סיפור הלידה שלנו

vinsca

New member
סיפור הלידה שלנו

שלום לכולכן, אמנם לא הייתי חברה מאוד פעילה בפורום, אך הייתי חברה פסיבית אינטנסיבית ובפעמים ששאלתי כאן שאלות עזרתן לי המון. החלטתי כן לשתף את כולן בסיפור הלידה שלי בשל 2 המסקנות ממנו, שחשוב לי "להעביר לדורות הבאים" והן: 1. לא ניתן לתכנן שום דבר לגמרי מראש... 2. פגיות - גם הן לפעמים מלאות. והנה הסיפור: תאריך הלידה המשוער שלי היה (ועודנו...) 16/04/2009. התלבטנו בין איכילוב ושיבא ובחרנו בשיבא ואף נרשמו ושילמנו מקדמה למלונית. בערב פורים (08/03/09) היינו בביקור שגרתי אצל הרופא (שבוע 34+4) ביצענו הערכת משקל והביקור הסתיים בהבנה כי בפגישה הבאה נדבר על אפשרויות הלידה (קיסרי או רגילה - שניהם במצג ראש). הגענו הביתה ב-20:00, ראינו "בתוך הרחם - תאומים" בנשיונל ג'אוגרפיק והתלוצצנו שעוד כמה שבועות זה קורה לנו. ארגנו עוד כמה דברים בחדר (הלגמרי לא מוכן) של הילדים והלכנו לישון ב-01:00... ב-02:15 התעוררתי עם כאב בטן ובאיחור של כמה שניות הבנתי שלא עשיתי על עצמי פיפי אלא יש לי ירידת מיים. ב-02:38 כבר היינו בשיבא (בלי שום תיק-לידה או משהו בסגנון...) ונתבשרנו שאני בלידה פעילה. כעבור כמה דקות הודיעו לנו כי לא אוכל ללדת בביה"ח משום שהפגיה מלאה (אלא אם אסכים שהילדים יועברו למקום אחר לאחר הלידה...). בינתיים אני בצירים דחופים ותכופים (מי אמר שזה תהליך הדרגתי??
) וכמובן לא מוכנים לתת לי אפידורל משום שאי אפשר לנייד אישה שקיבלה אפידורל. אז מתחילים לחפש לנו מקום פנוי - באיכילוב - הפגיה מלאה, בבלינסון - חדר הלידה עמוס, באסה"ר - הפגיה מלאה. ואני צורחת...בסוף מצאו מקום פנוי במאיר בכפ"ס והעבירו אותי לשם באמבולנס עם רופאת ילדים ורופאת נשים (כי חששו שאלד במהלך ההעברה). בעלי נסע מאחורינו ברכב (כדי שיהיה נייד אח"כ להביא כל מה שנצטרך...) מכאן העניינים התחילו לזרום - ב-05:20 הגענו למאיר. ב-06:20 קיבלתי אפידורל (עולם אחר...) המיילדת המקסימה שלי לא עזבה אותנו לרגע (חגית, מלאך עלי אדמות...). פיטוצין, העברה לחדר ניתוח (כל לידת תאומים שם נעשית בחדר ניתוח...) וב-13:35 נולד המלאך (1835 ג') ו-8 דק' אחריו המלאכית (1690) - לידה רגילה, בלי תפרים ועם הרבה אושר. הילדודים הועברו לפגייה - וזה המקום להדגיש ולציין - מדובר במקום מדהים עם צוות שלא העולם הזה
. מדהימים, אמפתיים, מקצועיים, סבלניים...אני שהיתי במחלקת יולדות עוד יומיים ושוחררתי... חיינו על הקו בית-פגייה בחודש האחרון וב-07/04/2009, ערב-ערב פסח הגענו הבייתה וכעת אנחנו עסוקים בניסונות נואשים להיזכר מה זה הדבר הזה שפעם קראו לו שינה... עוד כשבוע נערוך ברית ואז יופצו גם השמות (והתמונות) לעולם... אז זהו אני חוזרת על המסקנות שלי מכל זה ומאחלת לכולכן כי תשכילו להפנים - אי אפשר לתכנן לידה, פשוט אי אפשר - לא העליתי בדעתי שאלד במאיר (ואני מאושרת שזה קרה שם). לא האמנתי שאלד בשבוע 34 או כי אלד פגים (היה לי 'ברור' ברור שנלד בשבוע 39...
) וכו' וכו'. אין מה לעשות...זורמים עם זה ושמחים (מאוד-מאוד-מאוד) על מה שבא... בהצלחה לכולכן!! חג שמח!!

