סיכום שנת 2015

סיכום שנת 2015

אז השבוע מסיימת לה שנת 2015.
הגיע הזמן לסיכום שנה, לא? (ואז מה אם לא מדובר בשנה בלוח העברי!)

תובנות לשנת 2015
הדבר הכי מרגש שקרה לנו השנה
הדבר הכי מאכזב/עצוב
לקח שלמדנו השנה
שיר שהכי אהבנו שיצא השנה
סרט שהכי אהבנו שיצא השנה
המקום הכי יפה שהיינו בו השנה
סיכום לשנת 2015 בכמה משפטים

sashalola

Well-known member
שנת 2015 והתקבעות האבסורד של תואר "הבועה התל אביבית".

אולי זה לא הארוע המשמעותי ביותר שמסכם את 2015 שלי,
אבל זה הסיפור שיש לי לחלוק היום:
היה לי הכבוד לארח קבוצה קטנה מחו"ל.
לשעות הפנאי של סוף השבוע, תכננתי להם כמה טיולים קצרים לאטרקציות התיירותיות המקובלות. (ירושלים, ים המלח וכאלה...) אלא שהם נחתו כאן לאקשן הסכינאות ורעד להם הפופיק, (גם לי, מפאת האחריות לשלומם), לכן וויתרו על ההסתובבויות והעדיפו להישאר בתל אביב.
אז לקחתי אותם לכל מיני מקומות בתל אביב.
למרות שאני מכירה את האורחים מחו"ל כאנשים מאוד מאופקים שלא לומר מרובעים עד בלומים, (שלפעמי זה מעלה לי את הקריזה והרצון לנער אותם שישתחררו קצת,) בבילוי בתל אביב הם יצאו מהכלים מרוב הנאה ופליאה על מגוון החוויות התוכניות (מהמילה תוכן), חושיות וויזואליות שיש לעיר הזאת להציע.
גם אני ביקרתי בערי עולם, ותוך כדי סיורים ובילויים עם הקבוצה, ניסיתי גם אני לראות את תל אביב דרך העיניים של תייר שנחשף כאילו בפעם הראשונה למקום.
חשבתי בליבי, שוואלה, יש לנו בהחלט סיבה טובה לגאווה שבמדינתנו הקטנה ישנה עיר/כרך לתפארת שאינה נופלת מערי עולם גדולות אחרות.
ולא רק זאת. במבט מהצד, כביכול, הרגשתי שלתל אביב יש עוד משהו להציע שאין באף מקום אחר. איזשהו סוג של פתיחות וחופש שמובילים לחיבור ממש אינטימי למקום. איזו מין אווירה מקבלת ועוטפת בטבעיות נעימה ושבעיקר משדרת שפיות, יומיומיות נורמלית של כרך מודרני.
אבל לא.
איכשהו במחוזותינו, וכמו שאומרים אצלנו, כמו גם לדעתם ולשימושם של מובילי דעת הקהל, בעצם כל הכתוב לעיל, מבוטל! כי התל אביב הזאת "שלנו" הפכה מוקד לחיצי שנאה, לסמל נתעב לנגח בו, כאילו הייתה הבסיס והמוצא לכל הרע שבא עלינו לכלותינו.
"בועה" מנותקת, אומרים אצלנו, ומתנערים!
כאילו זאת בושה גדולה שעל אדמת ארצנו הקדושה קם לו מקום כזה שנקרא תל אביב, ושקרוב לוודאי שכל הנאמר בניגוד לאיזה "קונצנזוס פטריוטי" שמקובל היום, וודאי בא מהמחוזות ההזויים והנוראיים האלה של הבועה התל אביב.
עוד לא מצאתי את המילים הנכונות להסביר את האבסורד הזה. איך העיר הנהדרת הזאת הפכה למושג ממשי שמסמל היום קיום, שאיפות ובעיקר דיעות בזויות.
עניין זה מתבטא בעיקר בביטול חשיבות ההפגנות שיוצאות מתל אביב, או בביטול גורף של כתבות, דיעות המושמעות מפי אדם שגר האו מזוהה עם תל אביב. כולם בזויים ודעתם לא נחשבת מראש ולא נשמעת אף לא בחצי אוזן, כי הצעקה הגדולה קוראת חד משמעית, הם מה"בועה" על כן, נגועים! שומר נפשו ירחק מהבזויים.
העיר שהפכה לסמל הביזיון הלאומי
לא דימונה וירוחם מוכות העוני והשיכחה, לא בית שמש השסועה, לא ירושלים של זהב המאוחדת והמחולקת בבלוקים של בטונים... תל אביב, העיר הכי שפוייה, היא הפכה לסמל לכל מה שבזוי, נתעב, ובוגד בערכים שעליהם מבוססים האידיאולוגיות של קיומינו כאן. תל אביב, זה השם שניתן לרוחות המנשבות במחוזותינו, כמו שם הניתן לסופת טורנדו הרסנית...
אני אוהבת את תל אביב. נהנית מכל מה שיש לעיר הזאת להציע, ויש המון, בכל רמה שנבקש לחוות אותה. התפתחות צביונה של העיר הזאת, צריכה להיות נר לרגלי כל חזון של עיר מודרנית בישראל. אני לא גרה בעיר, אבל פוקדת אותה לפגישות עסקים או בילוי ויודעת שהקולות השפויים, בוקעים דווקא משם, מאותו המקום שמאפשר מחשבה חופשית, שמאפשר מחאה גלויה, שמאפשר חשיפה לעשייה רב גוניות ובמרחב תרבותי מעורר השראה.

