סיפור חכם עם לקח

סיפור חכם עם לקח ../images/Emo22.gif ../images/Emo195.gif ../images/Emo11.gif ../images/Emo32.gif

ראיתי סיפורון ורציתי לשתף (זה גם מתאים לנושא של הפורום
) אדם אחד הניח פרחים על קבר אשתו, כשפתאום ראה סיני שם צלחת אורז על הקבר הסמוך. "אתה באמת חושב שהמת ייצא מהקבר לאכול את האורז?" - שאל האיש את הסיני. "כן, כשאשתך תצא להריח את הפרחים.." -ענה לו הסיני. מוסר השכל:
בני אדם שונים אחד מהשני, וכן אמונותיהם ודעותיהם. לכל אדם דעה שונה, צריך לכבד דעות שונות משלך. וגם שהעולם מוזר

MeWithoutU

New member
זה לא כזה נכון...אני הולכת לחרוש!!!!!!!

אני בעד לכבד דעות שונות... אבל........לא תמיד אפשר! אני נגד התעללות בבעלי חיים - לעומתי יש אנשים שבעד התעללות בבעלי חיים... אז איך אני אמורה לכבד בנאדם שחושב דבר כזה?פשוט אי אפשר לכבד!!! או למשל נאו נאצים ועוד אנשים שחושבים שצריכים להשמיד אותנו כי אנחנו יהודים... יש להם את הדעות שלהם למה צריך להרוג אותנו... אבל למה אני צריכה לכבד את הדעות שלהם???כשהדעה שלהם היא שיהודים צריכים למות!!! ויש עוד המוןןןןןןן דוגמאות כאלה! - דוגמאות של אמונות של אנשים שאני כן נגד! לעמת חלק...שאני לא נגד... והנה מקרים פחות זוועתיים! אני לא מאמינה באלוהים...ויש אנשים שכן!...ואני מכבדת את הדעות שלהם - כי זכותו של כל בנאדם להאמין במה שהוא רוצה!...אבל נתקלתי בהרבה אנשים שהחליטו לשפוט אותי בגלל שאני לא מאמינה באלוהים... אז איך אני אמורה לכבד אנשים שמתנפלים עלי בגלל הדעות שלי...כשאני מצד שני כן יכולה לקבל שיש אנשים עם דעות ואמונות שונות משלי. כמו שאני מאמינה במדע - לעומת אנשים שמאמינים בתנ"ך - וזה אלוהים שיצר אותנו בדמותו...אז אין לי בעיה עם אנשים שחושבים אחרת ממני...אבל שוב...כמו שאני לא מנסה לשפוט את האמונות שלהם בתנ"ך אני לא צריכה שישפטו אותי בגלל שאני מאמינה במדע ולא בתנ"ך! או שאני חושבת שזה מוזר להיתפלל לפסלים... אבל מה לעשות...יש אנשים שכן מתפללים לפסלים!וזה מה יש! ואנשים שמאמינים בישו...אז שיאמינו...מה אכפת לי?אני לא ינסה להסיט אותם נגד האמונות שלהם... אני מאמינה שיש ערבים טובים!לא כולם רעים... וגם פה...נתקלתי בהרבה אנשים שאומרים שכל הערבים רעים!...ומנסים לשכנע אותי שכן כל הערבים רעים! שזה בולשיט!כי זה מה שאני חושבת...ואין לאף אחד זכות לבוא ולגרום לי לשנוא אנשים רק בגלל שהם ערבים! או הדוגמא הכי נפוצה בעולם כולו - הומואים ולסביות! אני לא לסבית!אבל מצד שני אין לי בעיה איתם!אני בעד אהבה...וזה לא משנה עם זה גבר ואישה...או גבר וגבר...או אישה ואישה...אני לא חושבת שזה עיניינו של מישהו עם מי הבנאדם שוכב! אבל גם כאן - לא חסרים אנשים שחושבים שמי שנמשך לאותו מין הוא סוטה!ותוקפים הומואים ולסביות...ושופטים אותם במקום לפי איזה בנאדם הם - שופטים אותם לפי המשיכה המינית שלהם! אני חושבת שכל אחד צריך להאמין במה שהוא רוצה! כל אחד והאמונות שלו והדעות שלו... אבל תמיד יהיה מישהו שישפוט אותנו ויצא נגדינו בגלל האמונות שלנו! אי אפשר באמת לא לשפוט בני אדם! ואי אפשר באמת לכבד את הדעות והאמונות של כולם! לכולם יש את הגבול שלהם.

