סוף סוף הגיעו הספרים שהזמנתי בנובמבר

lightflake

New member
סוף סוף הגיעו הספרים שהזמנתי בנובמבר

בסוף כולם נמצאו בסניף הדואר... אם אתם לא מקבלים חבילה תלכו אליהם שיחפשו אצלם...

lightflake

New member
אגב התמונה על הכריכה של קודלקה

שיוו איזה ירידות הייתי חוטף פה על החיתוך הזה

lightflake

New member
וואו הספר הזה...

פשוט מחזיר לי את ההתרגשות מצילום
אני מדבר על טוד הידו
&nbsp

מה אהבת בתמונה הזו?

לא שאני מתיימר להבין משהו, אבל אם לשפוט לפי ה״כללים״ ולא לפי ההקשר ההיסטורי/נוסטלגי/תיעודי של העבודות שלו - קו הגג לא מיושר לאופק, הטווח הדינמי לא מספיק ולכן התמונה כהה, יש גפנית (וינייטינג) בהיקף, התמונה לא חדה, אין בה שום עניין/לא קורה כלום, הבית ממורכז ולא לפי חוק השלישים, וכו׳. אז התאורה מעניינת ו...?

lightflake

New member
צילמתי עם הטלפון מהספר

אז קודם כל אל תשפוט לפי הצילום שלי
דבר שני, התמונות שלו מעבירות אווירה מיוחדת, כן לאור יש אפקט קסום, צילום הוא ''רישום אור'' אז זה לא עניין של מה בכך.

lightflake

New member
חפש את שם הצלם זאת לא תמונה ספציפית

ו''לשפוט לפי כללים'' פשוט מפספס את מטרת האמנות
&nbsp

זה כבר דיון פילוסופי

לכללים יש מטרה, להנחיל best practices שיכולים לעזור לנו לבצע דברים יותר טוב בהתבסס על נסיונם של אחרים. זה לא אומר שכל יצירה חייבת להיות לפי הכללים, ולפעמים מסכים שלשבור אותם (בין אם מרצון ובין אם מחוסר ברירה) מנפק תמונות יותר טובות. ומצד שני, לפעמים אי עמידה בכללים הורסת תמונות.

ולגבי טוד הידו, הסתכלתי על מגוון תמונות שלו ואלי זה לא מדבר, אבל גם בסדר גמור לאהוב אותו. על טעם ועל ריח...

lightflake

New member
לבצע... אולי... אבל פה אתה לא מבצע, אתה מעריך יצירה

אם אתה מעריך יצירת אמנות על ידי סימוני וי על כללים מוגדרים מראש אז פספסת את כל העניין של להתרשם מאמנות.

lightflake

New member
גם לביצוע... מבטיח לך שמי שמבצע לפי כללים הוא לא אמן גדול

ולא יהיה כזה
&nbsp
זה טוב ללימוד, להשוואה, להתפתחות,... בהחלט... אבל לא להתרשמות מאמנות ולא ליצירה של אמנות.

משעמם,זה משעמם, נקודה

אם הנושא של התמונה לא מעניין, אז מתחילים לנתח. במקרה הזה יש מצב שהתוצאה היא גם בגלל העברת התמונה לכאן דרך צילום בטלפון, אבל גם אם התמונה הייתה מושלמת, הנושא שלה לחלוטין לא מעניין מבחינתי.

"much of Hido's work involves photographs of urban and suburban housing across the U.S"

כשתמונה מעניינת, לא ממש מעניין אם מבחינה טכנית/ביצועית וכו׳ היא מושלמת או לא.

