נשק וסע

פונדיצ'רי

Active member
נשק וסע, חבק וברח, שגר ושכח.
פעמיים בשנה מקבלים הורים בבי"ס יסודי צו התייצבות, מבאס כמעט כמו מילואים.
בשנים האחרונות כדי לשחרר פקקים מול בתי ספר בזמן ההגעה, מתייצבים הורים תורנים, שולפים את הילדים מהמכוניות, ומזרזים את התהליך.
קרה והברזתי בעבר כי לא התאים להתייצב בשבע וחצי, אבל כדי לא להיחשב אמא סוציומטית מדי ע"י האמהות האמזונות של הכיתה (בעלי תמיד מצליח להתחמק מזה איכשהו) התיישרתי בשנים האחרונות.

סה"כ זה לא נורא. השהייה הזו חצי שעה מול שער ביהס. יש זמן לפטפט קצת עם שני ההורים האחרים שהופיעו למשימה נוקשי איברים, לראות את המורות מגיעות, את מעט ההורים שאני מכירה, את אוכלוסיית השכונה.
אם יש מזג אויר טוב, אז זה בכלל נעים, להסתכל בנחת מסביב ולשים לב לפרטים.

בנוסף לווסט הצהוב זרחן, הייתי מציעה לצייד אותנו גם במלמד בקר. גדל פה דור של ילדים עצלים ומפונקים. אני לא מדברת על השכבות הצעירות שהתיק שלהם שוקל רבע טון אלא על העגלים השמנמנים של ה' ו- ו'. ולא מזיזים אצבע להרים את התיק ולצאת החוצה. אני צריכה לפתוח את הדלת ולשלוף את הילקוט עבורם.
יושב לו ילד ליד מושב הנהג, מתעלם ממני וממשיך לשחק במשחק המחשב שלו. הגדיל לעשות ילד , גם הוא יושב ליד אמו, עם שמיכה על רגליו וכוס שוקו ביד וגם הוא יושב בנחת ולא ממהר לשום מקום.
יש את האב שנזכר בדיוק ברגע זה להיפרד ארוכות מבתו, כששביל מכוניות ממתינות אחריו.
עם הורים נעבעכים כאלה, מה נלין על הילדים?

אבל אני נופת צופים לכולם, מברכת ב"בוקר טוב" לבבי וטורקת חלש את הדלתות. אני יכולה להתאפק חצי שעה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בשנים האחרונות כדי לשחרר פקקים מול בתי ספר בזמן ההגעה, מתייצבים הורים תורנים, שולפים את הילדים מהמכוניות, ומזרזים את התהליך.
קרה והברזתי בעבר כי לא התאים להתייצב בשבע וחצי, אבל כדי לא להיחשב אמא סוציומטית מדי ע"י האמהות האמזונות של הכיתה (בעלי תמיד מצליח להתחמק מזה איכשהו) התיישרתי בשנים האחרונות.

סה"כ זה לא נורא. השהייה הזו חצי שעה מול שער ביהס. יש זמן לפטפט קצת עם שני ההורים האחרים שהופיעו למשימה נוקשי איברים, לראות את המורות מגיעות, את מעט ההורים שאני מכירה, את אוכלוסיית השכונה.

בנוסף לווסט הצהוב זרחן, הייתי מציעה לצייד אותנו גם במלמד בקר. גדל פה דור של ילדים עצלים ומפונקים. אני לא מדברת על השכבות הצעירות שהתיק שלהם שוקל רבע טון אלא על העגלים השמנמנים של ה' ו- ו'. ולא מזיזים אצבע להרים את התיק ולצאת החוצה. אני צריכה לפתוח את הדלת ולשלוף את הילקוט עבורם.
יושב לו ילד ליד מושב הנהג, מתעלם ממני וממשיך לשחק במשחק המחשב שלו. הגדיל לעשות ילד , גם הוא יושב ליד אמו, עם שמיכה על רגליו וכוס שוקו ביד וגם הוא יושב בנחת ולא ממהר לשום מקום.

אבל אני נופת צופים לכולם, מברכת ב"בוקר טוב" לבבי וטורקת חלש את הדלתות. אני יכולה להתאפק חצי שעה.
מצא חן בעיני "מלמד הבקר", ממליץ בעיקר על החשמליים של היום.

צליליתה1

Well-known member
לשחרר פקקים מול בתי ספר בזמן ההגעה
את בטוחה?

