סדרת כתבות על מחוננים בערוץ 10

נטלי22

New member
סדרת כתבות על מחוננים בערוץ 10

השבוע במהדורה המרכזית של ערוץ 10 בימים ראשון-רביעי (התכנית עצמה מתחילה בשעה 20:00) תשודר סדרת כתבות של סמדר פלד על ילדים מחוננים. נשמע מעניין. אני כבר כיוונתי הקלטה...

רזאי

New member
ראיתי רק חלק, אבל הרושם שקיבלתי

הוא ששמו דגש על הורים דוחפים. הראו קורס הכנה, ודיברו עם אמא שראתה בזה שהבן שלה עבר את המבחנים, הצלחה אישית שלה.
אולי יראו דברים יותר מועילים בימים הבאים.

ראיתי

דבר ראשון,נראה שבאמת ניסו להציג את הורים דחופים למשל שילד אחד אמר
"אם אני לא יעבור לא יקבלו את זה טוב", זה נראה לי דבר מאוד לא חיובי ממש לא.
&nbsp
בקשר להתחלה של בגרויות בגיל צעיר אני לא רואה בזה דבר כזה שלילי,אבל בגיל 10 זה נראה
לי קצת מוגזם, אפשר אולי בגיל 12-13 זה לא יגרום לשום נזק ( ובגיל 13 זה הגיל שבו אני למדתי חומר
של בגרות וזה ללא דחיפה ושהייתי בכל היסודי תלמיד לא טוב כי לא רציתי ללמוד) אבל ראו שאני מצליח.
&nbsp
אז נתנו לי עוד ועוד חומר עד שהגעתי לרמה מספיק,גבוהה יותר משכבת הגיל וזה היה בשבילי טוב.
חוץ מזה בקשר לאלו שלא מאותרים כמחוננים בכיתה ב( אני אחד כזה) אני חושב שיש כאלו שמתפספסים
אני חושב שיש כאלו שהם גם נראים ההפך הגמור, כלומר בעלי תווית כפולה ( אני הייתי כזה)שהתגלו
&nbsp
מאוחר יותר כאלו שיכולים ובקלות, וגם יותר מהרבה מחוננים אחרים,בקשר למכינה אני לא מבין בזה.
אבל זה נראה לי ניסיון של הורים לתת לילד כלים כדאי להתמודד ולעבור את המבחן אבל אני חושב.
שאין צורך,וזה סתם לחץ ולא צריך יותר מדי להתייחס לתווית הזאת של מחונן כי בסופו של דבר ילד שהוא
&nbsp
מחונן יראו עליו, ובסוף הוא יצלח בלימודים אם הוא ירצה וזה בקצב שלו ככה אני חושב צריך לפעול.
אבל אם יש ילד, שדרוש ורוצה כיתה של מחוננים אז אין בעיה אבל לדעת לשחרר מתי שרואים שזה
כבר לא מתאים לו, המצוינות - והדרישה של הורי שהייתי בוגר יותר למציונות והיחס השונה מצד אבי.
&nbsp
בגלל של הצלחתי פגע בי ופוגע בי עד מאוד, וגרם לי לבעיות לא קטנות, וגם להרגשה של "לוזריות"
שאני לא עומד בצפיות של עצמי או שלהם לכן זה ממש לא טוב בעני לדחוף ילד שלא רוצה זה דעתי.

איתי נשמע בחור מדהים

אני זוכר שקראתי עליו כתבה לפני כמה זמן שאת התואר הראשון הוא התחיל בגיל 12 ועכשיו אני רואה שזה הוא.
ועבר כבר 4 שנים, הוא מזכיר לי את בן דוד שלי ליאור שפחות או יותר בגיל 13 הייתה לו את האופציה לתואר כפול במתמטיקה- ויפיזיקה,הנער הזה נשמע בחור נחמד- וצנוע ואני אהבתי שהוא אמר שהוא לא אוהב את זה שקוראים לו מחונן.
&nbsp
אני גם חושב שזה לא חשוב, ושילדים כמהו לא משנה איזה שם ידבקו להם הם עדין היו מופלאים והוא ממש ילד פלא.
לפי דעתי באמת ישר כוח ושיצלח.

ICילת

New member
אפשר קישור לפרק השני?

