סוגי עדשות 50 מ"מ

vivi87

New member
סוגי עדשות 50 מ"מ

היי כולם! שאלה של מתחילה.
שמתי לב שיש מספר סוגים של עדשות 50 מ"מ של ניקון.
מה ההבדל בניהן?

dudi4321

Member
יש כמה

כולם עדשות פריים כלומר ללא זום.
דגם למצלמות רגילות כמו D3300 או D7200 וכו' יש דגם טוב F1.8G שמכיל מנוע פוקוס בעדשה. די זולה.
דגם שיוצר מזמן ועדיין נמכר F1.8D שמתאים גם למצלמות עם חיישן גדול (-מלא - FF). אין מנוע פוקוס אבל "בורג" כן משנה את הפוקוס או להשתמש ידנית. זולה.
דגם F1.4 יקר וכבד מתאים (גם) למצלמות חיישן מלא. שבגלל הצמצם הפתוח יוצר בוקה נעים.

vivi87

New member
תודה רבה על התשובה, עוד משהו קטן ברשותך..

יש לי את הניקון D3300
2 העדשות הראשונות שהסברת עליהן בתקציב שלי.
ראיתי בזאפ שהעדשה f/1.8D יותר זולה מהעדשה f/1.8G
מה ההבדל בניהן?

sagiKor

New member
למצלמה שלך צריך את דגם ה G

או יותר נכון את דגם ה AF-S שמגיע עם מנוע פוקוס מובנה כי למצלמה שלך אין מנוע פוקוס.
G מסמל את העובדה שאין טבעת צמצם והשליטה על הצמצם היא מהמצלמה, במקרה (או שלא) עדשת ה G היא גם עדשת AF-S

עדשת ה D היא בעלת טבעת צמצם, צורך שקיים רק עבור מצלמות פילם ישנות. ה D בעצם מציין שנתונים עוברים מהעדשה למצלמה עבור הפלאש (גם G מכיל את היכולת הזאת) אבל לפני ה D זה לא היה קיים. גרסאת ה D היא עדשת AF, כלומר היא תומכת במיקוד אוטומטי אבל מסתמכת על מנוע פוקוס במצלמה (מה שכאמור לא קיים במצלמה שלך).

בקיצור - בשבילך יש צורך בעדשת ה G
זה כמובן בתנאי שאת באמת צריכה עדשת 50מ"מ שעל המצלמה שלך היא מוגבלת בגלל זוית הכיסוי ומרחק הצילום שידרש. לשימוש כללי, דווקא עדשת 35 מ"מ או אפילו 24מ"מ תתאים יותר.

sagiKor

New member
ה G חדשה יותר ואיכותית יותר

ההבדל העיקרי הוא בחדות בשוליים מה שלא רלוונטי עם המצלמה שלך כי החיישן קטן מהיטל האור של העדשה והשוליים נחתכים.

עלי הצמצם גם מעוגלים מה שנותן בוקה איכותי יותר

matanmatanb

New member
תודה (ואני לא פותח הפוסט)

לי כבר יש את דגם הG, פשוט אני זוכר שבזמנו כשביררתי לפני הקניה שמעתי שיש איזשהו הבדל בין הדגמים מבחינה אופטית, אבל לא התעמקתי בעניין כי המצלמה שהייתה לי אז הייתה ללא מנוע פיקוס פנימי

ravivme

New member
אולי מישהו ראה משהו במעבדה

אני עשיתי כמה משחקים עם שתי העדשות ואין כל הבדל.

dudi4321

Member
עדשת G תיתן האפלת פינות חזקה על FF

לא מתאימה ואי אפשר להשוות.

sagiKor

New member
ה 35G הישנה היא DX וערונית לא מתאימה ל FF

בתחלס היא כן כמעט מכסה חיישן מלא אבל יש האפלת פינות
ה 35G החדשה היא עדשת FX ומתאימה ל FF בלי האפלת פינות
כל עדשות ה 50מ"מ הן עדשות FX ואין האפלת פינות חזקה ואין בטיח.
אם אתה לא מכיר את ה 50G אז רצוי שלא תזרוק עובדות מצוצוצת לגביה (זה נכון לכל נושא)

steiff

New member
עבור המצלמה שלך ההתלבטות צריכה להיות בין עדשות 30-35 מ׳מ

50 מ׳מ אורך מוקד ״פאסה״ למצלמות דיגיטליות עם חיישן APS-c.

לניקון יש 35/1.8 AF-S DX שמתאימה למצלמה שלך,ְ ויש גם 35/1.4 AF-S שהיא ״אוברקיל״ רציני ומתאימה למצלמות עם חיישן גדול יותר (FX).
יש גם עדשה של סיגמא 30/1.4 אבל היא לא הברקה.
כל העדשות הללו יתנהגו על המצלמה שלך באופן דומה לאופן בו עדשת 50 מ׳מ היתה מתנהגת על מצלמת פילם של פעם.

באופן כללי למצלמה שלך יתאימו רק עדשות AF-S. עדשות AF לא יאפשרו פוקוס אוטומטי. זה בגלל שבמצלמה שלך אין מנוע פוקוס בגוף המצלמה והיא מבצעת פוקוס באמצעות מנוע שנמצא בעדשה. ורק בעדשות AF-S יש מנוע שכזה.

שאר ההגדרות של העדשות. כמו למשל D (איתות מרחק האובייקט בפוקוס לפלאש) או G (עדשה ללא טבעת צמצם שהשליטה בצמצם מבוצעת רק דרך המצלמה) או DX (עדשה שמותאמת רק לחיישנים קטנים כמו המצלמה שלך) או FX (עדשה שמותאמת גם לחיישנים גדולים אבל תעבוד היטב גם עם חיישנים קטנים) או VR (מייצב תמונה) או כל מיני סוגי ציפויים...כל אלה לא משמעותיים עבורך. העדשות יעבדו עם או בלעדיהן. הדבר היחיד שממש הכרחי זה AF-S.

vivi87

New member
מהשרשור טיפה התבלבלתי.. הייתכן ש35 מ"מ תתאים יותר?

קודם כל תודה לכל העוזרים! מעריכה מאוד!
אני די חדשה בתחום ובגלל זה קצת בורה בנושא.
בעקרון רב הזמן אני מצלמת את התינוקת שלי, בעיקר בחוץ.
אז לשאלתי איזה עדשה תתאים יותר? ה50 או ה35 ?
מציינת שיש לי את העדשת קיט הרגילה של ה 18-55 מ"מ.

steiff

New member
בדקי בעצמך...

כשאת מצלמת את התינוקת בעדשת 18-55 באיזה אורך מוקד את משתמשת?
ולמעשה מדוע את זקוקה לעדשת פריים אם את מצלמת בחוץ? לא חסר לך אור...

למעלה