../images/Emo5.gif ../images/Emo122.gif לקחת את זה קשה

דיברתי בכלליות,לא התכוונתי למקרים שבהם עושים למישהו אחר דברים רעים.

A GIFT OF LOVE

New member
היי ג'ולי

אני בהחלט מסכימה אותך. ואני יכולה לסכם את זה בעצם במשהו ממש חזק שאשכו לימדה אותי: לכבד כל דת/תאוריה/רצונות/דברים של מישהו כל עוד הם לא פוגעים באחרים. ועוד משהו: את לא חייבת להאמין באלוהים ואת ממש לא מוזרה, זאת זכותך להאמין במה שאת רוצה!

MeWithoutYou‏:‏

כשאני מכבדת דעה של בנ``א שאני חולקת עליו אני לא בהכרח מסכימה עם דבריו! כשאני מכבדת את דעתו אני בעצם מכבדת אותו. הדעה מגלמת את האדם שבך! ואם אני מכבדת את דעתך = מכבדת אותך!! אבל זה לא בהכרח שאני מסכימה עם דברייך! כי לכבד צריך כל בנ``א באשר הוא ובהתאם למצב שלו! אני מכבדת את דעתם של אלו שלא מאמינים באלוהים אבל זה לא אומר שאני מסכימה איתם!

eshkolit32

New member
../images/Emo45.gifאיזה יופי של סיפור!+הערה ל-MeWithoutU

וואלה, קצר וקולע, כמה נכון....אהבתי ! ולהערה: אני חושבת שמור התכוונה שיש לכבד דיעות שונות משלך באופן כללי. בוודאי שקשה לך לכבד דיעות שכוללות עשיית רע לבעלי חיים, למשל, נושא שאני יודעת שהוא קרוב ללבך. לא לזה הכוונה. אני לא חושבת שהסיפור מתכוון לעודד כיבוד כל דיעה באשר היא אלא - וזאת הדיעה שלי - לכבד דיעות שמכבדות יצורים חיים. כלומר, לא לכבד דיעות שעושות משהו שלילי לבן אדם או לבעל חיים. מקווה שאני מובנת.... אני יודעת שזה נושא לא פשוט, וכולנו רגישים לדברים שחשובים לנו באופן אישי, בגלל זה חשוב לנסות לטפח סובלנות ובגלל זה אני בעד סיפורים כאלה בפורום שלנו.

MeWithoutU

New member
לא הבנתם אותי בכלל

לא קפצתי כאן על אף אחד...ואני מבינה שלכל בנאדם דעות שונות. והסיפור ממש נחמד עם מוסר השכל נחמד שאנשים באמת צריכים לילמוד ממנו. סך הכול אמרתי שהעולם הוא לא באמת כזה. אין בנאדם שלא מקבל ביקורת על האמונות שלו והדעות שלו...ואין בנאדם שלא שופט אחרים (אין דבר כזה פשוט!) אתם רוצים להגיד לי בכנות מוחלטת שבחיים לא שפטו אתכם על האמונות והדעות שלכם?אף פעם לא קיבלתם הערה על האמונות שלכם? ואתם רוצים להגיד לי ברצינות שבחיים לא שפטתם אנשים והערתם להם בקשר לאמונות שלהם והדעות שלהם? גם דברים שלכם נראים טיפשים כל כך...אך לבנאדם אחר זה אומר הכול?אפילו בלי בכלל להתכוון?בלי לדעת שזה פוגע כל כך? בקיצור הבנתי את העיניין... פעם הבאה אני אולי לא הגיב יותר לעומק...ופשוט אכתוב..."יאאאא...העולם יפההה...כל האנשים טובים וכל האנשים נחמדים!" כנראה שלהגיד את דעתי זה לא מעניין את כולם...וחלק אפילו יעליבו מזה שיש דברים שאני לוקחת באופן אישי!... להאשים את עצמי שאני רואה יותר שחוק מאשר לבן?... אז הדעות שלי אולי קצת קיצוניות לדעתכם...ואולי לא נעימות ושמחות כמו שלכם. כנראה שכזאת אני... הסיפור נחמד... אבל לא מכירה אף בנאדם שבאמת בחיים לא העבירו עליו ביקורת בגלל האמונות והדעות שלו... ולא מכירה שום בנאדם שבחיים לא העביר הוא בעצמו ביקורות על אנשים אחרים בגלל האמונות שלהם והדעות שלהם. אולי רק אבקש סליחה על זה ששוב המילים שלי גרמו לביקורת נגד האנטי שלי. וזה אפילו שאני לא חייבת לאהוב את העולם! סליחה.

