סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

debby12

New member
מנהל
שרשור המכוניות הגדול (עם דגש על חשמליות והיברידיות)

לפני כמה שבועות כמעט מת לנו האוטו. כלומר, הוא נזקק למוסך (שלל נוריות אזהרה + חרק נוראות). במוסף פסקו שצריך בלמים חדשים וגם אולי עוד איזה תיקון היסטרי של מערכת ה ABS שיעלה 3000 דולר. ביחד 3500. ומאחר שהאוטו לא שווה הרבה יותר - החלטנו שאם זה המצב אז ניפרד מהאוטו לשלום

בסוף זה היה "רק" הבלמים (משהו כמו 500 דולר, צ'י-צי'נג). אז החלטנו לתקן מתוך מחשבה שאם זה יקנה לאוטו עוד שנה אז היה כדאי כלכלית

אבל בינתיים התחלנו לחשוב איזה אוטו היינו קונים במקומו ואין לנו מושג....

הרכב הזקן הוא טויוטה פריוס הברידית. שנוסעת בערך 2 מייל ביום (מייל אחד לחניה ומייל אחד בחזרה). אבל אין לנו בדיוק קטיגוריה מדויקת לרכב החדש כי יש לנו עוד 2 רכבים (יש או פר וילדות) שהם גדולים יותר כך שאולי נחליף.

בקיצור - אשמח לשמוע מכם איזה רכבים יש או היו לכם, ואם הייתם מרוצים או להבדיל לא מרוצים. יעזור לקרוא מסודר אם תכתבו בשורת הנושא את שם היצרן, המודל (והשנה אם בא לכם) של הרכב.

אישית הייתי רוצה שהרכב הבא שלי גם יהיה היברידי או אולי אפילו חשמלי - אז בעיקר אשמח לשמוע מנסיונם של אחרים.

תודה!!

danakama10

New member
יום הזיכרון, יום העצמאות, וה- JCC

חשבתי שהשנה הגיע הזמן שנשתתף באירועים שמציינים את יום הזיכרון וחוגגים את יום העצמאות. הילדים גדולים ומבינים, וזה חשוב.
בדקתי באופן טבעי ב- JCC, יש 2 שקרובים אלינו.
בראשון, מסתבר שעשו משהו ליום העצמאות בסופשבוע שחלף! ממתי חוגגים חגים שבוע לפני?
בשני, יחגגו, ומוכרים כרטיסים להשתתפות בחגיגה, 20 $ למבוגר, 15 $ לילד.
בשניהם אין דבר לציון יום הזיכרון.

בזמנו, לפני כשנולדו הילדים, זכור לי שכן היו התארגנויות כאלו, והייתי גם בטכסים ליום הזיכרון וגם בחגיגות נחמדות ליום העצמאות, בלי תשלום. חבל ומעניין מדוע הדברים השתנו, ומעניין אותי איך זה אצלכם.

nogala1

New member
עידכון בנושא בית ספר למשפטים ודברים שלמדתי בדרך

1. תודה לכל מי שהחווה דעה והשיא עצה . תודה מיוחדת לדבי - שדיברה עם העלמה והמליצה לה על דרכי פעולה . אחרי סיורים בכל אחת מהאוניברסיטאות , העלמה החליטה ללמוד באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון
2. מה למדתי :
א. אפשר לנהל משא ומתן על גובה המילגה - בתי התקשרה לכל אחת מהאוניברסיטאות , סיפרה להן שהיא מתלבטת והאם "יש ביכולתן ל"סייע " לה לבחור בהן ?". שתי אוניברסיטאות העלו את סכום המילגה שהציעו - בכדי לשכנע אותה....
ב. היות והיה מאד קשה להחליט - פעלתי בשיטה שהציעה גיסתי . ביקשתי מבתי להכין רשימה של כל הדברים החשובים לה בבית ספר למשפטים (הרשימה כללה 14 פריטים) ולתת לכל אוניברסיטה דירוג בין 1-5 עבור כל אחת מהקטגוריות . להפתעתנו , האוניברסיטה המועדפת קיבלה את הציון הנמוך ביותר ודווקא האוניברסיטה , ממנה התעלמנו , קיבלה את הציון הגבוה ביותר .

