סטארוורז פרק 7 ייצא ב-2015.

cordilio

New member
הייתי בהלם כששמעתי

כל כך הרבה שנים לוקאס קבע בנחרצות שלא יהיה סרט כזה, ועכשיו "נפתרה הבעיה" בכך שהוא פשוט מכא את החברה לדיסני.

לעניין עצמו, לא יודע אם להתרגש או לא, כי רוב הסיכויים שהסרט הזה (ובכלל הטרילוגיה המתוכננת) יהיה אכזבה (וקשה שלא להעלות ציפיות שיתבדו בסוף).
מה שבטוח, לסרט הזה אני אלך, בכל זאת... מלחמת הכוכבים 7, יש ברירה?

cordilio

New member
בגלל לוקאס

שהכריז בכל הזדמנות שלא יהיו עוד סרטים, וביטל בעקשנות כל כמיהה של מעריצים לסרטים נוספים. לא חשבתי שבימי חייו יהיו עוד סרטים. כנראה ש-4 מיליארד דולר שכנעו אותו אחרת.

adiavn

New member
אותו הלוקאס

שכבר הרס את הסדרה המקורית בכך שיצר עוד טרילוגיה די רעה?

cordilio

New member
אני דווקא אהבתי אותה

אני יודע שזו דעה לא פופולארית בקרב אוהדי הסדרה, אבל מאוד אהבתי את 1-3. נכון שאין לה את הניחוח הקלאסי של הסדרה המקורית, אבל עדיין מאוד נהניתי לצפות בה.

restored

New member
דיסני קנו גם את מארוול

רוצים להפוך את כל תעשיות הקומיקס/פנטזיה למיועדים לילדים מפגרים כנראה.
דיסני זה פשוט אסון תרבותי בעשרים השנים האחרונות.
אולי אני קצת ציני, בסך הכל מלחמת הכוכבים הייתה מאד לא מאתגרת מבחינה של סיפור, אבל בכל זאת, זה נעשה בשנות ה-70,80.
הקנייה בידי דיסני למעשה מבטיחה שהמוצר יישאר תמיד עם ערכים של אותה תקופה.

רק להמחיש את כוונתי :
ראיתם את הסרט סופר8 של שפילברג ?
היה מישהו שחשב שזה סרט לא שמאלצי עלוב ?

באמת? אתה בטוח?

"דיסני זה פשוט אסון תרבותי בעשרים השנים האחרונות."
לא בטוח. השנה כעת היא 2012. לפני 20 שנה כמעט בדיוק, ב-25 בנובמבר 1992, יצא אלאדין, סרט נהדר שהיווה בעיניי סוג של מהפכה וניעור לכל מה שדיסני עשו עד אליו. גם אם אתה לא מסכים, נראה לי שיש קונצנזוס שהוא נכנס לקלאסיקות.
אבל רגע, הם לא עצרו שם. אחריו באו מלך האריות ב-94, פוקהונטס ב-95, הגיבן מנוטרדם ב-96, הרקולס, מולאן, טרזן, פנטזיה 2000... ושם הם בעיניי נעצרו, עד שקצת חזרו לעצמם ב-tangled. ויש עוד כמה סרטים שלהם משנות ה-2000 שלא ראיתי.
עד כמה כל אחד מהם הוא טוב זו שאלה של טעם, אבל שוב נראה לי שיש קונצנזוס לפחות לגבי מלך האריות שהוא קלאסיקה. בעיניי גם פוקהונטס, הגיבן, מולאן ופנטזיה 2000 מצויינים.
זה לא שאני אוהב כל מה שקשור אליהם, ואין ספק שהם יעשו הכל בצורה קפיטליסטית דורסנית כדי לחלוב כל סנט מכל פרנצ'ייז שלהם. ובכל זאת, הייתי נזהר מהכרזות כאלה.