אני גרה קרוב (מדי) לביצפר יסודי, פרטי.
ושם לומדים, כמובן, איך לא, ילדי עשירי העיר
שמגיעים בבקר ב 4x4 של אמא ועוצרים בנשק (לי בתחת) (ומצדי תחכי כל היום עד שיהיה לי נוח להתקדם) וסע
העירייה אמנם חצבה איזה מפרצון למען העניין, ודיברה על זה אחרכך בלי סוף בכל מדיום אפשרי
אבל כשהרחוב צר מלכתחילה, דו סטרי, לגמרי לא צדדי, אוטובוסים לכל כיוון, ובנוסף, כמו שכתבת, כולם בהמות
(אהבתי את הילד עם השמיכה והשוקו. כבר מתחילה לרחם על זו שתנשא לו, גם אם ההורים טחונים)
הבלגן חוגג ביג טיים.

וגם אין חניה באיזור. לא שמקומות החניה תפוסים (חלילה) עי דיירי הרחוב, אלא שבאמת לא ניתן לחנות בלי לחסום את האוטובוסים וכיוצ״ב
אבל אין מה לעשות, לפעמים חייבים לחנות, להכנס לצעוק על המנהלת, או לקנות פיצה בחנות ממול

ומילא חוסמים את האוטובוסים ואת כל התננועה, אבל חוסמים לי את הכניסה לבנין
שלא לדבר על חסימת מדרכות, אם אני הולכת רגל באיזור לעיתים קרובות מדי אני חייבת לרדת לכביש, הצפוף, אוטובוסים, וכו וכו וכו.

משתדלת מאוד לנסוע/ללכת בדרכים חלופיות בשעות הקריטיות.

אבח"י

Well-known member

מול בית ספרנו יש בית ספר יסודי ולידו חניית "נשק וסע".
שנים ארוכות עמדתי בתורניות בשער ביה"ס בבקר, ושילחתי תלמידים הביתה ללבוש תלבושת אחידה.

אבח"י

Well-known member
אני מקווה בשבילך שאפילו אחוז קטן ממה שהתלמידים ששלחת הביתה איחלו לך לא יתקיים.
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
לא יודע מה איחלו, האמת - מעולם לא טרד את מנוחתי. כולם ידעו מה מותר ומה אסור. חלק גדול שהגיע ללא תלבושת הגיע על מנת להישלח הביתה, ולצאת לחופשי באותו יום. הבת שלי, נהגה להגיע ללא חולצה [ לבושה תחת התלבושת הרגילה שלה ] ליד ביה"ס הורידה את הלבוש העליון [ חולצה] והתיצבה בתחפושת.

צליליתה1

Well-known member
כולם ידעו מה מותר ומה אסור. חלק גדול שהגיע ללא תלבושת הגיע על מנת להישלח הביתה,
כבר בזמני הכרנו את הפטנט הזה.
זוכרת היטב את היום שהופעתי בג׳ינס
המנהל היה כל כך נסער שלא יכל לצעוק עלי בעצמי ושלח את המחנכת לצעוק+לשלוח הביתה. (היא אמרה לי, המנהל כל כך, וכו)

היום, כמובן, ג׳ינס ארוך נחשב למאוד לבוש, אני פשוט הקדמתי את זמני.

קלייטון.ש

Well-known member
לי דווקא היה נחמד במילואים, במיוחד שמיד עם השחרור העיפו אותי מהיחידה והעבירו אותי לשמירות בדרום, עיסוק שהיה הרבה יותר מהנה מהעיסוק במחשבים ותכנות. בתור מילואימניק גם נחשבתי ל"מבוגר" ולכן "אחראי" ונתנו לי לנהוג בג'יפ בסיורים. פעם איזה סג"מ הצטרף אלי ופתאום בשטח שועל רץ. צועק לי הסג"מ "אחריו! אחריו!" ודורך את הנשק. כנראה רצה לצוד אותו. ניסיתי לרדוף אחרי השועל אבל נכשלתי. אמרתי לבחור שאני מצטער, אני לא נהג קרבי, אני ג'ובניק לבנבן. חוץ מזה הייתי יותר מבוגר ממנו וגם כמסתבר יותר אחראי.

פונדיצ'רי

Active member
לי דווקא היה נחמד במילואים, במיוחד שמיד עם השחרור העיפו אותי מהיחידה והעבירו אותי לשמירות בדרום, עיסוק שהיה הרבה יותר מהנה מהעיסוק במחשבים ותכנות. בתור מילואימניק גם נחשבתי ל"מבוגר" ולכן "אחראי" ונתנו לי לנהוג בג'יפ בסיורים. פעם איזה סג"מ הצטרף אלי ופתאום בשטח שועל רץ. צועק לי הסג"מ "אחריו! אחריו!" ודורך את הנשק. כנראה רצה לצוד אותו. ניסיתי לרדוף אחרי השועל אבל נכשלתי. אמרתי לבחור שאני מצטער, אני לא נהג קרבי, אני ג'ובניק לבנבן. חוץ מזה הייתי יותר מבוגר ממנו וגם כמסתבר יותר אחראי.
בשנים האחרונות אני לא רואה אנשים שעושים מילואים. אצלנו במקום העבודה יש הרבה גברים בגיל הרלוונטי, ולא זוכרת מתי שמעתי לאחרונה על מישהו שיצא למילואים. האם הצבא צמצם ככ את ימי המילואים או שזה אומר דוקא משהו על הגברים אצלנו.