גם היום פספסתי

ICילת

New member
תודה! האמת עד כה לא ממש התחברתי

הם מציגים אולי מגה מחוננים - למשל ההוא שבגיל 18 כבר מסיים דוקטורט
הבן שלי לא כזה - הוא מחונן אבל לא כזה מגה גאון
ודווקא כן יש לו חברים והוא אוהב וטוב בספורט...
מציגים מקרי קצה

ובקשר לאיתי

לא נראה לי שהוא מסיים אלה שהוא מתחיל, לא כל כך הבנתי את הקטע הזה .
אבל אם זה אותו ילד שבגיל 12 התחיל את התואר במתמטיקה- פיזיקה אז כן יש באמת סיכוי.
שזה נכון,הוא באמת היה מקרה מאוד מיוחד יש לי היכרות אם אחד כזה שבגיל 13 יכל להתחיל תואר

כפול במתמטיקה -פיזיקה והיה גם ילד פלא במוזיקה ומנגן מוזיקה קלאסית - כבר בגיל צעיר ממש היה לו.
הרבה כישרונות, אבל היום הוא מנהל בהיי טיק ( בן 32) ולא פיתח קרירה כחוקר וזה קצת חבל כי הוא באמת.

היה די "גאון" אבל העיקר שהוא מאושר והוא כן אני מאמין אבל הוא גם היה בודד ולא היו לו חברים.
ורצו לשלוח אותי לכיתה של "הכי חכמים" כמו בכתבה וזה לא כזה עשה לו טוב מבחינה חברתית.
אז לא תמיד כזה טוב שהילד היה מגה מחונן יש להם די הרבה בעיות.

אז זה שיש לך ילד מחונן רגיל זה לא בעיה, אני מאמין שהוא גם מאוד טוב במה שהוא עושה.

לילה טוב בברכה נתנאל.

ראיתי

אני אתייחס רק למבחן שהמבוגרים עברו ראשית זה נשמע לי ממש לא רציני ש/אני עברתי מבחן זה ערך שלושה
פגישות כל פגישה למעלה משעתיים,בסוף הצלחנו לסיים את זה בפחות זמן אני לא מניסיון איך ב40 דקות של איזה
מבחן צורות ( שזה רק חלק קטן ולא משמעותי כל כך) אפשר לדעת אם אדם מונן או לא? זה מזכיר לי את המבחן בנענע שבו.

הוצאתי ציון לא כזה טוב, וחשבתי שאני מטומטם ובסוף במבחן רציני -ומקיף גילו שמנת משכל שלי גבוהה בהרבה
ממה שחשבו,שאני די בעשירון- העליון של המחוננים מבחינת מנת משכל כמובן ככה אני הבנתי וככה כתבו, לכן
במסחנים האלו שנם עברו נשמעים לי די כמו בדיחה וממש לא רצינים, וזה בטח לא מה שעברו ילדכם זה בטוח.

בקשר להצלחה כאשר אתה מחונן, אני שוב רואה שהם מנסים להציג אותם כלא מוצלחים כי גם סגן מנהל מלון זה
לא דבר כזה רע,אבל אם נסתכל רגע מי הם המדענים - שלנו וכמה מהם מחוננים או אפילו גאונים אז נגלה שרובם
כאלו, או אחוז גבוהה מאוד מאוד ואני חושב שכל סטודנט לפיזקה- מתמטיקה או מחונן בצורה כזאת או אחרת.

אז יש מלא מחוננים בתפקידם טובים זה נכון לגמרי, ובכתבה בכלל לא התייחסו לזה ושוב הציגו אותם
בזלזול ולא התמקדו בהצלחות, הפעם די התאכזבי פעמים קודמות היה נחמד הפעם לא.

ראיתי את הפרק

קשה לראות את הפרק הזה, במיוחד לשמוע את מיקה ועל מה שהיא עברה בגלל שהיא מחוננת.
באמת חבל מאוד שלא מקבלים אותם כבני אדם, זה נכון שאנחנו יכולים להיות חופרים אני גם כזה.
אבל אני למדתי להיות גם לא כזה,אני יודע אם אני יכול לדבר ואם מי לא, מי ירצה להקשיב למה שיש
לי להגיד ומי ידחה אותי.

גם אני חטפתי שהייתי יותר מבוגר,שהיה שאלות של ידע כללי וידעתי כמעת הכל למשל על בעלי חיים.
אז די גנבתי את הצגה וזה לא מצא חן בעני שאר הנערים,וזה די גרם לכך שהייתי יותר מבוגר לדחייה
והנערים-דחו אותי ויקראו לי "חנון",ולא רצו לדבר איתי אז אני יכול להבין אותם( את המחוננים בכתבה).

