סופ"ש נעים

efroch99

New member
'צטערת, הסרתי את התמונה../images/Emo4.gif

מספיק שאני סבלתי ממנה.
ובכל זאת - סופ"ש מקסים לכולם!

ARSENIK

New member
:) מוזר !

זה צילום של תינוק - אפילו גדולי ה"בנים הילדותיים" מקרב חברי שנרתעים אפילו משיחות על, הביטו בעניין. לא נראה לי שזה מסוג התמונות שמוסרות..... ! זה לא צילום שמעורר כ-ז-ו רתיעה ["סבל"]. כצילום ותיק בן מס' שנים שהודפס וצפו בו רבים מאוד, [ יותר מעשרות ], טרם נתקלתי ולו בתגובה אחת שאפילו דומה לשלך. מ ע נ י י ן : )

ARSENIK

New member
הימור

בואי נהמר שאם אני שם כעת לינק עבורך, בלי לתאר את תוכנו, אין מצב שלא תבדקי אותו ? בלי שתביני מה פשרו, שזה נראה לי מצב שגור לך לא מנומס להגיד 'דוחה'

ARSENIK

New member
-

'התגרות' דורש הרבה הנחות מוקדמות, שלא הנחתי, ואפיון כהתגרות מכיל גם תיוג עצמי שאיני שותף לו. [ עצמי בהקשר של 'התגרות בפורום', שכן אם הפרסום מהווה התגרות זה כי משתתפי הפורום ...מאופיינים ]. == האם זו תמונת 'הארד קור' ? האם היא 'מובלטת' יותר על רקע הפורום ? אולי, אבל צילום ["כאמנות"] הוא דרך הבעה, בשלב הראשוני הויז'ואל הוא טריגר, התגובות שאני מכיר לו נעות מ"מזל טוב" נרגש לבין התפעמות ממי-השפיר שעדיין מטפטפים מהיילוד וכד'. הסובלנות, או היעדרה, בפרט כלפי פריים פשוט ופרוזאי [ בכל זאת..] היא קצת אינדיקטור, וזה קצת מעניין. == עוד מעניין נחשוב יחד : לו היה הפריים מצורף לשירשור הצילומים, כיצד היה מתקבל ? אפרוח, האם את חושבת שהיה זוכה לאקט אגרסיבי ? אישית איני בטוח, :) הרי מעבר לכך, ע"מ לצפות בתמונה ולהגיע עד כדי 'סבל' חייב אדם להיכנס ולהגדיל וכו', כלומר, להיות אקטיבי ולתור אחריה, ורק לאחר שספג ממנה די והותר [ כך אני מניח ] הוא מחליט למחוק, בשעה שיכול היה בפשטות להתעלם - הרי הצילום אינו פופ-אפ שקופץ שוב ושוב אל מול פניו. זה מעלה הרהור - על מי ראה, מי לא, וע"ס מה החליט מי שראה שאחר לא יראה - קבלת החלטות עבור - וזה מכליל את מי שעבורו מתקבלות ההחלטות, [ בלי להזמין פסטיבל פ' מהשאר כעת ] התמונה היא סתם וכמוה רבות, מעניין התהליך, גם הדיון, אתכבד לקרוא דעתכן אפרוח ודליה. : )

D h a l i a

New member
"התפעמות ממי-השפיר שעדיין מטפטפים מהיילוד"?

אתה רציני? או שמא ממשיך בשלך בדרך טקסטואלית במקום ויזואלית? נראה לי ששכחת איפה אתה. דעתי היא שאתה מעט מיתמם. לא כולם פה שותפים לרתיעה מהצילום, אבל די ברור שיש כאן רבות שכן. חבל ש-istar לא פה. נראה לי שהיא הייתה מוצאת את המילים המדויקות להסביר לך למה צילום כזה הוא בגדר פרובוקציה בפורום שלנו.

ARSENIK

New member
*

כמו בכל פעם ששוחחתי עמך כאן - רציני לחלוטין. == כל מיני הורים נרגשים מצאו זאת קשור לנשימות הראשונות שלו וסקשן מהנחיריים, זה תינוק בן ארבע שניות, יש בזה משהו, אני יכול להבין [ולעכל]. אפשר להרהר בזה שממצב של מעין דג באקווריום היילוד מתחיל לנשום, לצורך העניין מי השפיר עדיין נוטפים החוצה מדרכי הנשימה. התשובה שלך, בד בבד, נשמעת כאילו הוקלדה ע"י אחר, ודאי ההפנייה שלך, דווקא שלך[!], לגב', הופתעתי לקרוא ממך היזקקות למילים של אחר [?!], בפרט ההפנייה כאמור. חסרות מילים למה זה פרובוקציה, או שחסר דובר שיטיח אותן ? אפרוח הסבירה למטה בדרכה העדינה היטב, ודאי לא נדרשת הגב', ודאי כאשר חלק מובן מראש, אבל לא הכל. 'נראה לי ששכחת איפה אתה' זה משפט שלאחרונה שמעתי בתיכון, אולי בטירונות ? לילה טוב דליה

