סיכום ערכים בטבלה|שאלה|

סיכום ערכים בטבלה|שאלה|

יש לי טבלה באקסס עם קוד עובד קוד פרוייקט קוד מוצר וכמות המכירה של אותו מוצר באותו פרוייקט אצל אותו עובד. אני מעוניינת למנות סה"כ כמות מכירה של כל המוצרים בפרוייקט מסויים... יש אפשרות לעשות שאילתה כזאת באקסס ולקשר אותה לVB ואז אני יצתרך רק SQL שיציג את המוצרים של פרוייקט מסויים שהמשתמש יבחר??? איך עושים שאילתה כזאת וכיצד מקשרים אותה? תודה מראש?

Suli

New member
נסי את זה

זה עובד אצלי בפרוייקט sSQL="SELECT * FROM Table WHERE ProjectID = Project" rs.recordsource=sSQL rs.update rs הוא הקישור שלך לאקסס אם אני לא טועה גם צריך להגדיר את הקישור לאקסס שיהיה adCmdText ולא משהו אחר.

Suli

New member
תוספת

"SELECT * FROM Table WHERE ProjectID = '" & Text1.Text & "';" או אם השם של הפרוייקט נמצא בתוך משתנה

davidea

New member
ברור שאפשר:

בניתי טבלת "מכירות" (תמונה מצורפת). אמנם אני לא אוהב שמות שדות וטבלאות בעברית אבל בכל אופן: כעת השאילתה:
SELECT מכירות.[קוד עובד], מכירות.[קוד פרוייקט], Sum(מכירות.[כמות מכירה]) AS [Sumמתוךכמות מכירה] FROM מכירות GROUP BY מכירות.[קוד עובד], מכירות.[קוד פרוייקט];​

קצת הסתבכתי

השמות בעברית וזה יצא הפוך הסתבכתי טיפה לקורא את זה... בכל אופן המטרה היא לא למנות כמה מוצרים אותו עובד מכר אלא כמה סהכ מכירות היו לכל מוצר בכל פרוייקט. כרגע השדות שלי הם אלה adoSale.RecordSource = "SELECT Sales.CodeProject, Sales.CodeSuper, Sales.CodMozar, Sales.Date, Sales.SumOfSale" מה עלי להוסיף או לשנות?

../images/Emo208.gif

.................................. .................................. .................................. .................................. .................................. .................................. .................................. .................................. .................................. .................................. .................................. ..................................

למעלה