סיפורה של שפחה: עונה ארבע, שרשור מרוכז🍎

מענה וגם מחשבות משלי
גם באמת לא מעניין אותי עניין המשולש הרומנטי וכל הרגשות שיש בין ג'ון וניק,
אבל בעיקר פשוט מעצבן אותי במציגים את ניק ככזה אדם טוב. הוא כנראה היה משמעותי ביצירה של גלעד ועשה דברים רעים (רמזו על זה בעבר)
הוא עכשיו בעמדת כוח ולא נראה שהוא עושה כל כך טוב עם זה. (אם כי זה באמת לא ברור, ראינו אותו נפגש עם מנהיגות מחתרת והוא לא אוסר אותן)
אבל דבר עיקרי מאוד זה שהוא אומנם יעשה הכל בשביל לעזור לג'ון אבל זה כלל את זה שהוא היה חלק מזה שהביאו את האנה ואיימו עליה כדי לגרום לג'ון לספר איפה השפחות האחרות. מבחינתו גם מעשים נוראיים הם בסדר אם הם בשביל ג'ון.
לדעתי ניק קרוע בין הרגשות שלו לתפקיד שלו, ולכן הוא מרשה לעצמו לעבור על הכללים בכל מה שנוגע לג'ון אבל בו זמנית מאוד מקפיד על הכללים כלפי כל אדם אחר. הבחירה שלו האם להקפיד על הכללים או לא תלוייה עד כמה הפעילות הזו תשרת אותו ואת ג'ון. הדוגמא הכי טובה היא שכל עוד הוא לא ידע שג'ון נמצאת בשיקגו - לא הייתה לו בעיה להלחם שם בכל הכוח (הוא היה אחד מהמפקדים שנשלחו לשיקגו, לפני שחזר והצטרף למועצה), אבל מהרגע שלמד שיש סיכוי שהיא שם - היו לו הסתייגויות מההפצצה האווירית. אותו דבר לגבי המרתות - הוא ינצל את כוחו כדי להביא אותן בכוח למפגש איתו, אבל כל עוד ניתן לקבל מהן מידע שימושי לגבי ג'ון - הוא לא יפגע בהן.

הוא למשל בטח היה מסכים לקחת חזרה 10 מהילדים מקנדה חזרה לגלעד בתמורה להאנה. שזה דבר שג'ון ולוק שהם ההורים שלה אפילו לא יכלו להסכים לו.
לא בטוחה.
מה שלוק עשה, בכך שאמר לג'ון להביא לניק את הילדה שלו - היה ברור בסאב-טקסט שלו שהוא מתכוון שהיא תעשה חילופין - הילדה של ניק לניק תמורת הילדה של לוק ללוק. הוא ממש ניסה להעמיד את ג'ון במצב של "בחירתה של סופי" - באיזה ילדה היא בוחרת? זו ממערכת היחסים הקומת אליה חזרה, או מזו שאליה היא לא יכולה לחזור.
לא מפתיע אותי שניק התחתן שוב. הגיוני שבחברה הזאת זה נחשב לדבר רע אם גבר לא נשוי. ובמיוחד כפוריות זה כזה דבר חשוב.
אגב, לא בטוח שיש לו שפחה - אני מניח שמביאים שפחה רק כשמבינים שהאישה לא נכנסת להריון בעצמה.
שפחה מיועדת למשפחות מפקדים ותיקים, בהם האישה "מואשמת" באי פוריות. את הבנות הצעירות שמחתנים בודקים לפוריות לפני החתונה, בסביבות גיל 14.

לורנס נורא עיצבן אותי בשיחת טלפון. ועיצבן אותי שהיו כל מיני דברים שרציתי שג'ון תאמר לו והיא לא אמרה.
קודם כל הוא מדבר על כך שעדיף להאנה להשאר עם המשפחה שהיא כבר התרגלה אליהם. אפשר אפילו לקבל את זה במידה מסוימת - שטובת הילדה היא יותר חשובה מטובת ההורים. ואפילו אם מתעלמים מזה שהיא נחטפה מההורים שלה.
תכל'ס - נפשית זה נכון להאנה להשאר בסביבה יציבה יותר (למרות שהסביבה הזו תהיה יציבה עבורה לעוד מקסימום 2-3 שנים, ואז היא תגיע לגיל בגרות ביולוגית ויחתנו אותה).
מצד שני, לורנס הוא אחד שמתכנן בכמה רמות - כמה מהלכים קדימה, ואנחנו אף פעם לא יודעים את המניעים שלו או המהלכים שלו עד הסוף. פעם הוא נתפס כטוב ופעם אחרת כרע. הוא מודע לכך שמאזינים לשיחה הזו משני הצדדים (גם קנדה / ממשל ארה"ב הגולים, וגם גלעד) והוא חייב להציג את הדמות של מפקד גלעד בכיר שדואג לאינטרסים של גלעד (ולכן הדרישה להחזיר לפחות חלק מהילדים). מצד שני, אני בטוחה שהיו מסרים נוספים במילים שלו, ובפרק הבא עוד נגלה מהם היו.

