סיכום שנת 2015 בפורום עם הפנים ל- 2016

שמים1

New member
סיכום שנת 2015 בפורום עם הפנים ל- 2016

לא אתיימר לסכם את כל השנה בפורום מפני שלא הייתי פעילה כל השנה , אבל אתייחס לתקופה בה לא היה ניהול בפורום , תקופה שבדרך כלל מועדת לפורענות .

ניהלתי בעבר את הפורום וזהו פורום שיש בו כותבים מכל גווני הקשת , וזה היופי שבו .
מכתיבת שיר מורכב לתפארת עד שיר פשוט לתפארת ומבעד למילים מסתתרת נשמת היוצר , וזה מה שחשוב , זה מה שאמור לגעת בכולנו .
עבורי כל שיר הוא כתר וכל שיר ראוי להתייחסות גם אם הוא כתוב גרוע , מישהו השקיע בו וכתב אותו , הוא ראוי לביקורת , ראוי להבעת דיעה כזו או אחרת .

בוטן קלוף ציין באחד הימים הסוערים בפורום שזהו פורום שקיים בו מתח תמידי מימים ימימה , למרות שכעת אני חשה שהמתח התפוגג במידת מה ופני הפורום באמת ליצירה והתפתחות , מעין פריחה מחודשת ומאוד נעימה לטעמי .
אשמח אם תגיבו להודעה זו על נושאים שברצונכם להעלות בפורום , הצעות לשיפור , את הסיכום שלכם לשנה עם הפנים לעתיד .
אני אפרט עוד נושאים בהודעות נוספות כדי לא להכביד בהודעה ארוכה ......../2

שמים1

New member
נעיצת שירים

הנעיצה מתבצעת מסיבות שונות .
לעיתים דוקא שיר שלא זכה לתגובות ננעץ ולאחר שננעץ אני שמחה לראות התייחסות ותגובות ראויות ומלמדות וזה כבר שווה לכשעצמו .

נעיצה כמובן ראויה לשיר שכתוב טוב , שראוי לתשומת לב .

כמובן אשתדל שכל יוצר ויצירתו יינעצו בסבב לפי העלאת היצירות בפורום .

שמים1

New member
האדמת ניק של יוצרים

האדמת ניק נועדה לעזור בניהול הפורום , בדרך כלל מואדמים ניקים שהם דומיננטים בפורום .
בפורום שלנו מואדמים הניקים של איציק ושל אור ירח .

החלטתי להאדים מידי פעם לתקופות מוגבלות ניקים נוספים של יוצרים שהתבלטו בהשתתפות פעילה בפורום , בהעלאת יצירות מאתגרות , ובתגובות מעשירות לחברי הפורום , כך שמידי פעם תסמיקו באדום - תהנו מזה

שמים1

New member
מפגשי פורום

לעניות דעתי מפגשי פורום חשובים לגיבוש הפורום , שהרי מבעד למילים יש אותנו ואת מי ומה שאנחנו .
שמחתי לראות שקיים הצורך הזה גם אצלכם ואשמח לערוך מפגש פורום בביתי לקראת האביב (כדי שגם יהודה שנמצא בחו"ל יוכל להשתתף).
אשמח שתתייחסו ותביעו דעתכם ומידת השתתפותכם במפגש שכזה , אותו החלטתי לערוך גם באם יהיה מיעוט משתתפים .

שמים1

New member
צירוף תמונות להודעות ולשירים

יש הסבורים שצירוף תמונה לשיר גורעת מרצינותו של השיר .
אני סבורה שתמונה לעיתים מעוררת השראה לכתיבה ומוסיפה להבנת השיר .
אני מאוד אוהבת לצרף תמונות שקשורות לשיר , וכמובן זה נתון לשיקול דעתו של כל אחד ואחת מכם /מכן .

aiziq

New member
לא משתגע על זה

זה ילדותי בעיניי, כמו ספר לילדים להבדיל מספר למבוגרים.
כשאני קורא שירה אני מעדיף את עיני רוחי, את דמיוני ואני מעדיף שהטקסט יהיה המשענת היחידה עליה אני מסתמך בבואי לקרוא את השיר, שהדימויים הויזואליים יקומו לתחייה מתוך הטקסט. אבל זו דעתי האישית בלבד וגם אני כשניהלתי לא מנעתי מאיש לצרף תמונות, כי אם תפוז מאפשר אז באמת כל אחד יעשה מה שמתאים לו