מסכימה

אני מאוהבת בעיר הזו (עם כמה שאפשר להיות מאוהב בעיר) מאז ומעולם, כל רחוב מעלה לי פיסת זיכרון, חוויה, ריח, אדם מסוים.
אני אוהבת ללכת ברגל ולספוג ממה שיש לרחובות של העיר הזו להציע, אדריכלות, מזון, חנויות, מציאות, ים, אנשים.
אין לי בעיה שיקראו לי בזויה, אני באמת ביזיון.
מעולם לא הבנתי את העניין של "הבועה בתל אביבית" "שיפלו עליכם טילים אולי המדינה תתעורר" "תל אביבים = שמאלנים".
אלו הן אמירות נבובות שאין בכלל טעם להתייחס אליהן.
עד אז, אמשיך להיות תל אביבית שיוצאת להפגנות שנראות לה חשובות ולשבת בבתי קפה (אבל בלי הלפטופ).

מבין אותך

יש לא מעט ערים ומקומות יפים כאן, כשאומרים בועה תל אביבית ,מתכונים להתנשאות צפונבוניות ניכור לכל מה שלא מחובר לעולם שלנו ,רווקות גייז,הוללות ומסיבות ,פאבים וסטוצים
לצערנו תל אביב הביאה על עצמה את התדמית בזה שהיא ניסתה להראות שישראל זה תל אביב ,וכמו ש5 אחוז שמצויים בתקשורת ובפרקליטות אוניברסטאות וכו מנסים להכתיב לשאר אך לחיות ואך לנהוג,כמו כל עיר קוסמפוליטאן גם תל אביב נהיתה כך,בירושלים למשל יש נתינה ועזרה וסוג של תיירים שונה ואתה מרגיש אחרת,גם בירושלים ובשכונות מסויימות שם יש צפונבוניות גזענות והתנשאות ,במהלך חיי את כה כשחום נאה עם כיפה סרוגה ,שלא מעט פעמים בתל אביב ,מרגיש אחרת בעיר מצד אחד אוהב להתעדכן באירועים שיש ,ומצד שני לא מוצא את עצמי עם כל הגייז שמתחילים איתי פיק אפ ברים לסטוצים ,רווקות מוזרות ומשוחררות מינית ועוד,ובירושלים אני לא רואה את כל השונה והחריג והמתירנות החופשית ,אני רואה אמונה מסורת ערכים,קדושה ,אני רואה עיר שמתחתנים הכי מהר ומתגרשים הכי פחות ,אני רואה תיירים ותיירות נעימים וקהל יהודי איכותי מחול !

תל אביב תשאר לכל אותם אלו שאוהבים את הצפוניות וכל מה שהעולם החופשי נותן חומרנות קידמה וכו ,אני אוהב לקנות להתעדכן לבלות ולצאת מהר ממנה

שרוני68

New member
יש כאן אולי קצת קנאה

כאילו....איך לאנשים שגרים בעיר הזו יש את החוצפה לבלות, לטייל,
לשבת בבתי קפה ובכלל, לחיות, כשבמקומות אחרים מנסים לשרוד
את הטילים, הפיגועים, העוני והחיים הקשים?