אהבתי את זה שהזוג הזה (פוטנאם נראה לי) באו לבקר את פרד וסרינה כי זה מאוד הכניס אותה להבנה של איפה הם ביחס לגלעד.
במיוחד אהבתי כשסרינה הבינה (אפילו שזה לא נאמר לה) שאם היא תחזור אל גלעד היא עשויה להפוך להיות שפחה בעצמה.
זה לדעתי יהיה הדבר הכי מושלם בעולם - שסרינה תהפוך בעצמה לשפחה.
המשפט הזה של נעמי - אני אשמח ואהיה גאה לגדל את בנך בגלעד, זה היה סיכה לפוצץ את הבלון של סרינה.
וזה שוורן אמר לפרד רק שהמחשבות והתפילות שלהם איתו, ולא היה מוכן לנקוט בשום פעולה אחרת - הבהירו לפרד בדיוק מה זה ערך האדם בגלעד - להשתמש ולזרוק כשכבר אין שימוש.
אני מאמינה שהפגיעה בגאווה שלו - שהוא לא ה- Big shot שהוא היה בטוח שהוא, יותר מכל המחשבות על סכנות פוטנציאליות לסרינה ולבן שלא נולד, זה מה שגרם לו לבגוד בגלעד ולמכור אותם לאמריקאיים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
המשפט הזה של נעמי - אני אשמח ואהיה גאה לגדל את בנך בגלעד, זה היה סיכה לפוצץ את הבלון של סרינה.
וזה שוורן אמר לפרד רק שהמחשבות והתפילות שלהם איתו, ולא היה מוכן לנקוט בשום פעולה אחרת - הבהירו לפרד בדיוק מה זה ערך האדם בגלעד - להשתמש ולזרוק כשכבר אין שימוש.
אני מאמינה שהפגיעה בגאווה שלו - שהוא לא ה- Big shot שהוא היה בטוח שהוא, יותר מכל המחשבות על סכנות פוטנציאליות לסרינה ולבן שלא נולד, זה מה שגרם לו לבגוד בגלעד ולמכור אותם לאמריקאיים.
מה שברור זה שהביקור של בני הזוג הזה לחלוטין הביא ישירות לזה שפרד החליט לבגוד בגלעד.
ומה שהזוי זה שוורן לא קלט שלביקור שלו יכולה להיות כזאת השפעה. הוא היה יכול אפילו לשקר ולומר שהם עושים מאמצים בשביל לשחרר אותו ולעשות כאילו מהלכים רשמיים אפילו בלי שום כוונה לעשות שום דבר.
תכל'ס - נפשית זה נכון להאנה להשאר בסביבה יציבה יותר (למרות שהסביבה הזו תהיה יציבה עבורה לעוד מקסימום 2-3 שנים, ואז היא תגיע לגיל בגרות ביולוגית ויחתנו אותה).
אם לא היה את עניין החיים הנוראיים של אישה בגלעד אז עוד אולי, אבל גם לא ממש. כי גם אם היא תשאר איתם היא עדיין חיה עם טראומה כי היא זוכרת את ההורים האמיתיים שלה והיא יודעת שהיא נלקחה מהם.
מצד שני, לורנס הוא אחד שמתכנן בכמה רמות - כמה מהלכים קדימה, ואנחנו אף פעם לא יודעים את המניעים שלו או המהלכים שלו עד הסוף. פעם הוא נתפס כטוב ופעם אחרת כרע. הוא מודע לכך שמאזינים לשיחה הזו משני הצדדים (גם קנדה / ממשל ארה"ב הגולים, וגם גלעד) והוא חייב להציג את הדמות של מפקד גלעד בכיר שדואג לאינטרסים של גלעד (ולכן הדרישה להחזיר לפחות חלק מהילדים). מצד שני, אני בטוחה שהיו מסרים נוספים במילים שלו, ובפרק הבא עוד נגלה מהם היו.
נכון שקשה לדעת מה לוקנס באמת מתכנן. בהחלט הגיוני שהוא משחק משחק ארוך טווח מאוד. אבל זה גם לא דווקא לטובה. עכשיו שהוא לא צריך לדאוג לאשתו גם אין לו ממש סיבה לדאוג לאנשים אחרים.
לא בטוחה.
מה שלוק עשה, בכך שאמר לג'ון להביא לניק את הילדה שלו - היה ברור בסאב-טקסט שלו שהוא מתכוון שהיא תעשה חילופין - הילדה של ניק לניק תמורת הילדה של לוק ללוק. הוא ממש ניסה להעמיד את ג'ון במצב של "בחירתה של סופי" - באיזה ילדה היא בוחרת? זו ממערכת היחסים הקומת אליה חזרה, או מזו שאליה היא לא יכולה לחזור.
אני ממש ממש לא חושב שזאת הייתה הכוונה או הרמיזה של לוק.
קודם כל לוק גידל את ניקול כבר איזה שנה. הוא בטח מרגיש מחובר אליה.
אבל חוץ מזה הרי ברור שאין שום אפשרות של להביא את ניקול אל ניק. איך ניק יכול לגדל אותה? איך הוא יכול להסביר מאיפה היא הגיעה אליו? אנשים ישימו לב שפתאום יש לו בת בת שנה.
לי נשמע מאוד הגיוני מה שהוא אמר לגבי זה שהוא אמר שתקח את ניקול לראות את ניק - כדי לפרוט לו על מיתרי הרגש.

dilia snake

Well-known member
אנשים לא מתקשרים אליי כול השבוע ואז זה דחוף להם ביום רביעי בבוקר שאני רואה את הפרק, חוצפנים.

זה היה פרק דוחה, ברמה של אזהרת צפייה לפני כן.

קודם כול אני לא מבינה למה היו צריכים להראות שוב את האונס של ג'ון וקטעים מג'יזבל.

ואיכס פרד 8-{8-{8-{ הוא כמו כול הגברים האלו שהם טורפים סדרתיים ואז מתראיינים אומרים שהם מבינים שהנשים שהם תקפו הרגישו לא בנוח או הם מצטערים שככה הן פירשו את הסיטואציה. איכס. "אני מתגעגע לאופרד"8-{ לאיש אין אפילו גרם של מודעות עצמית או הבנה על מה הוא עושה.

וסרינה לא טובה ממנו בהרבה "אני רוצה שהם יפנו אליו בתור קומנדר" למה שהם לא יפנו אליו בתור זבל ותולעת?

הייתי בטוחה שהמפגש בין ג'ון לפרד ייגמר ברצח בכלא.

איך ג'ון יצרה קשר עם ניק כדי לארגן את הלינץ' בסוף בפרד? והאם לורנס היה גם כן בעניין? זה לא נראה כאילו זה מזיז לו כ"כ שניק והעיניים לקחו את המשמורת על פרד כי סיבות.

האמת? הסצנה בסוף לא הייתה מספקת והבחירה של השיר הייתה צ'יזית לגמרי. זאת אומרת זה 100% מגיע לפרד, אבל הייתי מעדיפה צדק מסוג אחר ואני לא בטוחה שהלינץ' בפרד זה מה שיעזור לג'ון והאחרות, זה היה סיפוק רגעי ושהן יקומו מחר בבוקר הטראומה עדיין תהיה שם, זה שהן רצחו אותו ייתן להן סגירה או משהו אבל לטווח הארוך זה מיותר.

האצבע הטבעת שנשלחה לסרינה? מה אנחנו בסנדק? זה ילדותי בצורה מפגרת. למרות שזה היה מספק אותה מול המחשב(זום זה כ"כ 2020 ושייך לקורונה, הקטע הזה היה דפוק לגמרי) מחכה לשיחה מפרד שאנחנו כבר יודעים שהוא מת.

"גברים חלשים מנהלים את העולם" אמן!

מה זה אומר שהם הזמינו יותר מהתנ"ך מאשר הברית החדשה?|תוהה|

למה טואלו החליט פתאום לשתף פעולה ולהסגיר את פרד לגלעד?

