סיפור הלידה - ויב"ק תאומים

debby12

New member
מנהל
הסוף של חלק ב' וחלק ג' (מהקובץ המצורף)

לקראת הלילה אני מגדילה את המינון ושותה כף שמן קיק כל 3 שעות. אחרי 2 מנות אני מתחילה להרגיש את הצירים, לוקחת מנה נוספת, נכנסת לשירותים ומתרוקנת והצירים מתגברים, אני חוששת להתאכזב ולא מעירה את בעלי שנשאר לישון איתי במחלקה. משעה שלוש בבוקר אני על כדור, ובתנועה מסתובבת במחלקה. בשבע בבוקר אני נכנסת למיטה, מחבקת את בעלי ואומרת לו "נראה לי שזה מתחיל" 7:15 בבוקר אני שומעת את ה"פאק" המפורסם והמים יורדים. אני מתקשרת לדולה, והיא שואלת אם אני רוצה שהיא תגיע – אני אומרת שעוד לא – אני רוצה שזה יהיה מוחשי. ב9:00 אני מתקשרת ואומרת לה לבוא – הכאבים חזקים!!! זה מוחשי. חלק ג' - הלידה יום שבת בבוקר – יום נהדר ללדת בו, שבת מבורכת: אין רופא במחלקה, אין סטאג'רים הצוות מצומצם, המחלקה ריקה . יש עומס בחדרי הלידה – אף אחד לא ממהר לבדוק לי פתיחה או להציק לי. אני נשארת במחלקה. הדולה מגיעה, בכל ציר היא מעסה לי את הגב ותומכת בי. מאפשרים לי לעבור מוניטור בעמידה שמראה צירים לא סדירים כל 4 דק' בממוצע. האחות אומרת לי להתעלם מהמוניטור: "יש לך צירים כואבים, ירדו לך המים, מה זה משנה מה המוניטור מראה, העיקר שהדופק של הבנות תקין, את בלידה". אפשרתי לעצמי לא לחשוב, לסמוך על הדולה, לסמוך על האחות לסמוך על המיילדת במחלקה שינחו אותי בדרך הטובה עבורי והתמסרתי לצירים ולתנועה. נכנסתי למקלחת עם כדור ושיחררתי. בשעה 12:00 התפנה חדר 7 והאחות מיהרה לתפוס אותו עבורי. אני לא כל-כך רציתי לעבור לחדר לידה ולהיפרד מהצוות המדהים במחלקה. לא רציתי שיבדקו לי פתיחה אחרי ירידת מים, אבל שחררתי ועברתי לחדר לידה. ביקשתי שיחשיכו את החדר. המיילדת שנכנסה לחדר הייתה ורד המקסימה שחיברה אותי למוניטור, ראתה שהכל תקין ושיחררה אותי למקלחת ולכדור. ורד הלכה, נשארנו, אני בעלי והדולה. למזלי – חדרי הלידה היו מפוצצים, אף אחד לא בא לבדוק אותי והמשכתי בתנועה בחדר. לקראת 14:00 באה רופאה והתעקשה לבדוק אותי הייתי בפתיחה של 4. הרופאה התעקשה על אפידורל וניטור רציף. הדולה רמזה לי לשחרר ולא להתנגד. ידעתי מראש שבתאומים חובה אפידורל. זיכרונות מהלידה הקודמת הציפו אותי, פחדתי מאוד בעת ההזרקה, אבל לשמחתי אפשרו לדולה להיות איתי בעת ההזרקה ולסייע לי להירגע. 5 דק' אח"כ כבר הייתי עם אפידורל במינון נמוך שאפשר לי לזוז ולנוע על המיטה. הדולה עזרה לי לשנות תנוחות בין הצירים ואמרה לי שבכל פעם שארגיש שינוי בצירים אומר לה. היום בדיעבד אני נזכרת ואומרת לעצמי – מדהים כמה הייתי מודעת לשינויים בצירים למרות האפידורל. ידעתי לזהות איפה ובאיזה איזור אני מרגישה את הציר – באיזור הנרתיק/החיץ/ הגב או הבטן אני מרגישה את הצירים ולפי מה שאמרתי הדולה קראה למיילדת שבדקה פתיחה ואישרה שיש התקדמות. הזמן עבר באופן אחר – כאילו אני ביחידת זמן נפרדת שלא נמדדת בדק' או בשניות שאין לזמן קצב מדויק. הוא פשוט עבר וזרם לו עד פתיחה מלאה בשעה 19:00. הרופאה בדקה אותי שוב – המיילדת אמרה שנבדוק אם אני יכולה ללחוץ עם אפידורל ואם כן נעבור לחדר ניתוח לשלב הלחיצות. עברנו לחדר ניתוח, אפשרו למלווה אחד להיכנס ונתנו לי לבחור ביני לבין בעלי – בעלי זז הצידה ואמר לדולה שתיכנס כי אני צריכה אותה יותר מאשר אותו. שמחתי שלא אפשרו לי לבחור ואני מעריכה מאוד את בעלי שנתן לי את מה שאני צריכה וויתר על האפשרות לראות את הבנות באות אל העולם. בחדר ניתוח לחצתי בערך 5-6 לחיצות בזמן הצירים (לא הרגשתי את הצירים ואמרו לי מתי ללחוץ) והעוברית הראשונה יצאה (עם הפנים כלפי מעלה), 2 דק' אח"כ אחותה יצאה – הרופאה הכניסה יד אחזה ברגל (אני חושבת) סובבה ומשכה אותה החוצה. שתיהן נולדו עם אפגר 9 ואח"כ 10. נתנו לי להחזיק אותן כבר בחדר ניתוח בזמן שהמתינו שהשליות תצאנה. ואז הבנתי מה זה להתאהב במגע ומבט ראשון.

