סיפור הלידה של יונתן

סיפור הלידה של יונתן

בהיריון הזה הייתי פחות פעילה בפורום הזה ובפורום היריון לאחר אובדן, פשוט מפאת חוסר זמן כשיש ילדה בבית.
אבל מרגישה שבכל זאת אני חייבת לכן את סיפור הלידה של בני יונתן, שכן אף אם אינכן מכירות אותי או את הסיפור שלי (3 הפלות, אפלה, בת שנולדה לפני קצת יותר משנה), זהו בית עבורי ותמיד יהיה.

אז סיפור הלידה של יונתן מתחיל בעצם ערב הבחירות לכנסת. שבוע 33+2 ערב, יושבת בסלון ומרגישה כאב מתמשך בבטן. מנסה לשנות תנוחה, לא מצליחה לזוז מרוב כאב.
שותה מים, מנסה בכל זאת לקום..נכנסת לסרטים שהעובר התהפך ממצב ראש לעכוז ומה יהיה וזה כואב ואיך אשיג תור להיפוך..
הולכת לישון והכאב אינו מרפה. לא מצליחה לישון. מנסה קצת בישיבה..איכשהו הגיע בוקר ואיתו הגיעו הצירים המוכרים והידועים. עד עכשיו היה כאב ארוך ומתמשך . לא ידעתי שציר יכול להרגיש כך. בבוקר הגיעו הצירים עם ההפוגות.
טלפון לקופרמינץ והוא מריץ אותי למיון יולדות.
מחכים שהורי יגיעו לשמור על הקטנה ונוסעים למיון.
במוניטור רואים צירים, פתיחה 1 וצוואר מחוק 50%.
הוחלט לאשפז אותי לקבלת צלסטון להבשלת ריאות העובר ופרסולט לעצירת הצירים.
מגיעה למחלקה של קופרמינץ המלאך השומר שלי, אשפוז עד שבוע 34 מלא..
משתחררת הביתה לשמירת היריון עד לשבוע 37. לא פשוט כשיש תינוקת בת שנה בבית..וכל כמה ימים יש לילות עם צירים...
בביקור שגרתי אצל קופרמינץ במרפאה קובעים "יום הולדת" לעובר, כדברי קופרמינץ.
היום הנקבע: שבוע 38+ 2, יום שני ה 25.2.13 מייד לאחר פורים.
אצליח להגיע לתאריך? לא אצליח?
יום חמישי ה- 21.2 שוב בסלון על הספה.. מתחילים צירים. מכיוון שאני כבר מורגלת לצירים במרווחים של 10 דקות שנעלמים מתישהו במהלך הלילה, לא ייחסתי חשיבות.
עד שהתחלתי לתזמן אותם. ציר כל 8 דקות, כל 7..כל 5..
נהיה כבר 0100 בלילה..בעלי רוצה לישון ואני רוצה להכין תיק לבי"ח ולהתקלח...פתאום צריכה לשירותים. עוד סימן.
מבקשת מבעלי שנתזמן צירים באופן מסודר, כי נראה לי שהיום זה היום.
ציר במשך דקה, כל 3-4 דקות.
זהו הולכים ללדת.
מחכים שהורי יבואו לשמור על הילדה לוקחים מונית לליס.
מיון יולדות ריק, למזלי. נכנסת ישר לבדיקת מילדת- צוואר מחוק פתיחה 4, צירים במוניטור. ישר לחדר לידה.
אבלללללללללללללללללללללללללללללל הזרקתי קלקסן ב- 0800 בבוקר. מי חשב שאלד??שעה 0230. מודיעה לכל מי שרוצה לשמוע שאני מחכה לשעה 0800 בבוקר לאפידורל.
לא סטריפינג, לא פקיעת מים ולא בטיח. עושה דימיון מודרך לעצמי שאני לא יולדת עד 0800 בבוקר עם אפידורל.
מבקשת שיעשו ספירת דם לטסיות ויתנו עירוי כדי שהכל יהיה מוכן לאפידורל.
ממש!
להקלה על הכאבים חיברו אותי למכשיר טנס שרק הביא לי את העצבים, כדור פיזיו שלא יכולתי לשבת עליו, ומקלחת עם מים חמים שהצילה אותי ועזרה להעביר מהר יותר את הזמן עד לשעה 0800.
בעודי עומדת במקלחת, אני מתחילה להרגיש שאני רוצה קקי. ופתאום הציר מתחיל מהבטן ויורד למטה לכיוון הישבן בלחץ כזה.
הבנתי שאלו צירי לחץ..וכנראה שאני הולכת ללדת בלי האפידורל.
סמס לקופרמינץ. קופרמינץ מדבר עם המרדים שיתן אפידורל הגם עברו 23 שעות ולא 24.
השעה כמה דקות ל 0700 בבוקר. חילופי משמרות בין המיילדות.
אני מתחילה לצעוק חבל על הזמן. מכאב.
נכנסת מיילדת שרק הגיעה למשמרת. נכנסת המיילדת שלי שסיימה משמרת לילה. נכנסת מיילדת ששמעה את הצעקות מהמסדרון ונכנסה לראות מה קורה. ועוד 2 מיילדות שאין לי מושג למה נכנסו..
מעלים אותי על המיטה, 5 מיילדות סביבי.
הראש מבצבץ- אין אפידורל..יאללה ללחוץ.
מכיוון שהמים עוד לא ירדו, אחת המיילדות אמרה ש"הולכת להיות כאן מקלחת" והרימה ניילון בניסיון לעצור את הצונאמי שיגיע. חחח. לא עזר לה.
3 לחיצות, צרחות עד לב השמיים (לא שלטתי בעצמי, ממש בושה) וצונאמי של מי שפיר שריסס 5 מיילדות, לפחות 2 בדרכן הביתה.
ויונתן יצא.
3410 ק"ג, בלידה טבעית ללא אפידורל, ללא קרעים או תפרים.
שעה לפני שיכולתי לקבל אפידורל.
מישהו אמר מרפי?

