סופר פארם - מעשה שכך היה...

funfly

New member
סופר פארם - מעשה שכך היה...

לפני כשעה חזרתי מסופר-פארם, השלמה של כל מיני מוצרים.
תוך כדי ראיתי מוצר שאני נוהג להשתמש בו, בסבון פנים של גארנייר.
הרמתי אותו מהמדף, חשכו עיני, 70 שקלים חדשים. אצה רצה המקדמת מכירות שלהם והפלא ופלא...יש 1+1.

אני: "אבל לפני חודשיים זה עלה 35 שקלים"
מוכרת: "נו..אז שניים ב-70 זה כמו אחד ב-35 לא?"
אני: "כן, אבל לפני חודשיים יכולתי לקנות רק אחד, אין לי צורך בשניים"
מוכרת: "עכשיו אחד עולה 70 ויש מבצע 1+1"

אני התייאשתי..

trilliane

Well-known member
מנהל
הזמן מ-eChemist. משלוח חינם לכל העולם

לא משלמים את המע"מ הבריטי, שירות לקוחות מצוין, ויש להם מבצעים כל הזמן.

urilei

New member
ומה שאותי מפתיע בכל הסיפור

זה שהמוצר נמכר לפני חודשיים סתם כך בלי "מבצע". בסופר פארם, זה הדבר המוזר...
גועל נפש של רשת, הכל שקרים, קופונים, "מבצעים", "הנחות" ו"הטבות", שולחים אותך לגזור כל מיני קופונים בשביל לקנות במחירים שפויים ולא במחיר "מחירון" שהוא כפול מערך המוצר.
לצערי כמעט ואין להם מתחרים אמיתיים (חוץ מניו-פארם, אותה הגברת בשינוי אדרת, שלא לצטט פתגם מקביל ביידיש).
בתחום התינוקות יש את בייבי סטאר ומוצצים. תאמינו או לא, המחיר הטיפוסי שם הוא בקירוב מחצית מזה שבסופר פארם (אחרי כל ה"מבצעים"). ובשאר התחומים אפשר למצוא במחירים שפויים בדרך כלל (אך לא תמיד) את מדי לינק ברשת. לא רע, אבל מבחר מאוד מאוד מצומצם ביחס לרשת פארם.

בד"כ אני בורח מהמוכרות האלה כמו מאש, אבל פעם איזו אחת כזו עצבנה אותי מעבר לרגיל אז שאלתי אותה: "תגידי לי גברתי, כמה זמן את כבר עובדת פה?"
(שנה)
"ובמשך השנה הזו, זכור לך יום אחד שהמוצר הזה באמת נמכר בפועל במחיר 70 שקל?" (לפי הדוגמה שלך)
(שתיקה רועמת)
"יפה, אז זה לא מבצע, זה שקר, אז תפסיקי לשקר ללקוחות בבקשה"

trilliane

Well-known member
מנהל
יש ימים שבהם המחיר הוא רגיל. נתקלתי בכאלה

פה ושם. מה שעצוב הוא שיש לקוחות (שכנראה לא מכירים את המוצר ואת מחירו הרגיל בפועל 90% מהשנה) שקונים אותו גם בימים האלה.

מישהי בפורום לקים סיפרה פעם שאמה קנתה שני לקים של GADE בסופרפארם בתמימות וחוסר ידיעה ושילמה על כל אחד מחיר מלא של 50 ש"ח, בשעה שרוב השנה הם נמכרים במבצע ב-10–20 ש"ח (כמעט קבוע).

rasmus girl1

New member

ואוו! לא חשבתי שבאמת אי פעם הלק של ג'ייד תומחר בלי מבצע וגם אם כן שמישהו קונה ככה!
אני מקווה שהיה לה מספיק זמן בשביל להחזיר ולקבל זיכוי ואז לקחת 5-10 לקים של ג'ייד במחיר הזה.

trilliane

Well-known member
מנהל
המדבקה הרגילה תמיד שם; המבצע לא תמיד.

וכן, לקוחות תמימים שלא מכירים את המוצר לא יודעים בד"כ...
לקים אסור להחזיר (זה מוצר קוסמטיקה שאינו חתום).

sailor

New member
לא נכון שאין להם מתחרים

בעירי באר שבע אני מכיר בית מרקחת זול מהם בכל התחומים וגם מידידי הירושלמים שמעתי על בית מרקחת ותיק שהפך למתחרה אמיתי לרשתות הפארם.
זה רק ענין של עצלות הקונים והעדפת הנוחות על פני שעור בכלכלה לרשתות הפארם רודפות הבצע.

LIOR Y

New member
על אותו משקל

רק לאנשים עם מתמטיקה של כתה ב:
בחנות הנעליים של גלי אתה קונה זוג אחד לילדים (מידה 31) ב 170 שקל! זוג שני 40...
וכמובן שהמוכר מדקלם כל היום: 210 לחלק ל 2 זה 105 לזוג.
"איזה יופי, אני רוצה רק אחד, לא שניים, אחד!....."

einat162

New member
- אני תמיד מנסה לאזן עם מחיר דומה

לפני כשבוע קניתי ספרים בסטימצקי - המבצע של 1 ושניים מתנה. היתה לי דילמה בין כמה ספרים נוספים - אבל אז שמתי לב שכמה מהאופציות היו זולות/יקרות הרבה יותר מאחרות. אז בסופו של דבר לקחתי 2 ספרים שמחירם 98 ש"ח ועוד אחד שמחירו 94 ש"ח.

"היקר מבינהם"? אז לכוון לאותו מחיר.

