סוף סוף פירמטתי והתקנתי מחדש את חלונות 8

רוב הזמן נח

Well-known member
כבר שכחתי כמה ג'נק HP הוסיפו למערכת ההפעלה שצריך להיפטר ממנו. זה כולל את האנטי וירוס של נורטון שמתפקד שם בגרסה שהיא כמו נוזקה שמציקה כל רגע שיקנו אותה/ ישתמשו בה. אז חייבים להיפטר ממנו. נורטון מספקים כלי מחיקה כזה. למרות שהיה עדיף שהיו פשוט מייצרים X שסוגר את התוכנה שלא תציק יותר, ככה היה פחות רצון למחוק אותה לגמרי מהמחשב.

וכמובן שדבר ראשון אחרי ההתקנה ביטלתי את העידכונים של המערכת. וגם עוד כל מיני שרותים מיותרים שיש שם.

ובשביל שחלונות 8 יתפקד נורמלי חייבים להוסיף לו את ההתחל של Classic Shell.

רוב הזמן נח

Well-known member
כבר שכחתי כמה ג'נק HP הוסיפו למערכת ההפעלה שצריך להיפטר ממנו. זה כולל את האנטי וירוס של נורטון שמתפקד שם בגרסה שהיא כמו נוזקה שמציקה כל רגע שיקנו אותה/ ישתמשו בה. אז חייבים להיפטר ממנו. נורטון מספקים כלי מחיקה כזה. למרות שהיה עדיף שהיו פשוט מייצרים X שסוגר את התוכנה שלא תציק יותר, ככה היה פחות רצון למחוק אותה לגמרי מהמחשב.

וכמובן שדבר ראשון אחרי ההתקנה ביטלתי את העידכונים של המערכת. וגם עוד כל מיני שרותים מיותרים שיש שם.

ובשביל שחלונות 8 יתפקד נורמלי חייבים להוסיף לו את ההתחל של Classic Shell.
אגב, בעבר היה כלי מעצבן להסרת הנורטון שהראו לך קוד והיית צריך לרשום אותו. ומי שלא הבין מה רשום שם, (כי לפעמים קשה להבין) לא היה יכול לעשות הסרה שלו.

עכשיו הם שינו את זה לכלי נורמלי שפשוט מסיר בלי שצריך לרשום שום דבר.

רוב הזמן נח

Well-known member
והיתרון היום בראוטר שהגדרות החיבור נמצאות בו. אז אחרי ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה לא צריך להגדיר שוב חייגן. צריך רק לחבר אותו מחדש למחשב ויש חיבור אינטרנט.

רוב הזמן נח

Well-known member
וכמעט שכחתי. המערכת הפעלה מגיעה עם דפדפן אינטרנט אקספלורר שגם מופעל ודוחף את עצמו. אז חשוב למחוק גם אותו.

רוב הזמן נח

Well-known member
נראה לי שבפרמוט הזה שברתי את השיא שלי בכל הזמנים של שימוש רציף באותה מערכת הפעלה. כי לפני חלונות 8 כשהיה לי XP הייתי מפרמט ומתקין מחדש לפעמים פעם בחודש. עכשיו עם 8 לפני הפרמוט הזה נראה לי שהייתי עם אותה מערכת לפחות 3 שנים.

רוב הזמן נח

Well-known member
זאת עבודה ממש מעצבנת ומעייפת לסדר את מערכת ההפעלה שתהייה כמו שהיתה קודם.

רוב הזמן נח

Well-known member
מצאתי 3 משימות מתוזמנות שפשוט הופיעו אחרי ההתקנה מחדש.

מישהו יודע מה הם עושים?

4444.png

frankthe2

Active member
מצאתי 3 משימות מתוזמנות שפשוט הופיעו אחרי ההתקנה מחדש.

מישהו יודע מה הם עושים?

צפה בקובץ המצורף 35672
התוכנית הראשונה ברשימה - תוצרת היצרן hp
התוכנית השניה קשורה לכרטיס הקול - לא הייתי מסיר מכיוון שהייתי רוצה שיהיה לי כרטיס קול פעיל במחשב.
התוכנית השלישית היא כיול מסכים של חברת adobe יצרנית photoshop. יש לך פוטושופ במחשב? תשאיר. אין לך - אתה יכול לעצור, להפעיל, להסיר - כטוב בעיניך.

רוב הזמן נח

Well-known member
התוכנית השניה קשורה לכרטיס הקול - לא הייתי מסיר מכיוון שהייתי רוצה שיהיה לי כרטיס קול פעיל במחשב.
התוכנית השלישית היא כיול מסכים של חברת adobe יצרנית photoshop. יש לך פוטושופ במחשב? תשאיר. אין לך - אתה יכול לעצור, להפעיל, להסיר - כטוב בעיניך.
אז נראה שזה מיותר. לא מחקתי. רק ביטלתי שזה יפעל, בעזרת CCleaner.
אני יכול לאפשר את זה ואז בהפעלה מחדש של המחשב זה יפעל שוב. אבל נכון לעכשיו נראה שזה מיותר וסתם פועל ברקע ולוקח זיכרון. אז עדיף בלי כל אלה.

