סיוע ביצירתפונקציות באקסל 2003

look1234

New member
סיוע ביצירתפונקציות באקסל 2003

אני רוצה להכין פונקציה שתבחן לי יחס בין שתי משבצות (נגיד a1 מול d1), אבל אני רוצה להכין את הפונקציה כך שהיא תתן לי תשובות לגבי כל העמודה. כלומר היחס בין An לDn. A1 לD1 A2 לD2 A3 לD3 וכו' כשכל תשובה , נניח, תהיה בטור E האם יש דרך לעשותאת זה אחרי שכל הנתונים כבר הוכנסו לטבלאות? האם אפשר לסייע לי עם תשובה מפורטת ככל שאפשר, כדי שלא אזדקק לעבודת נמלים? הרבה תדוה לעוזרים

מיכאל אבידן

Member
מנהל
עיין ב'עזרה ' אודות IF . . .../images/Emo43.gif

זו פונקציה שתאפשר לך לבחון יחסים. הקלד את הראשונה בתא E1 ולאחר שתהיה שבע רצון ממנה, העתק אותה, כלפי מטה, לאורך העמודה.

look1234

New member
בעזרה באקסל או בפורום?

יש איזשהו מאמר שעוסק בכך שאתה יכול להפנות אותי אליו ישירות בפרורום?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
ב'עזרה' של 'אקסל' . . .../images/Emo43.gif

ה'עזרה' של הפורום לא קשורה ל'אופיס' אלא לכללי התנהגות ב'תפוז'.

look1234

New member
הלכתי לעזרה של האופיס, ניסיתי

אני חייב להודות שכמי שמשתמש לראשונה באקסל לצרכים הללו העזרה, למרותש היא בעברי, אינה ברורה ממש. הלכתי לעזרה לתנאי if ולא ממש הבנתי איך זה עוזרלי למה שביקשתי. האם למרות הטרחה הרבה, יש דרך להסביר לי את זה בתשובה בפורום. אהיה אסיר תודה (-:

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אם כך הצמד את הקובץ . . .../images/Emo43.gif

בו מדובר, כולל הנתונים אותם אתה מבקש לבחון, ופרט את בקשתך בגוף הגיליון.

look1234

New member
הנה הקובץ, הסברים בגוף הגליון

אם משהו לא ברור בהסברים אנא עדכן אותי. תודה רבה!

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אל נא באפך, אבל . . .../images/Emo43.gif

טוב מראה עיניים... כדוגמה, הקלד, ידנית, את כל תוצאות הפונקציות, בתאים הרלוונטיים בשורה 1 ו-2.

look1234

New member
מה פתאום באפי, להפך, אני אסיר תודה!

המון תודה על הרצון לעזור.צרפתי קובץ שבו ב4 משבצות יש נוסחא מקומית

מיכאל אבידן

Member
מנהל
כנראה שיהיה עלי להרים ידיים..../images/Emo43.gif

אין לי מושג ירוק מה אתה מבקש... המתן לתגובות נוספות.

look1234

New member
אנסה לפשט...

אני רוצה שלאורך כל טור I אקבל יחס בין טור C לH בדומה לנוסחאות שהצבתי בטור I וכך גם לגבי טור J 2 עם 2 3 עם 3 4 עם4 וכו'. יש דרך לעשות נוסחא כללית שלא אצטרך לכתוב 140נוסחאות ?

MATSO

New member
אם את הנוסחה שכתבת בקובץ ->

בתא I2 ובטור J2 אתה רוצא לראות לאורך כל הטור אתה צריך להעתיק את הנוסחה ע"י גרירה . סלח לי אם אני נשמע מזלזל - אתה יודע איך עושים זאת ע"י גרירה ?

look1234

New member
אין לי שמץ של מושג באקסל

זה לא זלזול, זה בסדר. כל אחד יודע מה המגבלות שלו, ומאחר ועד היום לא נזקקתי לאקסל אין לי שמץ של מושג (בשאר אני ש-א-ק-ל (-; )

MATSO

New member
אז תקשיב :

1)סמן את תא I2 (היכן שכתבת את הנוסחה בפעם הראשונה) 2)עכשיו תסתכל במסגרת שנוצרה סביב I2 ושים לב שבצד שמאל למטא (של המסגרת) יש מין ריבוע קטן שחור. 3) הזז את העכבר ועמוד על הריבוע 4) לחץ קליק שמאלי על העכבר - החזק אותו לחוץ וגרור אותו במצב זה למטא - עד שתגיע לשורה האחרונה של הנתונים. 5) אם יש עוד בעיות - ספר לי.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
ועל מנת לפשט את זה עוד יותר..../images/Emo43.gif

במקרה ויש לך 5,897 נתונים בעמודה והם מופיעים ברצף (ללא תאים ריקים ביניהם) תוכל להציב את הסמן על אותו + שחור ולהקליק עליו קליק כפול, במקום לגרור לאורך 8,897 תאים.

למעלה