for no one

New member
../images/Emo65.gif../images/Emo65.gif../images/Emo65.gifהמון המון ../images/Emo49.gif

עכשיו אני מבינה למה הפרופ' שלי לא רוצה שאני אלד בשבוע 34.... אפשר לשאול כמה הילדודס שוקלים עכשיו בשחרור מהפגיה? מאחלת לכם המון אושר והרבה בריאות

שפע של ברכות ומזל טוב

שיפור ממש מלחיץ ומרגש כאחד, איזה כיף לך לעבור לידה טבעיות ולא קיסרי. בת דודתי ילדה לפני שבועיים כל תאום 3.5 ק"ג.

גירפה12

New member
מזל טוב, שפע נחת, וגם כמה שיותר שעות שינה...|

נשמע חוויה לא פשוטה, עם ההמתנה לפגיה פנויה, וחודש על הקו. אבל מה זה לעומת שני פשושים חדשים בבית

galigal33

New member
תודה על הסיפור

והמון מזל טוב!!! אני לומדת המון מסיפורי לידה על תאומים..בעיקר על זה שאי אפשר לתכנן כלום ורק לקוות.. טוב ובהשראה של הסיפור שלך אני אלך לשתות קצת מיים בתקווה להחזיק אותם עוד קצת בבטן.

saro1

New member
מזל טוב

כמו שנאמר סוף טוב הכל טוב איזה סיפור לידה מאחלת לך שתגדלו אותם בנחת ואל תשכחי תמונה + שמות

שירישי

New member
../images/Emo49.gifלהולדת הבן ../images/Emo49.gifלהולדת הבת../images/Emo65.gif

השעות שבין 2:38 ל-6:20 נשמעות לי סופר מלחיצות. רק מקריאה על מה שעבר עליך נלחצתי
. אבל כמו שכתבו פה לפניי - סוף טוב הכל טוב. מגיע לך כל הכבוד גם על שהצלחת להגיע עד שבוע 34+4 (או שזה כבר נחשב 34+5) זה בכל זאת רק פגות לייט. אם אפשר לשאול, מה היתה הסיבה שנשארתם בפגיה חודש שלם ולא רק שבוע וחצי? מאחלת לכם שפע של אושר עם הקטנטנים
עלייה מהירה במשקל לזאטוטים וכמה שיותר שינה בלילות להורים

vinsca

New member
../images/Emo51.gif ותשובה

תודה על האיחולים, לגבי מועד היציאה מהפגייה - מסתבר שיש קריטריונים שרק אם כולם מתקיימים מוציאים מהפגייה: משקל מעל 2 ק"ג, אכילה מלאה מבקבוק, שמירה עצמאית על חום גוף, ללא ירידות בחימצון הדם (סטורציה) וללא ירידות פתאומיות בדופק. היינו צריכים להמתין כ-3 שב' עד שהילדים יעלו במשקל (כידוע, הם קודם כל יורדים במשקל ורק אז מטפסים בחזרה...) ואח"כ לקח לגברת קצת זמן עד שגמרה הכל מהבקבוק. במהלך שהייתנו בפגיה היו תינוקות שחגגו 3 חודשים ויותר בפגיה, כך שאנחנו ממש היינו בבחינת 'עובר אורח'... כל טוב...

דבורה1

New member
מזל טוב!../images/Emo65.gif../images/Emo65.gif

איזה סיפור.וואו!!! באמת אי אפשר לתכנן. מאחלת לכם רק אושר, ושיהנ לרוב בעתידכם

minimousegi

New member
ואוווו!! באמת אי אפשר לתכנן! העיקר שאתם בסדר

שהקטנים בסדר תהנו ותגדלו בנחת!

למעלה