נתוני נוסעים

מנכל אחד

Active member
משרד התחבורה פרסם פילוח שימושים בתחבורה ציבורית לפי נתוני חודשים אוקטובר ונובמבר 2021

המקור כאן

ולכבוד המאורע - פוסט חדש ברוכב לאוטובוסים - ליגת הקווים החזקים.
ירושלים מובילה בליגה. בנוסף בניגוד לציפיה שלי סביב חצי מהקווים בירושלים היהודית הם קווים שמשרתים אוכלוסיה לא חרדית. 71,72,74,19,32 . אז לא נכון שחילונים ודתיים נוסעים רק ברכב פרטי, מראה גם על דמוגרפיה.

(קווי מזרח ירושלים והרכבת הקלה לא מופיעים בטבלה)

מנכל אחד

Active member
ירושלים מובילה בליגה. בנוסף בניגוד לציפיה שלי סביב חצי מהקווים בירושלים היהודית הם קווים שמשרתים אוכלוסיה לא חרדית. 71,72,74,19,32 . אז לא נכון שחילונים ודתיים נוסעים רק ברכב פרטי, מראה גם על דמוגרפיה.

(קווי מזרח ירושלים והרכבת הקלה לא מופיעים בטבלה)
קו 19 הוא הקו היחיד מהרשימה שכתבת שלא משרת את הציבור החרדי

EHP12

Active member
לא מדויק רוב המסלול של שאר הקווים לא עובר בשכונות חרדיות. גילה והר חומה אינן חרדיות וגם לא המסלול עד רקלת המלך גורג.
ברור לך שמי שמעלה את 71,72 למעלה זה החרדים שנוסעים איתו מרמות לאזור כיכר השבת. אותו דבר לגבי 74 להר נוף. גם לגבי 32 מנוסעים שעולים עליו מרמות. אמנם אני לא ירושלמי, אבל אני משער ש-71 ו-72 עמוסים יותר בחלקים החרדים שלהם מאשר בחלקים לא החרדים.

ברור לך שמי שמעלה את 71,72 למעלה זה החרדים שנוסעים איתו מרמות לאזור כיכר השבת. אותו דבר לגבי 74 להר נוף. גם לגבי 32 מנוסעים שעולים עליו מרמות. אמנם אני לא ירושלמי, אבל אני משער ש-71 ו-72 עמוסים יותר בחלקים החרדים שלהם מאשר בחלקים לא החרדים.
לא תמיד, לעיתים מתקפים הרבה חרדים את הקווים ועולים במשפחות\קבוצות ולעיתים לא, בנוסף המסלול באיזור הלא חרדי הרבה יותר ארוך, מניסיוני בחלק מהקווים יכולים להיות די מלאים גם בשאר הדרך.

משרד התחבורה פרסם פילוח שימושים בתחבורה ציבורית לפי נתוני חודשים אוקטובר ונובמבר 2021

המקור כאן
קו 100 למשל:
ממוצע נוסעים ליום: 207 בכל יום
לשבוע : 1035 נוסעים
ממוצע נועים בכל נסיעה בשעות הבוקר: 12.5
בצהריים 1.5 נוסעים בכל נסיעה.
בערב: 1.6 עד 2

לא הבנתי איך זה שמתחילת השירות עד 09:00 נוסעים סה:כ 18.3 נוסעים ומהצהריים עד סיום השרות 5 נוסעים
לאן "נבלעו" כ 13 נוסעים? לקווים אחרים? נוסעים חזרה עם רכב של חברים במשרד?

קו 100 למשל:

לא הבנתי איך זה שמתחילת השירות עד 09:00 נוסעים סה:כ 18.3 נוסעים ומהצהריים עד סיום השרות 5 נוסעים
חוזרים בנסיעות שונות שפרוסים לאורך שעות רסות יותר מול הלחץ הקצר של הבוקר.

מנכל אחד

Active member
קו 100 למשל:

רשום ממוצע הנוסעים לנסיעה, לאור שעות הפעילות יש 40 נסיעות

למעלה