סדר

zoo101

New member
סדר

אני מאוד מקווה שהפורום הזה הוא אמיתי וכנה כמו שאני חשבתי אבללללללללל מקווה שההודעה שלי לא תימחק בגלל שזה לא בדיוק האופוריה שכולם נמצאים בה כאן! יש אנשים שהם עדיין לפני הניתוח ולוקחים את הדברים שלכם ביתר רצינות כמו האימרה שאין חכם כבעל נסיון. יש לציין שהפורום הזה נותן תחושה של ביטחון ומכירת חלומות שווא. אני לדוגמא הייתי נכנסת לפה לפני הניתוח הטבעת הכושל שלייייייייייי. ועשיית אלוהים מד"ר אבינוח היקר שבעצם עשה מזה ביזנס גדול. כל מי שמגיע אליו הוא ממליץ טבעת בלי להיתחשב במצבו של אותו שמן מסכן שמאמין לכל מילתו כאילו אלוהים מדבר אליו וכל זה מהפורם הני"ל. חברים אני רוצה להגיד לכם היזהרו במה שאתם אומרים וממליצים לאנשים לפני ניתוח כי עוד הפעם הדברים שלכם נלקחים ברצינות ולא בגדר המלצה כוון שמדובר פה ברוב. בכל מקרה ניתוחי טבעת זה ניתוח הכי פחות מומלצץ היום האיכות חיים חרא אבל זה לא נורא לאלה שיורדים במשקל כוון שירדו והם נמצאים כרגע בשלב האופוריה מהירידה. יש גם מקרים לא נעימים כמו שלי למשל שזה דפק לי את מערכת העיכול וגרם לי לקשיי נשימה ולבקע בשרפת ולחברתי שהטבעת החליקה לה ועשתה לה חור בקיבה ושהיא מאושפזת כבר מעל 3 שבועות מזה. בקיצור לא הכל עולם של ורוד עם הטבעת ולגבי דר אבינוח הייתי ממליצה לאותם אלה שעדיין לא עברו את הניתוח ללכת להייתעץ עם עוד מנתח ויש הרבה טובים. ואגב עם אתם שואלים למה אמרתי שהוא עשה מזה ביזנס אז ככה הסגירה בכל בה"ח מחייבת לראות את הרופא קודם ודיאטנית ולבדוק למה כי זה לא משחק לפתוח לסגור מתי שבא לך . נוסע לחול אין בעיה שלם לאבינוח 50 ש"ח יפתח חוזר אין בעיה שלם עוד 50 הוא יסגור בחזרה ככה בלי שום בעיה. לדעתי זה ביזנס ולא מעבר. לזה שהוא מנתח טוב אין לי בעיה עם זה אבל מבחינתו קיימת רק טבעתתתתתת וחבל. ולמה אני אומרת את זה השבוע פגשתי אשה ששוקלת 140 ק"ג חולת סכרת שמזריקה אינסולין והיא הייתה במרכז ההערכה באיכילוב שכולם היו שם בשוק מזה שד"ר אבינוח המליץ לה על ניתוח טבעת. ממש עצוב. בקיצור די עם זה תפסיקו עם האלוהות הזאת של דר אבינוח. וכן פתרון הטבעת היום אחרי שקיים ניתוח שרוול היא האופציה הכי פחות טובה אנא שימו לב. אני עשיתי טעות בגלל הפורום עם הטבעת הזאת בגלל שחשבתי ואללה הפורום פה אנשים יודעים מה הם מדברים אני אלך לפי זה וחבל כי בזבזתי 3 שנים על כלום. בכל מקרה רוייקו אני מקווה שלא תמחק את ההודעה הזאת ושזה יגיע לכולם ועם לא זה רק יוכיח את מה שאני חושבת. תודה וחיים נפלאים לכולם

tzfat

New member
דר' אבינוח עושה רק טבעת

מכיוון שלא פגשתי אותי אין לי מה להגיד נגדו אבל אני מבינה את כאבך וסבלך. אני כברתי 2 ניתוחי טבעות - ולא אצל דר' אבינוח. היו לי הקאות והייצרות של הוושט וצרבות. ממליצה לאנשים שמאוד שמנים להיבדק אצל כירוג נוסף (ולא רק את דר' אבינוח) לחוות דעת שניה. מקימי מצפת

