, שלעניות דעתי הוא נכון.
לפני שנה בערך אשתי שאלה אותי אם אני יכול לעשות מסגרת בדיוק כזו. דבר ראשון אמרתי "בטח!", ואז גם ניגשתי לעשות. יצא דומה לזה לשלך, אבל לא היתי מתוחכם מספיק להשתמש בג'יג היוקרתי שלך...
שעה לפני שהשווצתי לאשתי על שלוש מסגרות מושלמות, מעשה ידי להתפאר, היא שלפה בנונ-שלנטיות חבילה של שלוש מסגרות כאלה, שחברה קנתה לה בגרושים באיקאה. מאז יש לי יחס אמביוולנטי למקום הזה...
יובל

VitaminE

New member
אני רואה את איקאה כבית ספר לטכניקה

מכיוון שיש כל כך הרבה מעצבים יש גם המון רעיונות, אך בפרוש לא כמקום לרכישת רהיטים.

אולי קולב לארון... אולי נר ריחני לשכנים שביקשו כל כל יפה... אולי כדי לאכול זבל טהור ב-5 שקלים...
אולי כדי להשלים את אוסף העפרונות הקטנים שמאוד כייף להשתמש בהם לסימון על עץ...
אולי... אולי... אולי...

ערן.

yuvaleitan

New member
אני מודה, לפעמים אני קונה באיקאה. הנה, אמרתי.

יש להם מגוון גדול, ולפעמים מתפלק לי אפילו איזה רהיט. בד"כ משהו לשימוש ממש ייעודי, שלא בא לי לבנות, או משהו שעובר אצלי מודיפיקציות. אני מאוד נהנה להסתובב שם, וכן, יש הרבה מה ללמוד בעיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, ארגונומיה, נקניקייה ב5ש"ח (למה הפסיקו עם הכרוב כבוש?!...).
צר לי, אגב, על שכנתה - קיקה, שלא הצליחה להמריא. לא שיש לי סנטימנטים לאוסטרים בהכרח, אבל אחרי ביקור מיקרי בשבוע שעבר, התחושה היא של "לרקוד על הגוויה". וזה תמיד עצוב ומדכא.
בואנוס נוצ'ס לכולם,
יובל

knappertsbusch

New member
אתה לא לבד

טוב, אני לא קונה שם יותר פשוט כי יש לי מספיק רהיטים בבית (יש שיאמרו, יותר מדי)
אבל מה לעשות, אני נמשך לעיצוב סקנדינבי המבוסס על פשטות וקווים ישרים.
יש להם מספר מוצרים שהם פשוט מרגישים "נכונים" למרות היותם מבוססים
על MDF וסיבית ושאר חומרים שאני לא נוגע בהם בעצמי,
ובעבר הם נהנו מהיצע לא רע של רהיטים חביבים מאורן.

yuvaleitan

New member
אשתי מתכננת שם הזמנה ב10000ש"ח!

אחד היתרונות שם, זה שאפשר את רוב תהליך הקניה ובירור הפרטים הטכניים וכולי, לעשות מראש, בלי לבזבז זמן שם (פה, אגב, קיקה פישלו).
לקראת המעבר לבית החדש אשתי הכינה הזמנה של 10000ש"ח, מה שחוסך עוד יותר זמן, כי הם מכינים את הכל מראש. נוח מאוד.

VitaminE

New member
תציע לה הרכב הזמנה מעט שונה

בערך - 40% עבור מסור סרט.
בערך - 40% עבור מסור שולחן.
בערך - 20% עבור רוטר.
וייתכן וישאר לה עודף לשני כרסמים... :)

ואם לא כרסמים לפחות שני אוגרים, את שבבי הנסורת תוכל לייצר עם שלושת הכלים... :).

נראה לך שהיא תאשר?

ברכות למעבר לבית החדש!

yuvaleitan

New member
אז זהו... שלא...

את הקרדיט שלי לכלי עבודה די מיציתי בינתיים, וחוץ מדברים קטנים פה ושם, אני משתדל כרגע להרגע עם רכישות. 10000 באיקאה לבית חדש זה לצאת בזול (זה כולל תאורה, ומליון דברים אחרים. בקלות יכול היה להיות כפול). הרבה מהריהוט לבית החדש עליי, ושם החיסכון אדיר. את כל עליית הגג "הלאמתי" לטובת הסדנא, וזה עם ברכתה של אשתי, שהבינה את הצורך.
עם המשכורת המינורית שלי (מע' הבריאות), וכשאישתי תמצא עבודה (היתה בחב' מטבחים שהתפרקה, היא מעצבת פנים) - לאט לאט.
יהיה טוב, אנחנו צנועים ואופטימים מטבענו. תודה על הברכות,
יובל

אממ.. איזה ג'יג יוקרתי? (מסור השולחן עצמו? :)

אני לא משתמש בשום ג'יג - למעט הגובל של מסור השולחן.
בכל אופן תודה!