ואיכס ג'ון תשתפי ידיים לפני שאת נוגעת עם הידיים האלו בבת שלך, מה היה המטרה של זה? הדם שלו על הפנים של התינוקת התמימה הזאת?

עונה הרבה יותר מספקת, אבל הם חייבים לגמור עם זה בעונה הבאה. אני לא חושבת שאני מסוגלת יותר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אנשים לא מתקשרים אליי כול השבוע ואז זה דחוף להם ביום רביעי בבוקר שאני רואה את הפרק, חוצפנים.

זה היה פרק דוחה, ברמה של אזהרת צפייה לפני כן.

קודם כול אני לא מבינה למה היו צריכים להראות שוב את האונס של ג'ון וקטעים מג'יזבל.

ואיכס פרד 8-{8-{8-{ הוא כמו כול הגברים האלו שהם טורפים סדרתיים ואז מתראיינים אומרים שהם מבינים שהנשים שהם תקפו הרגישו לא בנוח או הם מצטערים שככה הן פירשו את הסיטואציה. איכס. "אני מתגעגע לאופרד"8-{ לאיש אין אפילו גרם של מודעות עצמית או הבנה על מה הוא עושה.

וסרינה לא טובה ממנו בהרבה "אני רוצה שהם יפנו אליו בתור קומנדר" למה שהם לא יפנו אליו בתור זבל ותולעת?

איך ג'ון יצרה קשר עם ניק כדי לארגן את הלינץ' בסוף בפרד? והאם לורנס היה גם כן בעניין? זה לא נראה כאילו זה מזיז לו כ"כ שניק והעיניים לקחו את המשמורת על פרד כי סיבות.

האמת? הסצנה בסוף לא הייתה מספקת והבחירה של השיר הייתה צ'יזית לגמרי. זאת אומרת זה 100% מגיע לפרד, אבל הייתי מעדיפה צדק מסוג אחר ואני לא בטוחה שהלינץ' בפרד זה מה שיעזור לג'ון והאחרות, זה היה סיפוק רגעי ושהן יקומו מחר בבוקר הטראומה עדיין תהיה שם, זה שהן רצחו אותו ייתן להן סגירה או משהו אבל לטווח הארוך זה מיותר.

האצבע הטבעת שנשלחה לסרינה? מה אנחנו בסנדק? זה ילדותי בצורה מפגרת. למרות שזה היה מספק אותה מול המחשב(זום זה כ"כ 2020 ושייך לקורונה, הקטע הזה היה דפוק לגמרי) מחכה לשיחה מפרד שאנחנו כבר יודעים שהוא מת.

"גברים חלשים מנהלים את העולם" אמן!

מה זה אומר שהם הזמינו יותר מהתנ"ך מאשר הברית החדשה?|תוהה|

ואיכס ג'ון תשתפי ידיים לפני שאת נוגעת עם הידיים האלו בבת שלך, מה היה המטרה של זה? הדם שלו על הפנים של התינוקת התמימה הזאת?

עונה הרבה יותר מספקת, אבל הם חייבים לגמור עם זה בעונה הבאה. אני לא חושבת שאני מסוגלת יותר.
אנשים הם לחלוטין סוג האנשים הכי גרועים שיש
כאילו אני מבין למה את מתכוונת כשאת אומרת שהפרק היה דוחה.
אבל זה גם היה כל כך מספק.
כלומר במשך 4 עונות אני מפנטז על זה שג'ון תהרוג את פרד וזה בעצם קרה.
קודם כל לא נצטרך לסבול שפרד חופשי
אבל גם לא נצטרך לסבול מצב שבו הוא בעצם יהיה במשפט בגלעד ואולי איכשהו יצא מזה כמו התולעת שהוא.
ואפילו לא נצטרך שג'ון לא יכלה להרוג אותו בעצמה.

את צודקת שזה בטח סיפוק רגעי ולא ייתן סגירה להן. אבל בשבילי זה כל כך מספק.
וזה כל כך הגיע לו.
טוב, לא ממש, הגיע לו הרבה הרבה הרבה יותר.

וכמובן שהוא וסרינה מגעילים בפרק. אבל זה לא משהו חדש.
אני לא בטוח אם באמת היה צורך בפלאשבקים, אבל אני מניח שרצו לוודא שהצופים זוכרים למה כל מה שעושים לפרד זה מוצדק.

זה שיש להם זום זה באמת מוזר.
זה גם גורם לי לתהות האם יכול להיות שגם בעולם שלהם הייתה התפרצות של הקורונה.
אני מקווה שלא, כי אם כן אז גלעד בטח הייתה מוגנת מאוד בגלל שאין כמעט כניסות ויציאות ממנה (להבנתי גם צפון קוריאה למשל לא נפגעה כמעט בכלל)

האצבע שנשלחה אל סרינה - זה חשוב כדי שהיא תדע שהוא מת. אם כי אולי היה יותר מספק אם היא לא הייתה יודעת מה עלה בגורלו בגלעד וזה היה רק מטריף אותה יותר.
מה שחבל זה שתכלס היא בטח עדיין תקבל שיחרור ותחיה עם הבן שלה. לרגע בסוף קיוויתי שנראה שיש לה הפלה מאוחרת. ואז הרגשתי נורא שאני מקווה לזה.

מה זה אומר שהם הזמינו יותר מהתנ"ך מאשר הברית החדשה?
נראה לי שהדעה הבסיסית היא שהתנ"ך (הברית הישנה) הוא החלק שבו מדברים על כל הדברים השליליים, אלוהים כועס וכל זה. בעוד הברית החדשה היא איפה שמדברים על אהבת האל.
אבל לא הבנתי אם היא מדברת באופן מטאפורי או לא. ואני גם לא זוכר מה הסיפור עם אמא שלה? האם היא עוד הייתה בחיים כשהייתה המהפכה של גלעד?

בגלל שזה שווה לו לקבל תמורה 22 פעילות מחתרת.
אני לא בטוח אם הכוונה היא רק ששווה לו מוסרית או שגם שווה לו כי בטח יש להם אינפורמציה.
בכל מקרה, אני לא רוצה להתלונן על זה אבל זה מרגיש לא הגיוני שלי החוזה שהיה לו עם פרד מותר לו לעשות לו ככה.

גם בפרק הקודם היא איכשהו יצרה קשר עם ניק. כנראה יש לה דרך.
אני מניח שללורנס היה אכפת רק שפרד ימות ולכן לא היה לו אכפת שניק לוקח אותו.
אני תוהה עד כמה לורנס רצה שפרד ימות בגלל שהוא שנא אותו אישית ועד כמה בגלל הבגידה שלו בגלעד.