רוב הזמן נח

Well-known member
יש לי פוטושופ ישן שאני כבר שנים משתמש בו. אני לא מבין בשביל מה המשימה המתוזמנת שלו ומה זה נותן. ביטלתי את זה ואני לא רואה שחסר משהו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
וואלה? אתה קצת ישן בעמידה אם יותר לי לומר...
ה-XP היה סביר ואכן היה קשה להיפרד ממנו. אבל דיי... כמה אפשר? וכן. זו גם הייתה התכנה הראשונה ש"לימדה אותנו" מה זו תכנה שזוללת זיכרונות.
ולא שהבאות אחריה היו טובות יותר. נהפוכו. הוויסטה בכלל הייתה כישלון, וה-7 הייתה די סבירה.
ה-8 הייתה בסדר, אבל מאז הגענו כבר ל-10 והנה הופיעה כבר גם ה-11 (הבנתי שעדיין מקרטעת ולא ממש "התאזנה").
אז אני "כבר" עם 10 כ-3 שנים, ואני די מתפלא על מי שעדיין נותר "נאמן" ל-8, שכנראה די בקרוב תאבד כבר את התמיכה של מיקרוסופט.

ככל שזכור לי, על ה-10 נאמר בזמנו, שכבר לא ימשיכו ויפתחו תכנות הפעלה חדשות, אלא ישדרגו את ה-10 בעדכוני רשת, תמורת תשלום "תחזוקה" שנתי. אבל מסתבר שלא כך הוא, והנה צצה לה התכנה החדשה 11.

מה שכן, לפני כ-3 שנים עברתי מדיסק קשיח מכאני לדיסק SSD. ואין מה להשוות! המחשב עולה בשניות, ולא צריך לחכות עד שיקרו דברים...
אני מתפעל כעת מחשב I-5 יחסית מיושן, ועודה שאני די מרוצה ממנו, ככל שאני לא ממש משתמש "כבד".
ולא. לא רכשתי דיסק SSD "כבד" בשל המחיר שהיה אז די גבוה. הסתפקתי ב-240 ג'יגה וזה בסדר גמור. אז נכון. אני לא מכביד עליו עם עוד ועוד קבצים, אבל הוא "גומל" לי במהירות ובאמינות.

הייתי אומר שמזה כשנתיים, לא הייתה לי סיבה לפרמט את הדיסק, ובאמת ש(טפו טפו), הוא לא מאכזב.

רוב הזמן נח

Well-known member
וואלה? אתה קצת ישן בעמידה אם יותר לי לומר...
ה-XP היה סביר ואכן היה קשה להיפרד ממנו. אבל דיי... כמה אפשר? וכן. זו גם הייתה התכנה הראשונה ש"לימדה אותנו" מה זו תכנה שזוללת זיכרונות.
ולא שהבאות אחריה היו טובות יותר. נהפוכו. הוויסטה בכלל הייתה כישלון, וה-7 הייתה די סבירה.
ה-8 הייתה בסדר, אבל מאז הגענו כבר ל-10 והנה הופיעה כבר גם ה-11 (הבנתי שעדיין מקרטעת ולא ממש "התאזנה").
אז אני "כבר" עם 10 כ-3 שנים, ואני די מתפלא על מי שעדיין נותר "נאמן" ל-8, שכנראה די בקרוב תאבד כבר את התמיכה של מיקרוסופט.

ככל שזכור לי, על ה-10 נאמר בזמנו, שכבר לא ימשיכו ויפתחו תכנות הפעלה חדשות, אלא ישדרגו את ה-10 בעדכוני רשת, תמורת תשלום "תחזוקה" שנתי. אבל מסתבר שלא כך הוא, והנה צצה לה התכנה החדשה 11.

מה שכן, לפני כ-3 שנים עברתי מדיסק קשיח מכאני לדיסק SSD. ואין מה להשוות! המחשב עולה בשניות, ולא צריך לחכות עד שיקרו דברים...
אני מתפעל כעת מחשב I-5 יחסית מיושן, ועודה שאני די מרוצה ממנו, ככל שאני לא ממש משתמש "כבד".
ולא. לא רכשתי דיסק SSD "כבד" בשל המחיר שהיה אז די גבוה. הסתפקתי ב-240 ג'יגה וזה בסדר גמור. אז נכון. אני לא מכביד עליו עם עוד ועוד קבצים, אבל הוא "גומל" לי במהירות ובאמינות.

הייתי אומר שמזה כשנתיים, לא הייתה לי סיבה לפרמט את הדיסק, ובאמת ש(טפו טפו), הוא לא מאכזב.
כבר אז שאמרו שמעכשיו יש רק 10, אמרתי שזה שטויות ובסוף יעברו ל-11.

