סיכומי שנים- רסלינג אובזרבר- 1985

YossihNew

Well-known member
Pro Wrestling Illustrated - November 1985 | Pro Wrestling | Fandom


סיכום 1984

אז אנחנו יכולים להמשיך עכשיו אל אחת מהשנים החשובות ביותר בתולדות ההיאבקות.

למה אפשר לצפות?

רסלמניה,

המלחמה ביפן,

ואן אריק אחד עם מזל רע,

הנפילה של ה-AWA,

הדיקטטור של WCW,

אה, והסוף של האובזרבר.


וינס משתלט:

Vince McMahon interviews Roddy Piper (01-04-1985) - YouTube


בתחילת השנה, דייב כבר מבין שווינס רוצה להפוך את כל ההיאבקות לקרקס. הוא רוצה להבריח את המעריצים הנורמליים ולהביא במקומם מטומטמים. הקהל הזה לא יחזיק מעמד, הוא אומר. בנוסף דייב מסביר כמה כסף וינס הפסיד ב-1984 (שבעה מיליון דולרים) ואומר ש-1985 תהיה שנת האסון של וינס. והאלק הוגאן? הוא אכזבה. בהתחלה משך קהל אבל אחר כך הכול התקרר. והקרבות שלו פשוט זהים וקצרים. ובכלל, הקרב של מולה ושל וונדי ריכטר עם סינדי לאופר משך את אחד מהקהלים הכי קטנים מזה שנים. דייב בטוח לגמרי שכל מה שצריך לעשות זה לתת את התואר לפייפר, ואז הכול ישתפר.

אבל וינס והוגאן מסתערים על התקשורת, והם מציגים את עצמם כמלכים. דייב ממשיך להתעקש שה-WWF לא גדולים בכלל: הם מושכים רק בצפון מזרח המדינה. אבל אנשים מאמינים לווינס. כך, לדוגמה, ה-WWF מנסים לפלוש לקנדה ולא מצליחים. והתכנית TNT ממש גרועה ברייטינג.

מהר מאוד דייב מבין שה-WWF לוהטים בגלל שיתוף הפעולה שלהם ב-MTV, ושההצלחה שלהם תוביל לאירוע ענק בגארדן. דייב מבין שה-WWF כנראה ישברו שיאי הכנסה מהאירוע הזה. למרות שהאירועים האלה, שאמנם מלאים, לא מלאים מראש, ולכן דייב טוען שזה ממש לא שה-WWF כאלה מוצלחים.

ואז מגיעה רסלמניה. האירוע הכי מקודם מזה שנים. אנשים שלא שמו על היאבקות קנו את האירוע. אולמות הקרנה התמלאו באנשים שרצו לצפות בשידור והאירוע הפך להכי מוצלח בעולם. לפני האירוע עצמו הכול נראה שיהיה כישלון, אבל הקידום התקשורתי הוביל למבול של קניית כרטיסים ברגע האחרון. למרות הוויתור שלהם על הקרנות בשווקים כמו טקסס, הם עדיין הצליחו ליצור את התחושה שהיה אירוע גדול. אבל דייב מקונן על כך שמבריחים את המעריצים האמיתיים לטובת מעריצים שלא ממש אכפת להם במה הם צופים.

לאחר רסלמניה, וינס שוב יוצא למסע קניות ומביא אל הארגון מתאבקים כמו רנדי סאבאג' (ממנו דייב לא מתלהב כל כך כי לפעמים יש לו קרבות רעים), טרי פאנק ודורי פאנק ג'וניור. דייב נאלץ להודות לבסוף שהקהל של ה-WWF בשיאו, אבל יש תופעת לוואי: וינס אמנם מצליח, אבל כל השאר, פרט לקרוקט, גוססים. במסגרת חיסול הטריטוריות, וינס משתמש בפאט פטרסון כדי לגנוב את הבוקר של אזור סנט לואיס, טרי גארווין, מה שמחסל את הטריטוריה. והם חברים מאוד, מאוד, *מאוד* קרובים.

בסביבות הסתיו, וינס מחליט לחתום על עסקה לאירועים חדשים: אירועי "שלם וצפה". התכנית הייתה לערוך חמישה אירועים בין אוקטובר לאוגוסט 1986, אבל כידוע לנו, היו רק שניים: רסלינג קלאסיק ורסלמניה 2.


המצב המוזר ביפן:

The Week That Was In NJPW World History (April 13-19) | NEW JAPAN ...