קלייטון.ש

Well-known member
בשנים האחרונות אני לא רואה אנשים שעושים מילואים. אצלנו במקום העבודה יש הרבה גברים בגיל הרלוונטי, ולא זוכרת מתי שמעתי לאחרונה על מישהו שיצא למילואים. האם הצבא צמצם ככ את ימי המילואים או שזה אומר דוקא משהו על הגברים אצלנו.
גם אותי שחררו מוקדם. באחד הגיוסים אמרתי לחיילת שאני מרגיש לא טוב מבחינה נפשית. שלחו אותי לפסיכולוג, אמרתי לו שאני עובר משבר אישי. שחררו אותי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם אותי שחררו מוקדם. באחד הגיוסים אמרתי לחיילת שאני מרגיש לא טוב מבחינה נפשית. שלחו אותי לפסיכולוג, אמרתי לו שאני עובר משבר אישי. שחררו אותי.
חחחחח... אצלי זה עבד אולי פעם אחת, אבל זה לא קרה לפני כן ובטח שגם לא אחרי כן. פעם קיבלתי טופס של סיכום ימי המילואים שעשיתי עד גיל 40.... 400 יום. הבנת את זה? יותר משנה במצטבר!

קלייטון.ש

Well-known member
חחחחח... אצלי זה עבד אולי פעם אחת, אבל זה לא קרה לפני כן ובטח שגם לא אחרי כן. פעם קיבלתי טופס של סיכום ימי המילואים שעשיתי עד גיל 40.... 400 יום. הבנת את זה? יותר משנה במצטבר!
כי אותך כנראה היה צריך. במקרה שלי - ובטח של עוד הרבה מילואימניקים אם לא הרוב - הצבא כנראה חיפש כל תירוץ דל להיפטר ממני.
אני רוצה לחשוב ומאמין בסבירות גבוהה שתרמתי תרומה נכבדה ביותר בשירות הסדיר. לא סחבתי נשק ולא השתתפתי באימונים, אפילו לא באימונים גופניים (למרות שהמד"סית היתה חברה שלי), ובכל זאת מילאתי תפקיד חשוב, להבנתי וידיעתי.
עם השחרור התפקיד שלי בוטל כמו שמכבים את האור. אז מה יש לעשות עם אחד כמוני, שלא מסוגל אפילו לרדוף עם ג'יפ אחרי שועל מסכן בשטח? שום דבר.

ai27

Well-known member
למה?
כמו שאמרת - זה ממש כיף, ומשלמים שכר גבוה.
שכר תוכניתן כדי להיות נהגוס - אין דברים כאלה...
(לי יצא פעם אחת, ומאז אמרו לי שאין ליחידה תקני מילואים לאבט"שים)

סופהו 1

Well-known member
מאז ובגלל מלחמת של"ג צמצמו את מערך המילואים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בעלי עדיין עושה מילואים. חושבת שזה הרצון להיות פיטר פן...מעל חמישים, משחק אותה בחיילים. מפחיד לחשוב מה יקרה במלחמה עם כל הגריאטרים האלו...
מאז ובגלל מלחמת של"ג צמצמו את מערך המילואים.
המממ... לא ממש. היום זה (אולי) בעיקר סוג של התנדבות ואף רצון של 'פיטר פנים'. אבל כשאני עשיתי מילואים, פגשתי שם תמיד אדם שהיה מבוגר ממני ב-7 שנים. אז כשהייתי בן 40.... אמרתי לו באכזבה: "וואו! אם אני עדיין פוגש אותך, אני יודע שמחכות לי לפחות עוד 7 שנות מילואים..." וכן. אנחנו החובשים נקראנו. לא בהכרח רצינו או שהתנדבנו. כך זה היה אז.

