סיטרואן C3 פיקאסו דיזל או פיאט קובו דיזל? (גיר ידני בשניהם)

tsel26

New member
סיטרואן C3 פיקאסו דיזל או פיאט קובו דיזל? (גיר ידני בשניהם)

אני מתלבט.
שניהם עם אותו תג מחיר. (119K)
אני צריך רכב משפחתי קצת גדול, 4000 ק"מ בחודש, ומידי פעם גם סוחב דברים ברכב.
איזה מהם יראה פחות מוסך?
איזה יותר חסכוני?
והכי חשוב - איזה מהם יהיה שווה יותר עוד 3 שנים? (איזה רכב עם פחות ירידת ערך, להערכתכם...)
מה כדאי לי יותר לקנות?
(יש רכב אחר שיותר משתלם לי לקנות?)
תודה רבה!

dani666

New member
האמת היא שאני לא חוש שבכלל ניתן להשוות ביניהם. והשוויתי

ממש עכשיו רכשתי את ה C3 פקאסו (ט'ד ידני). כשהייתי צריך להחליט, ומכיוון שבמשפחה שלנו יש זכרונות טובים מטנדרים (2 C15 וברלינגו אחד) הסתכלתי בעת הבחירה גם על טנדרונים כולל הקובו (אני יודע שפיאט לא מתיחסת אליו כטנדרון אלא כמיני וואן) . לא זוכר שהצלחתי למצוא איזו מילה טובה על הקובו (בארץ או בחו'ל) כך שאפילו לא הגעתי לשלב שאלך לבדוק אותו בסוכנות.
&nbsp
בכל מקרה, לא חושב שהם ניתנים להשוואה כלל, ועוד לשלם על הקובו כמו על ה C3 ? טירוף. זכור גם שלפיקסו יש 3 שנות אחריות מלאה ועוד 2 שנות אחריות מכלולים מכניים חלקית.
&nbsp
ואם בכל זאת אתה מתעקש - דרוש נסיעת מבחן.
&nbsp
בנוסף - בדוק מחיר. הפיקאסו עלה לי הרבה פחות (קצת פחות מ 115,000 כולל דיבורית TK30, משענת יד, ואגרת רישוי). נכון שזה היה במסגרת מבצע ל"רכבים מסחריים" אבל גם נכון שהגעתי לסוכנות אחרי שהמבצע נגמר וקיבלו "אישור מיוחד" למכור לי עדין במבצע. (וגם להבטיח לי את המחיר למרות שבפועל הרכב שלי היה הזמנה מיוחדת עם זמן אספקה של 4 חודשים).
אז אל תסמוך על המחירון הרשמי - לא של סיטרואן ולא של פיאט. מקסימום תצטרך לחכות קצת ל"מבצע".

kitt

New member
עד כמה שאני בדקתי הקובו לפחות מרגיש יותר צפוף בתא הנוסעים.

guyz01

New member
C3 פיקאסו עדיפה

C3 פיקאסו גדולה יותר, סתכל על מידות החוץ והפנים, חזקה יותר ומאובזרת יותר. לא יצא לי לנהוג בקובו אבל כן נהגתי ב-C3 פיקאסו ומאוד התרשמתי לטובה מנוחות הנסיעה. המנוע בפיקאסו הוא אותו מנוע שיש בברלינגו ונחשב די אמין כל עוד תקפיד על טיפולים בזמן ושמן איכותי.
רק שים לב ששתיהן יחסית צרות ביחס למכונית משפחתית. אז אם מרווח במושב האחורי חשוב לך, בדוק אם המכוניות האלה בכלל מתאימות לך.

dani666

New member
הוא אכן קטן יותר. והוא טנדרון ושהוסף מחוסר ברירה למיני ...

... וואן ולא מיני וואן שתוכנן מראש ככזה (והפיקאסו הוא אחד המוצלחים שבהם).

enigo

New member
הקובו גם פחות בטוח

בזמנו מכרו את הקובו בנזין ב-80K. זה היה מחיר מעניין. הדיזל ב-119K לא מעניין.

tsel26

New member
תודה רבה על התגובות. היום בדה מרקר - מכה לפיאט,

כתוב שם שפיאט הוא הרכב הכי לא אמין שיש...
ושאלה:
הדיבורים על האמינות של הצרפתיות, עדיין קיימים? כמה לחשוש מזה?

למעלה