עם עריקתו של ריקי צ'ושו לאול ג'פאן, הוא מקבל אהדה זהה לזאת של הוגאן. האישין גונדן שלו משיג אהדה עצומה שם. אול ג'פאן מתחילים לנצח את ניו ג'פאן, והקצב הופך להיות מהיר וחזק. בתגובה אנטוניו אינוקי גונב מבאבה את ברוזר ברודי, שלפני עזיבתו לא מוכר לריקי צ'ושו בקרב. לא פעם אחרונה שזה יקרה.

אטסושי אוניטה, מתאבק צעיר, פוצע את הברך שלו ופורש בגיל 27. כן בטח. למען האמת, אוניטה נעדר מהזירה לארבע שנים, וחזר רק לקראת סוף העשור.

ה-UWF לא שורדים את הקיץ ומתפרקים במהירות. גם הסגנון שלהם מאוד קשוח ומתאבקים צריכים כמה ימים חופש בין מופעים. הם חוזרים במהירות לניו ג'פאן עקב דרישת רשת הטלוויזיה.

כזכור לכולנו, ה-WWF בהסכם עם ניו ג'פאן. אז רק כדי לסבר את האוזן כמה אינוקי חכם: אינוקי הצליח לשכנע את וינס לתת לו לנצח את הוגאן ואת אנדרה ביפן (לא פחות ולא יותר, גם אם בספירת חוץ), ואחר כך לא חתם על ההסכם להביא לווינס מתאבקים!


עזיבתו של סרג'!

Sgt. Slaughter vs Boris Zhukov (10/16/1985) - YouTube


לקראת סוף 1984, סרג'נט סלוטר, אחד מהפייסים הכי גדולים בארגון, דורש נתח גדול יותר ממכירות המוצרים שלו. התשובה של וינס הייתה לפטר אותו. סלוטר עמד לעבור ל-NWA אבל דאסטי מנע את זה. מסתבר שהוגאן היה ממש מוכן להחליף את סלוטר בקרבות שלו, ועולה חשד שהפיטורין של סלוטר היו מתוכננים מראש.

מקרבות מול איירון שיק מול קהל מלא, סלוטר צריך להילחם ב-AWA מול קאמאלה. מדברים על ירידה. סלוטר התחיל להיות מאוד לא מעוניין בקרבות באותו הזמן, ורק קידם את קו הצעצועים שלו.


NBC!

From The Rumor Mill: WWE Bringing Back Saturday Night's Main Event?


אז בתחילת 1985, הסתבר לכולנו שאנשי NBC ממש רוצים לשתף פעולה עם ה-WWF! הם ממש דרשו תכנית. ההצלחה של ה-WWF רק גורמת להם לרצות עוד יותר לעשות איתם עסקים.

לקראת רסלמניה, NBC מוכנים לתת לווינס תכנית שתחליף את סאטרדיי נייט לייב, והם משקיעים לשיפור ההפקה של ה-WWF. לאחר רסלמניה, מוכרז באופן סופי שתהיה תכנית ב-NBC. סאטרדיי נייט מיין איבנט מתחילה, ודייב שונא את התכנית.


המוות של הואן אריקים

Throwback Thursday: WCCW #207 (Dec. 14, 1985), As Seen on WWE ...


כפי שאמרנו, השנים הקודמות היו שנות ההצלחה של וורלד קלאס. אבל השנה הם מתחילים בהידרדרות. קרב בין פלייר וקרי משך רק 17,000 איש, ירידה משמעותית.

קרי ואן אריק הופך לבן אדם מאוד טיפש... היה לו קרב ממש גרוע מול פלייר, אז הוא תירץ ואמר שהכלב שלו נדרס, ואחר כך משנה ואומר שהיה לו חום, אבל בואו. מה שבטוח - לא סמים!

וורלד קלאס, לאחר הקרב בין ריק פלייר וקווין ואן אריק במופע הזיכרון לדייוויד, מחליטים לפרוש מה-NWA ולצאת לדרך עצמאית. בנוסף, סיפור קטן ומצחיק מאותה השנה: כריס ואן אריק, בן צעיר בגיל 16, פרסם שיר רוק על פריץ…

