סדנת הורים - עזרה דחופה, תודה

orbl10

New member
סדנת הורים - עזרה דחופה, תודה

אני אימא לעלם חמודות,שה-OCD פרץ אצלו בצבא ובעקבות כך השתחרר .. היום בן 22 . עבר פעמיים טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרש של שנה שלצערי לא צלח מאחר ואנו ההורים, לא מסוגלים לעמוד מול הקושי בשעת הטקסים והרחמים תופסים מקום נכבד במקום ההיגיון .. אנו מוותרים ועוזרים לו לקצר את הטקסים..(כמו להכין לו קפה, לפתוח ארון להוציא דברים מסוימים שמבקש. הקושי שלנו בעיקר בשעות שהוא קבע לעצמו לאכול. יש לו שעות קבועות לאכילה והאוכל בד"כ חוזר על עצמו עם שינויים מאד קלים. וכך נוצר מצב שאין לנו אפשרות להיות ספונטניים ולצאת למשל למסעדה ולשבת לאכול מתי שבא לנו.אם אנו יוצאים אתו הוא מלחיץ אותנו לשוב הביתה בזמן. אנו כלואים בכלא שלו ושל עצמנו.. מה שמביא את הבית לא פעם למשברים לא קלים...ולכן, הפסיכולוג יעץ לנו ללכת לסדנה הורית. יש לציין שבני מאד רוצה בכך ומחכה לרגע שנוכל לקבל את העזרה הזאת..
מבירור קצר קיבלנו הצעות ממש לא קלות לעיכול. 500 ש"ח לשעת סדנה..אין מצב שנוכל לעמוד בסכום הזה. ולכן, אני מחפשת פתרון אחר.
הבנתי שיש סדנאות במסגרת קופות החולים..אנא, עזרו לנו,האם למשהו יש אינפורמציה כלשהי? אנו גרים באזור המרכז .נודע לי גם ע"י הפורום כאן שניתן לקבל גם עזרה מביטוח לאומי וזאת אני ממש עושה בימים אלה...
אודה לכל אינפורמציה אפשרית.
תודה רבה וחג שמח לכולם
 

libi6150

New member
תגובה מליבי שמואל

הי אמא יקרה,

שמי ליבי ואני מטפלת קלינית המייעצת בפורום. גם אני סבלתי בעבר מאוסידי. את מוזמנת להתקשר אלי או לשלוח לי מסר אני אנסה לייעץ ולעזור.
בכל אופן, נתקלתי במקרים כאלו כמה פעמים ותמיד תמיד תמיד אפשר לפתור את הקושי ולהמשיך בטיפול בהצלחה. אל תתייאשי כי כשמאוד רוצים מצליחים למצוא את הדרך המתאימה :)
חג שמח.
 

orbl10

New member
תשובה לליבי..

היי ליבי,
תודה רבה !
אצור קשר עוד היום...
שיהיה המשך חג שמח!
 

אמא11

New member
היי אמא יקרה וערב טוב


יש בשניידר בפתח תקוה מרפאה להפרעות חרדה לילדים ולנוער. אומנם זה עד גיל 17, אבל יש להם קבוצות שנפתחות מעת לעת (נדמה לי שזה 4 או 5 פגישות) של הדרכה הורית, ואני חושבת שאפשר להרשם גם אם בנכם מבוגר יותר.
נסי להתקשר לשם ביום א' ולברר. אולי לא צריך אפילו לומר את גיל ה"ילד".
יש סדנה הורית כללית, ויש הדרכה הורית מיוחדת לOCD - כיצד להתמודד עם הטקסים, מתי לשים גבולות ומתי לוותר. לא ידוע לי שיש סדנאות הדרכה הורית לOCD במסגרת קופות חולים אבל אולי אפשר לפנות דרך קופת חולים לפסיכולוג שידריך אתכם באופן פרטני.
בהצלחה רבה
תמי
 
למעלה