נתניהו בדרכו של המופתי / סלמאן מצאלחה

נתניהו בדרכו של המופתי / סלמאן מצאלחה
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=56649895

האם בנימין נתניהו, שדחף במרץ את "חוק המואזין", הולך בדרכו של המופתי? כדי לקבל תשובה כדאי להתחיל ברקע היסטורי של הקריאה המוסלמית לתפילה. בתחילת דרכם, במאה השביעית לספירה, היו המוסלמים נאספים לתפילות ללא צורך שיזכירו להם את מועדן. כאשר הלך האיסלאם והתבסס בעיר מדינה, מוסרים לנו המקורות המוסלמים, חשב הנביא מוחמד ללכת בדרכם של היהודים ולאמץ את ה"בּוּק" (שופר) היהודי, למטרה זו. אחר כך הוא שינה את דעתו וחשב על השימוש ב"נאקוס" (פעמון) של הנוצרים. אולם גם רעיון זה ירד מן הפרק, ולבסוף התקבלה ההצעה להשתמש בקריאה הידועה של המואזין. סביר להניח שהדבר נועד ליצירת בידול מהדתות האחרות בסביבה.

מאות רבות של שנים חי העולם המוסלמי באושר, וקריאת המואזין הדהדה בצריחי המסגדים. כך, עד אשר הומצא המגפון ותחת קריאה של מואזין בשר ודם קיבלו המוסלמים קריאות במגבירי קול מחרישי אוזניים. מפגעי הרעש האלה טורדים את מנוחתם של המוסלמים עצמם במדינותיהם, ולא אחת מתפרסמות תלונות על כך.

ישנם כאלה, גם בקרב המנהיגים המוסלמים, אשר דורשים לטפל בסוגיה המעיקה. כך למשל, לפני כעשור פירסמה נציגות המחוז לעניינים איסלאמיים באחת השכונות של קזבלנקה במרוקו, קריאה למואזינים בעקבות תלונות של אזרחים שנתקבלו אצלה: "יש לדאוג לכך שהמואזינים הנכבדים יקפידו על הפחתת עוצמת הרמקולים עד למינימום, ואף לא להשמיע את קריאת המואזין לתפילת הבוקר ברמקולים מחוץ למסגדים, מאחר שהדבר טורד את מנוחת התושבים".

במדינות נורמליות, שישראל אינה נמנית עמהן.....
 
למעלה