תודה דבי. איזה סיפור מד-הים

וואו. אין לי מילים איזו נחישות, פשוט להסיר בפנייך את הכובע! כל הכבוד. מרגש מאוד מאוד שיהיה המשך קל ומלא אהבה

איזה תהליך ולידה מדהימה

מזל טוב אני התחלתי לנזול כשכתבת שבשישי הדלקת נרות והתפללת ללידה, החיבור הפנימי לעצמך והאמונה בך ובגוף....אין לי מילים

shlomitit

New member
מדהים מדהים מדהים!

פשוט אין מילים. (והרבה דמעות יש.) שמעתי על ורד דברים טובים ויצא לי גם לדבר איתה בשלב מסוים כי חשבתי לבקש ממנה רענון. (בסוף לקחתי דולה-מיילדת אז לא פניתי אליה.) וזה הזכיר לי את המשפט האחרון בסרט ויב"ק תאומים שמצאתי ביו טיוב. היולדת כתבה: תודה לאלוהים שהאמונה שלו בי גדולה יותר מהאמונה שלי בו.

אם פי 3

New member
סיפור מאד מרגש

ומדהים בעיני, איך הצלחת לעמוד בכל הלחצים וההלחצות - שבסיפור שלך אפשר לראות כמה הן מיותרות. די מזעזע בעיני הפרוטוקול של לידת תאומים (מועד הלידה, חובת אפידורל, לידה בחדר ניתוח (מעבר בפתיחה מלאה), סיבוב ידני של תאום עכוזי וכו' ) וממש שמחה, שאצלך - שום דבר לא הצליח להשבית את השמחה. שיהיה לכם הרבה אושר, וגם קצת שעות שינה מדי פעם. תאומים זה אתגר לא פשוט, אבל גם התמורה כפולה! אין כמו לקבל חיוכים משני תינוקות (שלך) בבוקר... בהצלחה! (ואם את רוצה מדבקת תאומים - תעבירי לי במסר את כתובת הדואר-צב שלך).

קשתענן

New member
ואוו איזה סיפור מרגש ומעודד!

