סוף שבוע במדיקל סנטר

t u g

New member
סוף שבוע במדיקל סנטר

שלום לכולן ,
קצת רקע: בדרך כלל אני קורא (כן , אני בחור ...) סמוי ששואב מכאן המון מידע והפעם יש לי שאלה..
אנחנו נשואים כבר כמעט שנתיים ובטיפולים כבר יותר מחצי שנה.
אשתי עשתה את כל הבדיקות כולל צילום רחם - יש בעיה מכאנית בחצוצרות ולי בבדיקת הזרע הייתה מורפולוגיה נמוכה (2%)
הטיפולים כללו שלוש הזרעות (לפני צילום הרחם) באיכילוב (שנכשלו...) ו IVF אחד במדיקל סנטר (שנכשל בשלב ההפריה במבחנה - לא היו הפריות).

אנחנו לקראת IVF שני במדיקל סנטר שיהיה הפעם בשיטת מיקרומניפולציה (בתקווה שיצליח...) עם דקא 0.1 וגונל 300
לפי בדיקת האולטרה סאונד שעשינו אתמול , כנראה שתהליך השאיבה יהיה ביום שישי. נדע את זה סופית מחר בבדיקה נוספת.

מישהי עברה שם את התהליך בסוף שבוע ?
האם הם מתקשרים במהלך השבת להודיע האם היו הפריות ? ( אנחנו עוד די בטראומה מהטלפון הקודם שבישר לנו שלא היו הפריות..),
האם מבצעים החזרות בשבת?

ושאלה נוספת: אם גם מיקרומניפולציה לא מצליחה , לאן ממשיכים מכאן?

תודה

Mika Mikolit

New member
שיהיה בהצלחה!

לי הייתה שאיבה במדיקל ביום שישי,
וביום שבת התקשרו מהמעבדה לעדכן אם יש הפריות.
לגבי החזרה- כן, הם מבצעים החזרות בשבת.

שיהיה הרבה בהצלחה,
והמון הפריות טובות ומשובחות

הי

כן, מעדכנים גם בשבת.
וכן, מבצעים החזרות גם בשבת.

אם מיקרומניפולציה לא מצליחה - אתה מתכוון שאין הפריות כלל? או שפשוט הטיפול לא הסתיים בהיריון?
אם היו הפריות אך הטיפול לא הסתיים בהיריון - אני מניחה שימשיכו אתכם לטיפול נוסף. בד"כ הרופא יעבור אתכם על דוח הטיפול הקודם ויקבל מסקנות לקראת הטיפול הבא (אנחנו עברנו 7 טיפולים עם מיקרומניפולציה).
אם לא היו הפריות כלל - זהו מצב שאני לא כ"כ בקיאה בו. אני מניחה שתיכף "מומחיות הזרע" יכנסו ויענו. יש כל מיני בדיקות ופרוצדורות שאפשר לעבור. אבל אני, כאמור, לא מספיק בקיאה כדי לענות.

בכל מקרה, מקווה שכל האינפו' הנ"ל תהיה תיאורטית מבחינתכם, ושהטיפול הנוכחי יצליח!!

t u g

New member
תודה על התשובות והעידוד :)

הכוונה שלי הייתה מה קורה אם המיקרומניפולציה לא מצליחה עוד בשלב המעבדה ואין הפריות במבחנה (לצערנו עוד לא הצלחנו להגיע לשלב ההחזרה עדיין )

פיץ25

New member
אין שום סיבה שלא יצליח!

לבעלי 1 אחוז וחקרתי את הנושא לעומק זה ממש לא כלכך נורא, אם הביצתיות טובות אין שום סיבה שלא יצליח למה אתה בכלל דואג?

t u g

New member
נקווה לטוב

אנחנו פשוט למודי אכזבות ....
הפעם הפרוטוקול אכן קצת יותר ארוך, כדי שהביציות יהיו יותר בשלות (כך הרופא הסביר לנו)

