סיגי הייתה המומה כשבמקום לענות לה שלפתי את ה

TotalCommnader

New member
סיגי הייתה המומה כשבמקום לענות לה שלפתי את ה

דף. אז היא חזרה על השאלה. "אם היית חיה איזה חיה היית".

אני שוב חזרתי על עצמי: "שאלה 34 בעמוד 6. נמר. איפה אני רואה את עצמי בעוד 5 שנים? שאלה 52 עמוד 9. חיברתי לך דף שאלות ותשובות נפוצות. חסכתי לך ולי זמן אז 'יעיל' הוא גם תכונה חיובית. שימי לב שהדף כתוב בכתב יד שאת יכולה לשלוח לגרפולוג ובסוף העמוד יש קישור לראיון מצולם אז אפשר לנתח שפת גוף. אני מניח שהראיון יסתיים".

סיגי ההמומה יכלה רק לומר "אנחנו נתקשר אם זה יהיה רלבנטי".

סיגי כנראה לא תתקשר אבל יצאתי עם חיוך מנצח.

החניתי את המכונית, הכנסתי את החולצה למכנסיים וצעדתי לכיוון המשרד של סיגי. חלומות בהקיץ מעבירים את מהר יותר הדרך ששוב עשיתי עד לראיון עבודה. היא בטח תשאל איזה חיה אני רוצה להיות בעוד 5 שנים ואני אענה את התשובה שמצאתי בגוגל. אני אשב מולה ושנינו נדע שאני מדקלם תשובה שמצאתי בגוגל.

ככה זה. זה המסר שאני רוצה להעביר. משחק לפי הכללים - איש צוות. אולי הפעם אני אעבור.

DISCLAIMER כל דמיון בין הדמיון למציאות הוא מקרי בלבד

p o o p i

New member
לרגע אחד חשבתי שזה אמיתי

תגיד לסיגי שיש לך גם חוש הומור

tamarhp

New member
עדיין שואלים את השאלות האלה??

אף פעם לא שאלו אותי דברים כאלה

הפעם היחידה ששאלו אותי שאלה כזו היתה שאלה על תכונות רעות שיש בי, וזה היה בכלל לראיון לאיזה מקום לשירות לאומי שבכלל לא רציתי ללכת לשם..

Rשף

New member
אני לא יודע לגבי שאלות "פסיכולוגיות"

אבל בתור מראיין קל מאד לזהות מישהו שמדקלם תשובה מוכנה מראש בלי להבין אותה.

TotalCommnader

New member
אתה צודק לגבי שאלות מקצועיות. מי שמדקלם בלי י

להבין הוא לא מקצועי וגם חפפן. כמה קשה להבין כשקיבלת תשובה מוכנה?

זה כמובן לא נכון,

כל מראיין חושב שהוא המראיין הכי טוב בעולם והוא יזהה כל פגם שקיים בכל מרואיין פוטנציאלי בגלל האינטואיציה האדירה שהוא ניחן בה.

בפועל, אלפי עובדים עוברים ראיונות גם כשהם לחלוטין לא מתאימים מידי שנה.

Rשף

New member
איך הגעת למסקנות האלו ממה שכתבתי ?

בראיונות טכניים, כמו שאני ומהנדסים אחרים סביבי עורכים, לא מחפשים פגמים באישיות ולא מנסים למצוא התאמה מוחלטת. ובדרך כלל קריטריון העובר/נכשל פשוט יחסית.
כן, יש פספוסים אבל אחוז ה false positive (מרואיינים שהועברו הלאה אבל בדיעבד התברר שהם לא מתאימים) יחסית קטן כנראה כי אנחנו עורכים הרבה ראיונות וממצעים את התשובות.
אגב שכחת לציין את ה false negatives שהם לא פחות חמורים- מרואיינים שנפסלו, אבל היו אמורים להמשיך. את המספר הזה בלתי אפשר למדוד במדויק מן הסתם.

זה ממש לא "לא פחות חמור" - זה לא חמור בכלל

העיקר בגיוס עובדים הוא להמנע מ-type I error
החשוב הוא לטעות ליתר specificity על חשבון sensitivity
השאיפה לגלוש במורד ושמאלה על ה-ROC
וכולי וכולי.

bismark1

New member
שאלו אותי את זה כשהייתי סטודנט

אמרתי "חתול".
"למה חתול?"
"כי חתול ישן 16 שעות ביום."

לא התקבלתי ("אבל...אבל... ב-8 שעות הנותרות הוא מקודד כמו מטורף! ידעת שאת הקרנל של לינוקס כתב חתול?"). אל תהיו חתול.
אפשר לחשוב שלהיות חכאי יותר טוב. גם כן מראיינת.

יוספוס11

New member
ושוב נחזור על הסיפור של גרושתי....

כשהיא נשאלה איזו חיה היא רוצה להיות היא אמרה תרנגולת. כשנשאלה מדוע, אמרה שהיא אוהבת שניצלים. לא התקבלה...

למעלה