סאדו-מזוכיזם

flameable

New member
סאדו-מזוכיזם

בחיי רובנו קיימות שתי תוכנות שאצל רובנו, עליהן מתבסס רוב הקשר עם האאנשים בנט. קוראים להם חלונות וICQ, שמתוקף הכתיבה בעברית ייקרא איציק. התוכנות הללו, קשה מאוד להסתדר בלעדיהם. עם מי שרוצים לדבר, משתמשים באיציק, שרץ על חלונות. (כמובן, יש את לינוקס, אבל למי באמת יש כוח לנסות להבין את הוראות ההתקנה של מערכת ההפעלה הזו?) לאיציק ולחלונות רבים הקווים המשותפים. למען האמת, כשבוחנים את איציק מקרוב תוהים מדוע יש כזו התנפלות על מיקרוסופט, לעומת טיים-וורנר-AOL. כן, שלושת התאגידים הגדולים האמריקה התאחדו, תוך כדי כך יוצרים לעצמם שוק עצום בתחום התקשורת. הרבה אנשים מודעים לשינוי, אך מעט יודעים כיצד הוא עשוי להשפיע עלינו. עם שילוב זה, עתידו של האיציק, כפי שאנחנו מכירים אותו, כבר נגמר. הוא מגמר ביום שהוציאו את גרסת a2000 של איציק, שהפכה את האיציק לחלונות של תוכנות המסרים המידיים. להזכירכם, _פעם_ מזמן מזמן, האיציק היה תוכנה פשוטה. בלי הרבה תכונות מיותרות, בלי רצון להפוך למה שהוא לא, והכי חשוב - בלי פרסומות. מאז שיצא 2000A הכול השתנה - עשרות תכונות בלתי שימושיות לחלוטין, שירותים שאף אחד לא צריך, גודל מפלצתי, השתלטות על הזיכרון של המחשב, ובכלל, השתלטות על המחשב כולו. מי השתמש אי פעם האיציק PC TO PC Call Service? למי באמת אכפת מכל האפשרויות המגוונות שיש שכוללות שליחת דפי URL כהודעה מיוחדת, והפרדה לפרטי פרטים של עשרות דברים שוליים, שנכנסים תחת אותה קטגוריה? הסרגל הנוסף, שמזכיר באופן מתמיה את הChannel Bar של חלונות (מתחילים לראות קווים משותפים?), שכולם מבטלים, הגודל המוגזם, עשרות הפונקציות הבלתי שימושיות והניצול המוגזם של משאבי המחשב - כל אלה גורמות לאיציק להידמות לחלונות באופן מתמיה. אך לא רק זה. למי שלא יודע AOL TIME WARNER מאגדת בתוכה לפחות שלוש תוכנות מסרים מיידיים (לפחות אלה שאני מודעת אליהם) - איציק, AIM וNIM. איציק הפך לשרות בתשלום - מקום על המסך שלכם שווה כסף! - וכמה זמן אתם חושבים ש-AIM וNIM יחזיקו מעמד? שתי תוכנות לא ריווחיות - לעומת איציק - התוכנה בעלת מספר המשתמשים הגדול ביותר, הריווחית ביותר. ה-MSNIM אולי יישרוד, אבל השוק יצטמצם לשתי תוכניות מרכזיות (אף אחד לא משתמש באודיגו חוץ מכמה ישראלים). מתחיל להישמע מוכר? בנוסף, לאיציק מגרעת ענקית שגורמת לאנשם פשוטים סבל רב. כל שאר תוכנות המסרים המידיים שומרות את הרשימה על הרשת. רק האיציק מתעקש לשמור את הרשימה על המחשב, בתוך דייטהבייס ענק שלוקח לו המון זמן לעלות. העברה של רשימה ממחשב אחד לשני מסובכת, ודורשת יכולות תיכנות מתקדמות וכו´ (כן, עוד הפעם אין לי את הרשימה, הרסתי את המסד נתונים על המחשב הנוכחי). האתר של האיציק כבד וענק, וכ"כ קשה למצוא את מה שמחפשים, מה גם שקבצי העזרה שם גרועים, ואינם עוזרים בכלל. ובכל זאת - אם אתה לא באיציק, אתה לא קיים. ולמרות כל המגרעות הנ"ל, אנשים ממשיכים להשתמש באיציק ובחלונות. מה זה אומר עליהם (וגם עלינו?)