כמה כח ואמונה - וכמה לפעמים זה לא מספיק.. אשרייך שהיית מוקפת בשליחים (שליחות בעצם..) שעזרו לך ועודדו אותך לעשות את מה שהאמנת שאת יכולה. (הצחיק אותי הסניטר שחייב לחזור עם מישהי לחדר ניתוח - כאילו לא משנה מי או מה, צריך או לא צריך, אנחנו מנתחים..) וסחתיין לבעלך שהשכיל לתת לך את הספיייס עם הדולה וויתר על מקומו - בכלל לא פשוט ולא מובן מאליו! מאחלת לך פוסט קל, שפע של חלב, והרבה שעות שינה..

שָׂרָה

New member
מזל טוב אני כל כך שמחה בשבילך

שהצלחת להמנע מניתוח מיותר!!!!!!!!!!!!!!

נננעמה1

New member
הסיפור שלך מדהים. מזל טוב!

וכל הכבוד על ההתעקשות. נשמע שבהחלט היה שווה.

יווו, רק עכשיו קראתי

ואני עם דמעות ממש! איזה סיפור מדהים! ממש ניסים משמיים היו איתך! גם שפגשת על ההתחלה כל כך הרבה אנשים תומכים, גם שלמרות העוברית המתהפכת, היה לך נס וילדת רגיל, גם שהמיילדת ההיא אמרה לך שאת לא חייבת ניתוח, הכל! קצת הפריע לי שבעלך לא תמך בך בסוף ולחץ עלייך לעשות ניתוח. ברור שהוא פחד, אבל בעל מלחיץ זה הכי גרוע בלידה. הלוואי שהם אי פעם יפנימו את זה, שנשים לקראת לידה גם כן אחראיות ויכולות לקבל החלטות, ושהחשש שלהם לא תמיד חייב לבוא לידי ביטוי... בכל אופן, כל הכבוד לך! אני לוקחת מלוא חופניים השראה מהסיפור שלך ושומרת אותו על המחשב להראות לכל מי שצריך להראות וגם בשבילי במידה ואהיה במצב דומה. ולא הבנתי משהו, למה בלידת תאומים חייבים אפידורל? האם זה בהכרח כואב יותר? או שבגלל שהעוברית היתה עכוז והיה צורך לשלוף אותה מהרחם? ועוד שאלה כללית, האם יש מיילדת בית שמקבלת לידת תאומים? לאו דווקא ויב"ק, והאם הם חייבים להיות ראש ראש?

o f r i k

New member
אפידורל ועוד

בבתי חולים מסויימים (להלן תל-השומר) הפרוטוקול מחייב אפידורל (וגם חדר ניתוח לשלב הלחיצות) למקרה של הסתבכויות. בנוסף, במקרה שהעובר השני בעכוז וצריך לשלוף אותו, בלי אפידורל זה כואב נורא. ובנוגע לשאלה האם הם חייבים להיות ראש-ראש, הכל יכול להשתנות בלידה. אחרי שהעובר הראשון יוצא, יש הרבה מקום לעובר השני ולפעמים הם מתהפכים (סיבה נוספת להיות עם אפידורל בכל מקרה). עוד משהו - בתאומים, מומלץ להיות בניטור קבוע, על המיטה והכאבים הם מאוד חזקים (ללא תנועה) ועוד בתנוחת החיפושית ההפוכה.

עשית לי דז'ה וו שחבל על הזמן! מ ל כ ה

אוי! עופריק!!! מלכה מלכה מלכה! אני כל כך שמחה בשבילך! התאוששות מהירה והמון אושר ונחת מהקטנות עוד לא אמרת לנו איך קראת להן??? המון מזל טוב! נעמה

lionet

New member
השארת אותי ללא מילים ../images/Emo106.gif

ללא ספק אלופה שבאלופות. כל כך שמחה בשבילך שעשית את זה כמו שרצית, ושזכית לתמיכה ואהבה שכזו מכל האנשים הללו ושאלה - למה בלידת תאומים חייבים אפידורל? ושוב מזל טוב- לך, לבנזוגך, לבן ולבנות החדשות. רק אושר ושמחה

למעלה