danakama10

New member
אימוץ כלב בוגר

יש אנשים עם סיפורי אימוץ מוצלחים מ shelters/rescues?
אני שומעת המון סיפורים על הבעיות שיש לכלבים שהגיעו לשם (מגיעים לשם כלבים שנזרקו עקב בעיות התנהגות, כאלו שפיתחו בעיות התנהגות בגלל התעללות, כאלו שלא היתה להם סוציאליזציה מספקת והם תוקפנים, כאלו שהתגלגלו שנים ברחובות ועושים צרכים בבית ולא רגילים לחברת אנשים).
ביררתי כבר לגבי מספר כלבים שעל הנייר נשמעים מקסימים, אבל בשיחה עם הפוסטר מתגלות הרבה בעיות.
כרגע אני לא מעוניינת בכלב שדורש התעסקות רבה מדי, לכן אני לא מעוניינת בגור או בכלבים עם בעיות שונות.
מצד שני עושה רושם שאחוז ניכר מהכלבים הבוגרים הם חתול בשק.
דיעות ועיצות?

John the Savage

New member
אז מה אוכלים עניים בארה"ב?

אם אתם זוכרים, היה כאן פעם שרשור על התזונה של העניים בארה"ב, ולמה עניים אוכלים במקדונלדס.

היום בחיפוש אקראי נתקלתי בשרשור הזה, בו מישהו שאל את השאלה וקיבל שלל תשובות מכותבים ב-Quora מניסיונם האישי. בעיני זה שרשור מאד מעניין. הניסיון האישי של כל אחד הוא שונה, וכל תשובה היא אחרת, אבל אם לוקחים את כל התשובות ביחד, מקבלים תמונה מקיפה בנושא. כמה מהעונים אמנם הזכירו גם מסעדות פאסט-פוד, אבל בעיקר בהקשר של משהו שהם עושים מידי פעם כשהם רוצים לצ'פר את עצמם.

https://www.quora.com/What-do-poor-people-in-the-United-States-of-America-eat

debby12

New member
מנהל
24 הורים לנערות/ים הצטרפו למעגל השכול

וזה מסוג הידיעות שלא נותנות לי מנוחה.

10 מתוך ה-12 שטבעו, טבעו במהלך טיול יזום שמישהו החליט להוביל לנחל במדבר ביום שבו תחזית מזג האוויר דיברה על גשמים וסכנה לשטפונות.

ניחא היית אומר "פרס דארווין" - אבל פה הלכו החיים של נערים/ות שלא קיבלו את ההחלטה על הטיול. בלתי נתפס

חוץ מזה, מישהו פה יכול להסביר לי מה זה "מכינה קדם צבאית"? בתקופתי הדינוזאורית אחרי התיכון הלכו לצבא. "מכינה" היה משהו שקשור לאוניברסיטה למי שהיה צריך לשפר אנגלית או משהו כזה

היו קורסים קדם צבאיים (קד"צ וטר"צ) להתמקצעות בכל מיני דברים. אבל "מכינה"? ואם הבנתי נכון בני הנוער האלה היו בכיתה י"ב (היה כתוב ש-3 בנות ניצלו כי החליטו להישאר בבית ולעשות איזו בחינת מתכונת).

אז התיכון מרשה לפספס לימודים בשביל ללכת ל"מכינה"?

debby12

New member
מנהל
האנשים השקופים או השקופים-יותר

בהמשך לנקודה שאיריס העלתה, אני חושבת שזה נכון בכל מקום בעולם ש"כל האנשים שווים, אבל יש כאלה ששווים יותר" (זו אמרת שפר של אמא שלי).

למשל, טבעו 12 בני נוער בשטפונות. אבל שניים מהם היו ערבים מוסלמים - אחד בדואי ישראלי ואחת נערה פלסטינית. בתקשורת - עליה לא כתבו אפילו את שמה, עליו כתבו את שמו אבל שום פרט ביוגרפי נוסף, ודאי שלא את תמונתו. האמת שחבל שלא פרסמו - כי לתת פנים/שם/פרטים ביוגרפיים-משפחתיים עוזר להתחבר אליהם ולקרב לבבות.

אבל זה נכון גם לגבי ארה"ב. נגיד, בן נוער אפרו-אמריקאי שחלילה נורה למוות בשכונת מצוקה - בין שכחלק ממלחמת כנופיות או חלילה סתם מכדור תועה - מה הסיכויים שתקראי על זה בתפוצה ארצית? לעומת זאת בן/בת עשירים שמוצא את מותו באופן אלים כלשהו - יש הרבה יותר סיכוי לקרוא על זה.

nirnir1

New member
COSTCO מאפשרים להזמין באתר למי שאינו חבר במועדון!