בתור תושבת העמק והצפון, תל אביב בשבילי היא מקום של שפיות,
ושל בריחה מהשגרה היום יומית . משתדלת בכל הזדמנות להגיע כדי
"לנשום" את העיר המדהימה הזו. הפעם האחרונה היתה רק לפני
מספר ימים, כשנסענו מספר חברות לעיר הגדולה ליום של שופינג וכיף.
לא יכולה אפילו לתאר את האנרגיה שאני מקבלת אחרי יום כזה.

poseidon111

Active member
אתחיל בכך שאהבתי את הלהט בדברייך ואת הכיוון שבחרת כדי

להביע את דעתך הנחרצת.
אמשיך ואומר שאיני מסכים עם חלקים נרחבים מדברייך.
ראשית הקצנת לדעתי את התחושות כלפי "הבועה". שנית, התמקדת ביופיה של העיר וב"נהדרותה" של העיר, בעוד אלו שמדברים על ניתוקה של העיר והאנטגוניזם שהמושג תל אביב מעורר בקרב חלקים מסויימים, מדברים אך ורק על האנשים שם.
לא על המפעלות של העיר אלא על החומר האנושי שלדעתם מסתכל עליהם בהתנשאות בוטה ומזלזלת.
אז בכל מדינה יש עיר גדולה, בדרך כלל הבירה, שמי שנקלע אליה יכול לחשוב שכך נראית המדינה, אך אין טעות גדולה מזו. העיר הזו לא מייצגת כלום מ90% הנותרים במדינה. כך מוסקווה, כך ניו-יורק, כך פריז וכך בוקרשט.
אם נוסיף לכך את התחושה הנכונה של תושבי הכרך שהם מתקדמים בשנות דור
לעומת שאר חלקי המדינה, הרי בועה אינה מילה גסה. היא יותר מסבירה את
הנתק התרבותי, הכלכלי, והמנטלי משאר החלקים.
אי לזאת אני מנסה להבין מאין מגיעים הרגשות השליליים של חלק מהציבור כלפי
תושבי תל אביב.
אותו ציבור שצריך להסתפק בהופעה של הראל סקעת במתנ'ס העירוני בזמן שתושבי תל אביב נהנים מג'רי סיינפלד ואלטון ג'ון, לדוגמא.
לא אמר ראש העיר בעצמו שישנה "מדינת תל אביב"?

sashalola

Well-known member
ראשית אני שמחה שהפוסט הזה הצליח להוציא אותך משתיקתך

אתה מכיר את כתיבתי מספיק כדי לקרוא את הסבטקסט של הדברים אליהם כיוונתי.
ואתה יודע על מה אני מדברת.
אם הייתי עורכת את תגובתך, ומשנה קצת את סדר המשפטים שכתבת, הרי שהיינו מגיעים למסקנה שאין כל מחלוקת בינינו ושבעצם אתה ואני כותבים בדיוק את אותם הדברים רק בסדר והדגשים שונים.
ובכל מקרה, אני מסכימה לחלוטין גם עם הנוסח שלך ולמסקנות הברורות הנובעות מין הדברים שאתה כתבת.

poseidon111

Active member
איני מכחיש את השפעתך החיובית עלי אך הפעם מי שאחראית

על הפסקת "שתיקתי" היא דווקא חזרתי ארצה.

sashalola

Well-known member
ברוך השב

לא ידעתי,
מקווה שהייתה לך נסיעה טובה,
ואם יתחשק לך, ספר קצת על הרוחות המנשבות במקומות אחרים,

"הבועה" מראות עיניי

קודם כל אני אתחיל מזה שאני (כרגע) תל- אביבית. במקור אני מעיר אחרת במרכז הארץ אך כרגע אני גרה עם בעלי במרכז תל אביב ומתכוונים להישאר פה עוד הרבה שנים..

אני גם רואה את תל אביב (או לפחות חלק מת"א) כבועה לפעמים. אני מרגישה לפעמים שכל האנשים פה הם "מאותו סוג", "מאותו חומר", אל תשאלו אותי איזה סוג כי אני בעצמי לא יכולה להגדיר. זה מתבטא בכל מיני דברים ולא רק בדעה פוליטית\סגנון דיבור\סגנון לבוש.. ולפעמים אני מדברת עם אנשים מפה ואני מרגישה שהם לא מכירים דעה אחרת\ סוג אחר של דעות\אורח חיים אחר\סגנון חיים.. מבחינתם מי שהוא לא מאותו הסוג הוא חייזר. אם אני רואה איתם בטלוויזיה למשל איזה סוג מסוים של בנאדם, יגידו ש"הוא מוזר.." בלי ההבנה שלא מדובר בבנאדם בודד או אפילו לא בקומץ אלא ברוב, אלא רוב . פשוט רוב שנמצא מחוץ לתל אביב.

