סוללה חדשה DELL inspiron 6400

סוללה חדשה DELL inspiron 6400

קניתי לפני חודש בערך מטען וסוללה חדשים לנייד שלי (הגיע זמנם בשל יחס לקוי ומחפיר מצידי
) בכל אופן, את המטען קניתי מקורי והסוללה העדפתי חלופית משום שהיא 9 תאים. לפני הקנייה ווידאתי ובדקתי גם עם האנשים שמכרו וגם באינטרנט שאכן הכל מתאים למחשב שלי ושלא יהיו לי בעיות.. מצד המטען אין שום בעיה, עובד מצויין ואני מאוד מרוצה ממנו.. עכשיו המוכר של הסוללה אמר לי הטענה ראשונה 12 שעות בזמן שהמחשב כבוי-נעשה. לאחר מכן להטעין עד הסוף ואז לרוקן לחלוטין והוא אמר לי מראש שבהתחלה הסוללה לא תטען עד הסוף... מקובל.. עבר כבר חודש וחוץ מהפעמים הראשונות שהסוללה הטעינה עד 75% היום היא מקובעת על 65% והמנורה של הטעינה פשוט נכבית כשהוא מגיע לשם-אם אני מוציאה את המטען ומחזירה שוב, או לחילופין מוציאה את הסוללה ומחזירה הנורה חוזרת לפעול אבל נכבית שוב לאחר כמה דקות. חיפשתי באינטרנט ומצאתי שזאת תופעה מוכרת שבה הסוללה "שוכחת" את נקודת הפריקה שלה בגלל שכנראה פעם אחת עצרתי את הטעינה בדיוק בנקודה הזאת ולא נתתי לה להמשיך עד הסוף והפיתרון שהוצע היה לרוקן את הסוללה לחלוטין ואז שוב להטעין. עשיתי את זה מספר פעמים אבל הסוללה עדיין נטענת רק עד 63%. למישהו יש מושג איך פותרים את הבעיה הזאת?... אני מצרפת תמונות של המטען והסוללה אולי זה יעזור... (סוללה li-ion, rating:11.1v 7800mAh, מטען: 100-240v-50-60Hz) תודה!

RoyBO

New member
לסוללות ליתיום יון אין אפקט זיכרון

לדעתי הבעיה היא במטען שהוא לא מספק מספיק WATT להטענת הסוללה.

RoyBO

New member
ולא כתבת מה ההספק של המטען

להערכתי הוא 65W שזה לא מספיק צריך 90W ויותר.

RoyBO

New member
אז אחד מהשניים

1. המטען לא תקין 2. הסוללה לא תקינה

ypm

New member
בקשר למטען והסוללה מה רשום בBIOS

חיי הסוללה והאם הBIOS מזהה את המטען ?

הביוס מזהה את המטען..

המחשב גם מטעין אותו מצויין עד ה-63-67% ואז הוא מפסיק... גם הסוללה תקינה לפי הביוס... אז כנראה שזאת באמת בעיה או של המטען או של הסוללה... אין לי מושג האמת...

רשום שהוא מזוהה ושהוא מטעין

ולמטה רשום שהוא 90W עם ציור של הבטריה ולמרות שכתוב-מטעין הוא לא ממשיך להטעין מעבר ל65%.

למעלה