סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

iris mom of two

New member
זה שני דברים שונים
הבת שלי הייתה בתכנית את מתארת. והם היו בבת ים. הבת של נוגילי עשתה משהו אחר

John the Savage

New member
בפונקציה של הסיר לחץ
לא יצא לי עדיין להשתמש בסיר בפונקציה של בישול איטי. יכול להיות שאז אין הבדל. אבל כל הפואנטה של המכשיר זו הפונקציה של הסיר לחץ. מה שכן, שמעתי מאחרים (לא ניסיתי) שכן יש לו חסרון בעבודה בפונקציה של בישול איטי, מכיוון שהמכסה נועד לשמש לסיר לחץ, ואפילו כשהשסתום פתוח, רוב האדים נשארים בפנים. שזה חסרון במתכונים בהם צריכים שחלק משמעותי מהנוזלים יתאדה.

ובלי קשר, אני כן רואה הבדל משמעותי בטעם בין שימוש בסיר בישול איטי לבישול ב-dutch oven.

metm98

New member
הוא היה חלק חיוני בפאזל הנפלא של מדינת ישראל.

mal1

New member

אתה שואל את השאלה הלא נכונה

לא מה 130 אלף דולר קונים לך בארה"ב, אלא מה אתה יכול לקנות ב 300 אלף דולר בישראל .... באוקלנד אתה יכול לקנות בית - מה בארץ?

metm98

New member
עדכון שלי -
מסתבר שבספריה המקומית אפשר לשאול אינסטנט פוט ענק כמו שמשאילים ספר - לתקופה של שבועיים.
נראה לי שזאת יוזמה ברוכה של הספרנים ולא קידום מכירות של החברה. אך בכל מקרה, הרעיון לאפשר לאנשים לנסות את הכלי מבריק למדי.

הספרנית החביבה דירבנה אותי להציע עוד גדגטים שמתאימים להשאלת התנסות (כרגע הרשימה כוללת קונסולות משחק למיניהם, כלי נגינה, ואת הפוט). מה כבר אפשר להציע?

BigMatilda

New member
תודה! ומנצלשת: צלי ב-slow cooker
עוקבת אחרי ההוראות, מבשלת בקר במשך שלוש שעות, נשאר רוטב בסיר, ועדיין, הבשר נשאר קשה או מתייבש, או לא יודעת, אבל יוצא קשה ויבש. טיפים? רעיונות? ניסיתי גם עם טיגון קל לפני וגם בלי. איך זה שאצל דודה שלי יוצא ממש רך ונימוח וצלי לא?!?

liat1271

New member
בדיוק השבוע התלבטתי אם שווה לקנות את זה
בישלתי חומוס, ובשר ל-stew ותהיתי אם זה בישול באינסטנט פוט יהיה יעיל יותר

debby12

New member
מנהל
וגם אייקון של חיילת - שאין בתפוז

היום לפני הרבה שנים היה היום שבו התגייסתי לצה"ל (יום הזוי ולא משהו) וגם היום שבו השתחררתי שנתיים אחרי (אחד הימים המאושרים בחיי)

ספרו קצת על השירות הצבאי שלכם, אם היה לכם כזה. היה כיף? זוועה? משהו באמצע? הייתם מתגייסים שוב? מה למדתם מזה ככישור לחיים או על עצמכם?

ומה עם ההורים שלכם - גם הם שירתו? והסבים/סבתות?

Fellowship

New member
למי הייתי אמור להצביע בארה"ב?

לא שאני יכול להצביע, אבל ניסיתי לחשוב האם למפלגה הדמוקרטית או הרפובליקנית,
על פניו נראה שלדמוקרטית, אבל עשיתי לעצמי רשימת מכולת, יש כמה דברים שפחות מתאימים.
כמובן שכל נושא אפשר לפתח רבות, משפט אחד לא אומר הרבה (בחלק מהנושאים),
אבל נראה לי שחסרה מפלגה המשלבת באופן רשמי בין זרמים משתי המפלגות

• הפלות - חד משמעית בעד.
  • זכויות להט"בים - חד משמעית בעד.
  • נשק לאזרחים - חד משמעית נגד, למעט מקרים חריגים (לא נדון כאן על הקריטריונים).
  • מערכת בריאות - ציבורית ואיכותית לכולם (כן, ברור לי שזה עולה כסף, אני מתייחס לתפיסה הבסיסית).
  • השכלה - ציבורית ואיכותית לכולם (כנ"ל).
  • Dreamers - חד משמעית להעניק זכויות מלאות, הם לא חטאו בדבר, הם לא מכירים שום דבר אחר.
  • שאר המהגרים - לשקול להעניק בפעם האחרונה חנינה לכולם ולהתחיל לאכוף בנוקשות את החוקים, כולל גירוש.
  • ממשל - הרחבת הסמכויות של הממשל הפדרלי בנושאים רבים ולא רק הנושאים המפורשים בחוקה.
  • הוצאה להורג - בעד (עבור פשעים מסויימים ולאחר שמעלים את רף ההוכחות הנדרש).
  • כלכלה - בעיקר שוק חופשי, התערבות ממשלתית קטנה יחסית (בעיקר שרותים ציבוריים חיוניים), מדיניות רווחה בסיסית.
  • בטחון - תקיפה מיידית באיראן, תקיפה עתידית ממשית בצפון קוריאה.
  • ישראל - תמיכה משמעותית, העברת השגרירות לירושלים (לא שזה חשוב לי אישית, אבל זה סמלי).
  • פלסטינאים - להפעיל את כל כובד המשקל ולהכריח אותם לקבל מדינה פלסטינאית על כל המשתמע מכך.

