סטרפטוקוקוס A כבר 4 ימים

mother1

New member
סטרפטוקוקוס A כבר 4 ימים

הקטנצ'יק (שנה ו-4 ) אובחן במודלק בגרון סטרפטוקוקוס A. כבר 4 ימים הוא עם חום גבוה (מעל 39ץ5 ) שאני מורידה עם אמבטיות וADVIL . חוץ מזה והאנטיביוטיקה (איונול או משהו כזה) הילד ממש לא אוכל כלום , וכן כבר נתתי 2 ימים אנטיביוטיקה מתוך ה-3 שצריך ואין שינוי !!! אני מודאגת מאד ורוצה לעשות בדיקות נוספות , מישהי הייתה שם ??? אולי אינו מ גיב לאנטיביוטיקה זו ?

e l i z e

New member
עם החיידק הזה, אני לא הייתי

משחקת. לדעתי אם את מרגישה שמשהו לא הולך כמו שצריך, תשאלי את הרופא שנתן את האנטיביוטיקה. הוא צריך להבין אותך. גם אם זה רק למען השקט הנפשי שלך, הוא חשוב לא פחות משאר הדברים. החלמה מהירה.

mother1

New member
מה לעשות ???

אני נותנת את האנטיביוטיקה אולם אין ירידה בחום! הילד קודח כבר 3 לילות ביקשתי הפניה לבדיקות דם

e l i z e

New member
קודם כל תהיי רגועה

לחץ לא יואיל- אם כי אני מבינה שאת דואגת. ושוב, לדעתי לדבר עם הרופא. הוא נתן את האנטיביוטיקה הוא יוכל לתת לך אינדיקציה, על פי ניסיונו, אם זה נחשב בגדר הרגיל שהחום עדיין לא ירד. גם אם את יכולה לדבר איתו טלפונית. מקסימום, הוא יאמר לך להביא אותו שוב לבדיקה.

טוב שביקשת בדיקות דם

כדי לראות האם אכן מדובר בחיידק (איך הוא אובחן? במשטח גרון?). אם האנטיביוטיקה לא עובדת כדאי לחזור לרופא בכל מקרה.

mother1

New member
משטח גרון שיצא חיובי

האם יעשו בדיקות דם עם חום?

T noki

New member
אין בעיה לעשות בדיקות דם כשיש חום

לגבי החום ודלקת הגרון המתמשכת למרות טיפול אנטיביוטי - דלקות גרון סטרפטוקוקליות מגיבות בד"כ לטיפול אנטיביוטי לאחר טיפול של 48-72 שעות. אם לאחר 48-72 שעות אין שיפור במצב (כאב גרון, חום ללא מגמת ירידה) - יש לחזור לבדיקה חוזרת אצל רופא הילדים. יש כמה אפשרויות, ביניהן חוסר תגובה לטיפול האנטיביוטי שמחייב החלפת הטיפול, סיבוכים שונים, יש גם אפשרות שזה בכל זאת וירוס (למשל מחלת הנשיקה - EBV/CMV שיכולה להתבטא בחום גבוה וכאבי גרון וגם תפליט מוגלתי על השקדים, וכמובן אינה מגיבה לטיפול אנטיביוטי).

mother1

New member
עשיתי בדיקת דם

והילד עדיין עם חום גבוה וגם לא אוכל בכלל

mother1

New member
אני ממש לא רואה שיפור

וזה אחרי שקיבל היום את המנה ה-3 והאחרונה של האנטיביוטיקה (אנזול) שאלתי את הרופא טלפונית האם יתכן שאינו מגיב לאנטיביוטיקה זו והוא אמר שלא יכול להיות בעין של אמא ולא של רופא נראה לי שממש אין תגובה לאנטיביוטיקה . כבר 72 שעות מנטילת המנה הראשונה וכלום לא השתפר

mother1

New member
האבחנה

מבדיקות הדם: בנוסף לסטרפטוקוקים יש גם מחלת הנשיקה

קודם כל החלמה מהירה

איזה וירוס אובחן EBV? CMV? הייתה לו גם פריחה?תוך כמה זמן קיבלת תשובה לבדיקת הדם? אני שואלת כי אביתר מאתמול עם חום מאוד גבוה ומוגלה בגרון,נלקח משטח אבל הרופא התחיל כבר טיפול אנטיביוטי.לפני שהוא התחיל לקחת אנט' כבר התחילה פריחה קטנה וכמה שעות אחרי המנה הראשונה הוא התמלא פריחה נוראית בכל הגוף. אני חושדת בסקרלטינה או ב EBV (מחלת הנשיקה).

למעלה