סוד כמוס לפרה ולסוס

photofreak

New member
סוד כמוס לפרה ולסוס

בוקר טוב לכולם! מה שלומכם? הגעתם היום בזמן? בתור הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז )יש איזה קיצור בעברית?( ואולי עם הפרעה בעצמכם, מאז הגילוי לכמה אנשים סיפרתם שאתם ו/או ילדיכם ``מופרעים`` )מצטער אם הכינוי פוגע במישהו לא הצלחתי לחשוב על משהו אחר למישהו יש רעיון?( אני אישית סיפרתי רק למשפחה ולחברים קרובים בגלל חשש מסיווג והדבקת תויות של בנאדם מוזר ומשוגע לך תסביר לאנשים שריטלין זו לא תרופה לחולי נפש...( אני מתכוון כמובן בגלל שהיא כאילו הופכת אנשים כמונו לרגועים ומאופסים יותר. תודה מראש למגיבים אלון

zivadina

New member
ולסיום: מה הייתה השאלה שלך?

אם השאלה על להגיע בזמן, אז רוב העבודה שלי היא מן הבית. אבל כדי לדייק בלשלוח את הילדים לאטובוס או להגיע למקום העבודה השני שלי, אני מתכוננת כבר 3 שעות מראש (גם ככה מגיעה ברגע האחרון, אבל לא שוכחת כלום בדרך).

photofreak

New member
תגובה

השאלה על האיחור הייתה הקדמה השאלה ששאלתי היא לכמה אנשים סיפרתם שיש לכם ולילדיכם הפרעת קשב )הרבה מעט וכו`(

zivadina

New member
לכמה אנשים סיפרתי על הפרעת הקשב שלנו

על עצמי, אם זה שייך לנושא השיחה, לכל אחד. על הילדים: רק אם הם מסכימים ואם זה שייך לנושא השיחה. בבית הספר סיפרתי למחנכת של כל אחד מהם. הבת שלי מודיעה בטכניון בריש גלי שיש לה הפרעת קשב ושהיא לומדת עם ריטלין. הבנים יותר חוששים לספר ובקושי מסכימים שאני אספר למורה שצריך לדעת.

פרחיה2

New member
אני מספרת לכל מי שצריך לדעת

וזה די הרבה, למעשה אני די חופשיה עם זה {לגבי...} לגבי הילדים אני יותר זהירה. באופן עקרוני התווית שידביקו לי או לילדי אם לא אספר תהיה הרבה יותר גרועה... עצלנית, אימפולסיבית, סנובית, חסרת אחריות, מאחרת תמיד, לא זוכרת עם מי את מדברת, מבולגנת ועוד ועוד...

photofreak

New member
כשאת מנסחת את זה ככה

באמת עדיף לספר מאשר שיחשבו עלי את כל הדברים האלה בלי לדעת שהם קורים מבעיה מסויימת

photofreak

New member
מה ז``א?

רואים לפי ההתנהגות או שאתה מציג את עצמך ``שלום אני עדו ויש לי הפרעת קשב?`` )כן אני יודע שזה נשמע כמו משפט שאומרים בקבוצות תמיכה(

ronenscha

New member
לספר

אין לי בעיה לספר, ואני גם די משוויץ שאני מנהל פה בפורום בכל פעם שמדברים על הפרעת קשב... רונן

../images/Emo45.gifבהחלט אין לנו בעיה לספר, אפילו

מרגישים יותר בנוח לספר, מאשר לתרץ כל מיני דברים כמו לשכוח פגישות, או הגעה מאוחרת, או יום מבולבל... אז זה מה שאנחנו וחלק מאיתנו זה הADHD שלנו ובהחלט פתוחים ומשתפים. לדעתי? זה טוב לנו, טוב לסביבתנו ותומך באותה הדדיות גם.

שריתילה

New member
פעם מזמן כשהייתי מציגה את עצמי

הייתי אומרת שקוראים לי שרית ואני ADHD.... היום, כשאני מציגה את עצמי, מספרת על תכונותיי, מספרת מה אני עושה ולבסוף אומרת שיש לי גם ADHD, גם, לא רק, וזה פרט חשוב מאוד לזכור. עצם העובדה שיש לי גם ADHD עזרה לי מאוד בגידול הילד שיש לו גם ADHD ובתקשורת הטובה והמיוחדת שבינינו, ובכלל, עצם העובדה שיש לי גם ADHD מקרבת אותי כל כך לאותם הורים ולכל מי שסובל מההפרעה. לא, הילדים שלנו לא מפרעים, לילדים שלנו יש הפרעת ADHD, וריטלין זה כבר סרט אחר, עדיין לצערי ישנם אנשים שמדביקים את הסטיגמות מקווה שיגיע היום בו האנשים יבינו היטב מה המשמעות של התרופה הזו עבור אנשים שהיא עוזרת להם כל כך. בהצלחה אלון, שרית.

למעלה