Fellowship

New member
קנדה ואלסקה

מצ"ב תכנון ראשוני של חלק מהטיול המתוכנן לקיץ הבא (לא הקרוב),
לא בטוח שנבצע את כל הכלול במפה (זו הצעה שקיבלנו),
שוקלים להוסיף את סיאטל ו/או פורטלנד ואולי את ילוסטון,
ובכל מקרה, החלק הכי בטוח בטיול זה לשלב קרוז של כשבוע לאלסקה, סה"כ 3-4 שבועות.
התכנון בתחילתו, אין עדיין אפילו קובץ אקסל

יש למישהו הצעות/המלצות מה כן כדאי, ולא פחות חשוב מה פחות כדאי באיזור המדובר?

Fellowship

New member
דו"ח מס

1. לאחר שליחת דו"ח המס ל IRS (חבות המס הינה אפס),
האם אמור להיות אקט "קבלה" מבחינתם? (קבלה הכוונה אישור שהדו"ח מקובל עליהם).
כלומר, האם אני אמור לקבל אישור שהדו"ח שהגשתי מקובל עליהם, או ששומעים מהם רק במידה ויש להם השגות?
בנוסף, עד מתי אמורים לקבל מהם אישור שהכל תקין ומקובל, או לחילופין, עד איזה תאריך אמורים לקבל השגות?

2. לאחר שליחת דו"ח המס למדינה (MD) - אותה שאלה כמו בנוגע ל IRS.
בנוסף, אני אמור לקבל החזר של כמה מאות דולרים, מתי זה אמור לקרות?
וחשוב יותר, האם קבלת ההחזר משמעותו שהם הכירו בתקינות הדו"ח?

Fellowship

New member
עדשות מגע

שואל עבור חבר, אם צריך נתונים נוספים אז אשמח להוסיף.

1. איזה אתרים אמינים ומומלצים יש לטובת רכישת עדשות מגע (של חברה ספציפית ודגם ספציפי) יש?

2. בדיקת העיניים ומרשם למשקפיים הם חינם דרך הביטוח,
אבל אם רוצים מרופא העיניים מרשם לעדשות, המחיר הוא $100.
האם זה מה שמקובל? מה ההגיון? (למעט שוק חופשי
)

נחמנית

New member
שירותים פרא-רפואיים וביטוחים

אני לא מתמצאת גדולה בביטוחים ולא גרה בארה"ב זמן ממושך אז אני מנסה להבין איך זה עובד ומה אפשר לעשות. אני רוצה מרפאה בעיסוק שתעבוד עם הילד על משהו. אם הולכים באופן פרטי זה עולה הון. הביטוח מגדיר שהוא מכסה ועולה X דולר לפגישה עם הפנייה של רופא. אבל באותיות הקטנות יש סיוג של מה הסיבה להפניה ואם זה X או Y אז אין כיסוי.

האם יש דרך מקובלת להגיע לטיפולים פרא רפואיים - מבקשים מהרופא מה לרשום, הולכים לאבחון למשהו ספציפי, משהו אחר?

3rd CYR

New member
מתנת בר מצווה סמלית

כבר דנו בעבר בשאלות מתנת בר מצווה אבל כאן מסגרת האילוצים היא שונה.
משהי מהעבודה -- הבן הבכור שלה חוגג בשבת הבאה. אני לא מכירה מקרוב את המשפחה, אבל אני חברה בתוך מסגרת העבודה עם האם, ויש לנו איזה אחוות שתי יהודיות יחידות במחלקה שלנו. היא סיפרה לי הרבה על הבר מצווה ורצתה להזמין אותי אבל סיכמנו שאין צורך כי ממילא אני לא נוסעת בשבת.
אני רוצה להביא משהו קטן מאד, במסגרת תקציב של עד 15-20$ (סתם לדגומא, כשמשהי אחרת בעבודה התחתנה הבאנו לה עציץ ב 10$ וכרטיס ברכה - כלומר אנחנו כולנו תפרנים, והמטרה היא להראות איכפתיות ותו לא).
אם זה היה בשבילה אישית אני יודעת מה הייתי מביאה, אבל כאן זה לא בשבילה כי אם בשביל הבן שלה... ואז אני כבר באמת לא יודעת. הם משפחה יהודית, רפורמית, אמריקאים אסלים.
אשמח לרעיונות. תודה!

Fellowship

New member
בקשת המלצה לחופשת חורף

אנו גרים במרילנד, מעוניינים לתכנן ולהזמין טיסות ולינה לחופשת החורף, נשמח להמלצות.

התכנון הוא סדר גודל של 10 ימים, בשבוע האחרון של דצמבר (ועוד קצת לפני/אחרי),
סביב ה Winter Break בבית הספר.
זוג + שתי בנות (יהיו בגילאים 6 ו 9).
הכיוון הוא למקום חם (אך לא פלורידה מכיוון שכבר היינו).

Motikeren

New member
אזרחות

שלום לכולם
אשמח לקבל עזרה ממביני עניין
שאלה:האם זה נכון שקיימת אפשרות לאזרח אמריקאי לבקש אזרחות או גרין קארד או כל אישור חוקי אחר בעבור אח או אחות?
אם כן, זה משנה בן כמה האזרח האמריקאי ובן כמה האח?
תודה לעונים

למעלה