עדי 1012

New member
מרגש! המון מזל טוב!!!!

אשמח לשמוע בפרטי איך את מסתדרת עם הקטנים שלך ולקבל טיפים..
למרות הקושי בללדת בלי אפידורל מנחם לחשוב שיונתן חסך לך את זוועת הפיטוצין..
המון מזל טוב

תודה עדי על הברכות

אכן גם זו דרך להסתכל על זה, אך לא אשקר לך. הכאב הוא נורא אבל מזל ששוכחים.
לעומת זאת פיטוצין לא הולך יחד עם אפידורל?

לגבי להסתדר עם הקטנים יחד, הרבה עזרה. מצד בעלי, הורי ואף מטפלת בחצי משרה בתשלום..

לא קל אבל שווה הכל!

אני ובעלי הצבנו לנו מטרה: משפחה.
יש לנו!

פיטוצין לא בהכרח ע אפידורל

/אני הייתי יומיים עם פיטוצין ובלי אפידורל.... וליויתי לידות בהם לא הספיקו בכלל אפידורל אחרי פיטוצין
ויש גם מי שסתם לא רוצה

עדי 1012

New member
אולי לא הסברתי את עצמי

מכיון שתינוקי ילדה ללא צורך בזירוז היא ״חסכה״ לעצמה את התופת שבפיטוצין.
וברוררררר שפיטוצין הולך מעולה עם אפידורל גם אני חוויתי לידה שבמשך 48 הייתי תחת השפעה פיטוצין עד שהגעתי למצב שהשערות בראש כמעט נפלו לי , התחננתי לקיסרי וקיבלתי אפידורל.
אני לא יישכח את המלאך דר יפעת הראל שחיבר לי את האפידורל , ברכתי אותו ועד היום מברכת.
מקווה שהלידה השלישית בעזרת השם תתפתח יותר בקלות..

אני אמרתי הפוך

שפיטוצין אינו בהכרח הולך עם אפידורל. לא חייבים... ויש כאלו שמעדיפות בלי גם בנוכחות פיטוצין (ואחרי שעשיתי זאת בעצמי בלית ברירה בשל אפידורל שלא עבד גם אני חושבת שהשד אינו כזה נורא לפחות עבורי)

פיטוצין

בלידה של הבת שלי עברתי השראה עם טבליות PG . הטבליות יצרו צירים סדירים וכואבים ותכופים מאד ותוך 4 שעות הייתי עם צוואר מחוק ופתיחה 2.5 והועברתי לחדר לידה ולקבל אפידורל.
כחלק מ"שטאנץ" נראה לי רצו לי תת פיטוצין. ביקשתי לחכות מפני שהצירים היו כ"כ טובים..ואכן לא היה כל צורך בפיטוצין וילדתי תוך 3 שעות מרגע שנכנסתי לחדר לידה.

אם הייתה לי הבחירה, כן הייתי בוחרת ללדת בתאריך שקופרמינץ קבע, גם שבוע 38+2 ולא 37+6 למרות שזה כבר שבוע ממש בסדר ללדת בו, אבל גם כי יצא שילדתי בדיוק מתי שלא רציתי והיה הכי לא נח: צירים תקפו בלילה..ילדתי בששי והייתי מאושפזת ששי-שבת-חג פורים, הבת שלי הייתה בבית ולכן בעלי כמעט ולא יכל לבוא לבקר אותי וכך גם הורי שהיו צריכים לשמור עליה..
אבל הכל שטויות.
אכן הייתה לידה נהדרת, קצת כואבת אבל במבט לאחור נסבלת.
והעיקר הבריאות!

