סבב החזרת עוברים מוקפאים- שאלה דחופה

שושה164

New member
סבב החזרת עוברים מוקפאים- שאלה דחופה

הי בנות, איך זה הולך ?? פעם ראשונה שעושה החזרת עוברים מוקפאים, הרופא לא ממש הסביר, התחיל לי המחזור היום, זה אומר שמחר אני צריכה לעשות בדיקות דם? רשם לי גם אספורטם לבנית רירית הרחם, מתי מתחילים לקחת בכלל? ששאלתי אותו אמר לי ליצור קשר מחר, אני פוחדת שאפספס..:(

שושה164

New member
מישהי יכולה לענות??

אליאן 35

New member
זה תלוי אם נתנו לך לעשות מחזור טיבעי בלי הורמונים זריקות

אני התחלתי את הטיפול של החזרת מוקפא מהיום השלישי של מחזור שלי במחזור טבעי בלי זריקות של הורומונים עם בדיקות דם ואולטרסונד זה היה ממש כמו חודש טיפול זה איך שהגוף מגיב מחכים לביוץ הטיבעי שלך ואז מחזירים אבל לכל אחת יש את הפוטוקול שלה תלוי מה רופא הסביר לך לעשות? שיהיה בהצלחה

חדשה 282

New member
אסטרופם בדרך כלל מתחילים לקחת מהיום השני של המחזור

לפחות ככה זה אצלי( לוקחת 3 פעמים ביום) , אבל יש מצב שזה משתנה בהנחיות מרופא לרופא , במקביל עושים מעקבים של אולטרסאונד ובדיקות דם וברגע שהרירית מוכנה להחזרה של העובר מתחילים לקחת גם פרוגסטרון מספר ימים לפי ההחזרה בהתאם לגיל העובר( אנדומטרין או קרינון) , בסה"כ סבב יחסית פשוט לסבב מלא , לפחות ככה אני מרגישה ,(גם אני עכשיו בסבב מוקפאים) , בהצלחה :)

שושה164

New member
תודה לך
שאלה נוספת אליך

בשישי התחילו כתמים היום בבוקר מעט דם עם השתןף, עכשיו כלום. הרופא אמר לדבר איתו מחר. השאלה זה נקרא שכבר התחלתי מחזור? עשית בדיקת דם ביום שני ושלישי למחזור? עוד בעיה הרופא טס לחול מה1 לחודש עד ה9 לחודש. יולי. השאלה מה עושים במצב כזה. ואם אעשה בדיקות בשני אם זה תקין?

אליאן 35

New member
זה הבאסה ברופא פרטי שהוא לא תמיד זמין

אני לא חושבת שיש לך סיבה להילחץ סבב של מוקפא זה לא מיום ראשון של מחזור תנסי ליקרוא על זה מחר תתקשרי על הבוקר אפילו תשאירי הודעה עכשו שיחזרו אלייך ויבהירו לך מה עושים גם במיקרא שהרופא טס לחול חייב שהיה גיבוי במרפאה מה נשים ישארו ככה באויר לא ניראה לי שיתן לך מראש תוכנית עם הסברים וכאלה

אליאן 35

New member
היי בכל אופן תתקשרי מחר על הבוקר לרופא הפרטי

זה החשש הכי גדול ברפואה הפרטית כיאלו מה עושים שהוא טס לחול כיאלו מה המטופלות עושות מפספסות מחזור טיפול לא ניראה לי אני מאמינה שהוא מכין תוכניות טיפול מראש ואולי הרופא לא מספיק הסביר לך אני גם ניתקלת בזה שאחיות מתקשרות אליי לתת הוראות אני מקליטה את השיחות ואז יותר קל לי זה הרבה פרטים חשובים שמהלחץ אנחנו שוחכות בכל אופן שהיה בהצלחה ענקית בסבב וממש על הבוקר תצרי קשר עם המרפאה תתרשרי לכל הטלפונים שיש לך עד שתקבלי את התשבות איחולי הצלחה

אליאן 35

New member
מכל הלב שתצליחי אמן אמן

אני מבינה את התחושות שלך והלחץ והמחשבה שאולי פיספסת משהו אבל לכל דבר יש פתרון ואין טעם להילחץ סתם גם ככה זה מלחיץ אניפה עם הידע שיש לי בכיף גם אני עברתי סבב מוקפא בלוצייט של 5 תאים הרופאים נתנו לי לאמין שזה מבושל ומאוד מוכן לקליטה אך לצערי זה לא קרה עשו לי את זה במחזור טיבעי לא זכור לי שלקחתי משהו אני זוכרת שהתחלתי את הטיפול ביום השלישי של המחזור שלי אבל שוב כל האחת והפרטוקול שלה אז זה משתנה אבל בכל אופן אני בטוחה שזה לא מיום ראשון של מחזור אלה מהיום השני או השלישי שמחתי לעזור הצלחה ענקית

חדשה 282

New member
...