אופירA

New member
מנהל
אני סבורה

אני סבורה שה"אלוהות" שאת מדברת עליה היא הרגשה אישית שלך, ונובעת מהקושי שאת עוברת עקב כישלון הניתוח אצלך. אין ספק שקשה להרגיש טוב כאשר נוכחים לדעת שהניתוח נכשל. ואין ספק שכולם מבינים מדוע את ממורמרת על המנתח. גם אני הייתי מרגישה בדיוק כמוך. אבל איננו מציגים כאן מצג שווא. רוב הכותבים מרוצים מהניתוח - ובצדק, ויש כמה וכמה כותבים שלא מרוצים ממנו - ובצדק. לאורך שרשורים רבים ורק לאחרונה, העברנו הרבה ביקורת על הגישות של ד"ר אבינוח. כל אימת שנכנס מישהו להתייעץ בנושא הניתוח (קודם הניתוח), אנו מכבירים אזהרות והסברים למה ניתוח זה לא משחק ילדים, ולמה כדאי מאוד לפגוש מספר מנתחים לפני שמחליטים החלטה. רק כאשר מישהו כבר סגור על החלטה, ומבקש עידוד, אנו מעודדים את הדרך שהוא בחר בה ומשקפים לו את ההצלחות שבה. לא יודעת למה החלטת שפה כולם בעד דעותיו של ד"ר אבינוח... אני פניתי לניתוח אצל ד"ר אבינוח למרות שהתנגדתי לדעותיו כבר בפגישת הייעוץ. כל אימת שאני נתקלת בהרצאה או סרטון שלו, אני מעלה הבעת סלידה על פני מהרעיונות השונים שהוא מדבר עליהם בכלליות כה רבה, כשהמציאות מאוד שונה. עם זאת, אני חייבת למרות התנגדותי הרבה, להסכים לחלק מרעיונותיו, לאחר שנוכחתי בצדקתם בסגירות הגבוהות שלי (6 ו-7). אישית, אינני מבינה את הגישה שלך, שלפני שנוסעים לחו"ל צריך לפתוח את הטבעת... מי החליט כך? מי צריך להיות סגור בסגירה שהוא נחנק בה ולא יכול לנשום, עד שהוא חייב לפתוח את הטבעת לפני שהוא נוסע לחו"ל?... ד"ר אבינוח הוא רופא העובד בהסדר עם מכבי, וכל מנותח שאינו שייך לקופת חולים מכבי יודע שפגישה אצל ד"ר אבינוח עולה 50 ש"ח. באופן טבעי, אדם סוגר עד 5 פעמים במשך השנה הראשונה, וחסל. יותר הוא לא צריך לראות את המנתח. אז בשביל 250 ש"ח צריך ללכת לרופא אחר? בני אדם סבירים מעדיפים לשלם 800 ש"ח ואפילו 2000 ש"ח, כדי לעבור ניתוח פרטי וליהנות מיתרונותיו. מה איכפת לי שהמנתח עושה קופה? זה יורד מתלוש המשכורת שלי? אני שייכת לקופ"ח מכבי, אבל נפגשת אחת לכמה חודשים באופן פרטי עם רופאה של קופ"ח כללית, ומשלמת לה בכל פעם 350 ש"ח (שבע סגירות של אבינוח במכה אחת...). אז היא גנבת? עושה עלי קופה? כדאי לי לוותר על שירותיה? כדאי לי לעבור קופה בשביל להיות מטופלת שלה בחינם (בתנאי הקופה)?.... בניתוח הטבעת, כמו בשאר הניתוחים, יש סיכונים. וכמובן שיש מנותחים שנפגעים מהסיכונים הללו. באמת, חבל לי מאוד שאת מאלו שנפגעו, ואני מאחלת לעצמי שאני לא אהיה מאלו שנפגעו. אבל את הסיכון לקחתי כשהלכתי לניתוח, ואני שמחה שעד כה אינני מאלה שנפגעו. כיוון שאני מאמינה באלוקים (לא באבינוח...), אני מאמינה שכל מה שקורה לי מתוכנן על ידו, ודי סומכת עליו, בעיקרון. אם חס ושלום יתברר לי במשך השנים שנפלתי באחוזי הכישלון של הניתוח, אקח את המציאות ואתמודד עם מה שקורה בזמן שיקרה בכלים שיהיו לי אז. אני בהחלט מביאה עניין זה בחשבון, ולא חושבת שעשיתי משהו פשוט כשעברתי ניתוח טבעת.

