סוף שנה בפתח

siv30

New member
סוף שנה בפתח

וזה הזמן לסיכומים. סקר קטן ברוח סיכומי סוף השנה

איזה ספר קראתם והצטערתם שלא הצליח להגיע לקהל רחב יותר?

איזה ספר קראתם והוא לדעתכם הפיספוס הגדול של השנה?

אם אתם קוראים בעוד שפות, איזה ספר קראתם והצטערתם שלא תורגם?

איזה ספר זכה בפרס ולדעתכם לא היה ראוי לו?

עונה חלקית.

איזה ספר קראתם והצטערתם שלא הצליח להגיע לקהל רחב יותר?
&nbsp
"הקומדיה האלוהית" לי זה נראה די נורא שאנשים בכלל לא מכירים את היצירה הזו, לא רק שלא קראו אותה אלא חושבים שאין טעם. כי זו אחת היצירות הכי מכוננות בתרבות המערב. ויצירה מופלאה וגאונית לדעתי. אז אני הייתי רוצה לאמין שאולי בעתיד היו לה יותר קוראים.

siv30

New member
אני לא יודעת

יצא לה תרגום חדש לפני מספר שנים אני מניחה שהיא כן הגיעה לאנשים

מתי מעת קוראים את הספרות הזו.

ומי שמבין את היצירה הוא קומץ קטן מאוד, לקורא ביצירה אפשר כל החיים, ללמוד אותה אפשר כל חייך ועדיין תבלע באוקינוס של ידע. אני מעריץ את דנטה, הוא בשבילי אלוהי השירה. אני מאמין שמעטים קראו את היצירה במהלך היסטוריה כנראה מלומדים שמכבדים את עצמם. מה לעשות ספרות כזו היא לא נחלת הכלל אלא של " יחידי סגולה" אף על פי שלעניות דעתי גם הקורא הממוצע יכול להפיק הנאה מהיצירה ,אבל הוא מפחד, זה דעתי. אגב גם אני פחדתי, והתעכבתי שנים, ואזרתי אומץ קראתי והתענגתי, חווה מכוננת לגמרי. ממליץ בחום, ובקשר לתרגום הוא תורגם לפני כמה שנים על ידי ראובן כהן מתרגם ממוצא איטלקי שתרגם מן המקור ודובר את השפה כשפת עם לפי דעתי, תרגום נפלא. אהבתי מאוד, אף על פי שלא השוואתי כי אני לא קורא אטלקית ,אבל השוואתי לתרגומים אחרים ואהבתי הכי הרבה אותו לאחר זבוטינסיקי.

siv30

New member
הוא לא מפחיד

יצא תרגום חדש עם הערות והסברים. אני חושבת שהוא פשוט לא מדבר לדור הזה

אולי אותך הוא לא מפחיד.

ושנית זה לא קשור לדור, כמה אנשים במהלך היסטוריה קראו שירה? ועוד שירה כזו? זה פאר היצירה. זו שירה מורכבת מאוד בדומה לשירתו של רומי של התחברת, זו לא שירה " מודרנית" זה לא שירה פשוטה. "הקומדיה האלוהית" מבחינה עובדתית ( ואת יכולה לבדוק מה שאני אומר) היא אחת היצירות הכי מורכבות ומסובכות שיש, את יכולה לקורא את המבוא של התרגום החדש ( של ראובן כהן) בו הוא בעצמו אומר ככה " שאין מורכבת ממנה" והוא מפרט. הדור הזה בכלל לא יתקרב לספרות הזו זה גם נכון ,אבל גם לפני 500 שנה מעתי מעת קראו את הקומדיה האלוהית, באופן כללי ספרות/ ועוד יותר שירה זה לאדם " הממוצע" כמובן שיש אנשים רגילים שקוראים, אבל שירה ושהיא ברמה הזו, קוראים אותה מעתים. ובקשר להסברים ולהערות ( אני רכשתי את הספר המדובר).
באמת הסברים עוזרים, אבל אני בטוח שאני לא הבנתי לעומק את היצירה, בטח לא ברמה
גבוהה. לא משנה שקראתי לעומק ושלוש קריאות כל עמוד, כי אפשר כמו שאמרתי לקורא אותה כל החיים כמו המחזות של שייקספר, או ספריו של לב טלסטוי. ואופלי באופן מובהק יותר. זה דעתי.

הוצאת הקיבוץ המאוחד כבר לא מוכרת את הקומדיה האלוהית

למזלי "יוסף ואחיו" של תומאס מאן ניתן להשאלה בספריה העירונית, את הר הקסמים צלחתי ,אני מקווה לצלוח את יוסף ואחיו

אפשר לרכוש את " הקומדיה האלוהית".

של ראובן כהן בהוצאה "מאגנוס" עולה כ 170 שקל כולל הערות של המחבר ושל גדולי החוקרים של היצירה, שווה מאוד לקורא את היצירה, לא לוותר, היא לא פשוטה, אבל שווה בהחלט קריאה.

BrEt HaRt 4eVeR

New member
לקרוא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לקרוא!!!
לקרוא!!!
לקרוא!!!
לקרוא!!!
לקרוא!!!
לקרוא!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל-ק-ר-ו-א!!!!!
ל ק ר ו א ! ! ! !
ל ק ר ו א ! ! ! !
ל ק ר ו א ! ! ! !
ל ק ר ו א ! ! ! !
זה בלתי נסבל ובלתי אפשרי לראות את המילה "לקורא" יותר!!!
אני מבין שזה לא בכוונה תחילה וזה בסדר גמור(!), אבל זה כ"כ כ"כ כ"כ צורם לעין שאתה פשוט חייב לתקן את זה!!!!
תודה מראש

BrEt HaRt 4eVeR

New member
שים לב שכתבתי

שאני בטוח שאתה לא עושה זאת בכוונה, הנחתי כך וכרגע איששת את הנחתי.
תודה רבה לך על הניסיון העתידי!!

למה אתה לא רוצה להשאיר רע לך איתנו?

אני מבטיח לך אני לא נושך, לפעמים כן אבל רק אם תרצה ואם תרצה אני גם עושה עוד דברים. אני די משעשע, לצחוק על מפגרים זה תמיד כיף לא? כן !

סיימתי את הר הקסמים של תומס מן ואני מצטער שאינו נגיש לצעירים

לא לכל הצעירים ,אני מניח שחלק מהצעירים יתמודד בהצלחה עם התרגום של מרדכי אבישאול. את הרשמים אכתוב אחרי שקאלה תחזור מחופשתה.

למעלה