? מדוע אנחנו מתעקשים להשמתמש בתוכנות גרועות, מסורבלות, שאנחנו שונאים? לשאלה הזאת אין תשובה חד משמעית, אך יש הרבה גורמים שאפשר למנות, אך העיקרי בהם יהיה שאנחנו אוהבים את זה. אנחנו אוהבים להתעלל בעצמנו, אוהבים לשנוא את התוכנות האלה. מי לא נהנה להתלונן? אני עכשיו כותבת על זה הודעה די ארוכה, ואם הגעתם עד כאן אז אתם נהנים לקרוא את התלונות שלי. אנחנו אוהבים להתלונן, שונאים את התוכנות, אבל כמה מאיתנו מתכנתים תוכנות יותר טובות? אני מניחה שאף אחד. שתי תוכנות ממררות את חיינו, ובכל זאת, אנחנו משתמשים בהם. מתי יבינו שכמה שיותר פשוט יותר טוב? למה הכל צריך להיות יותר מסובך, יותר גדול, מכניס יותר כסף? אומנם אנחנו חיים בעידן החינם, אבל לא הייתם מוכנים לשלם תשלום סימלי, חד פעמי, עבור תוכנות טובות? מה זה משנה לתאגידים הענקיים האלה אם הם ירוויחו עוד כמה מיליוני דולרים? זה כסף קטן בשבילם. מה זו התאווה הזו לכסף, שכ"כ לא מובנת לי? או לחילופין, לינוקס למשל, לגמרי בחינם. מאות ממשקים שונים, חבילות ידידותיות לצר_ח_ן בזול הן עוד אפשרות, ובכל זאת, אנחנו משתמשים בחלונות, למרות שזה הרבה יותר יקר (רגע, מישהו עוד _קונה_ תוכנות של מיקרוסופט? מה, ללכת לחנות ולקנות???) דפוק מסורבל ולא נוח כי אנחנו _רגילים._ התרגלנו לשיעבוד, לכעס, לטימטום של המתכנתים, התרגלנו, למדנו להבליג. האם העובדה שיש _להם_ כוח נותנת להם את האישור המוסרי להתעלל בנו? ולתת לנו להתעלל בעצמנו? flame (הבטחתי הודעה על איציק, לא? הבטחתי וקיימתי. אני רוצה את האיציק שלי חזרה!!!)

Panther

New member
יש עוד פתרון

הגרסאות החדשות (99 ומעלה) של האייסיקיו (ארוך יותר אבל עדיף ככה) פשוט מגעילות. באמת המון אפשרויות לא נחוצות. בגלל זה לא חייבים להשתמש בתוכנה אחרת. אני משתמש באייסיקיו98. נראה לי שאני הבנאדם היחיד שעוד נשאר כזה. האייסיקיו הישן הרבה יותר נוח ופשוט, תופס פחות מקום בהארד דיסק, תופס פחות זכרון RAM, ויותר קל לשימוש. אבל זה הרבה יותר טוב שהאייסיקיו שומרים את הרשימה במחשב במקום באינטרנט. אם זה היה באינטרנט, היית צריכה כל פעם לחכות כמה דקות עד שהיית מצליחה להוסיף מישהו לרשימה. ככה פשוט מעתיקים את הספריה (אצלי באייסיקיו98 זאת הספריה DB) אל מחשב אחר, ויש את הרשימה. זה נקרא יכולות תכנות מתקדמות? תוחזר שנת 98 לאלתר פנטר

למעלה