דרך אגב, כששאלתי לפני שבוע לגבי resaw של עץ בעובי 18 מ"מ ל-12 מ"מ בעזרת מסור שולחני, המטרה הייתה להכין את המסגרת הזו (בעובי 12 מ"מ).
אחרי שאתה ואחרים הורדתם אותי מזה, החלטתי להגיע לתוצאה של 12 מ"מ כפי שתואר פה בתהליך העבודה.

ובהצלחה עם המעבר

בית חדש נשמע לי בד"כ שטח גדול יותר, וכנראה גם עוד שטח עבודה.
שטח העבודה ה"מרווח" שלי הוא 2X2 מ' בכניסה לבית. ה"פחות מרווח" במרפסת הוא 1X2 מ'.
אני מפנטז על יום שיבוא ויהיה לי שטח עבודה ענק ומרווח כהוגן (למשל 2X3 מ' :)

yuvaleitan

New member
בשביל 2X3 אתה צריך:

א.
אישה תומכת שתהיה מוכנה לוותר על שטח מרפסת השירות לטובת איזור לנגרות (לא יקרה..)
ב.
להיות עשיר, ולהרשות לעצמך לבנות סדנא ענקית, עם איזה בית נחמד ליד (מי ייתן ויקרה)
ג.
לפתח משבר גיל 40 רציני מספיק בשביל להצדיק כל שגעון שבא לך (קורה? קרה?)

האמת היא שאני עובר מהמקלט המרווח של הבית המשותף, שאימצתי לי בחוסר התחשבות מוחלט, למעין עליונת-גג, שתהיה דווקא קטנה הרבה יותר, אבל שלי. ש ל י ! !

סעיף ב' הוא הבעייתי

משבר גיל הארבעים אין - עברתי את זה בגיל שלושים, היום אני רק נהנה יותר מהחיים בכל יום.
אישה תומכת ביותר יש, והיא מאוד מפרגנת כך שאין לי אפילו צורך להצדיק את עצמי.

כסף... יש לי כנראה מספיק בשביל לקנות אסלה ולבנות סביבה קירות ואולי תקרה.. לא מספיק בשביל לבנות בית מגורים ו\או את סדנת חלומותיי (אבל יש לאן לשאוף :)

yuvaleitan

New member
הגי'ג היוקרתי - זה שמחזיק את המסגרת בזמן ההדב

קה! מן רצועה תחכומית כזו עם מתיחה משוכללת... איפה הישגת?!......
אני חוזר על מה שכתבתי כבר, הדרך שבחרת נכונה, לטעמי, פשוטה, בטיחותית, ו-(גם חשוב) עושה את העבודה. אותי זה קונה יותר מכל הג'יגים שבעולם.

אה.. זה..

בהנחה שאתה לא מתלוצץ (יש דברים שפשוט לא עוברים בטקסט), את המתיחה המשוכללת אמא שלי הכינה לפני כ-40 שנים, כשילדה אותי (התייבשו לי האצבעות כשהחזקתי את זה ככה למשך כ-20 דקות).
השאר, זאת רצועת מתיחה מהום-סנטר ב-30 ש"ח, שאם כבר מזכירים - היא דווקא עזרה לי מאוד בפרוייקט הקודם שלי (תמונה מצורפת).

האמת היא שראיתי לא פעם, שמשתמשים ברצועה בסגנון הזה עם מנגנון הידוק בשביל להפעיל לחץ שווה על כל הפינות של מסגרת בשלב ההדבקה. אני אנסה למצוא לי משהו כזה (הרצועה שיש לי מגושמת מדי למטרה זו).

דרך ההכנה של המסגרת הרגישה לי די נכונה ולא מלחיצה במיוחד בעבודה עם המסור השולחני. בכל זאת היה חשוב לי לשמוע אם אני בכיוון או לא, אז תודה על הפידבק.

yuvaleitan

New member
אכן, יש דברים שלא עוברים בטקסט....

יש ג'יג (הפעם בלי צחוק), שבנוי מארבעה מוטות הברגה, שאפשר להדק כ"א בנפרד, עם ארבע זויות 90. זה למסגרות מלבניות. לפוליגונים אחרים - הרצועה שלך, או בנד מתכת גדול (או כמה משורשרים) - פתרון מצויין.
בדרך לעוד כוס יין, לילה טובבבבבבבבבבבב

EdnaH10

New member
Band clamp

אני קניתי לאחר צפייה באחד מסרטוני יו-טיוב.
עושה עבודה מצוינת.
קניתי לתיקון מסגרות (מיועד למסגרת עד 4 מטר)
ואפשר בעזרתו גם להחזיק תיבות, כסאות, גלילים ועוד.

עדנה

למעלה