עדי 1012

New member
יש הבדל לדעתי

בין לידת פיטוצין עם אפידורל שלא עובד (עברתי את זה בלידה הראשונה השקטה והאכזרית שלי) לבין לידת פיטוצין ללא אפידורל. וההבדל באפידורל שלא עובד הוא שמרגישים את התינוק יוצא והכל חד כמו תער אבל עדיין הכאבים של הצירים נמוכים יותר בעוד שבהעדר אפידורל בכלל צירי הפיטוצין קשים וכואבים מאוד.
במנה השלישית של הפיטוצין הכאב כל כך בלתי נסבל שגם אישה בעלת כוח סבל (כמוני ) לא יכולה לעבור את זה ללא אפידורל ואני מוכנה לחתום על זה. במיוחד כשעברו יומים של סבל והפתיחה שלך לא מסמלת לידה.

תשמעי

הייתי עם פיטוצין עוד לפני האפידורל. עשו אפידורל- לא היה הבדל בין לפני האפידורל לאחרי- כואב באמת.....
אגב- לא היה לי CC אחד של חומר הרדמה בגוף. בדיעבד התברר שזה לא שהאפידורל "לא עבד"- הוא פשוט לא נכנס לגוף שלי כי המרדימה בטעות קיפלה את הצינור שדרכו עובר החומר וזה פשוט מנע ממנו מלהכנס לגוף שלי
ככה שבדדל חומר הרדמה לא נכנס ואני יכולה להגיד בלב שלם שזו היתה לידה ללא אפידורל (לצערי כן?
)
חויה של כל אחת היא שונהץ אני רק רוצה לומר שיש נשים שכן רוצות ויכולות ללדת עם פיטוצין בלי אפידורל. הן לא גיבורות ולפעמים אפילו לא תכננו כך 0במיוחד בלידות שניות שלפעמים פשוט זה טס ולא מספיקים). אני בד"כ ממליצה לנשים שאני מלוה לנסות בלי אפידורל. אפשר תמיד לבקש את האפידורל. אבל לקחת מראש אפידורל רק כי "לפני פיטוצין חייבים" זה ממש לא נכון מבחינת הנהלים (ז"א זה בסדר אם מישהי ככה רוצה אבל לא בגלל ש"חייבים")

עדי 1012

New member
אשמח לעצתך

אני צפויה ללדת בעזרת השם כמובן בחודש אוגוסט.
האם לדעתך יש דרך לצמצם את משך הזמן של הזירוז בחדר לידה?
מכיון שההמלצה ליילד בשבוע 37 אני ממש חוששת מהכאבים של הפיטוצין.
אשמח גם לשמוע האם דולה תוכל להקל על הכאב.

הפחד הוא

אחד הדברים שמגבירים כאב...
תמיד תזכקי- אפידורל הוא אפשרי (ברב המקרים) לכן לא צריך להחליט מראש
איך לקצר? בלידה שניה בד"כ זה לא ארוך מאוד גם ככה. בכל מקרה אני כן ממליצה למי שמיועדת לזירוז להתחיל 3-4 לפני טיפול ברפלקסולוגיה (המועדף עליי) ודיקור (יעיל באותה מידה- אני פחות אוהבת כי לא כרוך במגע וכןם בדקירות). זה מכין את הגוף לזירוז וראיתי במו עיני גם על יולדות שליויתי וגם על עצמי כמה זה נכון שהגוף "מוכן" לזירוז- ותוך שעות בודדות יולד (אצלי התחילו פיטוצין ב-11 וב-14 הילדה היתה עליי... יולדת שליויתי באיכילוב עם קרישיות יתר וזירוז בלידה שניה- קיבלה פיטוצים ב-16 וב-20 הילד היה עליה. אני טופלתי ברפלקסותוגיה, היא בדיקור
דולה לא "מקלה על כאב" כמו אפידורל. היא כן תומכת - עיסוי, מגע בכלל, קומרפסיםן חמים/קרים, מוטיבציה, נשימה ועוד המון דברים שקצרה היריעה מלפרט (היי- בכל זאת למדתי איזה שנה את המקצוע). אבל העיקר הוא לא רק בלידה אלא בלפני- להפנות לאנשי המקצוע הנכונים, לדעת שיש לך אוזן קשבת, להתייעץ עם מישהי שיש לה נסיון בלידות וכו'
שורה תחתונה- נוכחות של דולה מורידה בכ-40% התערבויות בלידה (ואקום, קיסרי וכו') ומעלה בכ-30% שביעות רצון של היולדת (לא משנה מה בפועל היה בלידה)

למרות שידעתי על ההריון שלך

מהבטא- זה עבר לי מהר (ככה זה עם הריונות של אחרות
)
תהני משניהם
ופוסט קל...
(אני הייתי חותמת על כזו לידה
)

גם אצלי הריונות של אחרות עוברים מהר

אכן הייתה לידה קלה וקצרה מאד וזה המזל הגדול שהיה לי בגלל בעיית האפידורל ה"זניחה"..

תודה עינב על הליווי הצמוד לאורך ההיריון ובכלל.
את מדהימה!

וברשותך, אני נשארת בפורום, הגם לא מתכננת היריון בזמן הקרוב..

Ms heckles

New member
איזה מרגשת! וואו!

תהנו ממנו ומשניהם יחד!

(וגם אני, כמו עינב, מוכנה לחתום על כזו לידה
)

למעלה