סודות במשפחה

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
הילד מספר לאחד ההורים משהו שעובר בינו ולבת זוגתו, ומבקש שתשמרו בסוד את העניין.
1.האם תשמרו את הסוד מבן זוגכם/תכן?
2.אם לא תספרו זה יחשב שיש לכם סוד מפני שותפ/ה לחיים?

משתפרת1

Well-known member
הילד מספר לאחד ההורים משהו שעובר בינו ולבת זוגתו, ומבקש שתשמרו בסוד את העניין.
1.האם תשמרו את הסוד מבן זוגכם/תכן?
2.אם לא תספרו זה יחשב שיש לכם סוד מפני שותפ/ה לחיים?
פעם אחת בחיים הסתרתי משהו מהאיש שלי לבקשתה של בתנו. אמרתי לו שהפרט הזה ידוע לי, אך היא ביקשה שלא אספר לאיש, כולל אותו. לשבחו ייאמר ששמע שהבטחתי, ובטוב ליבו לא העלה את הנושא ולא שאל אותי במשך כחצי שנה, עד שהענין נסגר. לי זה היה קשה להחריד, למרות שיתוף הפעולה שלו. הודעתי לבת שלהבא לעולם לא אמדר אותו. אנחנו משתפים ומתמודדים ביחד.
גם הבן יודע שאנחנו משתפים זה את זו וזו את זה. לפעמים הוא אומר "אל תספרי לאבא", אך יודע מראש שכן נשוחח. במקרה כזה האיש שלי לא יתחיל שיחה איתו על הנושא, אך אם הבן יעלה את זה כששנינו בסביבה שנינו נשתתף בשיחה.
התנהלות כזו מתאימה למשפחה שלנו ולזוגיות שלנו. לכל משפחה יש דרך שמתאימה לה יותר.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
פעם אחת בחיים הסתרתי משהו מהאיש שלי לבקשתה של בתנו. אמרתי לו שהפרט הזה ידוע לי, אך היא ביקשה שלא אספר לאיש, כולל אותו. לשבחו ייאמר ששמע שהבטחתי, ובטוב ליבו לא העלה את הנושא ולא שאל אותי במשך כחצי שנה, עד שהענין נסגר. לי זה היה קשה להחריד, למרות שיתוף הפעולה שלו. הודעתי לבת שלהבא לעולם לא אמדר אותו. אנחנו משתפים ומתמודדים ביחד.
גם הבן יודע שאנחנו משתפים זה את זו וזו את זה. לפעמים הוא אומר "אל תספרי לאבא", אך יודע מראש שכן נשוחח. במקרה כזה האיש שלי לא יתחיל שיחה איתו על הנושא, אך אם הבן יעלה את זה כששנינו בסביבה שנינו נשתתף בשיחה.
התנהלות כזו מתאימה למשפחה שלנו ולזוגיות שלנו. לכל משפחה יש דרך שמתאימה לה יותר.
בעייתי, התחייבתי לא לספר, ולאחר ששמעתי, הבנתי את הסיבה לבקשה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שאלה קשה. אין לי תשובה. אילו אשתי הייתה מסתירה ממני, זה היה פוגע בי.

Harrington

Well-known member
מנהל
הייתי מתחיל בלבקש את רשותו לספר לאימו. אם היה מתעקש, כנראה שלא הייתי מספר, אלא אם כן מדובר במשהו מאוד חריג שלגביו אני רואה חשיבות מיוחדת להפר את בקשתו.
בנוסף, יש משקל מסוים לשאלה אם הוא ביקש את שביקש לפני או אחרי שסיפר את מה שסיפר. אם ביקש מראש והתחייבתי, אעמוד כנראה בהתחייבותי. אם ארגיש שאינני מסוגל לכך או שהדבר לא מתאים, אעדכן אותו לפני שיתחיל לדבר שבכוונתי לשתף את בת זוגי.

צביה.ש

Well-known member
אני חושבת שאני לא הייתי מספרת אבל הייתי דורשת ומתעקשת שהבן יספר בעצמו גם לאבא בזמנו החופשי...
לא הייתי מוותרת עד שהוא לא היה מספר...

קלייטון.ש

Well-known member
אצלנו זה סטנדרטי, לגמרי טבעי ומקובל. הבנות מספרות לאימהות שלהן הרבה דברים שמוסתרים ממני. אם אני אשאל יגידו לי שזה לא ענייני. אבל לא שואל.
לא רק דברים של נשים שזה ברור, גם בכלל על החיים שלהן.
אם ירצו לשתף רק אותי במשהו ולא את האימהות, אני לא חושב שתהיה בעיה לאיזה צד עם שמירת הסוד.

שמלת תחרה1

Well-known member
אצלנו זה סטנדרטי, לגמרי טבעי ומקובל. הבנות מספרות לאימהות שלהן הרבה דברים שמוסתרים ממני. אם אני אשאל יגידו לי שזה לא ענייני. אבל לא שואל.
לא רק דברים של נשים שזה ברור, גם בכלל על החיים שלהן.
אם ירצו לשתף רק אותי במשהו ולא את האימהות, אני לא חושב שתהיה בעיה לאיזה צד עם שמירת הסוד.
תשובה יפה

למעלה