להפתעתי, קוסטקו מאפשרים לרכוש באתר , גם למי שכלל אינו חבר מועדון.
חיפשתי מחשב נייד 14" מסך HD זכרון חדש SSD 256 GB

הם נתנו את ההצעה הכי זולה לדגם עם מעבד 4 ליבות
Intel® Core™ i5-8250U Processor at 1.6GHz

אם עוד מישהו צריך הנה הלינק
https://www.costco.com/Acer-Swift-3-Laptop---Intel-Core-i5---1080p.product.100376947.html

המשלוח בארהב 15 $ , חברי מועדון יכולים לאסוף בסניף.

549$ + 15 $ משלוח + 55$ מיסים

מעבר לקליפורניה

שלום לכולם.
אנחנו עוברים לקליפורניה משפחה של 5 נפשות
ילדים בגילאים 14,10,3
בעלי עובד בסנטה קלרה ואנחנו מתחילים לחפש בתים ..
הייתי שמחה לעזרה במיקומים
איפה יחסית זול לגור אבל קרוב לישראלים ?
מה עם בתי ספר ?
אנחנו לא בטוחים מתי לעבור יש לנו 2 אופציות ינואר או יולי - מה עדיף מבחינת בית ספר ?
הבן שלי יהיה בכיתה ט לכן חשבנו שאולי עדיף ינואר על מנת שיהיה בבית ספר לפני התיכון . דעתכם?
האם בתי ספר ציבוריים מספיק טובים ?
האם בתי ספר פרטיים יקרים ?

אודה לכל עזרה/אינפורמציה שתוכלו לתת.
תודה רבה

debby12

New member
מנהל
אף מילה על האירוויזיון?

בכל זאת, פעם בעשרים שנה וכו'....

אני אתחיל -רוצה לומר שהייתי מופתעת שבסוף השבוע האחרון הזכירו ב- NPR את האירוויזיון (את הפייבוריטית מקפריסין ואת המתחרה מישראל). לדעתי זו פעם ראשונה בחיים שאני שומעת כלי תקשורת אמריקאי מזכיר בכלל את התחרות הזו. בסוף עוד ארה"ב תצטרף כמו אוסטרליה
(למרות שנראה לי שרמת הפתיחות בתחרות הזו גבוהה מדי עבורה אולי)

debby12

New member
מנהל
ההתרחשויות בעזה

הנה - מצאתי להן מקום בשרשור נפרד. חדשות איומות, עם מס' גבוה של הרוגים.

אבל, מנגד, כמה שאני חושבת על זה - אני לא מצליחה לחשוב על דרך אחרת למנוע מהם מלפרוץ את הגדר. ופריצת הגדר משמעותה מן הסתם רצח של אזרחים ישראליים או חיילים. מה הייתם אתם עושים לו הייתם הרמטכ"ל? למתוח ביקורת זה קל - הבו הצעה חלופית....

Midriff

New member
רכב למתבגר?

לאלה מכם בעלי הילדים היותר גדולים. אני יודעת שהרבה אמריקאים קונים לילדים בגיל 16 מכונית. איפה שאנחנו גרים הרשיונות מוצאים בגיל אפילו יותר מוקדם. בכיתות יא,יב בתיכון המקומי חלק ניכר מהתלמידים מגיע עם אותו.
הילד עוד לא לוחץ ואם בכלל אנחנו מעודדים שהוא יעבוד יחסוך ויקנה בכספו. גם ככה הביטוח עליו יהיה מאוד יקר, לא יודעת כמה זה ישתנה אם יהיה עוד רכב.
מחפשת עיצות, תובנות לגבי הדרך הנכונה להתיחס לקניית רכב בכלל, להוצאות עליו (דלק, טיפולים, תיקונים, תאונות)
מה אתם עשיתם?

debby12

New member
מנהל
כתבה של רון מיברג על גירושיו, מדינת מיין ובכלל

הכתבה הזו עלתה לי בצד ב"הארץ" אז קראתי אותה. מאחר שזמן לקרוא ספר של ממש אין לי, אולי אפשר לעשות "בוק קלאב" על כתבה בלבד http://www.blazermagazine.co.il/posts-general/46264/ היא מעלה בי כל מיני מחשבות מעניינות.