אבל מייק ואן אריק המסכן, הוא הסיפור של השנה. הבחור זוכה בפרס רוקי השנה (מ-PWI, בואו לא ניסחף) ומתחיל לקבל פוש רציני. מייק רזה מדי ומחסל את כל ההילים, והקהל פשוט לא קונה את זה. וכאן חשוב לציין את הקשר הקטן שלנו לעניין: מייק נפצע בכתף בסיבוב ההופעות המפורסם בישראל. אז מייק עבר ניתוח בכתף והניתוח השתבש, ואפילו גרם לו נזק מוחי. פריץ ואן אריק, כמובן, מנצל את זה, ולא מצליח למכור כרטיסים. הקהל יורד לשפל של כל הזמנים. מייק חוזר במהירות ללוות את האחים שלו, מוקדם מדי, ומקדמים את זה מאוד. אבל 30,000 איש באו לראות את מייק ואן אריק על כיסא גלגלים. בסוף השנה, מייק מעורב בתאונת דרכים קטלנית, וגם הפעם, פריץ טייח את העניין וטען שמייק צפה עם קווין עד מאוחר בהיאבקות, ולכן היה עייף, אז לא צריך לבדוק אם הוא היה פיכח בזמן הנהיגה או משהו.
 
נערך לאחרונה ב:

YossihNew

Well-known member
משפחת הארט ומעלליה

Pro Wrestling Resource: The Hart Foundation: A History of Promos ...


בתחילת השנה ג'ים ניידהארט עובר מפלורידה ל-WWF, וברט לא עושה שום דבר מיוחד... אולי שיהפכו לצמד? בכלל, דייב מציע לברט לחזור לסטמפיד החדשה כי העבודה שלו ממש הידרדרה מאז שהגיע ל-WWF. בהתחלה סטמפיד אף לוקחת את השידור של ה-WWF באזור מערב קנדה.


הרוד ווריורס עולים למעלה

Hawk and Animal, The Road Warriors 1985 : OldSchoolCool


הרוד ווריורס אמנם אלופי הזוגות של ה-AWA, אבל עושים צרות רציניות. הם מסרבים לעשות ג'ובים, מפחידים את היריבים שלהם, תוקפים אותם מאחורי הקלעים וורן גאנייה מעדיף לנסות להיפטר מהם.

אבל הקהל רוצה את הרוד ווריורס, חבר'ה. הוא צועק בוז ליריבים שלהם והקהל ממש אוהב אותם. הרוד ווריורס מנסים להיות הילים אבל הקהל לא מוכן לזה.

הם פולשים ליפן, לאול ג'פאן, ומרוויחים לבאבה טונה כסף. מהר מאוד הם עוזבים את ה-AWA ועוברים ל-NWA, ושוב לא חוזרים לשם.


ברי ווינדהאם

BARRY WINDHAM The Wrestler Wrestling Magazine June 1985 DUSTY ...


האחים בריסקו מסרבים להפוך לאלופי זוגות ווינס ממציא רעיון: צמד שיבוסס על השיר "בורן אין דה USA"! אז הוא לוקח את ברי ווינדהאם ומייק רוטונדה והופך אותם ל-US אקספרס, ונותן להם פוש רציני.

אבל אוי. ברי ווינדהאם תמיד רוצה לחזור לפלורידה עם אבא שלו. כבר בתקופת רסלמניה מדברים על זה שהוא רוצה לעזוב ושוולקוף ושיק יזכו בתארים ממנו. לבסוף העזיבה נדחית, וברי ווינדהאם זוכה בתארי הזוגות שוב במאי.

אבל גם זה לא מחזיק מעמד, ובסוף השנה ווינדהאם עוזב ומשאיר את דן ספייבי כמחליף. טעות גדולה, כי וינס לא סולח.


ה-AWA והדוגמן

Rick Martel vs. Stan Hansen - AWA Championship Match: SuperClash ...


שיתוף הפעולה של AWA ושל ג'ים קרוקט לא עובד. פרו רסלינג USA היא כישלון מוחלט והפרומוטרים בוגדים אחד בשני, עד לסוף השנה, שם השותפות מתפרקת רשמית. ריק מרטל הוא האלוף, אבל ה-AWA מבינים מהר מאוד שממנו לא תבוא הישועה ומחפשים אלוף חדש. הם אפילו מקדמים האוס שואו בממפיס שם ניק בוקווינקל האלוף, ולא מרטל.

למרות שבואו, כמה אפשר להיות גדול ב-AWA? אתם יודעים, ורן פרסם הגנת תואר של מרטל מול מר סאיטו כשסאיטו כבר נכנס לכלא. כן, קראתם נכון - ורן פרסם קרב של מישהו בכלא. הבוקינג של מרטל היה נוראי בלי קשר, כשהוא עושה ג'ובים רק כדי שההילים יפסלו מולו. במילים אחרות, אלוף פייס חלש מאוד.