פשושית69

New member
התגובות שלך

WOW!!! רק רציתי להגיד לך שאני כל פעם נדהמת מהתגובות שלך. את מדהימה. את כותבת בצורה כל כך רציונאלית ואמיתית. ללא שום "ריגשי" כאילו משהו תוקף את ה"בייבי שלך" (הטבעת). את תמיד נמצאת בשביל כולם ועונה בכזאת אסרטיביות. ודווקא אני, מנפגעי הטבעת, ממש נהנתי לקרוא את תשובתך ומסכימה איתך שכל אחד מגיב באופן שונה לניתוח ולא משנה איזה. לאחד זה יצליח והוא יהייה מבסוט עד השמיים אבל לאחר הניתוח ייכשל והוא ינסה למצוא אשמים. והאמת זה מפליא אותי שמאשימים את אנשי הפורום. זה נורא קל לזרוק האשמות על אחרים ובכך להקל על המצפון. חבל שאותה בחורה לא הלכה להתייעץ לפני הניתוח עם עוד כמה כירורגים וסמכה בעיקר על התרשמותה מכותבי הפורום. שורה תחתונה, אני מאוד אוהבת לקרוא את עצותייך ודעותייך. כייף שיש אנשים כמוך בפורום.

אופירA

New member
מנהל
תודה, פשושית, הסמקתי...

אני מבינה נורא את התסכול של מי שלא הצליח לו הניתוח. כולנו לוקחים פה סיכון, ומחריד לגלות שהסיכון הזה התרחש דווקא אצלך... עם זאת, אני זוכרת שהיתה מישהי שכתבה בפורום (לא זוכרת שמות
), שניתוח הטבעת שלה הסתבך קשות. אני לא זוכרת מה קרה אצלה בדיוק (נדמה לי שהיא שכבה בטיפול נמרץ המון זמן, וספגה הרבה ביקורת מבני משפחתה על הסיכון שלקחה, ושהתממש...). אבל למרות מה שקרה לה, היא אמרה שאינה מתחרטת על הניתוח, ומאושרת בתוצאות. גם אני מרגישה שקיבלתי הזדמנות גדולה לחיים, למרות שהייתי אמורה להתאכזב מרות מכך שאני יורדת כל כך לאט, בקצב הרבה יותר איטי מאשר הקצב שירדתי בו בדיאטה שעשיתי לפני 5 שנים, ושירדתי בה 16 ק"ג. אבל אני לא מתאכזבת מהסיבה הפשוטה. על הדיאטה של לפני 5 שנים לא הצלחתי לחזור. לא המשכתי לרדת במשקל, למרות שהמשכתי במאמצים רבים בדיאטה. הייתי רעבה נורא ומתוסכלת, ולמרות כל המאמצים לא ירדתי בכלל. העלייה במשקל חזרה + תוספת, היתה מהירה מאוד. לא יכולתי לעשות פעילות גופנית מכובד המשקל, ונקלעתי למעגל קסמים. הניתוח היה הכלי היחידי שהוציא אותי ממעגל הקסמים הזה, ונתן לי הזדמנות לעשות עבודה יעילה עם עצמי. אני מרגישה את ההזדמנות הזו בידיים, ממש ממששת אותה. התכוננתי הרבה מאוד לקשיים הכרוכים בחיים שלאחר הניתוח, ולכן אינני מתוסכלת מהם. אני עדיין זהירה מלצהול ולשמוח ולעשות סיכומים, כי אני יודעת שחכמה אוכל להיות רק אחרי שנתיים לפחות. וגם אחרי שאהיה חכמה - תמיד יש סיכון, ותמיד צריך להיות מוכן לצרות. רק לא צריך לחשוב עליהן כל עוד הן לא התרחשו, ב"ה.

kastelit

New member
אופירה יקרה

בכל פעם שאני קוראת תגובה שלך אני מתפעלת מחדש. כל מה שרציתי לומר ולא ידעתי איך. פשוט תענוג.

