סיימתם תואר ראשון? מהן האפשרויות העומדות לראשותכם עכשיו?

תוכן-מקודם

Member
מנהל
pexels-gül-işık-2292837 (1).jpg
קרדיט תמונות: pexels

אז אחרי 3 או 4 שנים של לימודים שאולי לא היו הכי פשוטים, סוף כל סוף "עשיתם את זה" וסיימתם בהצלחה לימודי תואר ראשון.
העניין הוא שעכשיו, אתם יכולים למצוא את עצמכם ניצבים בצומת דרכים כאשר עליכם להחליט מה לעשות בשלב הבא – ויש כידוע לא מעט אפשרויות אופציונאליות.
הדרך הטובה ביותר לקבל החלטה היא להבין בשלב הראשון מהן אותן האופציות המוצעות בעבורכם ובשלב הבא, לקבל החלטה נבונה לגבי הצעד הבא...

להישאר באקדמיה​

סיימתם תואר ראשון וסביר להניח שב-3 שנים האחרונות סיגלתם כבר הרגלי לימודים. זאת הסיבה שכדאי לכם לשקול ברצינות את האפשרות להישאר באקדמיה ולהתקדם לעבר לימודי תואר שני. תואר שני יכול לספק לכם כלים נוספים וחשובים, אשר יעלו את הסיכויים שלכם להשתלב בשלב הבא במקומות עבודה.
מעבר לכך, מאוד יכול להיות שתואר שני יגרום לכם להחליט שאתם בכלל מעוניינים להמשיך באקדמיה ואולי בשלב הבא גם להמשיך לעבר תארים מתקדמים יותר.. – כידוע השמים הם הגבול.

לקחת פסק זמן​

אז אולי אחרי התואר הראשון אתם מוצאים את עצמכם מבולבלים ולא באמת יודעים איך להמשיך מכאן.. אולי זה בדיוק הזמן לשקול את האפשרות לקחת פסק זמן בסדר גודל כזה או אחר. אתם יכולים לצאת לטיול גדול או פשוט לקחת לעצמכם את הזמן ולחשוב ולתכנן את השלבים הבאים בחיים שלכם. בסופו של דבר, המטרה תהיה לקבל החלטות מושכלות ונבונות לגבי המשך הדרך ובמקרים רבים יש צורך להשקיע זמן בכדי לקבל החלטות שכאלו.

למצוא עבודה​

עכשיו כשסיימתם תואר ראשון בהצלחה, זה בדיוק הזמן לחזור לקורות החיים שלכם ולציין את ההישג הזה ולהתחיל בחיפוש עבודה.
התואר הראשון הקנה לכם לא מעט ידע וכלים אותם ניתן להוציא אל הפועל בעבודות שונות – וכמובן, עצמם קיום התואר יעלה במידה רבה את הסיכויים שלכם להתקבל למקומות עבודה.
כמובן, שבשלב הראשון ההמלצה היא להגדיר לעצמכם את הדרישות והצרכים שלכם ממקומות עבודה, בשלב הבא תוכלו להכין רשימה מסודרת של משרות ומקומות עבודה רלוונטיים ובשלב לאחר מכן, להתחיל ולשלוח את קורות החיים שלכם למקומות הרלוונטיים.
כאמור, זה בדיוק הזמן לשאוף למצוא "עבודה לחיים" עבודה רצינית ומסודרת אשר תוכלו ליהנות ממנה לאורך שנים.
כמובן, שיש לקחת בחשבון שמציאת עבודה לחיים היא תהליך אשר דורש סבלנות והתמדה – כאשר אם מתמידים מעלים את הסיכויים למציאת עבודה טובה ומתאימה – ואין סיבה שתתפשרו על פחות מכך.

להמשיך עם הקיים​

זה ממש לא ודאי שהעובדה שסיימתם הרגע לימודי תואר ראשון מעידה על כך שאתם צריכים לעשות שינוי בחיים. יכול להיות שהצלחתם להשתלב במקום עבודה מכובד כבר במהלך הלימודים ויכול להיות שהחיים שלכם בסה"כ לא רעים ולא בהכרח שיש צורך להטמיע שינויים.
אז כמובן שגם את האופציה הזאת כדאי לקחת בחשבון ואם טוב ונעים לכם ואתם פחות או יותר מרוצים מהצורה בה החיים שלכם נראים אין שום סיבה למהר ולהטמיע את השינויים.

לסיכום, אחרי שסיימתם לימודי תואר ראשון יש לא מעט פעולות בהן אתם יכולים לנקוט ולא מעט אפשרויות אשר עומדות לרשותכם.. המטרה היא כמובן לקחת לעצמכם את הזמן, לחשוב על הדברים, לבחון את כל האופציות העומדות לרשותכם ובהתבסס על כך לקבל בסופו של דבר את ההחלטות הנכונות לגבי המשך הדרך שלכם.
כידוע, לכל אחת מהאפשרויות בה תבחרו יש את היתרונות והחסרונות שלה ורק אתם יכולים לדעת אלו מאותן האפשרויות יכולות להתאים לכם יותר ואלו פחות..
 
למעלה