D h a l i a

New member
מבטיחה שזו הייתי אני שהקלדתי

"שכחת איפה אתה" = לא התחשבת בסביבתך. פשוט וקל, לא צריך לגייס את הטירונות...
אני נהנית מכתיבתך באופן כללי, ואף התכתבנו כמה פעמים במסרים, אבל זה לא אומר שתמיד אצדד בדבריך. קורה שהם מעוררים בי התנגדות. אני מקווה שאתה מרשה לי לבטא אותה. אם זה פוגע בך - אפסיק לעסוק בכך. ומדוע מפריעה לך ההזדקקות ל"גברת"? אני לא פוסלת שום אדם, גם כאלה שלא תמיד נוח לי איתם. ומאחר שאני אישית לא נרתעת מהתמונה, אם כי גם לא "מתפעמת מטפטוף מי השפיר", הרגשתי "הזדקקות" לאדם אחר שיבטא את הבעייתיות. לילה טוב.

efroch99

New member
ובכן

כשפתחתי את הודעתך, הרגשתי שאני בכורח מתבוננת במשהו שהוא מאוד לא נעים לי - זה נתן לי הרגשה שכופים עליי משהו שאני לא רוצה לראות, וזאת מהרבה סיבות - הפרצוף המתענה של הילוד, גופו, הפרצוף של המילד/ת שהמבט שלו היה נראה ספק סדיסטי. בעיקר הרמז לאלימות הפריע לי, מעבר לויז'ואל שגם הוא - מבחינתי - תוקפני כלפי בעצם הצגתו בפורום (לא בתור מנהלת, אלא בתור גולשת בפורום), משהו שאני בהחלט לא בוחרת לראות, וממה שאני מכירה מחברות הפורום, חלקן יחוו הרגשה דומה. לא הייתי מוחקת, אילו - הייתה הודעה מקדימה שמזהירה מפני ויזו'אל קשה וטריגר לאלימות, או אילו זה היה קישור לתמונה במקום אחר ברשת עם הסבר למה שהולכים לראות ואזהרה בהתאם. מכיוון שהודעתך לא הכילה כל התרעה בקשר לתוכן, ולכן מי ש- כמוני- פתחה בתמימות את ההודעה והרגישה סבל בצפייה בתמונה בעל כורחה, מבלי שניתנה לה הזדמנות להחליט אם היא מעוניינת לראות תוכן כזה או לא - הרי שראיתי לנכון למחוק. אתה מוזמן להעלות קישור לתמונה, או להעלות את התמונה עכשיו, אחרי שאני לפחות הבהרתי את עמדתי, ואני מקווה שמי שתמונה כזאת מפריעה לה קיבלה אזהרה מספקת ותדע לא לפתוח. אני בודאי לא אפתח אותה שנית.

efroch99

New member
עוד כמה דברים

האקט האגרסיבי היה שלך בהכנסת תמונה כזאת בהודעה ראשית ללא אזהרה מוקדמת כלפי משתתפות שידוע לך שחלקו הגדול ירתעו מהתמונה, בנוסף, אכן אם הייתי גולשת פורום ולא מנהלת, הייתי פותחת וסוגרת מיד וממשיכה הלאה, אבל דווקא בתור המנהלת, נאלצתי כן לפתוח ולהסתכל כדי להבין אם יש משהו שאני מפספסת ולשקול אם למחוק או לא. הצפייה הנוספת הזאת וההתעמקות בתמונה שחוויתי כמעיקה ותוקפנית כלפי, בהחלט העיקו עליי, ולכן המילה - סבל.

