סטרטאפ בהקמה - שאלה לגבי שותפים חדשים

NesiZ 19

New member
סטרטאפ בהקמה - שאלה לגבי שותפים חדשים

שלום חברים אשמח לעזרה!
אני והשותף שלי הקמנו חברת סטרטאפ ומחזיקים שווה בשווה בשליטה בחברה.
חשבנו לצרף שותפים נוספים שיקבלו שני אחוזים התחלתיים בחברה(עם פחות התחייבויות. לדוגמא-לא ישאו באחריות לתשלומים של החברה וכו') שבתכלס יהיה להם פשוט אחוזים מהרווחים או יוכלו למכור את חלקם בחברה בעתיד.
רצינו להציע להם בנוסף בונוס בהיקף של סכום כסף מסויים לכל שעת השקעה מצידם בחברה. שיעבור אליהם ברגע שיהיו הכנסות לחברה ממשקיע או פשוט הכנסות רגילות.
קיים חשש שנושא כזה עלול להכניס אותנו ליחסי עובד מעביד. למרות שמבחינתנו הם שותפים ומייסדים של החברה לכל דבר ועיניין. מה דעתכם? האם הבונוס השעתי עתידי אפשרי מבלי להכנס למערכת יחסים עובד-מעביד? תודה!
 
שותפים חדשים בסטארטאפ

שלום רב,
שני ה"שותפים" החדשים אותם אתם שוקלים לצרף אינם שותפים אמיתיים. למעשה, מדובר בשני "ספקי שירותים" (ולא עובדים!), אשר יספקו לחברה שירותים תמורת אחזקה מסויימת, עם אפשרות לקבלת בונוס במזומן. אמנם מדובר כנראה באנשים להם אתם רוצים לתת תחשות שותפות משמעותית, וניתן לנסח כך את ההסכם, אך כאמור לא מדובר בשותפים אמיתיים.
הפתרון הנכון למצב זה הינו להחתים אותם על הסכם של ספקי שירותים המנוסח בשפה "מכובדת" יותר. הסכם זה צריך לכלול סעיפים מפורטים על כך שהם אינם עובדים, וכן סעיפי קנין רוחני וסודיות.
בברכה,
עמית
 

NesiZ 19

New member
מצויין ככה חשבנו!

למרות שהם מקבלים חלק מהחברה שהוא אחוזים שנותנים להם זכויות באסיפה כללית וזכויות נוספות. אבל משמח לדעת שאתה מחזק לנו את העניין שככל הנראה ניסחנו את זה בצורה שלא תאפשר להם לטעון על יחסי עובד מעביד.
המון תודה.
 
למעלה