סוללות רגילות AA למצלמה, מותר להעלות למטוס איתי

סוללות רגילות AA למצלמה, מותר להעלות למטוס איתי

לתא? נגיד אני קונה בדיוטי פרי עכשיו. ברור שאפשר להעלות את זה, נכון? אחרת זה לא היה נמכר שם. בתנאי שזה עדיין באריזה?

ובחזור? נניח שאחליף וארצה לחזור עם המשומשות לארץ, לא סתם לזרוק אותן בפח רגיל שם. אז מותר להעלות איתי לתא? כי סביר שגם בחזור לא אשלח מזוודה למטוס.

ומשום מה אליטליה לא מרשה נוזלים בשום מקום - לא שמן או יין - גם לא במזוודה נשלחת, אבל אם הקניה נעשית בדיוטיפרי, פתאום האריזה כן טובה מספיק...

dudi4321

Member
יש מגבלה לגבי נטענות ליטיום.

זאת כי היו מקרים של סוללות ליטיום שהתפוצצו או גרמו לשריפה.
AA שהיא מנגנז אלקלי בטוחות מאד.
(אפשר לשנע גם דברים מסוכנים בתוך אריזה מבודדת מיוחדת אבל פה כבר הגזמה.)

לאונידס

Active member
אין בעיה ואת לא צריכה לקנות אותן בטרמינל

חיפשתי ולא מצאתי שום מגבלה על סוללות אלקליות (אלו הרגילות) בשום חברת תעופה כולל אליטליה
http://mm.alitalia.com/HU_HU/your_travel/baggage/banned_items.htm
את גם יכולה להחזיר את המשומשות לארץ אם במלון לא יהיה איזשהו פח מחזור.
&nbsp
יש חברות שלא מתירות העברת נוזלים דליקים (כמו שמן) כמטען אלא באריזה מתכתית.
תנסי לבדוק כאן
http://mm.alitalia.com/HU_HU/your_travel/baggage/checkedbaggage.htm
&nbsp

תודה. אתה יודע איך מגינים על סוללות משומשות

במטוס? אני מבינה שאפשר שתהיינה בתוך המצלמה אבל אם אכן אני לא מצליחה למחזר אותן שם, קראתי שצריך להגן עליהן.

לגבי נוזלים, ישבתי אתמול מול האתר של אליטליה וקראתי שאסור להעביר נוזלים כשמן או יין, לא כשאני עולה איתם למטוס (זה היה ברור לי) וגם לא כמעט שנשלח למטוס.

זה קצת חבל אבל מצד שני ישחרר את המזוודה שלי מעומס (ממילא התכוונתי לקנות מינימום דברים ואני גם לא לוקחת תיק גב ריק למקרה שאקנה דברים ולא יהיה מקום במזוודה). מקסימום אקנה משהו בדיוטי פרי.

לאונידס

Active member
בשקית נילון של כריכים

סוללות אלקליין נחשבות בטוחות מעצם תכנונן, לכן בניגוד לסוללות אחרות כמו ליתיום לא צריך לאחסן אותן במארזים מיוחדים.
במקרה הכי גרוע ידרשו ממך באיטליה להשליך את הסוללות המשומשות. לא אידיאלי אם אין פח מחזור אבל לא אסון גדול.
&nbsp
גם ביוון לא הרשו לי להעביר שמן זית בבקבוק פלסטיק שקניתי בצורה מזדמנת.
אמרו שבגלל תקנות כיבוי אש זה לא בטוח.
הפנו אותי למישהו (בטרמינל) שיארוז את הבקבוק בצורה בטוחה נגד שריפות.
האורז הביא אריזת עץ כמו שהיו פעם לירקות או תפוזים בשוק, כזו שרק מביטים בה והיא מתלקחת ספונטנית, מה לעשות בטיחות אש דורשת מה שדורשת... אבל המחיר היה יפה, יותר מעלות השמן. במקום לפרנס אותו נתתי את השמן הבתנה למישהו.

נהדר. במקרה הזה מדובר בצנצנות זכוכית

הנזק הבטיחותי שאחת כזו גרמה עד עכשיו היא התנפצות וכתוצאה מכך הפצת ריח עדנים של ממרח אגוזים במזוודה (נו טוב, גם חתכה חלק מהביטנה וגם יכולתי רק לדמיין מליקוקים אקראיים, את טעם גן העדן הזה שאבד לי, אגוזי לוז מפיימונטה!!). בקיצור, המזוודה כנראה נוסעת במשקל 6 קילו ותחזור בערך באותו המשקל (שקית דיוטי פרי לא נחשבת).

R750-Girl

New member
אני לא יודעת אם זה "פתאום האריזה כן טובה מספיק"

אני חושבת שלחברות התעופה אין ברירה אלא לקבל את עמת הכוח של שדה התעופה / דיוטי פרי, שמטרתו היא למכור.
באופן אישי אני חושבת שחברות התעופה יותר מיישמחו לאסור על הנוסעים להעלות ערימות של שופינג שנעשו בשדה - פשוט אין להם איך.

זה לא נורא כל כך, רק כן מצמצם את האפשרויות במידה שאמצא

פתאום שוק ספונטני שיש בו מוצרים מקומיים שיבוא לי לקנות. למשל חגגתי בשנה שעברה, כשבוורונה היה פסטיבל של כמה ימים עם דוכנים מכל איטליה וקניתי רוטב עגבניות חלומי אחד מדרום איטליה (סוג של סלסה, לא משהו שאפשר להשיג כאן ולא "סתם" רוטב). אז זה לא יתאפשר עכשיו.
אבל אולי אפשר יהיה להביא פורצ'יני מאומבריה. זה יכול לעבור.

ומנסיוני, הדיוטי פרי באיטליה בסדר גמור. אני אוהבת לחפש

מוצרים מפתיעים מכל מיני פרובינציות. (וזה בתנאי שיהיה לי זמן, התורים בשדה כנראה ארוכים)

למעלה