סוריה: יותר מ-400 סוכני מוסד בלבנון

סוריה: יותר מ-400 סוכני מוסד בלבנון

סוריה: יותר מ-400 סוכני מוסד בלבנון
נכתב ע"י: מחלקה ראשונה

שופר המשטר הסורי "א-ת´וורה": "חגורת נפץ ישראלית מתקתקת סביב לבנון" * ממשיכים וטוענים כי "מסוקים הביאו סוכני CIA מקפריסין לביירות"

בלבנון פועלים כיום למעלה מ-400 סוכני מוסד - כך לפחות מדווח העיתון א-ת´וורה, שופר המשטר הסורי. "(הם) צבאו על לבנון.. (ו)באו לזרוע מלחמות אחים, להצית שנאה, לרגל אחר ההתנגדות הלאומית [=חיזבאללה] ולעקוב אחר תנועת הפלשתינים במחנות הפליטים שלהם".

במאמר המערכת פרי עטו של פאיד א-סאיע´, נכתב עוד, כי הסכנה טמונה גם באיש מוסד אחד, לא כל שכן ב-400. "(הללו) נוהרים בזה אחר זה, מסכימים איש עם רעהו ומתכננים עם יתר הסוכנים שלחמו בארצם ובבני עמם ביחד עם האויב הציוני [=צד"ל]".

"הם מתנחלים במולדת הירוקה ועוטפים אותה בחגורת נפץ ישראלית היכולה להתפוצץ בכל רגע בהתאם להחלטת ישראל או בת בריתה האסטרטגית ארה"ב", הוסיף כותב המאמר. לדבריו, מי שיצר את האווירה שאפשרה את הימצאותם של סוכני המוסד, היו אלה כמה מהפוליטיקאים המקומיים בלבנון.

ומה באשר לסוכני ה-CIA? - "איש אינו יודע כמה הם", מדגיש העיתון ומסביר, "שכן המספרים גדלים כל הזמן. ישנו מידע לפיו מסוקים הביאו רבים מהם מקפריסין לביירות אם כסוחרים, אם כתיירים ואם כנציגי חברות אמריקניות".

הסורים טוענים זה תקופה ארוכה כי פוליטיקאים לבנונים עשו יד אחת עם "אויבי האזור", ארה"ב וישראל. הטענה הפופולארית ביותר היא שאלה בלבנון המעוניינים "לסגור את הגבול" עם סוריה, עושים זאת על-מנת לפתוח את הגבול עם ישראל.

עודכן ב- 25/11/2005 10:40:00
 
אני מקווה שזה נכון..

אם המוסד אכן החדיר 400 סוכנים למדינה ערבית עויינת- מצב שירותי הביון שלנו אינו גרוע כפי שהדבר מצטייר מהכשלונות האחרונים שלהם.
 

nizanm

New member
400 זה לא הרבה. זה גם לא 400

סוכנים אזרחי ישראל שגוייסו כאן ונשלחו לשם. זה התשתיות הישראליות שעדיין קיימות שם עו מתקופת שהותנו שם ...
 

shy-1

New member
אולי כשמדובר בחברי מרכז, במדינה כמו

לבנון, זה המון. אבל שלא יובן אחרת, מצידי שיהיו שם 1000000 מרגלים שלנו.
 

nizanm

New member
יש. יש יותר ממה שאסאד יודע.

ברגע שעמדות האוכלוסיה המקומית משתנות - זה כמו סוכנים שלך.
 

שרל לי

New member
יש שם הרבה

והם לא ישראלים. אלא ערבים, כי הם בשביל כסף ימכרו לא רק ת`מדינה שלהם אלא גם ת`בת שלהם.
 

nizanm

New member
כן. למזלנו.

ליהודים יש אופי מולד אחר. בני העם הנבחר, לא? לא היו משת"פים באחת המלחמות.
 

nizanm

New member
400 זה רק מה שהסורים

סיפרו לאסאד שיש. כמו ששיקרו את הנאצר ב- 67.
 
למעלה