סושי מון

salo22

New member
סושי מון

אני מאוד שמח על השיפור היחסי בזמן האחרון בכמה מסושיות תל אביב (ע"ע זה סושי, וזהו בעצם). עדיין לא מדובר כמובן בחוויות סושי אמיתיות", אבל בסוף השבוע מאוד נהנו מארוחה במון, האוכל היה טרי, נכון, טעים. התפריט הפך להיות לטעמי מאוד מורכב וארוך, קצת הלם קטן עד שמסתגלים לקרוא הכל. יש שם ניסיון להמצאות וחדשנות (ע"ע הרכב את הרול שלך, אפילו עם אננס, ואפשר גם במעטפת כרוב, הקיצר קצת מוזר אבל לא ניסיתי).

אכלנו :
שלוש מנות סושי, כ 29 לכל רול של 4 יחידות ומעט יותר יקר ל"סנדוויץ" טונה. לא כמות גדולה מידי, אבל טעים ונחמד. לא איכות סופר בדגים, אבל גם רחוק מלהיות רע באמת כמו במקומות רבים (אגב תל אביב נראית כמו פרבר בטוקיו כנראה, יותר רולים מכינים שם ממנות חומוס, נראה לי). חומרי הגלם החשודים הרגילים : סלמון, שרימפס, טונה וצלופח, לא נקלט בתודעה מעבר דברים מעניינים מהים.
בגיזרה שלי היו בעיקר ראמן שרימפס ב 42 - מנה בינונית אבל טעימה מאוד, לא בדיוק ראמן קלאסי כמובן, אבל השרימפס היה נחמד, הירקות קראנצ'ים ומעניינים, קצת שימאג'י, ציר מצויין. שניצל עוף חתוך לרצועות הוגש בנדיבות ב 32 ש"ח יחד עם ירקות בצד, אני אוהב לטבול את זה בוואסבי וסויה עם ג'ינג'ר בצד (איכות נחמדה וטוב שלא עם צבע ורוד).
יחד עם זה שתינו צ'ויה ותה סיני פירחוני "מרקו פולו", נחמד מאוד ב 14 ש"ח (התה). הקינוח היה רע לטעמי וממש לא מוצלח ב 35 ש"ח - כוס מסקרפונה עם מחית מנגו ותות ופירורי עוגיית שוקולד אגוזים למטה, רע מאוד חברים, להחליף לדעתי ומהר. תפריט הקינוחים עדיין לא מגובש ובסוג של יציאה מחדש, לא היה עדיין מודפס.
ארוחה נחמדה מאוד ולא ממש יקרה - רק עניין הקינוח הותיר טעם לא נעים וחבל. ניתן לתיקון בקלות.

Gרר

New member
אני מאד מחבב את המון

אני יודע שהסושולוגים והיפנולוגים של הפורום מעקמים את הפרצוף כשהם שומעים את התפריט הלא קלאסי שלו. מבחינתי זה ממש לא משנה. טעים לי שם ואני אוהב את המקום, במיוחד את הישיבה על הבר העליון. את החלק התחתון אני לא אוהב.

רק לאחרונה חשבנו מתי לקחת לשם את הקטנה להתנסות בסושי

salo22

New member
זה עולם אחר של סושי

וצריך להתייחס אליו ככה. מסעדות הסושי המיוחדות באמת נותנות לך את ההזדמנות להתנסות בחומרי גלם מיוחדים מהים, לפעמים אפילו אותו חומר גלם ממקומות שונים בעולם (וכן זו חוויה שיכולה להיות יקרה מאוד). בארץ כמעט ואין לנו את זה, גם אונמי רחוקה מלהיות כזו, אז היה לי נחמד שהציר של הראמן היה "עמוק" וטעים (האיטריות אגב לא משהו לספר עליו), השניצל היה טעים מאוד ולא שומני, אבל שמע זה דברים יחסית טריויאליים ולא בדיוק "חוויית סושי" נקרא לזה. זה נחמד שאנשים מאוד אוהבים את זה בארץ, אבל המרחק בין זה למה שאני מתכוון אליו בהתחלה הוא תהום גדולה מאוד.

למעלה