גם אני

אני מניח שהמטרה של זה מבחינה תסריטאית הייתה להראות עד כמה ג'ון כבר "מושחתת" או משהו כזה. שהיא מזהמת את התינוקת הטהורה.
אבל הפריע לי שרואים את לוק כל כך מזועזע. וזה שג'ון אומרת "תן לי רק עוד 5 דקות ואז אני אלך".
אני מקווה שהכוונה היא "ואז אני אלך להתקלח"
אבל התחושה היא שהיא או לוק יחליטו שהיא לא יכולה להיות אמא לניקול בגלל מה שהיא עשתה. אולי היא אפילו תתוודה על מה שהיא עשתה ותלך לכלא.
אני מקווה שלא.

דיברגנט חדש

Well-known member
אנשים הם לחלוטין סוג האנשים הכי גרועים שיש
כאילו אני מבין למה את מתכוונת כשאת אומרת שהפרק היה דוחה.
אבל זה גם היה כל כך מספק.
אבל גם לא נצטרך לסבול מצב שבו הוא בעצם יהיה במשפט בגלעד ואולי איכשהו יצא מזה כמו התולעת שהוא.

את צודקת שזה בטח סיפוק רגעי ולא ייתן סגירה להן. אבל בשבילי זה כל כך מספק.
וזה כל כך הגיע לו.

וכמובן שהוא וסרינה מגעילים בפרק. אבל זה לא משהו חדש.
אני לא בטוח אם באמת היה צורך בפלאשבקים, אבל אני מניח שרצו לוודא שהצופים זוכרים למה כל מה שעושים לפרד זה מוצדק.

זה שיש להם זום זה באמת מוזר.
זה גם גורם לי לתהות האם יכול להיות שגם בעולם שלהם הייתה התפרצות של הקורונה.
אני מקווה שלא, כי אם כן אז גלעד בטח הייתה מוגנת מאוד בגלל שאין כמעט כניסות ויציאות ממנה (להבנתי גם צפון קוריאה למשל לא נפגעה כמעט בכלל)

האצבע שנשלחה אל סרינה - זה חשוב כדי שהיא תדע שהוא מת. אם כי אולי היה יותר מספק אם היא לא הייתה יודעת מה עלה בגורלו בגלעד וזה היה רק מטריף אותה יותר.
מה שחבל זה שתכלס היא בטח עדיין תקבל שיחרור ותחיה עם הבן שלה. לרגע בסוף קיוויתי שנראה שיש לה הפלה מאוחרת. ואז הרגשתי נורא שאני מקווה לזה.

מה זה אומר שהם הזמינו יותר מהתנ"ך מאשר הברית החדשה?
נראה לי שהדעה הבסיסית היא שהתנ"ך (הברית הישנה) הוא החלק שבו מדברים על כל הדברים השליליים, אלוהים כועס וכל זה. בעוד הברית החדשה היא איפה שמדברים על אהבת האל.
אבל לא הבנתי אם היא מדברת באופן מטאפורי או לא. ואני גם לא זוכר מה הסיפור עם אמא שלה? האם היא עוד הייתה בחיים כשהייתה המהפכה של גלעד?

בגלל שזה שווה לו לקבל תמורה 22 פעילות מחתרת.
אני לא בטוח אם הכוונה היא רק ששווה לו מוסרית או שגם שווה לו כי בטח יש להם אינפורמציה.
בכל מקרה, אני לא רוצה להתלונן על זה אבל זה מרגיש לא הגיוני שלי החוזה שהיה לו עם פרד מותר לו לעשות לו ככה.

גם בפרק הקודם היא איכשהו יצרה קשר עם ניק. כנראה יש לה דרך.
אני תוהה עד כמה לורנס רצה שפרד ימות בגלל שהוא שנא אותו אישית ועד כמה בגלל הבגידה שלו בגלעד.

גם אני

אני מניח שהמטרה של זה מבחינה תסריטאית הייתה להראות עד כמה ג'ון כבר "מושחתת" או משהו כזה. שהיא מזהמת את התינוקת הטהורה.
אבל הפריע לי שרואים את לוק כל כך מזועזע. וזה שג'ון אומרת "תן לי רק עוד 5 דקות ואז אני אלך".
אני מקווה שהכוונה היא "ואז אני אלך להתקלח"
אבל התחושה היא שהיא או לוק יחליטו שהיא לא יכולה להיות אמא לניקול בגלל מה שהיא עשתה. אולי היא אפילו תתוודה על מה שהיא עשתה ותלך לכלא.
אני מקווה שלא.
תהיה עוד עונה?

dilia snake

Well-known member
החלום שלי היה משפט ראווה, סטייל נירנברג או אייכמן משהו דרמתי ולא את מה שהיה שם.

וג'ון יכלה להרוג אותו בעצמה, למה שלא היו נותנים לה להיות התליינית שלו כשהיו מוציאים אותו להרוג כדין?
וזה כל כך הגיע לו.
זה היה עדיין מטריד לראות את זה, למרות שהפחד בעיניים שלו היה שווה את זה.
יש מישהו שצופה בסדרה 4 עונות וחושב "הפרד הזה בחור טוב סה"כ"? אנחנו לא טיפשים ואנחנו יודעים שפרד הוא חתיכת חרא ואשפה אנושית מהסוג הגרוע ביותר.
אם כי אולי היה יותר מספק אם היא לא הייתה יודעת מה עלה בגורלו בגלעד וזה היה רק מטריף אותה יותר.
אני חושבת שזה בסדר לקוות שהתינוק של סרינה ייוולד מת, היא אישה נוראית. מצד שני אני לא יכולה לחשוב שאם סרינה תגלה שפרד נעלם בתוך גלעד זה לא יזיז לה את קצה הציפורן אלא אם זה יאיים עליה או על התינוק שלה בצורה כול שהיא, אם נניח יחליטו להאשים אותה בפשעים שלו וכ'ו.
אני גם לא זוכר מה הסיפור עם אמא שלה? האם היא עוד הייתה בחיים כשהייתה המהפכה של גלעד?
היא נשלחה לקולוניות וג'ון גילתה את זה בזמן שהיא הייתה בחינוך מחדש במרכז האדום(הראו תמונה שלה שם).
אולי זה נקמה על זה שהם הכריחו אותו לאנוס את ג'ון מה שחירפן את אשתו עוד יותר.
אני מקווה שלא.
לא ישלחו אותה לכלא, מי שיודע על מה שהלך שם זה ניק וקבוצה של פליטות. ולמה לה להתוודות על זה? אני חושבת היא כן תעזוב את הבית.
לדעתי הסיפור שלה נגמר, לא משנה כמה טובה אליזבת' מוס. הדמות של ג'ון כבר לא חיונית לעלילה הם צריכים להתמקד בדברים אחרים הצופים סבלו מספיק.

