נתוני נוסעים בתחנות הרכבת 1-3/2014

מצב
הנושא נעול.
לא ברור לי כל כך המוטיב הזה כשמדובר בשירות

במחשבה שנייה, או בעצם ראשונה, יתכן
שבכל זאת מדובר במוטיב ה"לפני שייגמר", שהרי השר פרסם את הארכת ההטבה רק באמצע מרץ ואפשר להוסיף לכך מספר ימים עד להטמעתה המלאה של הידיעה בקרב הציבור.
הנצרך יומיום.
אני מבין שאם היה מבצע לחלוקת דירות או כלי רכב בחינם, אנשים היו רצים יום לפני סיום המבצע לא לפספס אותו.
אבל כאשר מדובר בשירות שאנשים זקוקים לו יומיום ואם לא מנצלים אותו ב-20.2 אז פספסו את ההטבה לאותו יום בכל מקרה גם אם ירוצו ב-20.3 כן לנצל אותו.

ייתכן שקרה דבר אחר - שהארכת ההטבה באמצע מרץ גרמה לפרסום נוסף של ההטבה שהגיע לעוד אנשים שלפני כן לא היו מודעים להטבה. הפרסום הזה צבר תהודה בין השאר כי היה קשור לנסיבות בטחוניות.
אבל ככל הנראה יש גם סיבות אחרות לגידול שלא ייחודיות לשדרות. במרץ היה גידול במספר הנוסעים ברוב התחנות. לפחות חלק מהסיבות לגידול בשדרות חופף לסיבות בגידול הארצי.

בועז ל

New member
אני מניח שהמוטיב יתבהר היטב כשנגיע לנתוני

הנצרך יומיום.
אני מבין שאם היה מבצע לחלוקת דירות או כלי רכב בחינם, אנשים היו רצים יום לפני סיום המבצע לא לפספס אותו.
אבל כאשר מדובר בשירות שאנשים זקוקים לו יומיום ואם לא מנצלים אותו ב-20.2 אז פספסו את ההטבה לאותו יום בכל מקרה גם אם ירוצו ב-20.3 כן לנצל אותו.

ייתכן שקרה דבר אחר - שהארכת ההטבה באמצע מרץ גרמה לפרסום נוסף של ההטבה שהגיע לעוד אנשים שלפני כן לא היו מודעים להטבה. הפרסום הזה צבר תהודה בין השאר כי היה קשור לנסיבות בטחוניות.
אבל ככל הנראה יש גם סיבות אחרות לגידול שלא ייחודיות לשדרות. במרץ היה גידול במספר הנוסעים ברוב התחנות. לפחות חלק מהסיבות לגידול בשדרות חופף לסיבות בגידול הארצי.
הרבעון השלישי. ואגב, הגידול בשדרות לא פרופורציוני לגידול הטבעי בשאר תחנות הארץ, מה שמעיד על קיומם של מאפיינים ייחודיים לתחנה זו.

המוטיב לא יתבהר כשנגיע לנתוני הרבעון השלישי

הרבעון השלישי. ואגב, הגידול בשדרות לא פרופורציוני לגידול הטבעי בשאר תחנות הארץ, מה שמעיד על קיומם של מאפיינים ייחודיים לתחנה זו.
סביר שהטבת החינם גורמת ליותר אנשים ליסוע ברכבת ולא יפתיע שכאשר ההטבה תסתיים חלק מהנוסעים ינטשו את הרכבת, אבל זה עדיין לא יסביר את ההבדל שבין ניצול הטבת החינם לפני מרץ לניצולה במרץ.
אם המוטיב הוא אכן כפי שאתה כתבת ("לפני שיגמר"), אז אפשר לצפות שבאפריל ובמאי תהיה ירידה לעומת מרץ (באפריל ככל הנראה תהיה בכל מקרה ירידה בגלל פסח) וביוני שוב עלייה.
כך שאין צורך לחכות לנתנוני הרבעון השלישי. נתוני הרבעון השני יוכלו להסביר האם המוטיב הוא מוטיב המודעות להטבת החינם או מוטיב ה"לפני שיגמר".

בועז ל

New member
להערכתי, יתבהר גם יתבהר. ואכן, כפי שכתבת,

סביר שהטבת החינם גורמת ליותר אנשים ליסוע ברכבת ולא יפתיע שכאשר ההטבה תסתיים חלק מהנוסעים ינטשו את הרכבת, אבל זה עדיין לא יסביר את ההבדל שבין ניצול הטבת החינם לפני מרץ לניצולה במרץ.
אם המוטיב הוא אכן כפי שאתה כתבת ("לפני שיגמר"), אז אפשר לצפות שבאפריל ובמאי תהיה ירידה לעומת מרץ (באפריל ככל הנראה תהיה בכל מקרה ירידה בגלל פסח) וביוני שוב עלייה.
כך שאין צורך לחכות לנתנוני הרבעון השלישי. נתוני הרבעון השני יוכלו להסביר האם המוטיב הוא מוטיב המודעות להטבת החינם או מוטיב ה"לפני שיגמר".
רמזים על כך אנו עתידים לקבל כבר באפריל ובמאי הקרובים.

down under

New member
נכון לעכשיו, עד מתי אפשר לתושבי צפון מערב

רמזים על כך אנו עתידים לקבל כבר באפריל ובמאי הקרובים.
נכון לעכשיו, עד מתי אפשר לתושבי צפון מערב
הנגב (או רק לתושבי שדרות וסביבתה) לנסוע ברכבת בחינם בקו הזה?

88edik

New member
raminec אתה פשוט מלך תודה

נתוני הנוסעים העולים והיורדים בתחנות רכבת ישראל לרבעון הראשון של 2014 הגיעו.
לצורך ההמחשה אצרף בהמשך מס' גרפים של קווים/תחנות שאנחנו עוקבים אחר התפתחותם כבר מס' שנים.
תודה לרכבת ישראל על הנתונים

מצ"ב נתוני חודש ינואר

נ.ב.
השרשור הפעם מוקדש לקובי שהמתין בסבלנות רבה להגעת הנתונים
raminec אתה פשוט מלך תודה

alantan

New member
תודה רבה על העבודה הסיזיפית שאתה עושה כל

לצורך ההמחשה אצרף בהמשך מס' גרפים של קווים/תחנות שאנחנו עוקבים אחר התפתחותם כבר מס' שנים.

מצ"ב נתוני חודש ינואר

נ.ב.
תודה רבה על העבודה הסיזיפית שאתה עושה כל
שלושה חודשים, אבל בניגוד לסיזיפוס, מאמציך אינם לריק!

davidfainshtein

Member
מנהל
תודה על הניתוח!!

מצ"ב נתוני חודש ינואר

נ.ב.
תודה על הניתוח!!

מצב
הנושא נעול.
למעלה