ARSENIK

New member
**

[ אולי ניטול את 'אלימות' ו'סדיסטי', זו מיילדת רחומה ורגישה שאוחזת בצורה המקובלת, זה לפחות אעיד ממקור ראשון. הכנסת מילים כאלו לשיחה הזו מסלימה לחינם.] הודעה מקדימה ואזהרה - אני מקבל : כמי שעוסק בצילום ובסביבת צילום אני מכיר ומודע לחשיבותה של כותרת, לא חשבתי על אזהרה, זה נכון והיה עלי, אבל כדרכי אני מעדיף כותרות צנועות, וכמה שפחות מכווינות, לכן למשל איני ממצטטי חלקי הודעות בתגובה להן. האם כותרת משנה את המהות, או שמא היא חלק פרוצדוראלי ? נניח וקרה, האם זה מפר-האיזון ? על אותו משקל: בעת שמפרסמים תמונות עירום מקובל להזהיר בכותרת למען שדתיים וכו' ימנעו : האם זה באמת על משקל דומה... ? ניסיתי לחשוב מתי צפיתי בתמונות דומות, אז אכן אצל צלמים אחרים אבל לא פחות בחדשות וכו' - לידות [ לפעמים קומפלט בערוצי המדע ] ולבטח תינוקות נשלפים. האם זה כה 'אגרסיבי' - בפרט כאשר זה צילום דוקומנטרי/חיובי, כלומר, לא חלילה מוות או גוף במירעו כי אם חיים חדשים מגיחים לעולם - וסליחה שזה נשמע קליאי-מוות, זה מה שזה, ובדיוק כך זה נראה בכל פעם. שם אני תמה מהיכן הרתיעה. זה תינוק שנולד וכך הוא נראה, והשאלה המתבקשת, האם לא לצלם גורים בני מספר שניות ? [ של בוקסר ! שהם הכי חמודים ! ] 'תוקפני כלפייך' גם אז ? מה הערך המוסף הייחודי שמביא הגור שהעליתי, גור אדם ? מתעמת עם משהו אצל הצופה אולי. כבוד אמיתי על ההתחפרות בחול הטובעני סביבי אני מאוד רוצה לא לנהל וכחנות ותוכחת-האחר, רק שת"פ מחשבתי, שיחות עומק מותירות כל אחד עם תובנות על עצמו ודעותיו, ואותן תמיד עלינו לבחון, כך היגד שמועלה אינו 'התממות'...

ARSENIK

New member
+1

לינק לתמונה שפורסמה בפורום צילום תחת הכותרת "עיניים" - ותו לא, ללא אזהרה : זו ילדה הסובלת ממום, למי שזקוק ליתר אזהרה. גם שם דוקו' טהור, כמו שבפועל בעצם כולנו נראינו כמו התינוק שהעליתי : מעניין לעיין גם בתגובות: בין המגיבים טמבלים-עם-תעודות, ידועים לשמצה, בחיי, והנה בכל זאת, תגובות ברוח אחרת. http://d-spot.co.il/forum/index.php?&showtopic=189292

ARSENIK

New member
ועם סבא

אגב, זה מום שנחשב קל-עד-קליל, הוא נותחה והסתיים ונעלם הכל. לינק לתמונה עם סבא http://d-spot.co.il/forum/index.php?&showtopic=193499

superot

New member
ארסניק,

וואו, כמה שאתה חופר! דבר ראשון: "התפעמות ממי שפיר שעדיין מטפטפים מהילוד" הוא באמת ביטוי מחריד. והמחשבה על כך די מגעילה אותי, למען האמת. אתה צודק, לא כולם מתחשבים תמיד ברגשות הציבור. וכאשר אני צופה בטלוויזיה, נניח, אני לא מצפה שיזהירו אותי: "צמחונים עלולים להיפגע מהפרסומת הבאה". אבל אני כן מצפה, שבפורום צמחונים לא תהיה תמונה של סטייק עסיסי ללא אזהרה מתאימה. מכל מקום, מה הבעיה פשוט להעלות שוב את אותה התמונה, הפעם - עם אזהרה?

efroch99

New member
לא מסכימה עם מרבית דברייך

אכן - אלימות, קשה לי להגיד את המילה "רחום" למראה העיניים האלה, ולדעתי זה בדיוק חלק מהפוקוס והעניין של הצילום. הפורום הוא לא תקשורת פתוחה, זה פורום מנוטר, ועבור חלק גדול ממשתתפיו זהו בית. התמונה הזאת, לא בגלל שזה תינוק ואנחנו נשים שלא רוצות ילדים, אלא בגלל האופי של התמונה - גורמת לרבות מאיתנו תחושה קשה. אגב, גם אם זאת הייתה כל תמונה קשה אחרת, שאין בה תינוק, עדיין הייתי מבקשת לשים אזהרה, כפי שאני שמה אזהרה לפני תכנים בעייתיים אם אני מעלה כאלה. התמונה הזאת היא טריגר, זה שהיא קיימת במרחב הוירטואלי החופשי לא אומר שהיא צריכה להכנס לפה ללא אזהרה. כשם שלא תשים תמונת פורנו או אלימות קשה בפורום של ילדים, או כמו שכתבו פה - סטייק מדמם בפורום צמחונות. אני לא אומרת שהכל בפורום צריך להיות אור ואהבה, ואסור להכניס לפה דברים קונטרוברסליים, אבל לפחות - אם מכניסים, אז לתת הזדמנות למי שלא רוצה להחשף לכך, לדעת מראש למה הוא נכנס.

אני לא חושבת

שאת צריכה להסביר את עצמך. הגבת נכון למה שאני חושבת שהיא פרובוקציה זולה בפורום שהוא בד"כ מעל לרמה הזו ואין לך מה להסביר או להצטדק. שיהיה לילה טוב וסופ"ש נעים!

למעלה