תהיה עוד עונה?
כן.

keren or5

Well-known member
סיכום עונה עד פרק 9 (את 10 עוד לא ראיתי)

אז בעקרון לא ידעתי אם אני אחזור לעונה הזאת, כי החל מעונה 2 אני באמת מרגישה התדרדרות באיכות של הסדרה. כנראה בגלל שהחל מעונה 2 זה כבר כמעט לא מבוסס על הספר. מצד אחד זה תמיד פורנו עינויים שאני מתה על זה, מצד שני, יש יותר מדי צירופי מקרים, יותר מדי דמויות שמתנהגות בטיפשות גמורה או מחליפות את העמדות שלהם סתם ככה מפרק לפרק. אבל מה אני אעשה, התחלתי אתמול לראות את פרק 1 של העונה ולא הפסקתי עד פרק 9, כמובן כי גם כמות הפרקים שנגמרים בקליפהאנגרים היא דיי בלתי אפשרית להפסיק אותה באמצע. אני לא מקנאה בכם שהייתם צריכים לחכות שבוע בין פרק לפרק. היו כמה פרקים שנגמרו בכזה קליף האנגר שהייתי תולשת לעצמי את כל השערות אם לא היה לי את הפרק הבא מיד אחרי.
אני חושבת שיש המון דברים מאוד לא הגיוניים בסדרה הזאת, מלא צירופי מקרים, מלאי חורי עלילה, כמובן מגן עלילתי לג'ון שמרגיש שקיים רק כי היא הדמות הראשית והיא לא יכולה למות. כולם מסביבה מתות כמו זבובים, ורק היא תמיד ניצלת "במקרה". היו גם מלא קטעים שהיה נראה כאילו הם לוקחים את העלילה לכיוון מסויים שיתפתח ואז אחרי פרק אחד הם זונחים לחלוטין את העניין הזה... שזה קצת גורם לעונה להרגיש סופר מבולגנת ולא אחידה.
אבל מה אני אגיד נהניתי לראות את העונה, וגם לקרוא מה שכתבתם, שכנראה זה היה חלק מהדרבון שלי לראות, כי זה עשה לי פומו נוראי. אני אנסה להגיב על כמה דברים, אבל אני לא אעשה תגובות עם ציטוט כזה כי אין לי כוח אז אולי אני אפספס דברים.

ניק- אבחנה סופר יפה על הפרק ההוא שהתחיל עם ריטה אופה לחם, והסתיים בכך שהיא אוכלת סושי, כמהלך שלה לנכס חזרה את החופש שלה. זה היה פרט יפה עדין וסימבולי שלא קלטתי (כי בד"כ הסדרה דוחפת את המספרים שלה יותר מדי חזק), אז אבחנה מאוד יפה.
ג'נין כפרה עליה, אני אוהבת אותה אולי הכי (טוב אולי תיקו עם מוירה). איזה באסה שהיא לא נשארה עם חבורת המורדים ההיא שהמנהיג אמנם היה דוש שכן אני מגדירה את התנאי שלו להצטרף לחבורה הזאת כאונס, אבל היא לא חוותה את זה ככה, ובמצבים כ"כ קיצוניים כמו שהן נמצאות בגלעד, צריך למצוא את הסיטואציה הכי פחות רעה. היא לא חוותה את זה כאונס, והיא הרגישה רצוייה ונאהבת ואפילו כ"כ התלהבה מזה שאולי תיכנס להריון ממנו, ובכלל נראה שיהיה לה חיים יותר טובים מאשר כל אופציה אחרת בגלעד. איזה באסה ושברון לב שהיא נתפסה חזרה והיא שוב שפחה :-(. מצד שני כנראה שהיו חייבים כי אחרת לא הייתה סיבה להמשיך להראות מה קורה איתה אם היא לא הייתה עוזבת אותם.
הפרק (או אולי שני הפרקים), שעסקו בפוסט טראומה של ג'ון היו ללא ספק המעולים ביותר. זה היה כזה ריענון לראות משהו לגמרי חדש אחרי 3 וחצי עונות רק של ג'ון מנסה לשרוד בגילעד, ובכלל זה פשוט ממש הפתיע אותי כשהיא הצליחה להגיע לקנדה. הייתי בטוחה כל פעם שאיכשהו זה לא יצליח והיא תישאר בגלעד. ואז לראות אותה מתמודדת בחברה נורמאלית עם כל הפוסט טראומה שלה היה שינוי ממש מרענן ואפילו לא צפוי. וזה היה עשוי ממש טוב.
אני באמת לא יודעת אם אפשר לחזור להיות בן אדם נורמאלי אחרי מה שעוברים בגלעד, בטח שזה כ"כ מהר, ודווקא פה היו דברים שהפתיעו אותי ועם זאת לא הרגישו לי מופרכים, אלא דיי הגיוניים.
דבר ראשון הסצנה שהיא לגמרי משפילה את סרינה וצועקת עליה ומאחלת לה שהתינוק שלה ימות הייתה מדהימה, ואליזבת' מוס שיחקה אותה כ"כ טוב. לגמרי הרגשתי את הזעם שלה. ואני לא ממש יכולה להאשים אותה. אבל הסצנה אחר כך שהיא חוזרת ללוק וספק אונסת אותו הייתה עוד יותר מעניינת. ממש לא ציפיתי לזה. אני חשבתי שהיא תהיה יותר בכיוון של אמילי, שיהיה לה ממש קשה עם מגע, וככה זה היה נראה בהתחלה, אבל הקטע שהיא מנסה להשיג את כוח והשליטה דרך סקס ע"י אקטיביות/ספק אונס היו ממש הגיוניות בעיני. היא בילתה כמה שנים בחברה שבה יחסי מין נעשים תמיד בהקשר של כוח, והיא כבר שכחה מה זה לא לעשות את זה ככה, וגם זה היה סופר מעניין שזה בא אחרי הצעקות על סרינה- זה לחלוטין הייתה הדרך שלה לקחת לעצמה את הכוח חזרה אחרי כ"כ הרבה זמן שאחרים שלטו עליה. אני גם אוהבת שהמעשים שלה, במיוחד עם לוק, הם כאלה שהם לא גוון אחד ששל שחור או לבן. מצד אחד אפשר להגיד שאם היא אנסה אותו זה נורא, מצד שני אני חושבת שאי אפשר לשים את זה במקשה אחד עם האונסים של המפקדים עם השפחות, כי זה ברור שאצל ג'ון זה נובע מפוסט טראומה קשה מאוד ואיזה ניסיון שלה להחזיר לעצמה סוג של כוח.
לגבי המשולש של ג'ון-לוק-ניק. אז ראיתי שאתם דיי לא אהבתם שג'ון עוד אוהבת את ניק ויש לה רגשות אליו, למרות שנראה שבאמת הוא תכלס לגמרי עוזר למשטר והכל, עושה דברים רעים, והתכונה היחידה הרידימבל שלו היא האהבה שלו לג'ון. אבל אני דווקא לגמרי מבינה למה היא עדיין אוהבת אותו. בסופו של דבר הוא היה שם איתה, והוא יודע הרבה יותר מלוק, או כל אחד אחר שלא חווה לחיות בגלעד, אולי גם העובדה שהיא יודעת שהוא עשה מעשים רעים יותר קלה לה, כי גם לה יש מיליון רגשות אשם על מליון דברים שקרו לאנשים אחרים בגללה ישירות או בעקיפין (החל מנשים שנרצחו כביכול בגללה וחוסר הציות שלה, ועד למעשה אקטיבי, למשל כמו שהיא נתנה לאשתו של המפקד השני שלה למות), ומבחינתה היא יודעת שהוא לא ישפוט אותה כי הוא יודע מה זה, והוא עצמו אשם כנראה במלא דברים, ובמובן הזה היא מרגישה איתו סוג של אחוות יחידה. זה כמו שאנשים שהיו במלחמה או במצבים סופר קיצוניים הרבה פעמים אומרים שרק מי שהיה שם מבין אותם באמת.
מעבר לזה, שוב במצבים כה קיצוניים, אני חושבת שיש איזה צורך אנושי למצוא חום ואהבה כמה שאפשר, כי החיים שלך זה סבל מתמשך, כך שאנשים במצב הזה יעלימו עין או יסלחו על הרבה דברים שבמצבים נורמאליים הם לא היו סולחים, כי פשוט כשמוצאים משהו שמביא קצת אושר, או קצת הקלה בתוך גיהנום כזה, אי אפשר להיות יותר מדי בררנים. אצל ג'נין זה קרה לפחות פעמיים שאני זוכרת עם גברים. אני דיי בטוחה שהיא באמת חשבה שהמפקד הראשון שלה אוהב אותה ויברח איתה אחרי שהיא תלד את התינוק (ואני לא אתפלה אם מלא שפחות פיתחו סוג של תסמונת שטוקהולם והתאהבו במפקדים שלהם). זה קרה לג'נין גם עם ראש המחתרת הדוש שדרש ממנה או מג'ון לשכב איתו (להיאנס על ידו(?)). נראה שהיא נדלקה עליו ופיתחה אליו רגשות. זה גם מרגיש לגמרי שזה קורה לה הרבה פעמים עם דודה לידיה, קשה לי הרבה פעמים לדעת אם היא שונאת את דודה לידיה או אוהבת אותה, ואני חושבת שזה גם וגם. ושוב זה מובן לי כי בעולם כ"כ מעוות כל סדרי העדיפויות משתבשים.