שמים1

New member
אני חושבת אחרת

בעבר כתבתי בפורום בשם שין1 וגם ניהלתי אותו
נהגנו להעלות שם תמונה שהעניקה השראה לכתיבה ונכתבו שירים נפלאים לתמונות מיוחדות .
כמ וכן שמתי לב לאחרונה שיוצרים כן מצרפים תמונות ליצירותיהם ולכן החלטתי להעלות את הנושא , ושכל אחד כמובן ינהג כרצונו .

aiziq

New member
זה אחרת כשזה תמונה כתרגיל כתיבה

זה תרגיל שעשיתי המון פעמים ובאמת אפשר להפיק ממנו המון.
אני מסתייג מצירוף תמונות לשיר מקורי, גם אם השיר שאב השראה מהתמונה מרגע שהיא סיימה את תפקידה כמחוללת השראה אין לה יותר מקום לטעמי.

אני מסכים איתך גם אני רואה את זה כמיותר.

לתרגלי כתיבה זה טוב, והרבה זמן לא עשינו תרגלי כתיבה אז זה גם רעיון....

זכותו של הכותב ועל אחריותו

כמו בכתיבת שיר, אפשר להוסיף תמונה ושהחיבור יהיה סתמי וחסר השראה ואז זה גורע, ואפשר להוסיף תמונה והיא תוסיף ותעגל את השיר.
אני אוהב, למשל, את התמונות שמוסיפה niva99 לשיריה.

שמים1

New member
גם אני אוהבת את התמונות שמוסיפה ניבה

ולכך בדיוק כיוונתי .
כמו כן גם יאיר העלה שיר על עובד זר וצירף תמונתו , עיני המדברות כה הוסיפו משמעות למילים .

niva99

New member
והשיר המצורף נמחק

ריח ים ושאון גלים
מליחות האופק נעה
מדורות יצית ליבי
זו הולכת וזו כבר באה
&nbsp
רק חנתה כאן כבר חלפה
איך שמחתי לקראתה
(מי ורדים בחן התזתי)
פיהקה כי התעייפה
יאללה מותק, ביי כבר זזתי...
&nbsp
(מוקדש לשנה שחלפה ולזו שאחריה).
&nbsp

niva99

New member
חדי העין מביניכם

וודאי הבחינו (שלא כהרגלי) הפעם
אין קשר בין התמונות לשיר.
מבטיחה להשקיע יותר להבא.
&nbsp
ובלי קשר לכל האמור לעיל.
שמחה שהפורום שב לפרוח - ברכות לכל מי שתרם לעניין.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שמים1

New member
קבלת פני השנה האזרחית החדשה

אשמח באם תעלו שירים שקשורים לסיכום שנה וקבלת שנה מכל הבחינות
בנושאים הקרובים לליבכם , מבחינה פוליטית , חברתית וכו' ....

שמים1

New member
ומה נותר לבשר?

להפרד משנת 2015 שהיתה מורכבת כל מכל הבחינות .
לאחל לכולנו שנה אזרחית חדשה וטובה שתטמון בחובה שלום ואחווה בין בני אדם ( כמה קלישאי וכל כך חשוב ).
לאחל לנו בפורום שנה של יצירה מתוך חדווה וכבוד הדדי , התייחסות ליצירות של יוצרים .
אשמח להעלאת בקשות , רעיונות והצעות .
אקבל בשמחה עריכת סדנאות כפי שאיציק נהג בעבר לעשות בבחירת נושאים שונים ומשוררים שונים .
וכמובן כל דבר שעולה על רוחכם ויעשיר את הפורום שלנו .

שנה אזרחית טובה ומתוקה
ברכה וחדווה בכל

שמים1

New member
בימת אירוח

נושא נוסף שעלה בדעתי להביא לפורום בימת אירוח. להציג משורר שאני אבחר (או שאתם תציעו). להציג מקורות חייו, יצירותיו ולהזמינו להתארח בפורום ולענות לשאלותיכם . אירוח שכזה מצריך הענות מצידכם והשתתפות .

למעלה