סילבוס לקורס ממשק מח מכונה אנליזה יישומית

greenlook

New member
סילבוס לקורס ממשק מח מכונה אנליזה יישומית

שלום, היכן אני יכולה למצוא סילבוס לקורס ממשק מוח מכונה- אנליזה יישומית 82004-31? (בדקתי באתר של הרכבת מערכת השעות והקורס כלל לא רשום שם). כמו כן אני לומדת מדעי המחשב, האם זה נכון שהקורס יחשב לי כקורס בחירה? שאלה נוספת - נרשמתי לקורס אך לא מופיע לי תאריך הבחינה - האם אין בחינה בקורס? ואם יש אז מה התאריך? היתי רוצה לדעת איך הבחינה תסתדר עם לוח המבחנים שלי. תודה

erezk9

New member
סילבוס של ממשק מח מכונה

אין אותו גם בידיעון לדעתי תפני במייל לד"ר מלמד עופר [email protected] והוא ישיב לך לגבי הסילבוס. ולגביי לוח הבחינות - הוא כנראה עדיין לא מלא. תתאזרו קצת בסבלנות - וכל הבחינות יופיעו בקרוב.

greenlook

New member
תודה

אני אכן אשלח לו מייל. לגבי לוח הבחינות - זה חשוב לי כי משום מה הפעם המבחנים בקורסי החובה מאוד צפופים (3 ימים בין מבחן למבחן) ולעומת זאת לפני המבחן האחרון (גם הוא חובה) יש 10 ימים.... נרשמתי לקורס בחירה מסוים וראיתי שהבחינה שלו יוצאת בין קורסי החובה הצפופים גם ככה, לכן אני שוקלת להירשם לקורס הזה במקום - ולכן תאריך הבחינה שלו חשוב. מקווה שכל מועדי הבחינות יהיו ידועים לפני תום השבועיים של השינויים.

slking

New member
אני אשלח היום מייל עם תיאורי הקורסים החדשים

ממשק - מבט כללי ממשק - אנליזה פרקים בגנטיקה

slking

New member
פרקים בגנטיקה

82005 פרקים בגנטיקה של אדם Topics in Human Genetics אופן הוראה: שיעור ותרגיל שעות שבועיות: 4 (3 שיעור, 1 תרגיל) נקודות זכות: 3.5 דרישות קדם: אין. כללי: מטרת הקורס ללמד על מבנה ואופן תפקודו של מידע גנטי, להכיר מנגנוני תורשה שונים וסוגי מוטציות ולהעניק ידע על פרויקט הגנום והשלכותיו. הנושאים שילמדו בקורס: תא כיחידת חיים: סוגי התאים בגוף, תפקוד בסיסי. גרעין התא: כרומטין, כרומוזומים וגנים. זרימת המידע בתא. חלוקת התא: מיטוזה ומיוזה. דרכי הורשה: חוקי מנדל, תורשה אוטוזומלית, תאחיזה למין, תורשה ציטופלסמטית, שושלות גנטיות, דוגמאות למחלות תורשתיות. מוטציות: הגדרות, מנגנוני יצירה, מוטציות במהלך האבולוציה, מוטציות נקודתיות וכרומוזומליות. פרויקט הגנום האנושי: כיצד פוענח רצף הגנום, השלכות לעתיד, גנומיקה תפקודית. מרכיבי הציון: 20% בוחן אמצע 80% מבחן סופי ספרי לימוד: Strachan, T., and Read A.P., Human Molecular Genetics, 3rd Ed., Garland, 2004. Griffiths, A.J.F., Introduction to Genetic Analysis, 8th Ed., Freeman, 2005.

slking

New member
ממשק מוח-מכונה: מבט כללי

82003 "ממשק מוח-מכונה" Brain Machine Interface (BMI) אופן הוראה: שיעור ותרגיל שעות שבועיות: 4 (3 שיעור, 1 תרגיל) נקודות זכות: 3.5 דרישות קדם: אין (מומלץ קורס חישה ותפיסה של המוח 82002) כללי: ממשק מוח מחשב מאפשר הפעלת התקנים חיצוניים ע"י כוח החשיבה בלבד. מערכת ממשק מוח מחשב היא טכנולוגיה פורצת דרך ומאמינים שתהיה דומיננטית בין הטכנולוגיות העתידות במגוון רחב של אפליקציות ותחומים. הנושאים שילמדו בקורס: בקורס זה ילמדו העקרונות והמרכיבים הנדרשים לבניית מערכת ממשק מוח מחשב. מרכיבים אלה כוללים את מבנה המוח כיוצר גלים חשמליים, מערכות לרישום גלי מוח חשמליים, ואלגוריתמים חישוביים הנדרשים לעיבוד נתונים. הקורס ישלב את הידע באנטומיה של המוח, האופן בו המוח יותר גלי חשמל, שיטות לבידוד ומיקוד פעילות של אזורי מוח, ילמדו תהליכי מוח קוגניטיביים דינאמיים. בסופו של הקורס הלומדים אמורים לתכנן באופן עצמאי תקשורת מוח-מכונה. הקורס יכין את הסטודנטים לקורס מעשי בנושא תקשורת מוח-מכונה. מרכיבי הציון: 70% עבודות בית 30% עבודת גמר ספרי לימוד: Purves, D. (2008( Neuroscience, (4th ed.). Sunderland, MA: Sinauer. Creutzfeldt O. (1995), Cortex cerebri: performance, structural, and functional organization of the cortex Handy, T. C. (2004). Event-Related Potentials: A Methods Handbook: MIT Press. Kandel, E. R., & Schwartz, J. H. (2000). Principles of neural science (4th ed.). New York: McGraw-Hill, Health Professions Division. Neuper, C., & W., K. (2006). Event-Related Dynamics of Brain Oscillations (1 ed.): Elsevier Science. Niedermeyer, E., & Silva, F. L. (2004). Electroencephalography: Basic Principles, Clinical Applications, and Related Fields (5 ed.): Lippincott Williams & Wilkins. Nunez, P. L., & Srinivasan, R. (2005). Electrical Fields of the Brain (2 ed.): Oxford University Press, USA. Tyner, F. S., Mayer, W. B., & Knott, J. R. (1983). Fundamentals of EEG Technology: Basic Concepts and Methods (1 ed.): Lippincott Williams & Wilkins.