ד קובי

New member
גיבוב של השמצות שאין לו כאן מקום!!!

גם לאישה במשקל של 140 ק"ג ואפילו חולת סכרת ניתן לבצע ניתוח טבעת הכל בהתאם להרגלי האכילה שלה, מי אמר שבגלל סכרת חובה לבצע ניתוח אחר מלבד טבעת? ניתן לבצע גם ניתוח טבעת במקרה הזה, אך כמובן צריך להסתכל על התמונה בכללותה ולבחון את הרגלי האכילה של אותה אישה ולבדוק מה יהיה הכי יעיל עבורה מבחינת סיכון ניתוחי הרגלי אכילה ופרמטרים נוספים הנלקחים בחשבון. לגבי ד"ר אבינח זכותו המלאה לדרוש תשלום על פתיחה וסגירה של הטבעת בבית חולים פרטי, וזה לא שהוא החליט על כך אלא זו החלטה שבאה מבית החולים אסותא בגלל ריבוי המנותחים שלו והוא היה מקבל את כולם עד האחרון בשעות לא שעות. עם כל הכבוד למרכז ההערכה של איכילוב לכל צוות רפואי שיקולים משלו ואמונות משלו, ד"ר אבינח מאמין בניתוח הטבעת ולא בסוגי הניתוחים האחרים ועל כך יכולים כולם לחלוק. ראינו כבר מקרים בעבר ואנחנו עדיין רואים שמנתח א' ממליץ על סוג ניתוח ורופא ב' ממליץ על סוג אחר לאותו המטופל בדיוק. אז הצעתי אלייך לנסח את דברייך להבא בצורה קצת פחות משמיצה ותוקפנית!!! וכן לנסח את דברייך כך שלא ישתמע שניתוח הטבעת הוא לא ניתוח טוב כי קיים ניתוח שרוול, ניתוח השרוול אמנם צבר תאוצה והוא מבוצע ע"י מרבית המנתחים אך עדיין אין איתו מספיק נסיון לטווח השנים הארוך ולכל מנתח דיעה משלו. ועדיין רק לידיעתך הניתוח הנפוץ בארץ הוא ניתוח הטבעת. כמובן שאין אני אומר שכולם צריכים לבצע ניתוח טבעת, כל אחד הולך עם תחושותיו הוא, וכל אחד בוחר את המנתח שלו.

צר לי על כאבך

אני לא מנותחת של ד"ר אבינוח, ולא מכירה אותו- אלא מהפורום בלבד. אני מנותחת של ד"ר קידר שמומחה בארבעת סוגי הניתוחים של השמנת יתר חולנית. אני הגעתי אליו בידיעה ברורה שאני רוצה מעקף קיבה, אחרי בדיקות ובירורים הוא שיכנע אותי לעשות "רק" טבעת וכך עשיתי. היום, שלושה חודשים אחרי הניתוח, אם הייתי עושה את הניתוח שרציתי קרוב לוודאי שהייתי לפחות בחצי דרך, אבל, הטבעת היא יותר איטית, ניתנת לשינוי ושליטה, וזה הניתוח שהכי קל לשנות את תוצאותיו. לא מתחרטת שעשיתי טבעת, אבל תמיד ממליצה לכולם לקבל המלצה מרופא שמבין בכל הניתוחים ויוכל להמליץ לכל אחד מה מתאים לו ביותר על מנת שיצליח יותר.

אני לא סבורה שזו השמצה.