מסכימה ועד לפני שנתיים שלוש כנראה שהייתי חושבת אחרת ממך

תמיד הייתי מבלה בה אבל רק לפני שנתיים עברתי לחיות בה, בעיקר בגלל העבודה והרצון להיות קרובה לשם.
&nbsp
וגם אני התאהבתי בה.

הסיכום אצלי בראש השנה

אני עושה ומפרסם גם כאן!

תובנות לשנת 2015

לקחת הכל בקלות ואת הבני אדם כאן ,העיקר הבריאות ולהיות במקומות בריאים ונכונים עבורי

שזכיתי וזוכה לפרסום בחול ,לא ברמה של סלב גם לא רוצה להיות ,זה נחמד להיות מחוזר ולקבל מתנות ואירוח חינם ועוד ועוד בתחביבים שאני אוהב
הדבר הכי מאכזב/עצוב

שמתגעגע לאנשים יקרים כמו אבי סבי וסבתי ודודים שהלכו להם

לקח שלמדנו השנה

לא יודע אם זה לקח זה ידוע וכתוב בכל המקורות ,לשמור על צנעה צניעות פרטיות דיסקרטיות ,לחסום ולשחרר מהחיים כל אדם שלא מעשיר ותורם לנו !
להמשיך להתרחק מרוע אנושי ומאנשים קנאים תמיד הם יהיו שם

שיר שהכי אהבנו שיצא השנה

אוהב את כל להיטי שנות ה80 כל יום שומע את הלהיטים ומאוד אוהב

סרט שהכי אהבנו שיצא השנה

SICHRIO סרט חזק ביותר

ירושלים סנט פטרבורג ופרובנס

תחל שנה וברכותיה:)

2015 שלי

תובנות לשנת 2015
הדבר הכי מרגש שקרה לי השנה - ובכן, התחתנתי עם "את שאהבה נפשי". בחתונה קטנה (יחסית לישראל), שמחה, הזויה ומלאה באהבה.
הדבר הכי מאכזב/עצוב - קרו כל מיני דברים מאכזבים, אבל אם צריך לבחור, אחד החברים הכי טובים שלי עשה רילוקיישן יום לפני החתונה (לא באשמתו, החברה שעבר לעבוד בה קנתה את הכרטיס ליום הזה).
לקח שלמדתי השנה - דם סמיך ממים.
שיר שהכי אהבתי שיצא השנה - R. City - Locked Away ft. Adam Levine
https://www.youtube.com/watch?v=6GUm5g8SG4o
סרט שהכי אהבתי שיצא השנה - אקס מכינה, הקול בראש, הלילה שלפני.
המקום הכי יפה שהייתי בו השנה - גן לאומי פורט קמפבל בויקטוריה אוסטרליה.
סיכום לשנת 2015 בכמה משפטים - בגדול הייתה לי שנה מהממת, השנה שמסיימת את שנות ה - 20 שלי, הצעת נישואין, חתונה, משפחה, מלא חברים חדשים, הגשמתי חלום וטסתי לאוסטרליה. בקיצור, וואו, 2015 היית טובה אלי. תודה.

סיכום שלי

כמובן יום חתונתי, היה לי ממש מרגש לראות כמה חבריי ומשפחתי אוהבים אותי ובמיוחד כמה בעלי אוהב אותי
הדבר הכי מאכזב/עצוב
הריון שהסתיים בידיים ריקות בחודש שלישי:(
לקח שלמדנו השנה
להנות מהרגע גם אם אני יודעת שהרגע הזה יגמר\ישתנה, כי מה יעזור לי אם אני אתבאס ואחכה שיגמר תוך כדי שהמצב טוב, עדיף להתבאס כשהרגע יגיע ובינתיים ליהנות מהטוב.
שיר שהכי אהבנו שיצא השנה
קשה להחליט. אחשוב על זה ואוסיף אח"כ
סרט שהכי אהבנו שיצא השנה
אין לאן לברוח. סרט מעולה.
מיקונוס. אי מהמם.
לי אישית היה טוב.

מאחלת

לך שנה של פוריות ושמחה
&nbsp
אני מזדהה איתך בהמון דברים ילדה