LIOR Y

New member
ברור שבסופו של דבר זה מה שנעשה

העניין הוא שאני בא לקנות אחד ו"חייב" לצאת עם 2...
שיוציאו חוק נגד ההצגות האלה של בעלי החנויות, שנוכל לבחור כמה אנחנו רוצים לקנות ולא יגדילו לנו בשקל תשעים ויספרו שהמחיר המקורי גבוה ב 1000% , כי זה חארטה.

לפי חוק סימון מבצעים על הרשת לציין באופן ברור

מה היה המחיר לפני שהחל המבצע. לפי מה שאתה מתאר זה לא כך......!!
תלונה למשרד התמ"ת.

The Guardian17

New member
מזכיר לי...

יש מוצר מסויים שאני צורך כשנתיים. לפעמים הוא עולה 10 ש"ח (ויש מבצע של 1+1), וישנם ימים שהוא עולה 6 ש"ח (לא במבצע)... כל שבועיים משהו אחר. פינג פונג

einat162

New member
לא רק בסופרפארם -

אבקת כביסה 1.25 ק"ג שאני תמיד מוצאת קופונים לסופרפארם בפחות מ 10 ש"ח (מחיר רגיל 13-15 ש"ח) עולה בסניף מגה 23 ש"ח (יצא לי לבדוק בגלל שהיו שלטים מאירי עיניים על 1+1).
כנ"ל לגבי סבון נוזלי פינוק- המבצע של 1+1 במגה יותר יקר כי תמיד אני נתקלת במחיר מבצע של 9-10-11 ש"ח.

המסקנה- לדעת מחירים של מוצרים קבועים שרוכשים....

prizman

New member
לא מסוגל לזכור ואפילו

אם הייתי מסוגל זה לא היה עוזר לי.

נניח שמפו, כשנגמר אני קונה שניים ואני סגור לחודשיים שלושה.
זוגתי משתמשת בסוג אחר ונוהגת כנ"ל.
אפילו אם הייתי זוכר את המחירים זה לא לגמרי לא סביר שהמחיר
יעלה בתקופה של שלושה חודשים.

לגבי מוצרים יבשים הבעיה קצת שונה. יש לי כאן מבחר של לפחות 50
יצרני אורז, לפחות 20 יבואני שמן זית ופסטה וכן הלאה.
אין יצרן שחביב עלי במיוחד כי עוד לא ניסיתי את כולם ואני לא בהכרח
מחפש את הזול ביותר אלא את הטעים לי ביותר.

מה שכן, כשיש מבצע משצלם ואת זה זוגתי כן יודעת לזהות במצרכים
שאנחנו נוהגים לקנות תכופות כמו נוזל כביסה אז קונים כמות אבל זה
עוזר רק מאוד נקודתית ולעיתים רחוקות.

einat162

New member
זה לא עניין של "אם המחיר יעלה"

תמיד יש מבצעים, הנחות, הוזלות (רק צריך לשים לב אליהם ולשקול אם שווה) - לעומת מחיר קבוע גבוה יחסית.

לגבי מוצרים יבשים- אתה בוחר את מה שלטעמך ולאו דווקא זול יותר- וזה לגיטימי, רק שאחרי תקופה של ניסוי וטעיייה לא תתמקד במוצר אחד-שניים שאהובים עליך? הגיוני שאת המחיר שלהם תזכור.
אני ככה יותר במוצרי הקוסמטיקה וטואליטיקה.

einat162

New member
אם התכוונת לנק' זמן ששוכחים -

דווקא שמפואים, סבונים וקרמים שאני אוהבת במיוחד ולא מתקלקלים כ"כ מהר אני שמה לב למחירים - יש לי מיני פארם בארון חדר האמבטיה

קרם ידייים של ניוטרוג'ינה הולך אצלי גם על המרפקים ושפתיים - מחיר מלא בפארמים 40-50 ש"ח, אני תמיד קונה באיזור 20-25 ש"ח. גם יצא לי ב 15 ש"ח אבל זה נדיר. אני מתחילה להיות מודעת לקניות בחו"ל דרך האינטרנט- אבל זה לא בא לי טבעיי, בארץ אני עדיין משיגה במחירים דומים (ויש לי "סטוקים").

evike

Active member
מנהל
משהו חשוב - כדאי לשים לב!

לא פעם יש מבצעים טובים בסופרפארם וגם ברשתות אחרות.
לפעמים, במבצעים האלה מוצעים למכירה מוצרים לא הכי טריים, (גם אם לא ממש פגי תוקף) והם זולים כי רוצים להפטר מהם.
לפני הרבה שנים, חברה קוסמטיקאית שלמדה את המקצוע בבית חולים ועם רופאי עור, לימדה אותי פטנט כדי לאבחן טריותו של מוצר. לפתוח את המכסה/פקק (כמובן במוצרים שזה ניתן מבלי לפגום באריזה), ולהריח.
אם למוצר ריח של וזלין, הוא אינו טרי. (גם אם עדיין אינו מקולקל) אין חוכמות.
לא פעם הפניתי את תשומת ליבן של דיילות המכירה שלא מכירות את הטריק. וכשהריחו, העוו את האף, והסכימו איתי שכנראה המוצר לא טרי.
חלקן אף הודו לי על ה"שיעור".

מוצרים הסגורים הרמטית, יקח להם הרבה זמן לקבל ריח כזה, ועד שזה יקרה, יש סיכוי שהמוצר כבר ימכר.

לאחרונה החזרתי בהפרש של זמן שני מוצרים שונים, שמשום מה לא בדקתי את תאריך התפוגה שלהם.
רק כשפתחתי בבית את המוצר, הרחתי את ריח הווזלין, וכשבדקתי את תאריך התפוגה, הוא כבר עבר מזמן.

לפחות מהבחינה הזאת סופרפארם לא עושים בעיות, ומחזירים כסף.

למעלה