נת"צ
בר"ג

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
בירושלים המקום אף כונה צומת האיקסים

זה לא רק שם
בבני ברק יש את זה בצומת ירושלים רבי עקיבא.
בת"א יש את זה בכיכר מגן דוד (שינקין, קינג ג'ורג', אלנבי, נחלת בנימין [מגן הדוד לא קשור למד"א אלא לצורה של 6 צלעות]).
בירושלים בעבר היה את זה בקינג ג'ורג' פינת יפו.

אותו דבר אני טוען שאין זכות לעירית ר"ג שלא לעשות זאת גם בצומת הרצל הרא"ה כיכר רמב"ם.
למרות שיש שם רק איקס אחד :)

Ccyclist

Well-known member
ולא היית ירושלמי עד שנתקעת באמצע בזמן התנועה

למרות שיש שם רק איקס אחד :)
ולא היית ירושלמי עד שנתקעת באמצע בזמן התנועה
קרה לי פעם וזה היה די מפחיד. חבל שלא היה שם איזה אי תנועה קטנטן באמצע.

אורי404

New member

גם בהרצל אתה לא יכול
החלק הבעייתי מבחינת לחצי תנועה הוא צפונית לככר רמב"ם/הרא"ה, כלומר הקטע האחרון שלו, מהרמזור של ככר רמב"ם/הרא"ה ועד לז'בוטינסקי.
גם שם יש עשרות בנייינים בלי חניה מתחתיהם או מאחוריהם, גם שם תאלץ למנוע חניה בצד שיהיה בו נת"ץ וגם בו יש די הרבה מסחר, נכון שפחות מבקטע המקביל של ביאליק אבל בכל זאת.

מה כן?
רצוי שהמשטרה ו/או העיריה בשעות הלחץ בבוקר ואחה"ץ/ערב יסיירו שם עם קטנועים וימנעו מאנשים להחנות בחנייה כפולה. הרחוב הזה סובל מהדאבל פארקינג בצורה חמורה מאוד.

נסיעה של שתי דקות על השעון בשעות הלילה או שבת בבוקר הופכת לעתים ל-8 עד 15 דקות בשעות הלחץ. ולא בגלל גודש תנועה פר סה אלא בגלל כל החניות הכפולות ואלו שיוצאים מחניה
או נכנסים לחניה.
שונא את המקטע הזה בשעות פעילות החנויות!

yazzon

New member
אני גר באבא הלל

נתץ בשביל 3 קוים עם תדירות בינונית
גאונים

העיקר שבאבא הלל לא עשו, פשוט זה דרך אפר שעובר בה אוטובוס ביום.
אני גר באבא הלל
פשוט כואב הלב לראות את "השדרוג". כאילו תכננו אותו בשנות 60. מכשולים מהמדרכות לא פינו, שבילי אופניים לא בנו. התשתיות של חשמל, מים וביוב, אומנם, חודשו, אך נשארו עדיין מתחת לכביש. על מנהרת התשתיות בסגנון החיפאי לא שמעו כאן. בקיצור, קוברים את הכסף.

השדרוג הוא רק עבור תנועה חוצה של רכב פרטי

אני גר באבא הלל
פשוט כואב הלב לראות את "השדרוג". כאילו תכננו אותו בשנות 60. מכשולים מהמדרכות לא פינו, שבילי אופניים לא בנו. התשתיות של חשמל, מים וביוב, אומנם, חודשו, אך נשארו עדיין מתחת לכביש. על מנהרת התשתיות בסגנון החיפאי לא שמעו כאן. בקיצור, קוברים את הכסף.
ולא מוסיף דבר לתושבים, מלבד אולי מדרכות ופנסים שנראים חדשים יותר.
איזה מנהרות תשתית יש בחיפה ואיך הן שונות מאלה שברמת גן?

yazzon

New member
ברחובות המרכזים בחיפה

ולא מוסיף דבר לתושבים, מלבד אולי מדרכות ופנסים שנראים חדשים יותר.
איזה מנהרות תשתית יש בחיפה ואיך הן שונות מאלה שברמת גן?
ברחובות המרכזים בחיפה
שזכו לשיפוץ מקיף במסגרת פרויקט המטרונית (בהגנה ובחלוץ), הקימו מנהרת תשתיות: מנהרה שמרכזת בתוכה את כל התשתיות שעברו במפלס הרחוב, מעליו או מתחתיו. לדוגמה, חשמל, מים, ביוב, תקשורת ועוד. הפתרון הזה מפחית את פיזור התשתיות, מאפשר גישה נוחה לצורך התחזוקה, מבטל את הצורך בחפירות מיותרות. עוד..

olli3

New member
מנהל
רק איפה כתוב שזה נת"צ? ראיתי רק "נתיב"

נת"צ
בר"ג
פורסם באתר העירייה:

06/11/2013
ראש העיר, צבי בר, קיבל בימים אלה אישורים סופיים ממשרד התחבורה להקמת נתיב נסיעה נוסף בדרך שיבא: לאחר דיונים רבים, ופניות רבות הושג האישור המיוחל והעבודות צפויות לצאת לדרך בקרוב.
הוספת נתיב נוסף בדרך שיבא, מתוכנן מהכניסה לרמת אפעל עד לבית החולים תל השומר.
הנתיב יפתור את בעיית הפקקים והעומס הרב הקיים באזור זה, באלוף שדה ובכניסה לתל השומר.
בימים אלו ממש נערכים לתחילת עבודות באתר, אשר יכללו גם עבודות של תאגיד המים והביוב במקום, כמו כן בתחילת העבודות ייפתח נתיב חלופי לרכבים.
בלי שום הזכרה של תחבורה ציבורית.

yazzon

New member
צודק בהחלט, זה לא נת"צ

בלי שום הזכרה של תחבורה ציבורית.
צודק בהחלט, זה לא נת"צ
המונח "נתיב תחבורה" הטעה אותי. כנראה הכוונה היא להרחבת הכביש בלבד.

FiReBall

New member
לא יודע לגבי נת"ץ או נתיב כללי

נת"צ
בר"ג
פורסם באתר העירייה:

06/11/2013
ראש העיר, צבי בר, קיבל בימים אלה אישורים סופיים ממשרד התחבורה להקמת נתיב נסיעה נוסף בדרך שיבא: לאחר דיונים רבים, ופניות רבות הושג האישור המיוחל והעבודות צפויות לצאת לדרך בקרוב.
הוספת נתיב נוסף בדרך שיבא, מתוכנן מהכניסה לרמת אפעל עד לבית החולים תל השומר.
הנתיב יפתור את בעיית הפקקים והעומס הרב הקיים באזור זה, באלוף שדה ובכניסה לתל השומר.
בימים אלו ממש נערכים לתחילת עבודות באתר, אשר יכללו גם עבודות של תאגיד המים והביוב במקום, כמו כן בתחילת העבודות ייפתח נתיב חלופי לרכבים.
לא יודע לגבי נת"ץ או נתיב כללי
מה שכן צריך לפתוח שם נתיב נפרד לאמבולנסים.

בצד השני, בירידה מהגשר לכביש 4 דרום, יש לפרקים פקקים משמעותיים ברמזור שמאלה, ולדעתי ניתן להקל מעט על המצב באמצעות ביטול אי התנועה המיותר שנמצא על חלק מהנתיב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה