סיוע באיתור צאצאי דוד אפוטקר בארה"ב

יעקב 1948

New member
תודה לך ענת

אני מעוניין בפרטים על האחים של הרב אריה לייב אפוטקר.

שרי סילבר

Active member
Apotheker
כדאי לבדוק את השם ב-GenealogyIndexer, יש שם, בין השאר, מדריכי-כתובות, ועשוי לצוץ משהו רלוונטי (ניתן גם להגביל את החיפוש למקום ספציפי): http://genealogyindexer.org/

בנוסף, כדאי לחפש גם בעיתונות ההסטורית, גם שם לעיתים מופיעים פרטים כדוגמת כתובות, מודעות-אבל, וכו':
http://web.nli.org.il/sites/JPress/Hebrew/Pages/default.aspx

אשר לאפוטקרים שהיגרו לארה"ב, כדאי להשוות עם המצאי מלבוב בבסיס-הנתונים של גליציה כדי לנסות למפות את המשפחה:

https://search.geshergalicia.org/

שרי סילבר

Active member
דוד אפוטקר
באתר אירופאנה יש מספר מסמכים, הקשורים בהתאזרחות של מישהו בשם דוד אפוטקר כמו גם תמונה של דוד אפוטקר, סופר אידיש (ככל הנראה אותו אדם). כדאי לבדוק. מנסה לקשר ישירות לדף-התוצאות:
https://tinyurl.com/y6mtopgn

יעקב 1948

New member
סיוע באיתור צאצאי דוד אפוטקר בארה"ב

חברים יקרים,
לאחרונה היו לי כמה הצלחות באיתור קרובי רעייתי ממשפחת APOTHEKER בגליציה_(נובי סוץ',פשמישל, קרקוב) ולפני זמן לא רב אף דווחתי על כך בפורום. מסתבר שלא כולם נספו
ויש ענפים בלונדון, ניו יורק וכמובן בארץ. אחרי חוה"מ אהייה בקשר עם עוד ענף שעליתי עליו בערב החג. מסתבר שכל האפוטקרים המופיעים ב JRI POLAND קרובים זה לזה.יש לי עץ משפחה שמתחיל בערך ב 1830 עם סב קדמון בשם שאול אפוטקר.
השמות הנפוצים ביותר במשפחה הם שאול, דוד ומשולם.
אביה של רעייתי, דוד אפוטקר הינו מניצולי קונסול היפני בקובנו ,סוגיהרה ושהה בעת המלחמה בשנגחאי. רשימת ניצוליו כוללת שני דוד אפוטקר,שניהם עם נתינות פולנית. בתחילה סברנו שזו טעות טכנית אך מסתבר שבעת שאבי אשתי כבר היה ביפן דוד אפוטקר השני שלח מברק מריגה שבו כתב שמקווה להגיע ליפן בחודשים הקרובים ובארכיון הג'וינט יש גם פרטי קרוביו בניו יורק אליהם חשב להגיע. ברישומי היהודים בגטו בשנגחאי מופיע רק אבי רעייתי אך לא דוד אפוטקר השני. ייתכן והאיש שרד איכשהוא וברישומי SSDI האמריקאי מופיעים שלושה DAVID APOTHEKER . ברישומיJOWBR מופיע דוד אפוטקר שנפטר ב 1958 וקבור בבית עלמין"עדת שורון" בווסט רוקסבורי במסצ'וסט ואתר FIND A GRAVE מופיע דוד אפוטקר (1921-1979) הטמון בבית העלמין LOWN CROFT בעיר LINWOOD בפנסילבניה אך זה אינו בית עלמין יהודי. לא חיפשתי אוביטס ובטרם אפנה לג'ואישג'ן החלטתי לפנות לחברי באתר הבית שלי בתפוז שמא יש להם רעיון איך להמשיך.אותו דוד פוטקר ברשימת סוגיהרה הינו קרוב לוודאי בן השבט ושם אביו או אימו יוכל כנראה לסייע.
תודה

יעקב רוזן

יעקב 1948

New member
פרטי הקרובים

הוא רשם שיש לו דודה ששם משפחתה STERNBERG שהתגוררה ב 4 FAIRVIEW בעיר PORT-CHESTER שבניו יורק. קרוב שני שהוא ציין הוא בן
דוד בשם DELANCEY 234 MENDEL APOTEKER (APOTEKER)
שהתגורר ברחוב DELANCEY 234 שעד כמה שידוע לי זה במנטן אשר בניו יורק.
תודה.

asaf2000

New member
בינתיים מצאתי פרטים רק על מנדל

הדוד מנדל היה בנם של לייב (לייבוש) אפוטיקר ואטל לבית פדר. מהעיר בוברקה בפולין (מרוחקת כ 60 ק"מ מהעיר Bardejov שממנה הגיע דוד אפוטיקר שלך). מנדל נפטר ב 1973 ויש לו צאצאים בארה"ב. יש להם עץ במיי-הריטג', אולי תוכל ליצור איתם קשר.
שים לב שבמסמך ב JDC דוד אפוטיקר מציין שמנדל הוא בן דוד (cous) ולא דוד.