אני אראה את פרק 10 ואולי אגיב לכם עליו, רק רציתי לפרוק חלק מהמחשבות שהיו לי אחרי לילה ארוך של בינג' של העונה הזאת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לגבי המשולש של ג'ון-לוק-ניק. אז ראיתי שאתם דיי לא אהבתם שג'ון עוד אוהבת את ניק ויש לה רגשות אליו, למרות שנראה שבאמת הוא תכלס לגמרי עוזר למשטר והכל, עושה דברים רעים, והתכונה היחידה הרידימבל שלו היא האהבה שלו לג'ון. אבל אני דווקא לגמרי מבינה למה היא עדיין אוהבת אותו. בסופו של דבר הוא היה שם איתה, והוא יודע הרבה יותר מלוק, או כל אחד אחר שלא חווה לחיות בגלעד, אולי גם העובדה שהיא יודעת שהוא עשה מעשים רעים יותר קלה לה, כי גם לה יש מיליון רגשות אשם על מליון דברים שקרו לאנשים אחרים בגללה ישירות או בעקיפין (החל מנשים שנרצחו כביכול בגללה וחוסר הציות שלה, ועד למעשה אקטיבי, למשל כמו שהיא נתנה לאשתו של המפקד השני שלה למות), ומבחינתה היא יודעת שהוא לא ישפוט אותה כי הוא יודע מה זה, והוא עצמו אשם כנראה במלא דברים, ובמובן הזה היא מרגישה איתו סוג של אחוות יחידה. זה כמו שאנשים שהיו במלחמה או במצבים סופר קיצוניים הרבה פעמים אומרים שרק מי שהיה שם מבין אותם באמת.
מעבר לזה, שוב במצבים כה קיצוניים, אני חושבת שיש איזה צורך אנושי למצוא חום ואהבה כמה שאפשר, כי החיים שלך זה סבל מתמשך, כך שאנשים במצב הזה יעלימו עין או יסלחו על הרבה דברים שבמצבים נורמאליים הם לא היו סולחים, כי פשוט כשמוצאים משהו שמביא קצת אושר, או קצת הקלה בתוך גיהנום כזה, אי אפשר להיות יותר מדי בררנים. אצל ג'נין זה קרה לפחות פעמיים שאני זוכרת עם גברים. אני דיי בטוחה שהיא באמת חשבה שהמפקד הראשון שלה אוהב אותה ויברח איתה אחרי שהיא תלד את התינוק (ואני לא אתפלה אם מלא שפחות פיתחו סוג של תסמונת שטוקהולם והתאהבו במפקדים שלהם). זה קרה לג'נין גם עם ראש המחתרת הדוש שדרש ממנה או מג'ון לשכב איתו (להיאנס על ידו(?)). נראה שהיא נדלקה עליו ופיתחה אליו רגשות. זה גם מרגיש לגמרי שזה קורה לה הרבה פעמים עם דודה לידיה, קשה לי הרבה פעמים לדעת אם היא שונאת את דודה לידיה או אוהבת אותה, ואני חושבת שזה גם וגם. ושוב זה מובן לי כי בעולם כ"כ מעוות כל סדרי העדיפויות משתבשים.
אני מאוד מסכים עם מה שאת אומרת על הקשר בין ג'ון וניק - שזה בעצם נוצר בגלל הטראומה של מה שהיא עברה ומה שהיא נאלצה לעשות וזה החום והאהבה שהיא קיבלה גם בתוך כל הטראומה שהיא עברה.
אני לחלוטין מבין אותה. ותכלס מבחינה הגיונית אם היא הייתה אדם אמיתי אז הייתי מבין גם אם הייתה נשארת ברגש הזה אליו.
אבל היא הגיבורה של הסיפור, ואפילו שזה יהיה סוג של שברון לב עבורה, אני רוצה שהיא תבין שהוא לא באמת אדם שראוי לאהבה שלה ושהסיבה שהיא קשורה כל כך אליו היא טראומה קשה.