אבל למזלי היו לי גם חברים טובים מהילדות,שקיבלו אותי איך שאני אם כל השונות והייתי חבר פשוט חבר.
לא ניסיתי להבליט את כישורי ולהראות ידע, את זה עשיתי אם עוד חבר שהוא בעצמו מחונן.
אבל אם כאלו שהם רגילים או מתחת מבחינה לימודית,לא ניסיתי לדבר איתם על נושאים שהם.
בכלל לא מבינים.

לכן אני דווקא הייתי מאוד מקובל שהייתי ילד,והיו לי חברים והרבה ועשיתי בעצם כמעת כל מה.
שנער רגיל עושה פשוט די הכל, בקשר לידע בתחום ספציפי ותמקצעות אני לא הייתי אני התפזרתי.
.
להרבה מאוד תחומים ( כיום יש לי אולי למעלה מ15 תחומי עניין שאני בקיא בהם ברמה כזאת.
או אחרת),ויכול גם לדבר אם אנשים שזה המקצוע שלהם ברמה די גבוהה והשפה שלהם כמעת.

למשל למדתי פסיכיאטריה כבר בגיל 15 ברמה מספיק גבוהה כדאי לדבר על זה אם המטפלת שלי.
ולעיר לה,אם זה מצא חן בעניה או לא, מתילוגיות יווניות למדתי בכיתה ו את כל המידע בווקפדיה.

ממש כך ובאתרים נלווים תוך כמה ימים זכרתי הכל, וככה גם תחומיםפ אחרים כמו בעלי חיים ממש כמעת
כל הסוגים,או על דמיות או הידע שצברתי תוך חצי שנה ברמה מספיק גבוהה כדאי לייעץ על מסכים

מה שלא הבנתי בזה כלום,והגעתי לרמה גבוהה מחלק של המומחים בפורום שעוסקים בזה שנים על
גבי שנים, וגם הציעו לי לכתוב ביקרות על מסכים - באתרים בחול כדאי לקדם מכירות ואני ירוויח כסף
לא רע.

אני אוטו- דידיט ככה אמורים,ואני לא ממש מתקשה בשום תחום לימודי חוץ משפות שבזה אני ממש גרוע.
וגם אני לא כזה טוב בהרכבה של דברים וכדומה אבל לא ממש היו לי קשים בכלום ולמדתי לבד אפילו
שבבית ספר לא למדתי כלום, הכל למדתי מעצמי,,בקשר לבגרות שהילד יגש עליה בכיתה ו או ה כבר לא זוכר.

אני לא חושב שזה טוב,שיחכה לכיתה ו-ז לפי דעתי זה עדיף בכיתה ז אני יכלתי לגשת לבגרות בכמה מקצועות.
וזה די הדהים את המורים כי אני לא למדתי כמעת כלום ביסודי,הייתי תלמיד על הפנים מרצון העדפתי לשחק אם
חברים ולעשות שטויות,וללמוד לבד בבית אז אני די ממליץ לעודד את הילד ללמידה עצמית בעני זאת דרך נכונה ולא רק לדחוף,אותם למציוניות ולהצלחות בלימודים הפורומלים.

זה דעתי ואני לא חושב שאני חכם או מחונן אני חושב שאני רגיל אפילו פחות מזה,ואני דווקא מאוד אהבתי לראות.
את הכתבה הזאת,נראה שהם ילדים נפלאים- חכמים וטובים במיוחד איתי מאוד מתחבר למה שהוא אומר על
הבדידות מאוד מאוד מוכר לי בתור אדם שהוא בעל שונות נירולוגית,ויודע מזה להיות שונה בחברה ולא משנה כמה תהיה חכם.

עדיין יש לך את התווית של המשונה רק "מוזר- חכם" אז הייתי רוצה שיתייחסו עלי כאדם ולא כמחונן.
או שונה,שיקבלו ויאהבו אותי ויערכו אותי בגלל האופי ולא בגלל שום דבר אחר זה דעתי.

על הפרק הזה ודי ריגש אותי למען באמת מזכיר לי את התוכנית ,שראיתי על 20 הילדים הכי חכמים בארץ.
מחכה להמשך תודה למי שעלה ולילה טוב לכולם.

בברכה נתנאל.

למעלה