למשל תוהה מאיפה הגיע לו הרעיון/רצון של לקנות בית עם 30 אייקר [חשבתי בהתחלה על מילה אחרת מ"רעיון" אבל החלטתי להיות לא שיפוטית
]. וגם, התרשמתי מרמת האנרגיה של רעייתו לשעבר שהחליטה להתגרש ממנו בשנות ה-60 לחייה.

לגבי הכותב עצמו - עולה שם חזק שהמקום בו הוא גר אינו תבנית נוף הולדתו ושהוא מרגיש בו נטע זר. הוא כותב שהבית גדול מדי ולא עושה לו טוב והוא מרחם על עצמו הרבה. הכי אהבתי את התגובה שבה מישהו יעץ לו לחזור לישראל, כי לפחות שם השמש זורחת.

YanJin

New member
הצעת עבודה למי שנמצא בארה״ב

מחפש אנשים שגרים בארצות הברית. אני משווק מוצרים בארצות הברית וצריך אנשים שיעזרו לי למצוא אמריקאים שיתנו חוות דעת על מוצרים. זה טיפה יותר מסובך ממה שזה נשמע כי צריך להציק קצת לאנשים. מהבית כמובן. אפשר לעשות את זה בקטנה ולהרוויח קצת ואפשר גם לעשות מזה עבודה של אקסטרה 1000-2000 דולר בחודש. אם יש לכם גישה להרבה אנשים (למשל סטודנטים בקולג׳) זה בול בשבילכם.

חייבת להגיב, או מי שרואה אותה ויודע איך לתקשר איתה

לא יכולה להכנס לתיבת המסרים שלי כבר המון זמן, היינו באמצע משהו, איך אפשר ליצור איתך קשר?

סלחו לדודה המתוקה על השימוש בפורום לצורך החיפוש, אין לי דרך אחרת.. תודה.

גריאס

New member
שני ויטמינים ביד או אחד על העץ

שלום,

אם אני לא זוכר אם לקחתי ויטמין B12, אז לקחת או לוותר? מה עדיף, ספק אחד וספק שניים, או ספק אחד וספק אפס?

nogala1

New member
הספר - A tree grows in Brooklyn- מומלץ מאד

הספר הומלץ במסגרת התוכנית "The Great american read " . הספר מספר על חייה של משפחת נולן מתחילת המאה העשרים ועד למלחמת העולם הראשונה . המשפחתיות , החוכמה והרגישות של הסופרת הופכים את הספר לאחד מהטובים שקראתי לאחרונה (האזנתי וקראתי לחילופין - גם הספר המוקרא טוב מאד )

והנה קישור לתוכנית: https://www.pbs.org/the-great-american-read/books/#/

debby12

New member
מנהל
Happy 4th

לא מאמינה שטרם פתחנו שרשור בנושא החג הבא עלינו לטובה..

אז מה התכניות שלכן/ם? ליסוע לאנשהו? לנוח? לארח? להתארח?

יש לכם איזה סיפור מיתולוגי מפורת' אוף ג'ולי שחגגתם פעם?

איך הייתם משווים בינו לבין יום העצמאות מבחינת מסורת חגיגות?

10utb

New member
למה זה "חובה" מסורית להרדים חיות אבל אסור בני אדם?

זו שאלה תיאורטית (עם היבטים פרקטיים כמובן) ונקודה כואבת כרגע בחיי. מה פשר הצביעות הזו -- בני אדם יכולים לקבל החלטות שקולות, צלולות, ולהביע את רצונם החופשי ובחירתם לסיים את חייהם בכבוד, אבל רוב האנשים והחוקים שהם חוקקו מתנגדים לצעד שכזה. מנגד, בעלי החיים אינם יכולים להביע האם הם מעדיפים לחיות גם אם בסבל (ומידת הסבל לא ידועה לנו בוודאות) או שהם מעדיפים למות, ועדיין אם אינך מרדים את הכלבך או חתולך אז אתה אכזר? מדוע טיפול בשיכוח כאבים עד שיגיע המוות בשעתו הוא התאכזרות לחתול או לכלב אם זה מה שהחברה באופן כללי רואה כסטנדרט לטיפול בבני אדם חולים טרמינליים שסובלים מאד?!

liat1271

New member
אני צריכה לחדש את מלאי הסירים בבית

יש לכם המלצות לסירים טובים ולא מאד יקרים

למעלה