סייף/סמוראים/אמירים נחמדים

mga-abir

New member
סייף/סמוראים/אמירים נחמדים

איני יודע אם מותר לקרוא לכך חוש שישי או לראותו כמשהו טלפאתי.הדבר שברצוני להדגיש הוא שהפילוסופים של אומנות הסיוף מייחסים את החוש הזה,הנרכש על ידי הסייף לפעילותו של התת מודע שהתעורר לפעולה בהגיעה האיש למדרגה של היתלשות מהעצמיות האנוכית,היינו למצב של "אל-הכרה" אומרים הם,שבהגיע אדם על ידי אימונים למדרגה הגבוהה ביותר באומנות זו,אין הוא עוד בעל תודעה יחסית רגילה,כמו זו המאפשרתלו לחוש שמצוי הוא בקרב לחיים או למוות.יתר על כןכאשר באים אימוניו לידי מלוא ביטוים,נהיית הכרתו כמראה,המשקפת עליה כל מחשבה במוחו של היריב.(מתוך נסיון אומר שלי היה קורה שהייתי עוצם את עיני ומבקש מיריבי להמשיך בהתקפתו שתכנן,בעיניים עצומות הייתי מגיב והתוצאה היתה תגובה מושלמת ומתאימה למה שעלה במחשבתי,כאמור התקפת היריב שהשתקפה קודם לכן)וכן יודע הוא היכן והיאך להכותו.(ליתר דיוק, אין זו ידיעה אלא אינטואיציה הבוקעת מן הלא מודע)חרבו נעה כאילו באופן מכאני, כאילו מעצמה,ותןקפת היא יריב שאינו מסוגל להתגונן,שכן פוגעת היא בדיוק בנקודה עליה לא שמר.הלא מודע,המבטא עתה את היתלשותו של הסייף מעצמיותו האנוכית שרוי ברגעים אלו בהרמוניה עם תבונת שמים וארץ ועל כן יש בכוחו להכות כל דבר העומד בסתירה לאותו "שכל" הנצחון בקרב הסיוף אינו למהיר ביותר,לחזק ביותר או למיומן ביותר,אלא לזה שהכרתו טהורה וחסרת אנוכיות.על פי תשובתיך אמיר קרוב לודאי שעדיין לא הגעת לדרגה זו.מאחל שתגיע בברכה אביר

aiki-freak

New member
ואתה כן הגעת?

מעניין חשבתי שזה שמור רק לגראנד-מאסטרים.... כי אם אתה הגעת מחר אני בא ללמוד אצלך...

mga-abir

New member
תן לי להיות צנוע

לעיתים בעת רנדורי(לא סייף)"רואה אני את התקפת היריב הממשמשת ועולה במחשבתו,רגע לפני.אני קושר זאת להתפתחות רוחנית.כאשר נערך מפגש נאמר לצורך הענין תחרות.אין הייתי ניגש מעמדת מפסיד או מנצח.לדידי זה היה ככל תרגול.הייתי "מוציא" את עצמי מתוכי ומתבונן מהצד.זו תכונה מתפתחת ומשתרשת ככל שהינך מתקדם.אין בה מקום לאגו.לישם דבר זה הינו פרי אימונים של שנים ולא רק בדוג´ו.הלואי ויכולתי ללמדך (חינם)אך אוכל להציע: בכל מפגש אימון או עבודה עם בן זוג הסר את "הקליפה" המנטאלית האינטלקטואלית. תן לגוף להגיב ללא עירוב מחשבה.הפעל את האינסטינקט.בכל אחד קיימים רגעים של "ניחוש" כזה או אחר לגבי תנועת היריב. אלו הרגעים החסודים והחשובים יותר בהתפתחות.לכן יש לשים לב ולא להתייחס אליהם כאל מקריות.עצם המחשבה על מקריות מערבת את הלוגיקה והאינטלקט ומרחיקה אותנו מן המטרה. בברכה אביר

aiki-freak

New member
תשמע..

זה הרי כל ההגיון מאחורי אייקידו או כל אומנות לחימה מסורתית אחרת, אני לא טוען אחרת... אבל בכל הנוגע לסיוף...זה קצת יותר קשה ממה שאתה מתאר ועם כל הכבוד זה ממש לא דומה לעבודה בידיים ריקות.,,פשוט הסיכון גבוהה הרבה יותר... לי כבר פעם כמעט עפה אצבע מהמקום בתרגול בוקן...לחטוף בוקן (במיוחד מאלון יפני לבן - כמו הבוקן שלי) לראש זה לא משחק ילדים. לחטוף אגרוף לפנים זה לא נעים אני מודה...אבל לחטוף בוקן זה קטלני.. מעבר לכך, אני נוטה באופן כללי להמנע מהצהרות בקשר ליכולתי וכך גם שאר חברי הפורום ממניעים של צניעות בסיסית. לבד מכך אני מסכים עם כל מה שכתבת...

mga-abir

New member
הבאתי דוגמא בלבד ללא כוונה אחרת.