הייתי גם אצל דר' אבינוח לאחר שקראתי עליו רבות בפורום, מתוך המלצות הגולשים.ולא הרגשתי שראויינתי באופן מקצועי,לא נשאלתי לגביי הרגלי האכילה או שקיבלתי אפשרות לאופציות אחרות של ניתוח.נכון, ידוע לי כיום שהוא מבצע רק טבעות, לא ידעתי זאת בעבר, בתחילת דרכי שאבתי את מירב האינפורמציה שלי מפורום זה, העומסים הארוכים של התורים, כאוס שלם במרפאה, ההרגשה הייתה יותר מסחרית ולא אנושית.לא הרגשתי שיש שם מענה למקרים דחופים,ואני לא מדברת על הכסף- זכותו לקבל תשלום בעבור עבודתו. לא מדובר בפועל זוטר או בלשכת הסעד, הוא רופא מעורך . אולם אני חושבת שכל רופא שפציינט מגיע אליו לשמוע את דעתו המקצועית,חשוב לומר לו שיש עוד אופציות של ניתוחים ביחס להרגלי האכילה או מחלות נלוות עקב ההשמנה. אני לא חושבת שהפורום הזה מקנה תשובות מטעות, יש אנשים שחיים עם הטבעת בשלום והיא טובה להן, אם נכשלת בניתוח לא צריך לחפש אשמים, אלא רק לבדוק היכן אנו טעינו, צריך לבדוק ולברר, להרים כל אבן ולבדוק שאכן בחרת את הניתוח שמתאימה לך.וכנראה שאת חלק מאותם האנשים שהיא לא התאימה לך ולצורכייך.התחושה היא יותר שהלכת אחר העדר.ושם טעית. אני אישית התייעצתי כאן בפורום לגביי ניתוח אחר וקיבלתי תשובות אובייקטיביות גם ממטובעים, אולי תחושות האלוהות המורגשת כאן בין השורות נובעת מכך שהם פשוט קיבלו את חייהם חזרה בזכות הניתוח שביצע דר' אבינוח.ולכן יש תחושה של היווצרות חיים חדשה שהוא אחראי לה. אני לא ארבה במילים רק אומר שלעיתים אנחנו קורבנות של הטעיות שעצמנו, תבדקי, תשאלי,תחקרי, לפניי שאת שוכבת על שולחן הניתוחים, שיהיה לך בהצלחה בדרכך החדשה

לZOO

את מאשימה את הד"ר בכישלון העצמי שלך. ניתוח הטבעת מחייב משמעת עצמית קשה והרבה סבלנות. חבר שלי היה 190 קילו לפני שפגש את ד"ר אבינוח והיום הוא 90 קילו פחות (שלוש שנים) אנשים משלמים 500 שקל למונית מירושליים לאסותא בת"א וחזרה לפגוש את ד"ר אבינוח והד"ר צריך לעבוד בחינם ??? אני מרחם על הד"ר שהוא צריך לפגוש אנשים כמותך כול יום.

קובי d1

New member
סדר

הפורום הזה הוא פורום תמיכה של מנותחים ,שמספרים מניסיונם מהצלחות שלהם מהבעיות שלהם וגם מכישלונות אין לקחת את מה שכותבים כתורה מהר סיני .צריך לבדוק ולראות היטב איזה סוג של ניתוח מתאים לכל אחד. אני לא מנותח של ד"ר אבינוח לא מכיר אותו רק מכתיבה של אנשים בפורום \אבל להשמיץ את הרופא זה לא פייר ,להגיד "ועשיית אלוהים מד"ר אבינוח היקר שבעצם עשה מזה ביזנס גדול. כל מי שמגיע אליו "מה אתה רוצה שד"ר אבינוח יעבוד בחינם ,גם אתה עובד בחינם? זה חוצפה ככה אני רואה את זה ד"ר אבינוח חושב שניתוח הטבעת הטוב ביותר זוהי זכותו ומי שלא חושב ככה שיגש לרופא אחר שעושה את כל סוגי הניתוחים . אתה נכשלת בטבעת ואתה כותב"בכל מקרה ניתוחי טבעת זה ניתוח הכי פחות מומלצץ היום האיכות חיים חרא אבל זה לא נורא לאלה שיורדים במשקל כוון שירדו והם נמצאים כרגע בשלב האופוריה מהירידה." אין חכם כבעל ניסיון יש גם הרבה מאוד מקרים של חיים טובים עם הטבעת וכמי שמנותח בטבעת אמריקאית אצל ד"ר סובחי מדצמבר 2000 כבר שמונה וחצי שנים אני מבסוט מהטבעת , אין שום סיבה שמשהו ימחק את ההודעה זכותך לכתוב מה שאתה חושב בהצלחה !!! קובי קובי