וכאמור, סופר8 אינו של שפילברג אלא של J J Abrams, אבל הוא מחווה ברורה כשמש לו ולסיגנונו. והאמת? לא חשבתי שהוא עלוב בכלל, ולא חשבתי שהוא שמאלצי ללא סיבה. הוא לא היה מדהים, אבל בהחלט החזיר אותי לילדות, חייכתי בנוסטלגיה ונהניתי, כלומר - עשה את מה שרצה לעשות.

restored

New member
עד מלך האריות אני מסכים איתך

מעבר לזה לא ראיתי, אבל יש להם גם סרטים לא מצוירים.
והסגנון הכולל הוא שזה מיועד לילדים בגילאים 4-14.
סופר8 היה מאד חלש מבחינת העלילה, שפילברג הפיק וכתב בשיתוף אברמס, הם עשו סרט מחווה לאי.טי., הם אמרו את זה אפילו "מה היה קורה אם אי טי היה עצבני" או משהו כזה.

ניימן3

New member
ילדים בגילאי 4-14?

אני די בטוח שלפחות אלאדין נחשב כסרט לכל המשפחה. או זה - או שיש לי מנטליות של ילד בן 14 (אפשרי בהחלט, כן? ; )).

restored

New member
אפשר להנות גם בגיל מבוגר יותר

אבל דיסני מייצרים מוצר משפחתי, לאו דווקא ברמה נמוכה, אבל בעיקרו מיועד לילדים.

ניימן3

New member
זו ההגדרה של "לכל המשפחה"

כלומר - סרטים שגם ילדים וגם מבוגרים נהנים מהם.

kenny66

New member
שאלה אליך

האם אתה כולל גם את סרטי פיקסאר במסגרת כל מה שדיסני משחיתים כשהם רק נודעים בו? כי פיקסאר נקנתה ע"י דיסני ב-2006.

רטטוי, וול אי, למעלה וצעצוע3 כולם יצירות מופת

והם באו אחרי הקנייה, אבל בשנים האחרונות קיבלנו המשכון שנועד למכור מרצ'נדייז וסרט נסיכות סטייל דיסני, ומחכה לנו עוד המשכון בקיץ הקרוב..

restored

New member
היו כמה סרטים בהחלט טובים

אני לא יודע מי עשה מה.
דיסני בעיניי זה מותג נוצרי לילדים.

kenny66

New member
טוב, נו, זה מסכם הכול

"אני לא יודע מי עשה מה.
דיסני בעיניי זה מותג נוצרי לילדים."

רגע, מה קרה אחרי שדיסני קנו את מארוול?

אה, נכון! "הנוקמים"! הסרט ההוא שכל הגיקים בעולם נמסו ממנו!

restored

New member
לא כל כך מדויק

הנוקמים היה חלק משרשרת סרטים, אני מניח שהיו חוזים ארוכי טווח/
ובכל מקרה זה רק מוכיח את הנקודה שלי.
ראית את הסרט the watchmen, קראת אולי את הקומיקס שעליו מבוסס הסרט.
ההבדל בין שניהם הוא ההבדל בין סרט רציני לסרט לכל המשפחה.
הנוקמים היה נחמד, אבל לא יותר מזה.

NoalePaz

New member
אני לא יכולה לדמיין וריאציה

של וואטצ'מן שהייתה מצליחה לספק באמת מעריצים ולהעביר במלואן את התחושות שהקומיקס מעביר.

בדיוק כמו שאני לא יכולה לדמיין סרט שיצליח להעביר את מדריך הטרמפיסט לגלקסיה באופן משביע רצון - מסיבות אחרות לחלוטין.

יש דברים שהמדיום הוויזואלי - בטח כזה שמוגבל בזמן (ואני אוסיף בשביל הכסת"ח- בטכנולוגיה של היום ) פשוט לא יכול להעביר, בין אם זה דרמה ביקורתית חדה כמו ווטצ'מן או הומור עקום ומטורף כמו מדריך הטרמפיסט, ולא משנה מי כותב, מפיק, במאי וכ'ו.

למעלה