נתנאלה2

New member
לטנגו צריך שניים

וכך גם להפריות,
זה שלא היו הפריות לאחר הפריה ראשונה, עדיין לא מצביע על בעיה ספציפית,
יכולות להיות לכך מספר סיבות
הביציות לא בשלות
הביציות לא טובות , קליפה עבה, מגוררות
הזרע "ביישן"...........
ולכן הפריה רגילה לא עבדה (בהפריה רגילה שמים את הביצית בצלוחית פטרי ומצרפים אליה כמה מליוני זרעים, כשהמטרה
לדמות כמה שיותר את מה שקורה בטבע, קרי הזרע החזק והטוב ביותר הוא שמפרה)
כמו שבאמת קרה, דבר ראשון משנים פרוטוקול (שאמור להשפיע על הביציות)
דבר שני מבצעים איקסי יען כי לוקחים זרע טוב ומכדירים אותו לביצית,
יען כי ביישן לא במחלקתנו.
מבינה את האכזבה, והחשש,
אפשר לקרוא לזה להיות באופטימיות זהירה!
מחכה לשמוע בשורות טובות!

liats80

New member
לפי מיטב הבנתי

אם מיקרומניפולציה לא מצליחה בדר"כ מדובר בבעיה בביציות.
אבל וזה אבל גדול - זו לאו דווקא בעיה בביציות עצמן באופן כללי, אלא ספציפית בסבב.
הרבה פעמים זה פשוט עניין של פרוטוקול לא מתאים ולכן זה שהרופא הציע לשנות לפרוטוקול ארוך זה מאוד הגיוני והסיכויים הם טובים שזה מה שיעשה את ההבדל.
מציאת הפרוטוקול המתאים הוא עניין של ניסוי וטעייה.
שיהיה בהצלחה!!!

קצת תשובות והנצה..

טאג יקר,
תודה על הנופך הגברי שאתה מוסיף ותורם כאן, טוב לקרוא אותך ואת האיכפתיות והפתיחות המשתקפות מדבריך..

לגבי שאלותיך:
במידה ותהליך השאיבה יהיה ביום שישי, ותהיינה הפריות (והלוואי ויהיו יפות!(-; )החזרת עוברים תהיה כנראה
ביום ראשון או שני. נדיר שעושים החזרת עוברים למחרת השאיבה. כך שזה עונה לגבי שבת.
ובכל מקרה גם בשבת עושים החזרות וגם מתקשרים, העולם במעבדה במקרה הזה לא פוסק מלכת, יש לבורנטיות
שמשגיחות על העוברים..
האיקסי שתעשו, הוא המיקרומניפולציה, זהו בעצם מעין "שידוך בכוח" בין הביצית לזרע,כאשר הם לא מתמגנטים מעצמם זה לזה
בצלוחית. את הפעולה ההתערבותית הנ"ל עושה בעדינות הלבורנטית במעבדה.
ה ivf עצמו עוקף בעיות בחצוצרה, כי העובר מוחזר ישירות לרחם, וטוב גם לבעיות זרע על ידי כך שההפריה היא חוץ גופית.

איני יודעת בת כמה אשתך, אך פעולה נוספת שניתן לחשוב עליה בעתיד, ומתאימה יותר לביציות בוגרות (בד"כ של נשים בגילאי 40+, אך לא רק..) היא הנצה.
הנצה היא מעין חלונית שעושים בעובר במעבדה, לפני הכנסתו לרחם. חלונית זו אינה פוגעת בו, אלא מאפשרת לו לבקוע
ביתר קלות מקליפתו, אם תדמיין אפרוח שמנסה לבקוע מקליפתו.. ואז יתכן וגם ההשתרשות תהיה קלה יותר.

קח בחשבון שגם במח' ההפריות לוקח בממוצע כ 5 טיפולי ivf עד שנקלטים..ואם נקלטים לפני כן זוהי תמיד הפתעה נעימה!!! (-;

מאחלת לכם שתהיינה לכם הפריות יפות והיקלטות טובה ובשורות טובות בהקדם!
חיזקו ואימצו, ט.

t u g

New member
תודה על התגובה

אנחנו זוג די צעיר , אני בן 31 ואשתי 28 .
נראה מה הרופא יגיד היום באולטראסאונד (יש לנו היום בצהריים) לגבי האם השאיבה באמת תהיה ביום שישי.
נקווה שכולנו כבר בקרוב נעבור לפורום "הורים צעירים" או משהו כזה ...

למעלה