לקראת סוף השנה סטן האנסן מגיע להתחיל איתו פיוד, ובואו נגיד שזה לא עוזר לריק.


המאבק על ג'ורג'יה

Best of World Championship Wrestling - Wikipedia


לאחר שמונה חודשים של שידור ב-TBS, מסתבר שהתכנית בג'ורג'יה לא הייתה כישלון או משהו. היא מספר 2 בכבלים. אבל טד טרנר שם ברשת שלו גם את אולי אנדרסון (שפשוט נכשל לגמרי), ואת ביל וואטס (שזוכה לאהדת המעריצים). מה שבאמת מעצבן את טרנר זה שווינס לא מוכן להקליט באולפנים באטלנטה. את וינס זה מעצבן מסיבה אחרת: הוא לא עורך מופעים באטלנטה, אז להקליט שם אומר להטיס לשם אנשים ואז להטיס אותם להאוס שואו של אותו הערב במקום אחר.

לקראת סוף מרץ לטרנר נמאס והוא רוצה לתבוע את ה-WWF על הפרת חוזה. הדבר הזה לא קורה לבסוף, כי וינס מכר לקרוקט את שעת השידור בתמורה למיליון דולר. וככה מיד אטלנטיק של קרוקט קיבלה תכנית בשם וורלד צ'מפיונשיפ רסלינג, וכבר אז מתחילות שמועות על התערבות של טרנר בארגון. ביל וואטס, לעומת זאת, נשאר בלי כלום וזורקים אותו מהתחנה.

ביל וואטס המסכן, נשאר בלי כלום והדבר היחיד שנשאר לו לעשות הוא להילחם. למרות שהתכניות שלו היו נהדרות.


הדיקטטור דאסטי

Dusty Rhodes talks about hard times: Mid-Atlantic Wrestling, Oct ...


דאסטי רודס הוא הבוקר של ג'ים קרוקט, וזה מוביל לכך שהוא נותן לעצמו פוש ענק כפייס. להקלטה אחת הגיעו מעריצי ג'ים קורנט שירדו עליו, אז הוא סילק אותם.

בכל אופן, דאסטי מוצא לעצמו היל חדש-ישן: ריק פלייר, שעושה עליו היל טרן בעזרת האנדרסונים. דאסטי היה חייב לוודא שהוא יהיה הפייס הכי גדול, ולכן האנגל. תגידו, פלייר והאנדרסונים, נראה לכם שזה יחזיק? בכל אופן, בסטארקייד, דאסטי זוכה בתואר, אבל פלייר מגיש תלונה וזה מבוטל. אני לא בטוח שדאסטי הבין שסיומות שבהן הוא מנצח אבל נפסל לבסוף לא תמיד יצאו אובר...

דאסטי גם נותן פוש למתאבק חדש בשם מגנום TA, אהוד במיוחד, ומטפח אותו כיורש שלו. למרות שגם כאן, כמו דאסטי, לא תמיד קונים את זה.


סוף האובזרבר!

Dave Meltzer names the WWE talent that needs to leave the company ...


באפריל 1985, דייב מכריז על סופו של האובזרבר. זה נורא קשה לו, כי הייתה עלייה במנויים והוא הפך לעורך של מגזין כדורגל, וחוץ מזה, המוצר בעייתי אז הוא מחליט לפרוש. בגלל שאנשים כבר הזמינו, טוען דייב, הוא יעשה עדכונים קצרים לכמה שבועות עד שהמנויים ייגמרו. זה מחזיק מעמד בדיוק חודש. אז תזכרו, חברים - לא רק מתאבקים חוזרים מהפרישה שלהם מהר.


קרבות מתוכננים לרסלמניה שלא קרו:

ריקי סטימבוט-דון מוראקו

רשימת מתים:

אדי גראהם, ג'יי יאנגבלוד

מוזכרים לראשונה באובזרבר:

סקוט הול, דן ספייבי, פרסי פרינגל (פול ברר), שון מייקלס, מרטי ג'נטי, טום פריצ'ארד, ריק סטיינר, הירושי האסה, מיסי האייט, DJ פטרסון, ג'ק ויקטורי, קנדל ווינדהאם, פרד אוטמן (טייפון), קייג'י מוטו (גרייט מוטה), סטינג, בלייד ראנר רוק (אולטימייט ווריור), ליאון ווייט (ויידר)
 
למעלה