הינך צודק לגבי הסייף לחלוטין, על מנת להגיע לרמה כזו לעיתים יש להקדיש עשרות שנים ולא תמיד מגיעים. בברכה אביר

mga-abir

New member
תוספת

כאשר משתחררים מהפחד והכאב הפיזי עולים עוד רמת התפתחות.כל עוד קיים חשש מפגיעה כזו אין ההתפתחות שלמה עדיין.עם הזמן מתפתחות המיומנויות לרמות שציינתי,אך נכון לגבי בודדים בעולם. בברכה אביר אך בכל זאת אפשרי.ללא רוחניות בכל דבר אין שלמות.

amir_aikido

New member
שלבים ועוד שלבים

אני יודע על מה אתה מדבר כי בעבודה עם ג´ו, אני לפעמים מצליח לקרוא את תגובת היריב די בתחילתה אם לא לפניה. אבל, באופן מוזר, ומאוד מודגש בזמן האחרון, הגוף שלי נוטה לצרף לקריאה הזו דווקא צעד נגד שאינו מתאים אלא משאיר אותי בתוך ההתקפה
על הפחד ממכות כבר התגברתי, הן כואבות ומטרידות אבל אם אוחזים בחרב / ג´ו בצורה טובה, לכל היותר חוטפים מכה על האצבעות, בעיקר בעבודת חרב בלי צ´ובה, אמנם כבר נוטרלתי כך כמה פעמים וגם עשיתי זאת לאחרים, אבל זה לא נורא... אני לא רואה דרך להגיע לרמה בה אתה קורא את תנועת היריב לפני היציאה מלבד אימונים והרבה אימונים, והרבה שנים של אימונים ... וגם אז, אין הבטחה שזה יבוא, ובטח שלא ברמה של עבודה חופשית בעיניים עצומות, אותה ניסיתי כמה פעמים אך אני עוד רחוק ... טוב, אני הולך להתאמן
אמיר

aiki-freak

New member
יש סיפור נפלא

בקשר לכך על או סנסאיי אואשיבה... לאחר סדרת ה"הארות" או "חזיונות" שעבר אואשיבה, החלו להתרוצץ שמועות על יכולתו ה"על-אנושית" והצמידו לו את הכינוי "המכשף של אומנות הלחימה"... כמובן אמני לחימה רבים לא קיבלו זאת וראו על עצמם חובה לבדוק את אואשיבה אישית. מאסטר אחד לג´ו ג´יטסו הגיע לדוג´ו של אואשיבה במטרה להציב לו אתגר... אותו איש ג´ו ג´יטסו סיפר שתכנן לתקוף את אואשיבה ברגע שיקוד לו קידה וכך יפתיע אותו... בכל אופן הגיע הרגע...איש הג´ו ג´יטסו קד לאו סנסאיי...והרי זה פלא או סנסאיי לו קד לו חזרה!! עלייך להבין שזו הפרה גסה מאוד של האתיקט היפני.. איש הג´ו גי´טסו נשאר בקידתו כמה רגעים ואז (כך סיפר) הבין שאואשיבה "עלה" על התוכנית שלו והבין שאין לו סיכוי להביס את אואשיבה בקרב מאחר והוא לו גילה אף לא פתח (זוקי) קל שבקלים... הוא מספר שברגע שוויתר על הרעיון לתקוף את אואשיבה זה האחרון קד לו קידה עמוקה וחייך... אותו מאסטר לג´ו ג´יטסו הפך לתלמידו של אואשיבה. (הסיפור הזה נמצא בספר "מדריך שאמבלה לאייקידו" מאת ג´ון סטיבנס, שהיה הביוגרף של או סנסאיי.)

amir_aikido

New member
עוד יש לי הרבה ללמוד ../images/Emo22.gif

ואני לא מכחיש את זה !!! מצד שני, אני לא יוצא לתקוף כל אדם שמתקן לי טעות
ובהקשר אחר, בקשר להודעותיך השונות על ההבדל בין המערביים למזרחיים, למרות שאני יודע שהרמה הטכנית של אדם איננה קשורה לרמתו המוסרית, לרמתו הפילוסופית וליכולת ההתבטאות שלו. אני עדיין שואף להעלות את כולן אצלי !!! ומקווה שכשאתחיל ללמד, עוד כמה וכמה שנים, אעשה זאת גם לתלמידי
דיברנו הרבה על פילוסופיה ורוגע, אז אולי תחשוב על זה קצת ועל המסר שההודעות האחרונות שלך מעבירות. ובבקשה, בלי שום כוונת זדון, אנא צור יותר פסקאות בהודעותיך ושמור על רווח בינהן, מאוד קשה לקרוא את דבריך, וכך אני לא מצליח להבינם. ובטוח שלא לרדת לעומק של מסרים שאתה מסתיר בין השורות. ודבר אחרון, אם זה לא היה ברור עד כה. אני ו- aiki-freak ממש לא אותו אדם, ומשום מה נדמה לי שאיחדת ביננו. אמנם שנינו מתאמנים האייקידו, אבל בסגנונות שונים ואני אכן מתאמן גם בטייקואנדו והוא לא. אם אתה אינך מאמין, אתה יכול לשאול אחרים שהו ב- IOL כשהיו ביננו ויכוחים די לוהטים ... ועכשיו, בהצלחה בדרכך, תמשיך להתאמן ולהתקרב לשלמות ולהרמוניה עם כל הסביבה, כולל חברי הפורום הידועים לשמצה
ולכולם - עוד אימונים, ונביא יותר הרמוניה לעולם
אמיר

amir_aikido

New member
אופס, בסוף אני נפלתי בפח ../images/Emo12.gif

ובלבלתי בין שני כותבים שונים, וכך קיבלתי מסר שלא היה. אני מתנצל
אמיר

mga-abir

New member
לא נורא. תוספת/תיקון

האמור במה שכתבתי על עבודת הסייף ,אין הכוונה לעבודה בעיניים קשורות או סגורות.הכונה לקרוא את היריב,את מחשבתו.זה בא עם הזמן וזה ספונטאני. בברכה אביר

למעלה