מישהו אמר שהעולם מושלם?

מישהו אמר שבחיים לא שפטו פה אנשים או שהם לא שפטו אחרים?! בגלל זה הבאתי לפה סיפור עם מסר. בגלל זה אני חושבת שצריך להשתדל להיות יותר טובים. אולי אני צריכה לבקש סליחה שאני מתאמצת לעלות דברים לפורום ולהזיז אותו קצת.

מורוש...

זה יפה מאוד שאת מגונת את הפורום בכך שאת מוסיפה לו תכנים אחרים שפחות קשורים לנושא הפורום, לדעתי דרך הדברים האלה הפורום יותר נעים. הבעיה שיש בפורום אנשים שכותבים בו פרשנות של דת, אמונה ופוליטיקה וזה מעורר תמיד ויכוחים ומריבות. לדעתי לא צריך להעביר ביקורת על כול מה שחושבים.

eshkolit32

New member
את לא צריכה להתנצל...../images/Emo140.gif

על שום דבר שאת חושבת, או על זה שהגבת באופן שגרם לאנשים להגיב לך בצורה שגרמה לך להרגיש בלתי מובנת. משפט מסורבל אבל מקווה שהבנת את כוונתי..... תראי, אני מבינה מה את אומרת. מור כתבה שבן אדם צריך לכבד דיעות שונות משלו. את בעצם כתבת שאין דבר כזה שכולם יכבדו את הדיעות של כולם, שעצם הרעיון בלתי אפשרי, עולם כזה יכול להתקיים רק בדמיון הפרוע שלנו. אני מסכימה אתך שזה בלתי אפשרי. אני רק רוצה שבפורום שלנו ננסה, נעשה מאמץ - לכבד דיעות של אחרים. אני לעולם לא אתמוך בדיעות שמעודדות פגיעה במישהו, והנה כבר אני כותבת משהו שהוא נתון לפרשנות, מה זה נקרא לפגוע במישהו....? כל אחד יגדיר את זה אחרת. אני לא מנסה לבנות כאן עולם אוטופי שהכל בו יפה עם פרחים ואין בו כל רע. אני רק רוצה שתהיה כאן תרבות שיחה. שכשמישהו כותב משהו, יתנו לו צ'אנס להסביר את עצמו. לא שישר יקטלו אותו, או יצנזרו אותו, או יצאו נגדו. הפורום הזה מורכב מאנשים שונים מאד אחד מהשני, בהמון מובנים. אני כמנהלת הפורום מרגישה שאני חייבת לדאוג לכך שמאף אחד לא תישלל הזכות לומר את דעתו על איזשהו נושא, כל עוד הוא לא פוגע באנשים אחרים בצורה בוטה, שלא נתונה לפרשנויות שונות. מכיוון שמור סיפרה כאן סיפור עם מוסר השכל שמעודד סובלנות, אני מודה - קצת התבאסתי ששמת לי את המציאות המרה מול הפרצוף... את מבינה למה אני מתכוונת? הזכרת לי שהמציאות היא מורכבת, בעייתית, שבעצם - קשה בכל חברה שהיא לשמור על סבלנות וסובלנות, כי כל בן אדם הוא שונה ממשנהו, ובדרך כלל יהיה לו נוח יותר בחברתם של הדומים לו, אין מה לעשות. אני בסך הכל רוצה שנשאף להרמוניה כאן בפורום, שתהיה נטיה לסובלנות בפורום, לא יותר מזה. שוב, אני לגמרי מבינה מה את אומרת, ומעריכה את העובדה שיש לך דיעות מוצקות בנושאים שחשובים לך. את מזכירה לי קצת את עצמי בגיל הזה, היתי מאד רגישה כשמישהו אמר משהו שפגע בערכים שאני מאמינה בהם. אני מקווה שהצלחת לרדת לסוף דעתי......

sivosh

New member
מקסים!!

ודרך אגב את אל תתנצלי, אם תמצאי עוד, תביאי... :)

למעלה