RRAABB

New member
סיכונים מהטבעת השבדית

שלום רב לכולם 1 .אשמח לדעת מהם הסיכונים מניתוח טבעת 2. אשמח לקבל פרוט והסבר למה שאמרת - ירידה באיכות החיים - כיצד ? אודה לתשובתיך

תשובה לשאלה 2

אחרי ניתוח טבעת צריכים לוותר על הרבה מאכלים טעימים וקורה לפעמים שהאוכל נתקע וצריך ללכת להקיא. לפעמים מתפשרים על איכות החיים ומקבלים בריאות יותר טובה ללא שומנים בדם ,ללא סוכר,פחות משקל.

אופירA

New member
מנהל
ירידה באיכות החיים

אי אפשר לאכול כל מה שרוצים איך שרוצים. האכילה חייבת להיות איטית, וחייבים להפסיק כל אימת שמרגישים תחושה של התחלת חסימה (בד"כ מהר מאוד), ולהמשיך לאחר הפסקה. יש הרבה צורות של קושי לאכול, וכל אחד לומד על בשרו מה רלוונטי לגביו ומה לא רלוונטי. יש מאכלים שאנשים מסוימים כבר לא יכולים לאכול, וזה מאוד אינדיבידואלי. לכן אכילה עם קיבה מטובעת מחייבת הקשבה קבועה לקיבה, והיכרות רחבה של ה"אישיות" הקיבתית הפרטית. קושי נוסף - חוסר עקביות של התנהגות הטבעת. לפעמים היא גורמת לחסימה גדולה יותר, וצריך לחכות, ולפעמים החסימה קלה במיוחד, וצריך להיזהר לא לזלול. לגבי הסיכונים - יש סיכונים רבים, ובפני רובם אי אפשר להתגונן ע"י התנהגות נכונה, אלא רק להתפלל, לקוות שלא יקרו. הסיכון של תזוזת הטבעת אפשר להתגונן מפניו ע"י אכילה זהירה (אם כי גם הוא לא תלוי אך ורק בהתנהגות אכילה). צריך לשמור על כללי האכילה עם טבעת בקפדנות, בפרט בחודש הראשון, וגם לאחריו. לא לגרום לוושט להתאמץ בצורה נוראה ע"י דחיסה בכוח של מאכלים בצורה לא מתאימה, אלא לציית לקיבה המצומצמת גם אם נורא בא לאכול. לא להסכים להקאות חוזרות ונשנות, היות שהן סיכון (למרות שהד"ר אבינוח לא חושב כך...). אכן, ניתוח אינו משחק ילדים. זה ניתוח. אנו לוקחים את הסיכונים, משום שזה כלי עזר מעולה לחיים ולבריאות.

אופירA

New member
מנהל
נכון, קובי

ד"ר אבינוח חושב שניתוח הטבעת מתאים לכולם והוא הטוב ביותר. אני מאוד לא חשבתי כמוהו, ומאוד לא מצאה חן בעיני הגישה שלו בפגישת הייעוץ. ועוד דברים לא מצאו חן בעיני. ודווקא בגלל שלא מצאה חן בעיני הגישה, הלכתי להתנתח דווקא אצלו! כי אני בחרתי בטבעת (לא בגלל הדעה של ד"ר אבינוח, אלא בגלל המסקנה שטבעת הכי מתאימה לי). ובנושא טבעות היכרתי בכך שהוא בעל הניסיון הגדול ביותר. מה עוד שהוא מנתח השייך למכבי, שזה היתרון הגדול ביותר שלו, עבור מבוטחי מכבי. עומס המטופלים לא הפריע לי, כיוון שאני תושבת גוש דן ונגישה היטב ל-2 המרכזים שבהם הוא מקבל. מה עוד שהוא מקבל גם באשקלון ובבאר שבע, וב"ה יש רכבת ואגד. לא מצא חן בעיני שהוא לא מתייחס בשום צורה לבעיות הנפשיות של רוב השמנים. ודווקא בגלל זה הוא התאים לי, כי אני צריכה מנתח שלא יתערב בידיים של דוב במאזן הרגשי הכל כך עדין ומורכב שלי, שמטופל כבר שנים רבות וידוע כבר שלא כל אחד מתאים לטפל בו, ושמהווה חריג יוצא דופן מבחינת הכללים המקצועיים של הטיפול הנפשי.