העניין עם דודה לידיה זה שזה אפילו לא רק ג'נין שנראה שחלק גדול מהזמן אוהבת אותה, אלא אפילו ג'ון, אפילו אחרי דברים נורא קשים, נראה שהיא ממש נקשרת אליה וממש מאמינה שהיא תהיה לצידה.

בכלל הדמות של דודה לידיה מעניינת, אם כי לא מרגיש לי שעשו איתה מספיק בעונה הזאת. אבל יכול להיות מעניין מה יהיה איתה עכשיו שיש לה יותר כוח.

אני חושבת שיש המון דברים מאוד לא הגיוניים בסדרה הזאת, מלא צירופי מקרים, מלאי חורי עלילה, כמובן מגן עלילתי לג'ון שמרגיש שקיים רק כי היא הדמות הראשית והיא לא יכולה למות. כולם מסביבה מתות כמו זבובים, ורק היא תמיד ניצלת "במקרה". היו גם מלא קטעים שהיה נראה כאילו הם לוקחים את העלילה לכיוון מסויים שיתפתח ואז אחרי פרק אחד הם זונחים לחלוטין את העניין הזה... שזה קצת גורם לעונה להרגיש סופר מבולגנת ולא אחידה.
על זה בטח ראית כמה התלוננו.
עדיין הורג אותי זה שאחרי כל מה שהשפכות האלו עשו שלחו אותן בואן עם לידיה ועוד שומר אחד והדלת מאחורה אפילו לא הייתה נעולה.
זה רמת אמינות עלילה שקשה לקבל אפילו בסוג הנחות ביותר של סדרת קומיקס שבה מסבירים שהפלאש יכול לעצור מטאור על ידי כך שהוא ירוץ במעגלים מספיק מהר.

keren or5

Well-known member
אני חושבת שהבנתי בפרק הזה מה הבעיה שלי בסדרה. מצד אחד היא מרגישה מאוד איטית, מצד שני היא מרגישה מאוד מהירה. וזה מוזר. כלומר לוקח להם מלא זמן להתמקד נניח על מצב נפשי של דמות מסויימת, כמו בפרק הזה שהיו חייבים להעמיס אותו עם פלשבקים על פלשבקים וקלוזאפים וכו', ומצד שני דברים הרבה פעמים קורים נורא מהר בקטע שאנחנו הצופים צריכים להשלים בראש מלא פרטים. באמצע הפרק ג'ון החליטה שפרד ימות, ואת כל הפרטים הטכנים לגבי איך היא הצליחה לעשות את זה- את כל זה אנחנו צריכים להשלים בראש, אז יוצא שכאילו לא קרה כלום הפרק- כאילו הדבר היחידי שקרה שמקדם את העלילה הוא שפרד מת, אבל מצד שני זה גם מרגיש כאילו קרה המון. לא יודעת, התחושה הזאת של הבאלגן בקצב עושה את כל הסדרה ממש מוזרה לי.