סופהו 1

Well-known member
המממ... לא ממש. היום זה (אולי) בעיקר סוג של התנדבות ואף רצון של 'פיטר פנים'. אבל כשאני עשיתי מילואים, פגשתי שם תמיד אדם שהיה מבוגר ממני ב-7 שנים. אז כשהייתי בן 40.... אמרתי לו באכזבה: "וואו! אם אני עדיין פוגש אותך, אני יודע שמחכות לי לפחות עוד 7 שנות מילואים..." וכן. אנחנו החובשים נקראנו. לא בהכרח רצינו או שהתנדבנו. כך זה היה אז.
לא ממש?
לא יודעת מה ממש.
קוראת דיווחים ויותר מזה, רואה מסביבי.
יש בעלי מקצועות/תפקידים שתמיד ייקראו למילואים.
אין ספק.
אבל מכל הגברים בני עשרים-ארבעים (במשפחה, בין ילדי חברים, שכנים וכד') ששירתו בתפקידים שונים (בינהם שהצריכו הכשרה ארוכה) אני יודעת על שניים שנקראו למילואים בשנים האחרונות, ואחד מהם נקרא בפעם האחרונה לפני יותר מארבע שנים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא ממש?
לא יודעת מה ממש.
קוראת דיווחים ויותר מזה, רואה מסביבי.
יש בעלי מקצועות/תפקידים שתמיד ייקראו למילואים.
אין ספק.
אבל מכל הגברים בני עשרים-ארבעים (במשפחה, בין ילדי חברים, שכנים וכד') ששירתו בתפקידים שונים (בינהם שהצריכו הכשרה ארוכה) אני יודעת על שניים שנקראו למילואים בשנים האחרונות, ואחד מהם נקרא בפעם האחרונה לפני יותר מארבע שנים.
התכוונתי, שאם בשנות ה-76-93 לא חלפה לה שנה מבלי שנקראתי לדגל, כיום את בעצמך מספרת על קריאה למילואים "בשנים האחרונות" אבל לא בכל שנה, ואחר נקרא בפעם האחרונה לפני 4 שנים. האם זה בר השוואה?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
התכוונתי, שאם בשנות ה-76-93 לא חלפה לה שנה מבלי שנקראתי לדגל, כיום את בעצמך מספרת על קריאה למילואים "בשנים האחרונות" אבל לא בכל שנה, ואחר נקרא בפעם האחרונה לפני 4 שנים. האם זה בר השוואה?
גם אני חושב שבשנים האחרונות קוראים פחות למילואים, כנראה שבעיקר בגלל בעיות תקציב.

אני אגב עשיתי את שרות המילואים האחרון שלי בגיל 59.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם אני חושב שבשנים האחרונות קוראים פחות למילואים, כנראה שבעיקר בגלל בעיות תקציב.

אני אגב עשיתי את שרות המילואים האחרון שלי בגיל 59.
וואלה. עד לרגע זה, הנחתי שאתה בן 43. אבל ברצינות. איני תולה זאת רק בתקציב. האוכלוסייה בארץ גדלה אקספוננציאלית, וכיום הסדירניקים ממלאים די טוב את השורות. הם צעירים. הם מעודכנים והם כמובן בכושר הכי טוב שיש. ומן העבר השני, אתה רואה כיום הרבה יותר צעירים שמשתחררים בקלילות מהשירות, כשהם שואלים אחרי כן: "את מי הרגתי שאני חייב לבזבז שלוש שנים מחיי בעבור...."? אז תגיד לי שיח סלימאן... האם בצעירותך פגשת הרבה חיילים שהלכו לקב"ן והשתחררו תוך שבוע? הרשה לי להסס ולומר שאני בספק רב שדברים כאלה קרו אז.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
וואלה. עד לרגע זה, הנחתי שאתה בן 43. אבל ברצינות. איני תולה זאת רק בתקציב. האוכלוסייה בארץ גדלה אקספוננציאלית, וכיום הסדירניקים ממלאים די טוב את השורות. הם צעירים. הם מעודכנים והם כמובן בכושר הכי טוב שיש. ומן העבר השני, אתה רואה כיום הרבה יותר צעירים שמשתחררים בקלילות מהשירות, כשהם שואלים אחרי כן: "את מי הרגתי שאני חייב לבזבז שלוש שנים מחיי בעבור...."? אז תגיד לי שיח סלימאן... האם בצעירותך פגשת הרבה חיילים שהלכו לקב"ן והשתחררו תוך שבוע? הרשה לי להסס ולומר שאני בספק רב שדברים כאלה קרו אז.
מה זה קב"ן ?

בתקופה שאני הייתי בסדיר הסתובבו סיפורים על כאלו שהשתחררו דרך קב"ן אבל אף אחד מאיתנו לא ראה קב"ן אמיתי בשר ודם ועד יום השחרור לא ידענו בודאות אם אמת זאת או צ'יזבאת מתקופת הפלמ"ח.

למעלה