אבל אם אתה אוהב את הסגנון, לומד ממנו, והוא נותן לך השראה והנאה ממה שאתה עושה, קטונתי... בכיף...

lightflake

New member
שמע זה באמת נשמע גם לי נושא משעמם נורא

וגם העובדה שהוא בעיקר מצלם דוממים, בית ברחוב, כיסא בחדר... לא חושב שמישהו ממש חושב שהנושא לכשעצמו מעניין, והנה בכל זאת, משהו קורה שהוא מעבר לניתוחים, ויש בזה משהו שהוא עוד יותר קסום מתמונה שיש בה דמויות וסיפור. משהו בחוויה שלי מרגיש שקט יותר כמו חוויה רוחנית גבוהה יותר... למצוא יופי בסתם משהו כמו בית או כיסא, אבל הוא עושה את זה מספיק טוב כדי שזה לא יראה כמו סתם צילום תיעודי
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
להחליט בצורה גורפת שחייבים לשבור את הכללים...

זה גם סוג של כלל....

sagiKor

New member
קרא את מה שכתבת

או ששוב אתה מתנער מדבריך
או שיש בעיית הבנה של מילים ומשפטים שאתה בעצמך כותב?

בוא נעבור משפט משפט
״גם לביצוע... מבטיח לך שמי שמבצע לפי כללים הוא לא אמן גדול ולא יהיה כזה״
כלומר: בשביל להיות אמן גדול חייבים לשבור את הכללים

״זה טוב ללימוד, להשוואה, להתפתחות,... בהחלט... אבל לא להתרשמות מאמנות ולא ליצירה של אמנות.״
כלומר: על מנת ליצור חייבים לשבור את הכללים כי לפי הכללים זה רק ללימוד

בשביל מה צריך ללמוד כללים אם הולכים לשבור אותם?

==================================================

לשבור את הכללים זה בסדר גמור כל עוד זה משרת את היצירה, בעצם גם שמירה על הכללים זה טוב כל עוד זה משרת את היצירה.
לפסוק חד משמעית לכאן או לכאן זה לא נכון, ובעצם יוצר כלל בעצמו...

lightflake

New member
הבנת הנקרא זה חשוב

&nbsp
1: מי שמבצע לפי כללים הוא לא אמן גדול ולא יהיה כזה
&nbsp
2: בשביל להיות אמן גדול חייבים לשבור את הכללים
&nbsp
&nbsp
אתה טוען ש2 נובע בהכרח מ1
ממש לא ידידי, למעשה, אמנים בעבר קודם יצרו יצירות. לא עבדו לפי כללים. רק מאוחר הרבה יותר יצירותיהן נחקרו, נותחו, ואז נאספו ונוסחו כללים שנלמדו מהיצירות הללו. כך שניתן בהחלט גם לא לבצע את היצירה לפי כללים ובכל זאת שהיצירה לא תשבור את הכללים. כך שמסקנתך שגויה. חוסר הבנה של דקויות. ולא אתפלא עם חלק גדול מהריבים פה (שאיכשהו אתה תמיד משתתף בהם) קשורים לחוסר הבנה...
&nbsp
אני רק טוען שאמן גדול יוצר יצירה משמעותית הוא לא פועל על פי שום כלל. הוא משתמש בראיה, בחוש האסטטי ובהשראה יצירתית. כך הוא יוצר. אם היצירה מתאימה או לא לכללים מסויימים זה לא קשור. היא יכולה להתאים לכללים במאה אחוז למרות שהוא לא יצר לפיהם, ויכולה להתאים חלקית! פשוט אין קשר בין המשפט הראשון למסקנה שהוצאת ממנו. לך תלמד לוגיקה בסיסית ובוא נפסיק עם הקרקס הזה כבר עכשיו.

lightflake

New member
אותו דבר לגבי התרשמות מיצירה אגב

אם אתה הולך לגלרייה עם רשימת כללים ומסמן וי ליד כל כלל אז לגמרי אין לך מושג מה זה התרשמות מיצירת אמנות ואתה למעשה עיוור למימד שלם של היצירה.
&nbsp
סורי אבל, זה לא ביקורת מהנדס שבוחן איכות מוצר במפעל.
&nbsp
&nbsp

למעלה