לגבי המחזור אני מאמינה שאת במחזור ואת די בתחילתו ותוך כמה שעות יתחיל הדם ממש , אבל אני פחות מבינה בזה ולכן עדיף שתשאלי מחר את הרופא שלך .
זה הסבב מוקפאים השני שאני עושה ולא בזה ולא בחודש שעבר עשיתי בדיקת דם ביום השני של המחזור ( הרופא שלי קורא לי למעקב אחרי -12-11 יום בערך מתחילת המחזור לראות התקדמות של הרירית , כמובן שבאותו יום אני עושה גם בדיקות דם , פעם קודמת מעקב אחד הספיק ולאחריו בוצעה ההחזרה של עובר בן 5 ימים ) , לגבי הטיסה של הרופא שלך , יש כנס בשוויץ של איזה 600 רופאי פוריות והרבה מרופאי הפוריות בארץ טסים אליו כולל הרופא שלי , בגלל שזה סבב מוקפאים עם אסטרופם יותר קל לשחק איתו ולמשל הפעם אראה את הרופא רק 15 יום אחרי המחזור כי הוא חוזר רק ב6.7 (שאלתי אם משהו אמור להתפספס והתשובה הייתה שבדרך כלל עם אסטרופם לא מבייצים , כמובן שתמיד יש יוצא מן הכלל ואני מקווה לטוב , ולכן בגלל הטיסה אני לוקחת את הכדורים קצת יותר ימים מאשר בסבב הקודם על למעקב )

שושה164

New member
עוד משהו.. ותודה על התשובות

אני חוששת גם בגלל שלא הסביר לגמרי. וכן הוא הולך לכנס הזה.. לא הבנתי למה הוא אמר לעשות בדיקה יום 2-3 למחזור ואם הכל בסדר לוקחים את האספורטם. או איך שקוראים לזה. והביא ליתר בטחון מרשם גלולות. אולי אם התאריך של המחזור לא יסתדר עם הזמן שהוא יהיה בחול.. זה מלחיץ.. מקווה לטוב

חדשה 282

New member
מוזמנת לשאול מה שבא לך בכיף

כל עוד אני יודעת לענות אני יותר מאשמח, כבר שמעתי על רופאים ששולחים לבדיקת דם כדי לבדוק את הערכים ביום השני של המחזור ורק אז מתחילים סבב , אני לא קיבלתי הנחיה כזאת , ישר עם קבלת
המחזיר מהיום השני התחלתי לקחת אסטרופם , לגבי הגלולות אין לי מושג למה הוא נתן לך אותם בטח יהיו פה בנות שידעו לענות , אני מניחה שמבחינת זמן זה אמור להסתדר כי בסבב של מוקפאים אפשר לשחק טיפה עם הימים ולקחת קצת יותר זמן את האסטרופם בדיוק כמו שקורה לי כרגע , מניחה שאם הרופא שלי לא היה טס הייתי נפגשת איתו כבר ביום ראשון- שני הבא ולא חמישי הבא ... מקווה שאולי זה יהיה לטובה ...

חדשה 282

New member
ובלי קשר מחר שאת מתקשרת לרופא

תשאלי אותו הכל , אל תתביישי , חלק מהטיפול שלהם זה לענות לנו על שאלות , אני חופרת לרופא שלי על הכל עד שאני לא סגורה על כל הדברים

שושה164

New member
את ממש צודקת

עדיף לחפור לרופא מאשר לא לדעת. אעז כל עוד לוקחים את האספרטום הרירית נשארת עבה? ולךמרות שאפשר לעשות כבר החזרה מחכים עוד עד שהרופא חוזר?

חדשה 282

New member
כל עוד לוקחים את האסטרופם

לא אמור להיות ביוץ ( כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל אבל את זה אי אפשר לדעת מראש), כל המטרה בסבב מוקפאים היא להגיע לעובי רירית שמספיקה להחזרה ואז להתחיל לקחת פרוגסטרון מספר ימים לפני ההחזרה ( שכאילו מדמה את ההורמונים שיש בגוף אחרי ביוץ טבעי ) , אני מניחה שאפשר לשחק עם זה בכמה ימים , לא שבועות או חודשים , ומכיוון שאני מקבילה אותך לזמן שלי ( התחלתי אסטרופם ביום רביעי האחרון ואראה את הרופא רק ב6.7) אני מניחה שגם אצלך הסבב החודש אפשרי , כמובן שאת המילה האחרונה יאמר רק הרופא וזאת תהיה החלטה שלו אם להתחיל את הסבב או לא

אני מקבלת פרוגינובה 3 כדורים, אמרו לי שאני יכולה לקחת 1 בבוק

ו 2 בערב.. זה יותר נוח מ3 פעמים ביום, תבררי אם את יכולה גם.

תלוי בפרוטוקול שלך, אני מבינה שאת אמורה לקחת אסטרופם?

אני קיבלתי הנחיה להתחיל פרוגינובה (אותו רעיון של אסטרופם) ביום השני של הדימום, כלומר אם היום קיבלת, אז מחר כנראה תתחילי, אחרי 10 ימים קראו לי לאולטרסאונד ובדיקת דם, וכעבור עוד כמה ימים להחזרה. 3 ימים לפני ההחזרה התחלתי גם 3 פעמים ביום קרינון.
&nbsp
אם את על בסיס טבעי לגמרי - כשעשיתי ניסיון לסבב טבעי, אותו דבר רק בלי תרופות, ביום העשירי קראו לי לאולטרסאונד ובדיקת דם, ושבוע אחר כך, אבל התפספס הביוץ ולכן אני על הורמונים כרגע.
&nbsp
בהצלחה, בלי לחץ.
&nbsp
&nbsp

אגב, בסבב כזה, אם הבנתי נכון, לא נוצרת ביצית בכלל

ורק מייצרים רירית, ולכן אין בעיה לשחק עם התאריך של ההחזרה יום לפה או יום לשם,
אני הייתי מיועדת ליום שלא יכולתי בו בכלל, יום חשוב מאוד בעבודה, והזיזו לי ביום את ההחזרה.
&nbsp
&nbsp

למעלה