אוקי והסוף- תסבירו מה קורה פה? מה זה המבט ההמום של לוק? לאן ג'ון הולכת? מלא דברים אתם מסבירים מליון פעמים ודברים אחרים אתם משאירים מרומזים מדי וזה מעצבן!
אמממ.. כן, בהעדר הסבר אחר, זה היה אמור להיות מטאפורי לדעתי. ג'ון אמרה בתחילת הפרק שבשביל להיות אמא טובה היא צריכה לשים את פרק ויצר הנקמה מאחוריה, אבל מאחר והיא לא יכלה לעשות את זה- אני מניחה שזה מה שאנחנו אמורים להסיק. מטאפורות זה בסדר, אבל שיהיו הגיוניות, נו, אני לא באמת קניתי את זה שג'ון תחזור מהליץ' הזה ותחבק את התינוקת שלה ותמרח עליה מלא דם, נו במת |תוהה|
גם לי נראה שזו הכוונה. הברית הישנה (התנ"ך), נחשב לספר שבו אלוהים מצטייר כמאוד נוקמני. עכשיו תחשבו מה זה אומר על יהודים שזה הספר שמייצג את האמונה שלהם, אם בכללי לנוצרים היה חשוב להוציא את הברית החדשה כדי להצטייר כפחות רעים.
ואני גם לא זוכר מה הסיפור עם אמא שלה? האם היא עוד הייתה בחיים כשהייתה המהפכה של גלעד?
אני זוכרת שהיו פלשבקים לקטעים עם אמא של ג'ון, נדמה לי בעונה 2. אני כמעט בטוחה שהיא גילתה איכשהו שאמא שלה מתה בקולוניות, איכשהו (לא זוכרת איך היא גילתה).
לא רק שהייתי בטוחה, אלא הייתי בטוחה גם איך. הייתי בטוחה שהיא תשים לו במשקה את הרעל הזה שלמדנו שאסתר ידעה לעשות והרעילה את הבעל שלה ככה, כי התעכבו על זה שהיא מבקשת ממנו משקה שזו בקשה דיי מוזרה מצידה. איזה פספוס של סגירת מעגל זה היה יכול להיות בעיני.
אבל התחושה היא שהיא או לוק יחליטו שהיא לא יכולה להיות אמא לניקול בגלל מה שהיא עשתה.
אני לא חשבתי לכיוון שהיא תלך לכלא או משהו, אלא יותר לכיוון שהיא תחזור איכשהו לגלעד, ולא תוכל להישאר עם לוק וניקול ולנהל חיים רגילים. זה כאילו הנקמה כבר טבועה בה כ"כ חזק שאולי היא תהפוך לסוג של דמות טראגית שחייבת רק לחזור ולנקום בכל מי שהיא מכירה, שזה כיוון מאוד מעניין, ואני קצת הרגשתי שכבר התחילו לבנות לזה עם כל הפוסט טראומה שלה בפרקים הקודמים, והדרך שהיא הכריחה את אמילי להתעמת עם הדודה שלה. זה הניחוש שלי לגבי הסוף, שהוא כמו שאמרתי לא הכי ברור, אבל זה היה יכול להיות ממש יפה אם שוב, הסצנה לא הייתה כ"כ לא הגיונית בשביל הסימבוליות (ג'ון לא מתנקה לפני שהיא נוגעת בניקול ומורחת עליה דם), שזה דיי הרס לי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני חושבת שהבנתי בפרק הזה מה הבעיה שלי בסדרה. מצד אחד היא מרגישה מאוד איטית, מצד שני היא מרגישה מאוד מהירה. וזה מוזר. כלומר לוקח להם מלא זמן להתמקד נניח על מצב נפשי של דמות מסויימת, כמו בפרק הזה שהיו חייבים להעמיס אותו עם פלשבקים על פלשבקים וקלוזאפים וכו', ומצד שני דברים הרבה פעמים קורים נורא מהר בקטע שאנחנו הצופים צריכים להשלים בראש מלא פרטים. באמצע הפרק ג'ון החליטה שפרד ימות, ואת כל הפרטים הטכנים לגבי איך היא הצליחה לעשות את זה- את כל זה אנחנו צריכים להשלים בראש, אז יוצא שכאילו לא קרה כלום הפרק- כאילו הדבר היחידי שקרה שמקדם את העלילה הוא שפרד מת, אבל מצד שני זה גם מרגיש כאילו קרה המון. לא יודעת, התחושה הזאת של הבאלגן בקצב עושה את כל הסדרה ממש מוזרה לי.
אני מבין על מה את מדברת.
זה כמו שאחרי הפרק שבו מוירה מוצאת את ג'ון בשיקאגו אז לא ידעתי אם בפרק הבא יקפצו לזה שג'ון כבר בקנדה כמה שבועות, או שיעשו פרק שלם שלה בספינה בדרך לקנדה.
אמממ.. כן, בהעדר הסבר אחר, זה היה אמור להיות מטאפורי לדעתי. ג'ון אמרה בתחילת הפרק שבשביל להיות אמא טובה היא צריכה לשים את פרק ויצר הנקמה מאחוריה, אבל מאחר והיא לא יכלה לעשות את זה- אני מניחה שזה מה שאנחנו אמורים להסיק. מטאפורות זה בסדר, אבל שיהיו הגיוניות, נו, אני לא באמת קניתי את זה שג'ון תחזור מהליץ' הזה ותחבק את התינוקת שלה ותמרח עליה מלא דם, נו במת |תוהה|
דווקא נראה לי יחסית הגיוני שג'ון תחזור ולא תרחץ מעצמה את הדם לפני שהיא מחבקת את ניקול.
היא די שבורה נפשית ומה שהיא עשתה די דחף אותה עוד יותר לקצה. נראה לי שהיא הייתה צריכה את ניקול ולא נראה לי שמשהו כמו דם במיוחד מטריד אותה בשלב הזה.
לא רק שהייתי בטוחה, אלא הייתי בטוחה גם איך. הייתי בטוחה שהיא תשים לו במשקה את הרעל הזה שלמדנו שאסתר ידעה לעשות והרעילה את הבעל שלה ככה, כי התעכבו על זה שהיא מבקשת ממנו משקה שזו בקשה דיי מוזרה מצידה. איזה פספוס של סגירת מעגל זה היה יכול להיות בעיני.
זה היה אחד האופציות שחשבתי עליהן- כלומר רעל. דווקא לא חשבתי על הרעל שאסתר לימדה אותה להכין.
אבל גם חשבתי שהיא פשוט תקח בקבוק, תשבור אותו ואז תדקור את פרד עם השבר.
האמת שזה מוזר בכלל שהשומר הסכים להשאיר אותה לבד בחדר עם פרד.
בהתחלה חשבתי שפרד היה צריך להתנגד שהשומר יעזוב, אבל פרד לא רק שלא מאמין שג'ון יכולה לעשות משהו כזה, הוא גם עדיין חי בפנטזיה שג'ון לא תרצה לפגוע בו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
היה משפט לא ברור כתוב על הקיר שעליו תלו את פרד,
לא עצרתי לקרוא אבל חשבתי שזה בטח המשפט שהיה בעונה 1 שג'ון מוצאת חרוט ליד דלת הארון בחדר שלה אצל משפחת ווטרפורד.
וזה באמת זה: Nolite Te Bastardes Carborundorum
לא זכרתי מה זה, אז בדקתי וזה don’t let the bastards grind you down

אוסווין

Active member
הערה קטנה על פרק 10
קראתי במאקו משהו שלא חשבתי עליו, שהאצבע של פרד שג'ון שלחה לסרינה יכול להגיע גם מנקמנות, ושנאה כלפי סרינה, שכך היא מודיעה לה שהיא רצחה את בעלה, וגם מתוך חמלה והבנה לסרינה, שכך היא מספרת לה שהיא נקמה גם את נקמתה, על האצבע שלה שנכרתה. בכלל לא זכרתי את כל העניין עם האצבע, וזו הייתה פרשנות נחמדה.

dilia snake

Well-known member
הערה קטנה על פרק 10
קראתי במאקו משהו שלא חשבתי עליו, שהאצבע של פרד שג'ון שלחה לסרינה יכול להגיע גם מנקמנות, ושנאה כלפי סרינה, שכך היא מודיעה לה שהיא רצחה את בעלה, וגם מתוך חמלה והבנה לסרינה, שכך היא מספרת לה שהיא נקמה גם את נקמתה, על האצבע שלה שנכרתה. בכלל לא זכרתי את כל העניין עם האצבע, וזו הייתה פרשנות נחמדה.
אם זה מה שמאקו חושבים זה נראה כאילו הם לא מכירים את ג'ון, היא שונאת את סרינה לא פחות ממה שהיא שונאת את פרד אולי אפילו יותר. לג'ון אין שום חמלה כלפי סרינה או צורך לנקום בשמה. כול מה שהיא עשתה היה אך ורק עבורה, מתוך ניסיון מעוות לסגור מעגל, האצבע הכרותה הייתה רק כדי להתעלל גם בסרינה על הדרך, אם הייתה לה ההזדמנות היא הייתה עושה לה אותו הדבר אם לא יותר גרוע.

למעלה