הסיבה העיקרית שהתקנתי מחדש חלונות 8 זה כי החלפתי לדיסק SSD.

אני לא רואה סיבה כרגע לעבור לחלונות 10 או 11. אין שם משהו שאני ממש צריך.

ומה קשורה תמיכה של מיקרוסופט לעניין? עם XP הייתי הרבה אחרי שכבר לא נתמך. ובשביל מה צריך תמיכה של מיקרוסופט? אולי לדברים הפשוטים. תביא להם בעיה מסובכת והם יגידו לך להתקין את מערכת ההפעלה מחדש.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כבר אז שאמרו שמעכשיו יש רק 10, אמרתי שזה שטויות ובסוף יעברו ל-11.

הסיבה העיקרית שהתקנתי מחדש חלונות 8 זה כי החלפתי לדיסק SSD.

אני לא רואה סיבה כרגע לעבור לחלונות 10 או 11. אין שם משהו שאני ממש צריך.

ומה קשורה תמיכה של מיקרוסופט לעניין? עם XP הייתי הרבה אחרי שכבר לא נתמך. ובשביל מה צריך תמיכה של מיקרוסופט? אולי לדברים הפשוטים. תביא להם בעיה מסובכת והם יגידו לך להתקין את מערכת ההפעלה מחדש.
התמיכה היא בעיקר למטרות אבטחה. אז אם אתה זוכר מה קרה לפני מספר ימים בבי"ח הלל יפה, מיקרוסופט כביכול מגינים על המחשבים של ה"משתמשים". טוב. זכותך להאמין או שלא להאמין לבלוף הזה, כמו שאתה מאמין בחיסוני המקרנה.
ויש לי חבר, שבכלל טוען, כי כל העדכונים הם למטרות שיפור הריגול על פעולותיך במחשב. בקרוב, אם תפליץ, הם ישלחו לך פרסומת לשעועית ללא גזים.
וגם היום, די בכך שאני מדבר על מכונת כביסה, והפלאפון שלי משדר לגוגל, ששולח לי פרסומים על מכונות כביסה שכן או לא רועדות בסחיטה.
זהו. ואיחוליי. אתה בטח מבסוט מה-SSD.

רוב הזמן נח

Well-known member
התמיכה היא בעיקר למטרות אבטחה. אז אם אתה זוכר מה קרה לפני מספר ימים בבי"ח הלל יפה, מיקרוסופט כביכול מגינים על המחשבים של ה"משתמשים". טוב. זכותך להאמין או שלא להאמין לבלוף הזה, כמו שאתה מאמין בחיסוני המקרנה.
ויש לי חבר, שבכלל טוען, כי כל העדכונים הם למטרות שיפור הריגול על פעולותיך במחשב. בקרוב, אם תפליץ, הם ישלחו לך פרסומת לשעועית ללא גזים.
וגם היום, די בכך שאני מדבר על מכונת כביסה, והפלאפון שלי משדר לגוגל, ששולח לי פרסומים על מכונות כביסה שכן או לא רועדות בסחיטה.
זהו. ואיחוליי. אתה בטח מבסוט מה-SSD.
אין מצב שמיקרוסופט יעזרו למישהו לפתור בעיה של וירוס כופר. הם לא מצליחים לעזור במזיקים שעושים פחות נזק.

ומה עם השאלה שלי על המשימות המתוזמנות שהיו לי? אתה יודע מה המטרה שלהם?

וה- SSD נותן מהירות בדברים מסוימים. אבל הדיסק שהיה לי לפני היה ירוק של WD שגם היו לו בעיות והיה יותר איטי מהנורמלי שלו. אז גם דיסק מכני רגיל היה משפר מאוד את המצב שהיה לי.

נערך לאחרונה ב:
יש לי את ה- Windows Defender החינמי שמגיע עם חלונות 8. שאפשר לסרוק איתו וירוסים. אותו אני דווקא כן מעדכן.
זה לא אנטי וירוס. זאת תוכנת הסרת תוכנות לגמרי .. כולל כול רישומי הרג'יסטרי.
מה הקטע ?
התקנת תוכנה ואתה רוצה להסיר אותה לגבי ... אם תעשה UNINSALL רגיל, עדיין נשארות שאריות במערכת הרישום, ויש לכך השפעה. התוכנה מוחקת הכול כאילו מעולם לא היה. יש לכך משמעות.

רוב הזמן נח

Well-known member
זה לא אנטי וירוס. זאת תוכנת הסרת תוכנות לגמרי .. כולל כול רישומי הרג'יסטרי.
מה הקטע ?
התקנת תוכנה ואתה רוצה להסיר אותה לגבי ... אם תעשה UNINSALL רגיל, עדיין נשארות שאריות במערכת הרישום, ויש לכך השפעה. התוכנה מוחקת הכול כאילו מעולם לא היה. יש לכך משמעות.
זה לא. זה אנטי וירוס. אפשר לסרוק עם זה וירוסים. ויש לזה עדכונים בנפרד שאפשר להוריד.

למעלה