סינדרום שוגרן

giobilkis

New member
סינדרום שוגרן

הי. מזה 3 חודשים אני סובל מיובש בפה. כמה בדיקות סוכר הראו כולן שרמת סוכר בסדר. ואז עלתה האופציה של סינדרום שוגרן. אובחנתי על ידי הראומטולוג - נאמר שזה סינדרום שוגרן וקשור לעובדה שקיבלתי רואקוטן בעבר (לפני כשנתיים) למרות שבזמן לקיחת רואקוטן לא היה לי יובש בפה אלא תופעת ליוואי השכיחה של רואקוטן - יובש בשפתיים ( בלבד) וגם זו עברה ישר אחרי שסיימתי עם הרואקוטן. אין לי יובש בעיניים ואין יובש באף. אני גם שם לב שיובש מתגבר אחרי מאכלים מסויימים כמו חלב או חומוס. כמו כן, הראומטולוג רשם לי כדורי Salagen ואחרי שאני לוקח את הכדור הפה מתייבש לגמרי! בינתיים אני הפסקתי לקחת את הכדורים ואני מנסה להשיג את הרופא. האם האבחנה נראת לך בסדר? אולי יש לך המלצות כלשהן לבדיקות נוספות? האם ביופסיה של בלוטת רוק קובעת בוודאות שמדובר בשוגרן ולא במשהו אחר? תודה מראש.
 

shishi le

New member
איכפתית

סתם מסקרנות, איך אישרו לך מקופת-החולים בה אתה חבר לקבל "סאלאגן" ללא ביופסיה,הרי ביופסיה של בלוטות הרוק (שלפי מה שהבנתי היא האישור הסופי ל-Sjogren ) היא תנאי הכרחי לאישור לקבלת "סאלאגן"; ובנוסף-לכך,ל"סאלאגן יש תקופת הסתגלות,וזו לא תרופה שאפשר לקחת ולהפסיק סתם ככה. אני מצטערת אם אני נשמעת לך חוצפנית,שמתערבת בעניין שלא שייך לי,אך אני חולת "סיוגרן",ואובחנתי ע"י ביופסיה,ולכן ידוע לי מה צריך לעבור כדי לקבל "סאלאגן",וכדי שהגוף יסתגל אליו. בהצלחה.
 
תסמונת סיוגרן

תסמונת סיוגרן מתאפיינת ביובש בעיניים ובפה- ברוב המקרים, ניתן למצוא נוגדנים עצמיים בבדיקות המעבדה- אני מניחה שבדיקות אלה חיוביות ולכן הראומטולוג קבע את האבחנה- אם בדיקות המעבדה אינן חד משמעיות, יש מקום לשקול ביצוע של ביופסיה של בלוטת רוק על מנת להוכיח סופית את התסמונת. הטיפול בSALAGEN הוא סימפטומטי וגורם להפרשת יתר של רוק - תגובתך מפתיעה בהחלט !
 
למעלה