slking

New member
ממשק מוח-מכונה: אנליזה יישומית

82004 "ממשק מוח-מכונה" –אנליזה יישומית אופן הוראה: שיעור ותרגיל שעות שבועיות: 4 (3 שיעור, 1 תרגיל) נקודות זכות: 3.5 דרישות קדם: אין (מומלצים: קורס חישה תפיסה 82002, וקורס ממשק מוח מחשב XXXXXX) כללי: קורס אנליזה יישומית של מערכות ממשק מוח מחשב יכלול את הידע הדרוש למתמתיקאים ומדעני מחדב ליישום תיאוריות וממצאים לשם כתיבת אפליקציה פועלת ועובדת של ממשק מוח מחשב. הנושאים שילמדו בקורס: הקורס כולל שימוש בטכניקות לעיבוד אותות של גלי מוח, פענוח תבניות של עיבוד אותות, אלגוריתמים שימושיים ואלגוריתמי לימוד-מכונה, ניתח נתונים המתקבלים בהדמיה של מערכות ממשק מוח מכונה, לימוד סביבת עבודה Mat-lab ועזרים חיוניים, ניתוח של מערכות דינאמיות מסוג Closed-loop systems, אנליזה ספקטראלית, ואנליזה סטטיסטית, גישות רגרסיביות ונורמליזציה. מרכיבי הציון: • 50% עבודות בית • 50% פרויקט גמר • בונוס 10% על נוכחות בכיתה ועל הגשת תרגילים במועד. ספרי לימוד: Todd C. Handy, 1st Ed., (2004) Event-Related Potentials - A Methods Handbook Electric fields of the Brain – The Neurophysics of the Brain \ Paul L. Nunez (2005) Electroencephalography by Ernst Niedermeyer, F.H.Lopes Da Silva (2005) Spectral analysis for physical applications/ Donald Percival and Andrew Walden Digital Signal Processing: Principles, Algorithms and Applications (3rd Edition)/ John G. Proakis and Dimitris K Manolakis Event-Related Dynamics of Brain Oscillations (Progress in Brain Research) / Christa Neuper and Wolfgang Klimesch (1sd Edition) Correlative Learning: A Basis for Brain and Adaptive Systems (Adaptive and Learning Systems for Signal Processing, Communications and Control Series)\ Zhe Chen, Simon Haykin, Jos J. Eggermont, and Suzanna Becker

sribnikov

New member
למי כל הקורסים האלה מיועדים?

אפשר לעשות אותם למי שעושה התמחות בתקשורת? אפשר לעשות אותם כקורס כללי?

slking

New member
בחירה לשימושית ומדעי המחשב

רק פרקים אושר כקורס כללי ומופיע לבחירה בעמדת הרישום

erezk9

New member
אני לא עשיתי אותו... אבל לפי הסילבוס

ידע בעיבוד אותות, ועבודה ב- MATLAB (שפת תכנות ויזואלית עם ממשק דומה ל-C) יכולה להיות מאוד מעניינת, ושימושית לסטודנטים למדעי המחשב. אני לא יודע איך המרצה אבל הייתי ממליץ להירשם, ולבדוק את הקורס השבועיים הראשונים (אם זה לא מתאים - אז פשוט תבטלי)

greenlook

New member
כנראה שזה מה שאעשה

אבל עד כמה הנושא של עיבוד אותו רלוונטי למדעי המחשב? (במידה ואני מתעבת פיסיקה ואין לי שום כוונה להתעסק עם חומרה)

erezk9

New member
זה לא קשור לפיסיקה ולחומרה...

זה מתמטיקה ותוכנה נטו! את המתמטיקה הזו לומדים ב"פרקים במתמטיקה" במדעי המחשב. אבל אני לא חושב שבקורס הזה הוא ייכנס לעומק כמו בקורס "פרקים במתמטיקה"

greenlook

New member
וואלה??

משום מה עיבוד אותות תמיד התקשר אצלי לחשמל ו/או פיסיקה... אם זה תכנות וקצת מתמטיקה כנראה שאקח א הקורס. תודה על ההסברים

למעלה