יש גם משפחת שטרנברג ב Port chester (שמואל ואטל ז"ל) אבל לא הצלחתי למצוא מהיכן הם במקור ואיך הם קשורים.

יעקב 1948

New member
מנדל אפוטקר

רב תודות לך ASAF2000.
המידע כנראה מקרב אותי אל המטרה. העיירה BOBRKA שוכנת לא רחוק מלבוב שזה בגליציה ולא
כל כך רחוק מהעיר פשמישל כך שזה ברדיוס התפוצה של משפחת אפוטקר. באתר אליס איילנד
ישנו רישום כניסה של מנדל בשנת 1920 והוא מציין שנוסע לאבא שלו הרב ל. אפוטקר. גם אימו של
מנדל ETTEL או ETHEL נכנסה באותה שנה ומצויין שם ששניהם ילידי בוברקה.
ב JGFF ישנה חוקרת של משפחת FEDER מבוברקה ואני מניח שהיא תוכל להאיר עיני.
אמשיך לעדכן.
יעקב רוזן

יעקב 1948

New member
מנדל אפוטקר-המשך

יצרתי קשר עם נינתו של מנדל המתגוררת בארץ ומתחזקת את הדף במייהריטג'.
הדברים מתחילים להתכנס לאט לאט. אני אופטימי.לייבוש אפוטקר,אביו של מנדל
נפטר ב 1941.אנסה להגיע לתעודת הפטירה שלו או למסמכי ההתאזרחות שלו שם מצויים פרי אביו שזהו כנראה הלינק החסר לי כרגע.
יעקב רוזן

Simon and Bertha Sterenberg

, Port - Chester
Address: 4 Fairview Place
אותה כתובת מופיעה בכרטיסיות של מלחמת העולם הראשונה והשניה
אשותו: ברטה קוגל נולדה ב PORT CHESTER May 22 1898

יעקב 1948

New member
משפחת שטרנברג

רב תודות לך סמדר.אבדוק גם ערוץ זה בנוסף למה שאסף2000 סיפק לי.
יעקב רוזן

יעקב 1948

New member
מנדל אפוטקר ואביו הרב לייב אפוטקר-כנראה פיצוח

לסמדר ואסף שלום,
נכון לעכשיו,בעקבות המידע שסיפקתם ותוך הצלבות עם אליס איילנד, פמילי סרץ' ומיי הריטאג', התבררו העובדות הבאות:מנדל אפוטקר (1902-1973) היה בנו של הרב לייבוש אפוטקר(1874-1941) שנולד בגליציה.היגר לארה"ב ב 1913 וביקש אזרחות בשנת 1919(בניו יורק).על מצבתו כתוב שמו אריה לייבוש אפוטקר ואביו היה ברוך מרדכי אפוטקר.אז לא אמתח אתכם: לסבא של רעייתי,לזר אפוטקר(1858-1942)שנולד בנובי סוץ'(צאנז) אך התגורר בברדיוב שבסלובקיה היה אך בשם ברוך מרקוס שנולד בנובי סוץ' בשנת 1853. אני סבור,עם כל הזהירות המתבקשת, שזה אותו אדם.לא פלא שאותו דוד אפוטקר ציין את מנדל כבן דוד.
אביה של רעייתי לא הרבה לדבר והעובדה שעד גיל 18 (נולד ב1908) התגורר בברדיוב ואח"כ פרש כנפיים מביאה אותי למחשבה שייתכן ולא הכיר את עשרות בני הדודים שהיו פזורים ברחבי גליציה ומחוצה לה.
הערב אחליף מידע עם נינתו של מנדל ומקווה לאשש הנחותי.
ובמאמר מוסגר אני חייב לציין שאילולא מיי-הריטג',פמילי סרץ,וצלומי המצבות לא היינו מגיעים עד הלום. לפני עשור זה היה עדיין בגדר פנטזיה.
יעקב רוזן

יעקב רוזן
הסתובב ברחבי פולין

asaf2000

New member
כיף לשמוע

שמת לב שלתמונת המצבה שסמדר מצאה יש תגובות, ואחת התגובות של דוד אפוטיקר שכותב שהוא קרוב שלו.

אגב, העץ הזה שלכם, נכון?

יעקב 1948

New member
כן,העץ שלי

תודה על ההפנייה לתגובתו של דוד אפוטקר הטוען שהוא קרוב שלו.
מצאתי אותו בקישור הזהhttps://www.mylife.com/david-apotheker/e16234726032
הוא יליד 1977 וייתכן שהוא הנכד של האיש אותו אני חוקר.מאידך השם דוד מאוד נפוץ במשפחה ויכול להיות שהוא קשור אחרת.
אנסה לתפוס את דוד הזה.
שבוע טוב

יעקב 1948

New member
דוד אפוטקר מארצות הברית

שוחחתי היום טלפונית עם הנ"ל שטען שהוא קרובו של הרב לייביש אפוטקר.בשלב זה לא נמצא קשר אך הוא צעיר(בן 42) ובעקבות השיחה ישוחח עם מבוגרים ממנו ויעבור גם על המסמכים שברשותו.
יעקב רוזן

למעלה