רוייקו

New member
לתפיסתי, הגישה שלך ילדותית

להאשים אחרים על כשלון אישי שלך ולהכנס להאשמות קטנוניות של עוד ועוד דמויות.. כולם אשמים ואת לא, האם לא נראה לך פה משהו מוזר ? הפורום הזה שואף בכל הכוח להיות אמין, עדכני בכל מה שקורה ובעיקר לפרגן למנתחים טובים. אין מה לעשות, אבינוח הוא המנתח הכי עסוק שמכירים: עשרות מתנתחים מדי שבוע וזה הופך את הלוז שלו צפוף מאוד. זה עקב האכילס שלו.. לתת יחס אישי לכל אחד. זה בלתי אפשרי. מאחר והגישה שלך דראמטית וחסרת פרופורציה, לטעמי, קשה לי להתייחס ברצינות לבעיות שתארת. לגבי חברתך, על פי מיטב הבנתי, נוצרה אצלה אירוזיה (חדירה של הטבעת לחלל הקיבה).. אם זה מה שקרה אצלה, דעי לך שהיא נמנית בתוך 1 אחוז של מנותחים שאצלם תתרחש אירוזיה. בדרך כלל, תחת ידיים מיומנות, מוציאים את הטבעת ללא סיבוכים, כשכמה חודשים לאחר מכן אפשר לעבור ניתוח חוזר: או הכנסה חוזרת של טבעת או המרה לניתוח אחר. זה עניין של גישה. תפיסה של החיים. כך, לדעתי.

לדעתי

כשעומדים לעבור / מחליטים לעבור צעד דרסטי כמו ניתוח בריאטרי, באחריות המנותח לחפש / למצוא ולקבל את המידע המירבי בנושא. בעידן האיטנרט מידע כזה זמין מאד וההגיון אומר שלא תשאבי את כל האינפורמציה שלך לפני צעד כל כך חשוב רק מפורום אחד באינטרנט אלא תקראי מכלול של איפורמציה. מספיק אם היית מקלידה בגוגל "פיתרון ניתוחי להשמנה" היית מגיעה למגוון אופציות ניתוחיות ומנתחים. מה עוד שבפורום באינטרנט אנשים כותבים בדר"כ את חוויתם האישית בלבד וזה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי אישי. אני קוראת כאן הרבה בפורום ובכל זאת עשיתי ניתוח שרוול.... ולא נותחתי אצל ד"ר אבינוח. בכל מקרה האחריות היא עליך ועל כל אחד שעומד לפני צעד כל כך משמעותי ומשנה חיים.

ZOO101 שיחקה אותה בגדול

באה, שפכה מיץ מרה על המסך, הכפישה, האשימה, עוררה מדנים, והשיגה את מה שרצתה מלכתחילה. ואני אומרת -Z00 - קחי אחריות על תוצאות ההחלטות שאת (!) עשית. שמו של אבינוח הולך לפניו איתך ובלעדייך, ואין לך כל כלים למדוד את מעשיו. אני מציעה שלא ניפול למלכודת שהונחה כאן. אם זו מבקשת תמיכה - בכבוד. תמיכה שלילית - לא ממני בכולופן.

רוייקו

New member
אני לא בטוח שהיא ביקשה לזרוע בהכרח בלגאן

ניראה לי שהיא באמת חיה באמונה שכולם אשמים רק לא היא. זו תפיסה שאני מזהה אצל אנשים שלא הפכו עצמאים בעצמם.. לא רואים את עצמם אחראים ישיריים למה שקורה להם. אני לא מאשים אותה חלילה.. אני מאמין שהיא לא מודעת ללקיחת האחריות. היא מעדיפה להטיח האשמות והשחיר את התמונה כיאילו המציאות שלה נוראה .. בפועל, זה ניראה לי סערה בכוס מיים.. מהומה על לא מאומה. אפשר שאין פה שום כשלון אלא חוסר רצון לרזות, להתקדם ליעד.

למעלה